Jump to content

Xiaomi Mipad


Saleakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 946
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενδιαφέρομαι να παρω το xiaomi mipad αλλα εχω διαβασει εδω και εκει οτι ζεσταίνετε πολυ.

 

Εχει κανενας αλλος αυτο το προβλημα? Και αν ναι μπορετε να περιγραψεται λιγακι τι ακριβως συμβαινει.

Edited by ninjawt
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για όποιον ενδιαφέρεται για το συγκεκριμένο tablet υπάρχει μια πολύ καλη προσφορά στο aliexpress για την έκδοση των 16gb στα 179,99$. Είχαν βάλει 3000 κομμάτια, έχουν μείνει περίπου 1000 ακόμα. Η αποστολή είναι μέσω Singapore post

Εγώ παρήγγειλα ενα κομμάτι, τον παρακάλεσα να προσπαθήσει να μην περάσει τελωνείο (μειώνοντας την δηλωμένη τιμή κλπ), προσεύχομαι και περιμένω... Ελπίζω να μήν αργήσει πολυ..

http://brands.aliexpress.com/?spm=2114.11010108.15.2.2Y9YQq

Edited by geopapa123
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται για το συγκεκριμένο tablet υπάρχει μια πολύ καλη προσφορά στο aliexpress για την έκδοση των 16gb στα 179,99$. Είχαν βάλει 3000 κομμάτια, έχουν μείνει περίπου 1000 ακόμα. Η αποστολή είναι μέσω Singapore post

Εγώ παρήγγειλα ενα κομμάτι, τον παρακάλεσα να προσπαθήσει να μην περάσει τελωνείο (μειώνοντας την δηλωμένη τιμή κλπ), προσεύχομαι και περιμένω... Ελπίζω να μήν αργήσει πολυ..

http://brands.aliexpress.com/?spm=2114.11010108.15.2.2Y9YQq

Από τη στιγμή που θα σου το στείλει με SG post δεν έχεις θέμα μην αγχώνεσαι .. Το θέμα είναι άμα είναι έμπιστος με καλό feedback..

Κρίμα που κάνω αγορές μόνο με paypal και δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με Aliexpress.. Σίγουρα θα χτύπαγα και εγώ ένα για τη πάρτη μου ..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις θεμα με το aliexpress,ειναι τεζα αξιοπιστο.Βαλε στην προπληρωμενη σου ακριβως το ποσο και κανε αγορα αφοβα.Πηρα πριν λιγς μερες ενα 8αρι lg.Αλλιως το χτυπαγα ανετα το xiaomi.
Link to comment
Share on other sites

Average Star Rating:

4.9 out of 5(243 Ratings)

Αρκετά αξιόπιστος.. Το μόνο θέμα είναι οτι αφού πούλησε τοσα πολλά σε μια μερα ισως καθυστερήσει τις αποστολές..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Υποψήφιος αγοραστής εδώ και καιρό αλλά έχοντας στην κατοχή μου το Pipo M9pro δεν μπορούσα να κάνω κίνηση αγοράς. Τώρα το Pipo επωλήθη και έτσι το Xiaomi πήρε σειρά.

 

Διάβασα το νήμα προσεκτικά και από την αρχή του, όπως κάνω σε κάθε συσκευή που θέλω να αγοράσω. Ο αρχικός ενθουσιασμός έφυγε με τις απογοητευτικές κριτικές και προβλήματα που πηγάζουν από το software. Πάνω που άρχισα να το ψάχνω αλλού το θέμα ''καινούργιο tablet'' ήρθε η CM11 εξ ουρανού και αναπτέρωσε την φαγούρα του χεριού μου να το χτυπήσω εν τέλει.

 

Αυτό που θέλω είναι αν μπορεί κάποιος που ήδη έχει περάσει τη CM11 να κάνει ένα ΝΕΟ review της συσκευής με αυτό το λογισμικό, μιας και πλέον μιλάμε για νέα συσκευή! Βασικό είναι να αναφερθεί αν η υπερθερμανση παραμένει και με CM11.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Υ.Γ Υπάρχει κάποια εναλλακτική πρόταση σε αυτές τις ιντσες με τα ίδια λεφτά ή και σε 10ιντσο; Προσωπικά όσο και να έψαξα δεν βρήκα κάτι ισάξιο του Mi Pad.

