Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα με τρελαίνει το gun metal πάντως. Αν το ξαναεπερνα αυτό θα έπαιρνα πάλι.

Δεν ξέρω αλλά το πιο σκούρο χρώμα φαίνεται καλύτερα στο μπροστά μέρος του τηλεφώνου. Το ασήμι κάνει μπαμ

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα όσο το είχα σε θήκη γλιστρούσε πολύ (Gun Metal) . Όταν την έβγαλα και άρχισα να το "Πιάνω" το κινητό έστρωσε. Τώρα σχεδόν κολλάει στο χέρι μου.

Όχι από την μπίχλα φυσικά. :)

Κι όμως από την μπιχλα είναι :) Τα χέρια μας όσο και καθαρά να είναι παράγουν λίπος. Αυτό παραμένει αόρατο αλλά δημιουργεί καλύτερη πρόσφυση.

Το διαπίστωσα κι εγώ στο OnePlus.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με τρελαίνει το gun metal πάντως. Αν το ξαναεπερνα αυτό θα έπαιρνα πάλι.

Δεν ξέρω αλλά το πιο σκούρο χρώμα φαίνεται καλύτερα στο μπροστά μέρος του τηλεφώνου. Το ασήμι κάνει μπαμ

 

και το χρυσο μου εκανε το κλικ θοδωρη,ειδικα εαν δεν γυαλιζει το περιμετρικο χειλακι κ ειναι οπως το πισω μερος θα ειναι πανεμορφο.

Link to comment
Share on other sites

και το χρυσο μου εκανε το κλικ θοδωρη,ειδικα εαν δεν γυαλιζει το περιμετρικο χειλακι κ ειναι οπως το πισω μερος θα ειναι πανεμορφο.

Ισχύει. Και εγώ αν το έβλεπα από κοντά ίσως να μου άρεσε. Απλά εμένα το ασήμι δεν μου αρέσει πολύ. Εντάξει γούστα είναι αυτά

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

παντως τα περισσοτερα που κυκλοφορουν πρεπει να ειναι τα gun metal,παιδια και τα τρια χρωματα μου αρεσουν αλλα πιο πολυ το γκριζο:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι εξαιρετικό χρώμα το Gun metall.

Η συσκευή είναι ότι καλύτερο υπάρχει αυτή τη στιγμή.

Το μόνο που με ενοχλεί είναι ο τεράστιος χώρος που πιάνουν τα soft Keys και που δεν υπάρχει επιλογή να κρύβονται στον browser.

 

Συμφωνω για την συσκευη και να προσθεσω οτι με ρουτ και xposed τα κανεις και οχι μονο αυτα αλλα και πολλα αλλα οπως πχ να κρυβεις το ντοκ απο την blinkfeed :cool:

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

παντως τα περισσοτερα που κυκλοφορουν πρεπει να ειναι τα gun metal,παιδια και τα τρια χρωματα μου αρεσουν αλλα πιο πολυ το γκριζο:)

 

Και για μένα το gun metal ειναι τέλειο!Σαν σφαίρα :p!!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

παντως τα περισσοτερα που κυκλοφορουν πρεπει να ειναι τα gun metal,παιδια και τα τρια χρωματα μου αρεσουν αλλα πιο πολυ το γκριζο:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Συμφωνω για την συσκευη και να προσθεσω οτι με ρουτ και xposed τα κανεις και οχι μονο αυτα αλλα και πολλα αλλα οπως πχ να κρυβεις το ντοκ απο την blinkfeed :cool:

 

Δυστυχώς δεν το χρησιμοποιώ εγώ αλλά η κόρη μου, και δεν θέλω να την μπλέκω με ρουτ.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν το χρησιμοποιώ εγώ αλλά η κόρη μου, και δεν θέλω να την μπλέκω με ρουτ.

Αντώνη και εγώ σκέτο το έχω. Σκέψου πως νιώθω μετά από note 2 και g2 με φουλ στις customs.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν το χρησιμοποιώ εγώ αλλά η κόρη μου, και δεν θέλω να την μπλέκω με ρουτ.

