Jump to content

Doogee Voyager2 DG310


spyrossss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τιποτα το βαδυ το εκλεισα. το πρωι προβλημα. Μπαταρια 70% . Μολις το συνδεσω στο φορτιστη κλειστο οπως ειναι ξεκιναει φορτιση και ανοιγει μονο του στην λευκη οθονη με το λογοτυπο και ξεκιναει τις επανεκκινησεις
Link to comment
Share on other sites

καποιο αρχειο θα πείραξες, τωρα η' φλασαρης την rom η' κανεις reset απο recovery Edited by giannnis12
Link to comment
Share on other sites

Reset απο recovery κανω με power button + volume up? Kαι κατι αλλο. Πως αποθηκευουμε τις φωτο της καμερας στην καρτα? Δεν εχω βρει κατι στις ρυθμισεις της καμερας και τις αποθηκευει στη μνημη του τηλεφωνου. Edited by paulpgk
Link to comment
Share on other sites

iσως ευθυνεται για το error που εχω στο wifi

υποθεση κανω

Νομιζω οτι αν χασεις το imei , δεν εχεις 3g. Με το wifi δεν εχεις πρόβλημα. Αν δεν κάνω λάθος το imei βρίσκεται πάνω στην κούτα του τηλεφώνου και μπορείς να το ξαναπεράσεις εύκολα αν το τηλέφωνο σου είναι Ρουτ.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι αν χασεις το imei , δεν εχεις 3g. Με το wifi δεν εχεις πρόβλημα. Αν δεν κάνω λάθος το imei βρίσκεται πάνω στην κούτα του τηλεφώνου και μπορείς να το ξαναπεράσεις εύκολα αν το τηλέφωνο σου είναι Ρουτ.

 

εχω 3G. ετσι δειχνει δηλαδη (Η+)

τωρα τι να πω....

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πως και γτ εχασα το ΙΜΕΙ ρε παιδια??

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Το ime σου απο το βλέπεις, απο τις ρυθμίσεις- σχετικα με το τηλ- κατασταση- κατασταση σιμ

 

το ξερω και ειναι ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ αυτο από οτι αναφερει στην πλάτη του το κινητο (πισω απο τη μπαταρια)

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

το ξερω και ειναι ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ αυτο από οτι αναφερει στην πλάτη του το κινητο (πισω απο τη μπαταρια)

Το τηλεφωνο σου λειτουργει κανονικα και στις κλισεις και στο ιντερνετ (3g, όχι wifi )? Αν δεν εχεις 3g internet φταίει το ΙΜΕΙ. Είναι δυνατόν να αλλαξεις το κανονικό ΙΜΕΙ με ενα άλλο μιας άλλης συσκευής που εχεις στην κατοχή σου αλλά να ξέρεις οτι απο αυτήν την συσκευή που θα πάρεις το ΙΜΕΙ δεν θα λειτουργει πλεον. Μπορείς να δεις ποιες συσκευές και με ποιο ΙΜΕΙ έχουν κατοχυρωθεί για να δουλεύουν κανονικά, αν συνδεθεις στον google λογαριασμό σου και κάπου εκεί στις ρυθμισεις θα βρεις όλες τις συσκευές σου. Επίσης καμια φορά μια συσκευή έχει δυο ΙΜΕΙ οποτε ίσως συμβαίνει αυτό σε εσένα. Αν παρόλα αυτά έχει αλλάξει το ΙΜΕΙ της συσκευής σου με κάποιαν αλλη που εχεις ( αν και δεν ξέρω πως μπορεί να γίνει αυτό), μπορείς να επιστρέψεις στο κανονικό της ΙΜΕΙ αν η συσκευή σου είναι Ρουτ με το mobileuncletools απο το play store.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε ολους για δώστε μου τα φώτα σας...