Edited by Stakantzi
Link to comment
Share on other sites

Τόσο χάλια είναι η stock? Κι εγω για CM11 προσανατολίζομαι αφού αφήσω λίγο την στοκ αλλά διαβάζω για μπρικαρίσματα και διστάζω..
Link to comment
Share on other sites

@gilberto

244$ είναι υψηλή όχι χαμηλη.. πχ http://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Mi-Pad-Mipad-7-9-inch-16GB-Nvidia-Tegra-K1-Quad-Core-2048X1536-2GB/32302364870.html

 

Επίσης στην προηγουμενη σελίδα θα δείς οτι το 16ρι έπαιζε στα 179.99$ για μια μέρα

Edited by geopapa123
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, έχει κανείς εγκαταστήσει το Nova Go και το ΟΤΕ ΤV Go? Παίζουν κανονικά;

 

Καλησπέρα. Λογικά το ΟΤΕ ΤV Go δεν θα παίζει γιατί απόσο γνωρίζω πρέπει να δηλώσεις τη συσκευή σου με SMS, και μη έχοντας 3G το tablet δεν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο. Αργότερα ίσως μπορέσει και παίξει η εφαρμογή με κάποιο update.

 

Όσον αφορά τα παιδιά που έχουν βάλει την CM11, αν μπορεί κάποιος να μας πει 2-3 πραγματάκια για το πως τα πάει το tablet με αυτή τη ROM και αν αξίζει η αγορά του.

 

Προσωπικά το καλοβλέπω από το Geekbuying στα 218 ευρώ το 64gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Λογικά το ΟΤΕ ΤV Go δεν θα παίζει γιατί απόσο γνωρίζω πρέπει να δηλώσεις τη συσκευή σου με SMS, και μη έχοντας 3G το tablet δεν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο. Αργότερα ίσως μπορέσει και παίξει η εφαρμογή με κάποιο update. .

Σε WiFi ΟΤΕ θα πρέπει να παίζει και χωρίς SMS... Ρωτάω διότι σε πολλά κινέζικα tablet δεν παίζει ούτε το Nova ούτε το ΟΤΕ γιατί τα βλέπουν ως rooted..... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Λογικά το ΟΤΕ ΤV Go δεν θα παίζει γιατί απόσο γνωρίζω πρέπει να δηλώσεις τη συσκευή σου με SMS, και μη έχοντας 3G το tablet δεν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο. Αργότερα ίσως μπορέσει και παίξει η εφαρμογή με κάποιο update.

 

Όσον αφορά τα παιδιά που έχουν βάλει την CM11, αν μπορεί κάποιος να μας πει 2-3 πραγματάκια για το πως τα πάει το tablet με αυτή τη ROM και αν αξίζει η αγορά του.

 

Προσωπικά το καλοβλέπω από το Geekbuying στα 218 ευρώ το 64gb.

 

Καλή τιμη για το 64ρι. Αν δεν ειχα παραγγείλει το 16ρι θα το σκεφτόμουνα. Μόνο προσεξε μην στο στειλει με καμμια DHL..

Link to comment
Share on other sites

Καλή τιμη για το 64ρι. Αν δεν ειχα παραγγείλει το 16ρι θα το σκεφτόμουνα. Μόνο προσεξε μην στο στειλει με καμμια DHL..

 

Καλή φαίνεται ναι. Θα πήγαινα με κλειστά μάτια Vickmall που το θεωρώ το καλύτερο αλλά είναι πολύ ακριβότερο. Κάπως με παραξενεύει το θέμα τιμής στο Geekbuying. Έχω αγοράσει πολλά από κει βέβαια. Όσον αφορά την DHL εννοείται ότι θα το προσέξω και θα πάω με απλό ταχυδρομείο. Έχω πάρει πολλά από Κίνα και Geekbyuing συγκεκριμένα.

Link to comment
Share on other sites

ναι εχει..πολυ καλη..τη συνιστω

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Συγγνώμη που δεν ήμουν τόσο σαφής πριν, για να το ξεκαθαρίσω καλύτερα ,εννοείς οτι όχι απλα κλεινει η οθόνη όταν κλείνει το φύλλο αλλά το κρατά και κλειστό πάνω στην οθόνη αν πχ το γυρίσεις ανάποδα;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Συγγνώμη που δεν ήμουν τόσο σαφής πριν, για να το ξεκαθαρίσω καλύτερα ,εννοείς οτι όχι απλα κλεινει η οθόνη όταν κλείνει το φύλλο αλλά το κρατά και κλειστό πάνω στην οθόνη αν πχ το γυρίσεις ανάποδα;

Ναι ασφαλιζει κιολας..τουμπανο ειναι..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες!κατι διαβασα για προσφορα στα 179 δολλαρια καπου..υπαρχει ακομα?

 

Ηταν για μια μέρα. Το φθηνότερο που βρίσκεις τώρα το mipad των 16gb είναι γύρω στα 215$ και των 64gb 239$ http://www.geekbuying.com/item/XIAOMI-MI-PAD-Tegra-K1-Quad-Core-2-2GHz-7-9-Inch-Tablet-PC-Android-4-4-Retina-IPS-Screen-2GB-64GB---White-335645.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα. Τι γίνετε ρε παιδιά πολύ ησυχία το thread.

 

Έχει περάσει κάποιος κάποια καλή tempered glass και να προτείνει με link κτλ;

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...