Σωστα πραττεις,του γιου μου το Μ7 το εχω στοκ,αλλα πραγματικα χωρις ιχνος υπερβολης το xposed ειναι αλλο πραγμα οτι καλυτερο εχει κυκλοφορησει τον τελευταιο καιρο μαζι με το greenify,παει το τλφ σε αλλο επιπεδο,μερικα screenshoots

[ATTACH]48746[/ATTACH]

 

[ATTACH]48747[/ATTACH]

 

[ATTACH]48748[/ATTACH]

Edited by pafimal
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Σωστα πραττεις,του γιου μου το Μ7 το εχω στοκ,αλλα πραγματικα χωρις ιχνος υπερβολης το xposed ειναι αλλο πραγμα οτι καλυτερο εχει κυκλοφορησει τον τελευταιο καιρο μαζι με το greenify,παει το τλφ σε αλλο επιπεδο

Τελικά Παναγιώτη κάνουμε ρουτ μέσω toolkit. Unlock bootloader ,install custom recovery και μετά root? Μετά γυρνάμε μέσα σε εγγύηση ή όχι. Τα παλιά ποστμε μπέρδεψαν

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Τελικά Παναγιώτη κάνουμε ρουτ μέσω toolkit. Unlock bootloader ,install custom recovery και μετά root? Μετά γυρνάμε μέσα σε εγγύηση ή όχι. Τα παλιά ποστμε μπέρδεψαν[/QUOT

 

Θοδωρε οχι πλεον,αγορασα το sunshine 25$ και μεσω αυτου εκανα s-off ολα τα αλλα μετα γινονται πανευκολα

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

 

Θοδωρε οχι πλεον,αγορασα το sunshine 25$ και μεσω αυτου εκανα s-off ολα τα αλλα μετα γινονται πανευκολα

 

Μετά γυρίζουμε εντός εγγύησης?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Μετά γυρίζουμε εντός εγγύησης?

 

λογικα οταν εισαι s-off μπορεις να φλασαρεις κανονικα to ruu που δινει η htc,δλδ οφισιαλ στοκ ρομ,επομενως εισαι οκ

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Από που κατεβάζουμε το sunshine;

http://theroot.ninja

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Και όταν το κάνουμε s off μετά περνάμε το zip ΟΤΑ ανεξαρτήτως τί CID έχουμε;.

Αρκεί το OTA να είναι για το Cid σου και γενικά να μην έχεις τροποποίησει αρχεία συστήματος. Αυτό ισχύει αν θες να κάνεις install το official μέσω του stock recovery

 

Για το δικό μου cid (htc_203) κατέβασα από εδώ το αρχείο (το μικρό update). το μεγάλο update το είχα ήδη κανει

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=54859079&postcount=1335

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις αν για το γαλλικό έχει βγει ;

Μα φυσικά.Γαλλικό έχω.Δεν γνωρίζω αν έχει έρθει ΟΤΑ γιατί είμαι s off και τα πέρασα χερουκλατα τα updates

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις αν για το γαλλικό έχει βγει ;

 

Καλημέρα και το δικό μου γαλλικό είναι αλλά έχω περάσει custom rom

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Μα φυσικά.Γαλλικό έχω.Δεν γνωρίζω αν έχει έρθει ΟΤΑ γιατί είμαι s off και τα πέρασα χερουκλατα τα updates

 

Ευχαριστώ. Μου φαίνεται ότι αν μέχρι την Παρασκευή δεν έρθει το ΟΤΑ θα κάνω s off

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα,

 

Μόλις μου ήρθε OTA σε ισπανικό M8 αγορασμένο από πλαίσιο.

Why join the navy if you can be a pirate?
Link to comment
Share on other sites

Το παρηγγειλα σημερα απο το γερμανικό amazon...Amber gold...:)

 

Δεν άντεξα...

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πρόσφατα παρέλαβα τα νέα premium ακουστικά της Sony MDR-1RBT MKII και αποφάσισα να κάνω ένα τεστ με smartphones για να δω αν αξίζουν τα λεφτά τους ($400), αλλά και αν μπορούν τα smartphones να οδηγήσουν σωστά τέτοια ακουστικά. Στο τεστ συμπεριέλαβα τα iPhone 5S, LG G3, HTC One M8 και Samsung S5 (λόγω έλλειψης χρόνου δεν κατάφερα να συμπεριλάβω και τα Sony Z1 & Z Ultra). Σε όλα χρησιμοποιήθηκε ως player το Poweramp Pro.