Στίς 25 Μαρτίου παράγγειλα το παραπάνω τηλέφωνο από Bangood 81€ περίπου από το υποκατατάστημα Αγγλίας, για να ερθει ποιό γρήγορα .. τρομάρα μου, και επειδή ξέχασα την θήκη μιά μέρα μετά την θήκη, υποτίθεται οτι κάνει 10 μέρες, με λίγα λόγια παρέλαβα την θήκη την περασμένη Τετάρτη και τηλέφωνο Γιόκ.

Αυτοί το στείλανε χωρίς Tracking συστημένο τίποτε. Εκανα despute στο Paypal και με παρακαλέσανε να περιμένω μέχρι την Παρασκευή και αν δεν το παραλάβω να μου στείλουν αλλο η τα λεφτά μου πίσω.

Κοίταξα στο Gearbest το εχει από 116,83$ --- 86,75$, αν βάλω το κουπόνι που αναφέρετε στην σελίδα 25 το GBDG310 γίνεται η τιμή από 116,83$ --- 97,36$ μείον το κουπόνι 20,12$ τελική 77,24$ πως γίνεται αυτό, αλλη τιμή χωρίς κουπόνι και αλλη με? Ελλάδα το βλέπω από 92 + 4-10€ αντικαταβολές μεταφορικά ( ειμαι Χανιά ) και μάλλον χωρίς 2 χρόνια εγγύηση, μόνο κάποιος που το εχει 99 αναφέρει για 2 χρόνια εγγύηση, αλλο μαγαζί απο εξω ποιό φτηνό δεν βλέπω δεν ξέρω αν κάποιος ξέρει κάτι καλύτερο..

Τί να κάνω να μου ξαναστέιλουνε αλλο ( αλλά θα τους πώ συστημένο η με tracking ) γιατί το παράθυρο απο το despute θα τελειώσει η να ζητήσω refund και να πάρω από αλλού...

Δεν εχω και τηλέφωνο αντε να περιμένω αλλές τόσες μέρες

Ευχαριστω εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Αν είχες παραγγηλει απο Γερμανία efox σε 7 εργάσιμες θα το είχες και το είχε 65€

Στα 81€ που το αγοραστές καλυτερα με 99€ απο Ελλάδα

Ζητα τα λεφτά πίσω.απο Αγγλία την θήκη που πήρα έκανε 12 ημέρες

Edited by giannnis12
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο σου λειτουργει κανονικα και στις κλισεις και στο ιντερνετ (3g, όχι wifi )? Αν δεν εχεις 3g internet φταίει το ΙΜΕΙ. Είναι δυνατόν να αλλαξεις το κανονικό ΙΜΕΙ με ενα άλλο μιας άλλης συσκευής που εχεις στην κατοχή σου αλλά να ξέρεις οτι απο αυτήν την συσκευή που θα πάρεις το ΙΜΕΙ δεν θα λειτουργει πλεον. Μπορείς να δεις ποιες συσκευές και με ποιο ΙΜΕΙ έχουν κατοχυρωθεί για να δουλεύουν κανονικά, αν συνδεθεις στον google λογαριασμό σου και κάπου εκεί στις ρυθμισεις θα βρεις όλες τις συσκευές σου. Επίσης καμια φορά μια συσκευή έχει δυο ΙΜΕΙ οποτε ίσως συμβαίνει αυτό σε εσένα. Αν παρόλα αυτά έχει αλλάξει το ΙΜΕΙ της συσκευής σου με κάποιαν αλλη που εχεις ( αν και δεν ξέρω πως μπορεί να γίνει αυτό), μπορείς να επιστρέψεις στο κανονικό της ΙΜΕΙ αν η συσκευή σου είναι Ρουτ με το mobileuncletools απο το play store.

