Jump to content

Doogee Voyager2 DG310


spyrossss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ ευχαριστω πολυ εσενα σου ειναι ενταξει τωρα

Μικρή διάφορα ειδα, δηλαδή οπου παταω εκεί πιάνει

Προσοχή αν το κανεις να ξανά τσεκαρεις το permission πριν το reboot

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά γεια, υπάρχει κάτι να αλλάξουμε το άσπρο στο notification bar με τίποτε σε γκρί, το άσπρο δεν φαίνεται καλά
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση

Είχα κάνει το EBR για ίσο χώρο περίπου και ξαφνικά μετά από απενεργοποίηση μου έβγαλε κατεστραμμένος χώρος αποθήκευσης με format είναι οκ πάλι.

Η αλήθεια ειναι οταν ειχα αλλάξει τα EBR εκανα quick format μέσω PC και οχι πλήρες δεν ξέρω αν φταίει αυτό. Τώρα εκανα πλήρες format αντέγραψα πάλι τα αρχεία που ειχα ( ειχα κάνει backup ) και να δούμε τι γίνεται.

Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο? Πρώτη φορά που έκανα Power off συνήθως επανεκκίνηση κάνω. Μπορεί καί να είναι τυχαίο.

Edited by leotzian
Link to comment
Share on other sites

Μου το κανει και σε μενα

Αλλά νομιζω μια φορά σε κάθε rom που έχω δοκιμάσει

Το κανει μετα απο αλλαγή στην μνημη

Edited by giannnis12
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Μετα απο εναν μηνα χρησης η οθονη μου παρουσιάζει μια γραμη στα αριστερά απο πάνω μεχρι κατω και ταυτοχρονα ολη η οθονη σαν να αλαξε η ανάλυση της δειχνει τετραγονακια μεσα . πηρα τηλ το μαγαζι που το αγορασα να του πω τι συμβενει και μου ειπε οτι αυτο μπορει να δυμβει ητε απο πεσιμο ητε απο υπερταση (!!!) λεω εγω τωρα εφόσον φορτίζετε με φορτιστή πως περναει στο κινιτο υπέρταση 1ον και 2ον ο φορτιστής ειναι του κινιτου οποτε και να εγινε κατι τετιο παλι πρεπει να περαστει σε εγγυηση . Γιατι απο οτι κατάλαβα μου ακούγετε πιο πολυ για δικαιολογία να μην περάσει εγγύηση ... θα δειξει

http://i.imgur.com/ecBbjid.jpg

http://i.imgur.com/fAijOc4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είχα παρατηρήσει και εγώ και νόμιζα οτι μπορεί να είναι η ανάλυση της φωτογραφίας αλλά μετα απο καποιες δοκιμές με αλλες rom και ξανά έβαλα την μαμά rom δεν το έχει ξανά κανει, θα δείξει τώρα μετά απο κάποια χρηση, τι να πω
Link to comment
Share on other sites

παιδες για να περάσω την τελευταία στοκ με sp flash ακολουθώ κατα γράμμα αυτό;;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405

 

ποια απ ολες ειναι η τελευταία;

http://www.doogee.cc/servicexiazai_detail/newsId=110.html

 

δεν παίζει να χάσω κανα imei ε;

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα χασει τίποτα, η τελευταία είναι η κάτω δεξιά που λέει για την κάμερα, και έχει ενα update μετα απο το σύστημά

Κατέβασε στο pc σου την τελευταία rom απο το επισιμο site doogee και το flash tool και αποθήκευσε το σε ενα φάκελο, αποσυμπίεση την rom, άνοιξε το flash tool, πατά δεξια στο scatter-loading και επέλεξε απο τον φάκελο της rom το mt6582 android scattes, κλείσε το τηλέφωνο πατά πανω αριστερά download και σύνδεσε το τηλέφωνο στο pc, μετα Κάτο χαμηλά θα αρχίσει μια μπάρα να γεμίζει, όταν γεμίσει θα είσαι έτοιμος

Edited by giannnis12
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολύ φίλε μου! ήταν πανεύκολο.. για οποιον θέλει, βρήκα κι αυτό τον guide http://androidxda.com/flash-stock-rom-using-smart-phone-flash-tool
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τους συμφορουμίτες!

Ο πατέρας μου αγόρασε ένα σμάρτφον από e-shop (δήθεν μοντέλο του ίδιου του καταστήματος) που όμως είναι σχεδόν ολόιδιο με το dg310.

http://www.e-shop.gr/kinito-genesis-p501-5-ips-quad-core-android-442-grey-black-dual-sim-p-TEL.008373

Μπορεί κάποιος να μου το επιβεβαιώσει και να με διαφωτίσει όσον αφορά το root?