Πρώτο δοκίμασα το LG G3 που θεωρητικά έχει και το καλύτερο audio chip, χωρίς όμως να διαθέτω κομμάτια υψηλής ανάλυσης (24/192) για να το δοκιμάσω σε αυτά. Το έβαλα να παίξει αρχεία mp3 σε διάφορες συμπιέσεις 128 έως και 320kbps. Όντας πρώτο, η απογοήτευση ήταν μεγάλη κυρίως γιατί πίστεψα ότι πέταξα τόσα λεφτά για τα ακουστικά, αφού δεν περίμενα ότι τόσο διαφημισμένο τσιπάκι θα έπαιζε τόσο χάλια! Η παραμόρφωση άρχιζε νωρίς και δε σωζόταν ό,τι και αν έκανα με τα ρυθμιστικά του poweramp. Φυσικά, δεν αναφέρομαι σε χαμηλές εντάσεις, αλλά εκεί που αρέσκεται να ακούει η πλειοψηφία ανάμεσά μας (λίγο πριν το maximum). H δυναμική περιοχή πολύ περιορισμένη και το μπάσσο ασθενικό. Είναι φανερό ότι η ενίσχυση σήματος του G3 πάσχει (τα ακουστικά έχουν 24ohm impedance και 107db sensitivity, οπότε θα έπρεπε να μπορεί να τα οδηγήσει ικανοποιητικά). Δε θα μπω σε περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με τον ήχο, γιατί θα γράψω έκθεση, οπότε όποιος θέλει ρωτάει...

Μετά την πρώτη απογοήτευση και θεωρώντας ότι μάλλον θα χρειαστώ ενισχυτη ακουστικών για να εκμεταλλευτώ τα καινούρια μου ακουστικά, ήρθε η σειρά του HTC One M8. Σε κάποιο site διάβασα ότι διαθέτει ενσωματωμένο ενισχυτή και ότι το loudness του δε συγκρίνεται με κανένα άλλο smartphone. Και όντως! Ο ήχος μεταμορφώθηκε και έγινε απολαυστικός. Η ένταση σχεδόν διπλασιάστηκε, όχι όμως σε βάρος της ποιότητας που εκτοξεύθηκε και αυτή. ΕΠιτέλους, άκουγα σωστό (σφιχτό και ελεγχόμενο) μπάσσο και μη τσιριχτά πρίμα. Μόνο στα μεσαία χρειάστηκε να πειράξω λίγο το equalizer, αλλά και πάλι πέτυχα εύκολα το επιθυμητό αποτέλεσμα. Μπράβο στην HTC και κρίμα που δε το διαφημίζει περισσότερο το Boomsound της!

Αφού με το ζόρι έβγαλα τα ακουστικά από το One, τα έβαλα στο Samsung S5. Η απογοήτευση επανήλθε. Ήχος αντίστοιχος με του G3, αλλά και σε ακόμη χαμηλότερη ένταση. Πιο ψόφιο δε θα μπορούσε να είναι. Αργότερα διάβασα ότι η Samsung έχει επιλέξει συνειδητά να θέσει ένα - χαμηλό - όριο στην ένταση/ενίσχυση των συσκευών της και ότι μόνο μέσω root και κάποιων εξειδικευμένων apps (π.χ. Voodoo) μπορείς να πάρεις κάτι παραπάνω. Στην ποιότητα όμως; Διατηρώ τις επιφυλάξεις μου...

Γρήγορα γρήγορα πέρασα στο iPhone 5S. Εδώ είχα μικτές εντυπώσεις. Η ποιότητα σαφώς και είναι εδώ και μάλιστα χωρίς να χρειαστεί να καταφύγεις στα διάφορα equalization presets, ΌΜΩΣ που πήγε η ένταση βρε παιδιά. Τόσο πολύ νοιάζεται και η Apple για τα αυτάκια μας; Τελικά, άφησα στην άκρη την εφαρμογή Music και δοκίμασα την EQPlayer. Τα πράγματα βελτιώθηκαν πάραυτα και ταυτόχρονα μπορούσα άμεσα και γρήγορα να προσαρμόζω τις μπάντες στο equalizer και όχι να μπαινοβγαίνω στις ρυθμισεις sound του iPhone. Το αποτέλεσμα μου άρεσε, όμως δε θα άλλαζα το HTC One M8. Απλά, για άλλη μια φορά φαίνεται ότι το iPhone κάνει τα πάντα καλά (προσοχή, όχι τέλεια).

Τελική κατάταξη:

1) HTC One M8

2) Apple iPhone 5s

3) LG G3

4) Samsung S5

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...