 

Εγκυκλοπαιδικά το να πειράξεις το IMEI ειδικά στην Αμερική ειναι ποινικό αδίκημα, τά τηλέφωνα παρακολουθούνται, δηλώνονται, και μπλοκάρωνται με το IMEI το οποίο ειναι μοναδικό για κάθε τηλέφωνο επι της γής. Σε πολλές χώρες αν το ΙΜΕΙ ειναι το GENERIC ( κάποιο που προκύπτει από flashing συνήθως )δεν δουλέυει τίποτε ουτε ομιλία ουτε data, δεν εχεις τηλέφωνο δηλαδή.

Τό πρώτο που κάνουμε οταν πάρουμε μια συσκευή ειναι backup το IMEI η τον φάκελο NVRAM που τα περιλαμβάνει ολα.

Μόνο απο οτι ξέρω στα ΜΤΚ SOC ( SystemOnChip ) τηλέφωνα με το MTKDtkDroi Tools η το MOBILE UNCLE ( rooted ) μπορείς να περάσεις το ΙΜΕΙ.

Σε αλλα τηλέφωνα αν δεν εχεις backup την rom την εκατσες.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν είχες παραγγηλει απο Γερμανία efox σε 7 εργάσιμες θα το είχες και το είχε 65€

Ε τί να κάνουμε πρώτα αποφάσισα τι να πάρω και μετά βρήκα το νήμα στο forum, αλλά εγκυκοπαιδικά το eFox σήμερα το δίνει μόνο από Κίνα, και στο WOT ( Site Reputation Plugin for Firefox ) μου το εχει στην black list ΚΟΚΚΙΝΟ το eFox, καί δεν εχω διαβάσει και καλά λόγια γενικά στο ΝΕΤ.

Link to comment
Share on other sites

Εγκυκλοπαιδικά το να πειράξεις το IMEI ειδικά στην Αμερική ειναι ποινικό αδίκημα, τά τηλέφωνα παρακολουθούνται, δηλώνονται, και μπλοκάρωνται με το IMEI το οποίο ειναι μοναδικό για κάθε τηλέφωνο επι της γής. Σε πολλές χώρες αν το ΙΜΕΙ ειναι το GENERIC ( κάποιο που προκύπτει από flashing συνήθως )δεν δουλέυει τίποτε ουτε ομιλία ουτε data, δεν εχεις τηλέφωνο δηλαδή.

Τό πρώτο που κάνουμε οταν πάρουμε μια συσκευή ειναι backup το IMEI η τον φάκελο NVRAM που τα περιλαμβάνει ολα.

Μόνο απο οτι ξέρω στα ΜΤΚ SOC ( SystemOnChip ) τηλέφωνα με το MTKDtkDroi Tools η το MOBILE UNCLE ( rooted ) μπορείς να περάσεις το ΙΜΕΙ.

Σε αλλα τηλέφωνα αν δεν εχεις backup την rom την εκατσες....

 

Μα θέλω φιλέ να περάσω το γνήσιο ΙΜΕΙ, και ειναι ΜΤΚ thλεφωνο.

ΑΝμπορει κάποιος φίλος να μου πει κάποιο οδηγο να το περασω , θα με υποχρεωσει.

Ευχαριστω

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

με το MTKdroidTools και MOBILE UNCLE γινετε οπως αναφερει ο φιλος πιο πανω

http://sheershbansl.blogspot.gr/2014/08/how-to-fix-invalid-imei-3-methods.html

Edited by giannnis12
Link to comment
Share on other sites

Αν είχες παραγγηλει απο Γερμανία efox σε 7 εργάσιμες θα το είχες και το είχε 65€

Στα 81€ που το αγοραστές καλυτερα με 99€ απο Ελλάδα

Ζητα τα λεφτά πίσω.απο Αγγλία την θήκη που πήρα έκανε 12 ημέρες

 

Ισχυει ακομα αυτη η τιμη ? Μπηκα στην σελιδα αλλα δε βρηκα καποιο κουπονι η προσφορα

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει ακομα αυτη η τιμη ? Μπηκα στην σελιδα αλλα δε βρηκα καποιο κουπονι η προσφορα