(Δοκίμασα και να περάσω εργοστασιακή rom από το σαητ της doogee αλλά δεν κάνει τίποτα το sp flash)

 

Δεν έχω καμιά τρομερή καούρα να το ρουτάρω, αλλά έχει πρόβλημα με το σήμα (δεν πιάνει σχεδόν πουθενά) και θέλω να δοκιμάσω μήπως λυθεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καμια σχέση με το dg310, πρόσεξε τι rom φλασαρεις γιατί μπορεί να μην ξανά ανοίξει.καλυτερα να το πας πίσω να δούνε το προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Καμια σχέση με το dg310, πρόσεξε τι rom φλασαρεις γιατί μπορεί να μην ξανά ανοίξει.καλυτερα να το πας πίσω να δούνε το προβλημα

Συμφωνώ απολύτως καμία σχέση μην κανεις τίποτε θα σου μείνει στο χέρι

Link to comment
Share on other sites

Καμια σχέση με το dg310, πρόσεξε τι rom φλασαρεις γιατί μπορεί να μην ξανά ανοίξει.καλυτερα να το πας πίσω να δούνε το προβλημα

 

Συμφωνώ απολύτως καμία σχέση μην κανεις τίποτε θα σου μείνει στο χέρι

 

Και μοιάζουν τόσο πολύ!

Ευχαριστώ παιδιά. Είχα ένα άγχος μην το τουβλάρω...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

εχω προβλημα μεγαλο - μου ειχε ραγισει το digitizer απο το πουθενα χωρις να πεσει και χωρις να χτυπηθει η οθονη η οποια φοραει tempered glass και το τηλεφωνο βρισκεται μεσα σε θηκη flip-flop.

Το εστηλα θεσσαλονικη στην αντιπροσωπεια και μου αλλαξανε το τζαμακι με κοστος 35 ευρω συνολο.

Παραλαμβανω σημερα το τηλεφωνο ανοιγω συσκευασια (η συσκευασια ειχε αυτοκολητο service Γερμανου) και τρωω το πρωτο Σοκ.

Στην πλατη του κατω απο το καπακι δεν υπηρχε ουτε μια βιδα-λειπουν 14 στο συνολο.Την ψιλιαζομαι την δουλεια βαζω μπαταρια,ανοιγω και δοκιμαζω πρωτα την καμερα,ανοιγει μονο η μπροστινη χωρις να βγαλει εικονιδιο εναλλαγης μπρος/πισω.

Κατεβαζω αλλες εφαρμογες καμερας απο το store,τιποτα.....Επισης δοκιμαζω wifi και αλλα,ενω συνδεοταν μεσω wifi δεν ειχε ιντερνετ ουτε σελιδες ουτε store.

Το ειχα root με kingoroot,το κανω unroot δουλεψανε ολα κομπλε (περιεργο).

Η καμερα τιποτα,τα ιδια,δοκιμαζω να κανω αναβαθμιση απο τις ρυθμισεις κατεβαζει την τελευταια μια ασχετη,ελεγε για ενα mi bracelet,το βαζω να κανει εγκατασταση εβγαλε error.

Επανεκκινηση και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και πλεον δεν υπαρχει καν η εφαρμογη καμερας η βιντεο στο τηλεφωνο,δευτερη εφαρμογη δεν λειτουργει ουτε η μπροστινη καμερα.

Αυριο θα το στηλω παλι αφου τους παρω τηλεφωνο,το τηλεφωνο δεν ειναι δικο μου αλλα ενος φιλου,το ειχα παραγγειλει απο gearbest οι οποιοι υστερα απο φωτογραφιες που τους εστειλα πληρωσανε παρακαλω 44 ευρω για την ζημια(κυριοι οι κινεζοι).

Παρακαλω τα φωτα σας

Ξεχασα να πω οτι ουτε το φλας δουλευει

Τελικα ειναι 44 τα ευρω απο το refund

Edited by poulaki1976
το σωστο ποσο απο gearbest ειναι 44 ευρω
Link to comment
Share on other sites

Να ρώτησω κάτι, το έχω μερικές μέρες σήμερα ενώ έδειχνε μπαταρία 65% ξαφνικά έσβησε βάζω να το φόρτωσω και είναι στο κόκκινο σύμβολο όταν είναι σβηστό, κάνουμε τίποτε για την ορθή αποικόνιση του ποσοστού της μπαταρίας?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την μπαταρία στο δικο μου δεν εχει,

Μου κανει κάτι τρέλα καποιες φορες αλλά νομιζω οτι είναι θέμα αλλαγής παρτισιον

Link to comment
Share on other sites

Να ρώτησω κάτι, το έχω μερικές μέρες σήμερα ενώ έδειχνε μπαταρία 65% ξαφνικά έσβησε βάζω να το φόρτωσω και είναι στο κόκκινο σύμβολο όταν είναι σβηστό, κάνουμε τίποτε για την ορθή αποικόνιση του ποσοστού της μπαταρίας?

Ειχα το ιδιο προβλημα με τη διαφορα οτι εκλεινε στο 40% περιπου

αλλα μετα απο αυτη την αναβαθμιση το προβλημα διορθωθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα το ιδιο προβλημα με τη διαφορα οτι εκλεινε στο 40% περιπου

αλλα μετα απο αυτη την αναβαθμιση το προβλημα διορθωθηκε.

Μπορεί κανείς άλλος να το επιβεβαιώσει αυτό? Μην τα ξανακάνω όλα από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανει όλες τις ενημερωσεις απο το συστημα; Δοκίμασε κάποια εφαρμογή διαχείρισης της μπαταρίας και κάνε ενα καλιμπραρισμα
Link to comment
Share on other sites

Η Doogee ανακοινωσε οτι θα παρει την Lollipop η συσκευη.Πολυ καλα νεα.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...