Όχι έχει λήξη

Link to comment
Share on other sites

Γειά να κάνω μία ερώτηση? Στο site της Doogee για τα firmware http://www.doogeemobile.com/download

εχει 3 download, το τέρμα δεξιά ειναι update.zip μέσω stock recovery το μεσαίο ειναι 1,4GB καί το πρώτο αριστερά ειναι 460MB Ποιό τελικά ειναι το ποιό πρόφατο? πρέπει να μπεί και το update.zip μετά?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Γειά να κάνω μία ερώτηση? Στο site της Doogee για τα firmware http://www.doogeemobile.com/download

εχει 3 download, το τέρμα δεξιά ειναι update.zip μέσω stock recovery το μεσαίο ειναι 1,4GB καί το πρώτο αριστερά ειναι 460MB Ποιό τελικά ειναι το ποιό πρόφατο? πρέπει να μπεί και το update.zip μετά?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

το επισιμο site της doogee ειναι αυτο http://www.doogee.cc/servicexiazai_detail/newsId=110.html

και update κανεις αυτοματα απο το συστημα του τηλεφωνου η' φλασαρεις την τελευταια rom που ειναι η κατω δεξια συν μια ενημέρωση απο το συστημα του τηλεφωνου

Link to comment
Share on other sites

το επισιμο site της doogee ειναι αυτο http://www.doogee.cc/servicexiazai_detail/newsId=110.html

και update κανεις αυτοματα απο το συστημα του τηλεφωνου η' φλασαρεις την τελευταια rom που ειναι η κατω δεξια συν μια ενημέρωση απο το συστημα του τηλεφωνου

 

Καλησπερα παιδια σημερα μολισ το παρελαβα απο κινα gear best με το κουπονακι στα 65€

Εμφανιση μπορω να πω πανεμορφο αν και θυμιζει πισω σ5 μινι και μπροστα κλασικο κινεζικο σχεδιο τιποτα παραπανω κανενα προβλημα

Οθονη πανεμορφη ζωντανα χρωματα . Αρκετα στοιβαρο το κινητο και λιγο βαρυ στα δικα μου χερια . ταχυτατο ομωσ η αναλυση στο you tube με απογοητευσαι λιγακι περιμενα λιγο καλυτερη αλλα για το μεσο χρηστη και σε αυτα τα χρηματα μια χαρα κ αυτο . gps δεν δοκιμασα ακομα . το μονο προβλημα που με προβληματιζει ιδιετερα ειναι το touch τησ οθονησ αλου παταω αλου πιο πανω πιανει γιατι γινεται αυτο δεν ξερω υπαρχει λυση παιδια κατα τ αλλα το κινητο ειναι σουπερ

Link to comment
Share on other sites

Κάνε όλες τις ενημέρωσης απο το σύστημα και δεν διορθωθεί κάνε root και πιο πίσω έχει τον τροπο με ενα αρχειο που προσθέτουμε #480 post Edited by giannnis12
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκα τροπο να βελτιωθεί το φλας μερικως

Διαβάστε εδώ.

Θέλει ρουταρισμμενο κινητο

 

"INSTALL PIMP MY ROM-google play

Then click on tweaks

And then click Miscellaneous tweaks and scroll down there you will see Flashed tweaks tick on it

And then press apply selected tweaks and then

Reboot

 

Now open Bulidprop.edit and search flash intensity (κάτω κάτω)

 

You will see its property value is only 70 and Then edit and make it 210(recommended) and then press ok

And search torchintensity and then you will find it and its property value is 65 change it 200

And then reboot"

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Κάνε όλες τις ενημέρωσης απο το σύστημα και δεν διορθωθεί κάνε root και πιο πίσω έχει τον τροπο με ενα αρχειο που προσθέτουμε #480 post

 

Οκ ευχαριστω πολυ εσενα σου ειναι ενταξει τωρα

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστω πολυ εσενα σου ειναι ενταξει τωρα

Διάβασε και το τελευταιο μου ποστ

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...