Jump to content

Διαδικασία Επαναφοράς Lumia από την Developer Preview


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικά πρέπει να γυρίσεις στα 8 και αν το ξαναπεράσεις... Κάτι δεν θα πήγε καλά...

 

Πχ μήπως έπεσε η σύνδεση σου κάποια στιγμή/??

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 77
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, εμένα που μου γράφει 3051.50009.1424.0003 αυτή που φοράω δηλαδή τί μπορώ να κάνω για να πάω στην 8.0?
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εμένα που μου γράφει 3051.50009.1424.0003 αυτή που φοράω δηλαδή τί μπορώ να κάνω για να πάω στην 8.0?

 

Καλημέρα. Πιθανόν, έχουν ανεβάσει στους servers τους τη Cyan ως τελευταίο επίσημο firmware οπότε μέσω του recovery tool δεν θα σε γυρίσει στα 8 αλλά στο τελευταίο επίσημο που είναι η Cyan.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Εγω ενω εκανα ολα τα βηματα οπως αναφερονται στο πρωτο ποστ,και κατεβαζει την εκδοση λογισμικου,μολις τελειωνει αντι να προχωρησει στην εγκατασταση στο τηλεφωνο,ξανακατεβαζει το λογισμικο!! τι φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Εχω το 820 . Τωρα υποθεσα οτι μπορει να το κανει επειδη απενεργοποιειται η οθονη ,οποτε εβαλα να μην σβηνει η οθονη και ο υπολογιστης κατα την διαρκεια του κατεβασματοσ λογισμικου.
Link to comment
Share on other sites

E, καλό θα ήταν ο υπολογιστής να μένει ανοιχτός την ώρα της εγκατάστασης λογισμικου :lol:

 

Πέρα από πλάκα τώρα, δοκίμασε το και πες μας :)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το Nokia Software Recovery Tool, μπορεί να λειτουργήσει και στα Windows Vista; Ξέρω ότι είναι για τα 7 και πάνω, αλλά μήπως υπάρχει και κάποιος τρόπος;
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το Nokia Software Recovery Tool, μπορεί να λειτουργήσει και στα Windows Vista; Ξέρω ότι είναι για τα 7 και πάνω, αλλά μήπως υπάρχει και κάποιος τρόπος;

 

Έχω την εντύπωση πως λειτουργεί κανονικά και στα Vista. Αν δεν σου κάνει κόπο δοκίμασε να το εγκαταστήσεις. Το πολύ πολύ να μην εγκατασταθεί.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως λειτουργεί κανονικά και στα Vista. Αν δεν σου κάνει κόπο δοκίμασε να το εγκαταστήσεις. Το πολύ πολύ να μην εγκατασταθεί.

 

Ναι; Αυτά είναι. Εννοείται ότι θα προσπαθήσω! Ευχαριστώ!

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ναι; Αυτά είναι. Εννοείται ότι θα προσπαθήσω! Ευχαριστώ!

 

Με μια γρήγορη αναζήτηση που έκανα σε κάποια sites λένε ότι είναι συμβατό. Μια δοκιμή θα μας διαφωτίσει! ;)

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Με μια γρήγορη αναζήτηση που έκανα σε κάποια sites λένε ότι είναι συμβατό. Μια δοκιμή θα μας διαφωτίσει! ;)

 

Σε Windows Vista Home Premium, 32bit, δεν εγκαθίσταται ούτε η US έκδοση, ούτε η UK.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Σε Windows Vista Home Premium, 32bit, δεν εγκαθίσταται ούτε η US έκδοση, ούτε η UK.

 

Τότε μάλλον γράφουν ότι να ναι! :worry:

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Τότε μάλλον γράφουν ότι να ναι! :worry:

 

Ποιος ξέρει.. Μπορεί να φταίει που έχω antivirus; Επίσης έχω το άλλο πρόγραμμα, για φλασάρισμα symbian συσκευών. Μήπως δημιουργεί κάποιο conflict;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Guest YiorgosA
Προσπαθώ κι εγώ να επαναφέρω το λογισμικό γιατί θέλω να στείλω το κινητό στο σέρβις, αλλά με το που ξεκινάω το πρόγραμμα μου λέει ότι δεν μπορεί να συνδεθεί στον διακομιστή
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενώ έκανα όλα τα βήματα με το πρόγραμμα με λέει : Δεν ήταν δυνατή η σύνδεση στον διακομιστή ! Αν κάνει την ίδια δουλειά το πρόγραμμα με το hard reset του κινητού να το κάνω απο το κιν μου να μην ταλαιπωρούμε , αν ξέρει κανείς θα ήταν χρήσιμη η πληροφορία του ! Θέλω να περάσω την έκδοση Cyan γτ ειμαι σε Developers ...
NOKIA LUMIA 520 WP 8.1
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ κι εγώ να επαναφέρω το λογισμικό γιατί θέλω να στείλω το κινητό στο σέρβις, αλλά με το που ξεκινάω το πρόγραμμα μου λέει ότι δεν μπορεί να συνδεθεί στον διακομιστή

 

Καλησπέρα, ενώ έκανα όλα τα βήματα με το πρόγραμμα με λέει : Δεν ήταν δυνατή η σύνδεση στον διακομιστή ! Αν κάνει την ίδια δουλειά το πρόγραμμα με το hard reset του κινητού να το κάνω απο το κιν μου να μην ταλαιπωρούμε , αν ξέρει κανείς θα ήταν χρήσιμη η πληροφορία του ! Θέλω να περάσω την έκδοση Cyan γτ ειμαι σε Developers ...

 

Θα έχουν κάποιο θέμα οι servers τους μάλλον και για αυτό τον λόγο δεν συνδέεται στον διακομιστή.

 

@jimaras1926 δεν κάνει την ίδια δουλειά. Αν κάνεις hard reset θα παραμείνεις στην Developers Preview έκδοση.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Θα έχουν κάποιο θέμα οι servers τους μάλλον και για αυτό τον λόγο δεν συνδέεται στον διακομιστή.

 

@jimaras1926 δεν κάνει την ίδια δουλειά. Αν κάνεις hard reset θα παραμείνεις στην Developers Preview έκδοση.

 

Ευχαριστώ πολύ αν είναι θα περιμένω μέχρι να το κάνουν , μέχρι τότε υπομονή :P

NOKIA LUMIA 520 WP 8.1
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα Παιδιά.

Μια ερώτηση να κάνω γιατί δεν κατάλαβα κάποια πράγματα.

Έχω το 625 με dev pr.

 

Στις πληροφορίες λέει:

 

Manufacturer Name

RM-941_eu_poland_354

 

Mobile Operator

000-PL

 

Configuration ID

374254

 

Core Build ID

3056.40000.1402.10419

 

 

Θέλω να το επαναφέρω στην 8 για να περάσω την cyan(8.1).

 

Όταν το συνδέσω στο recovery tool, και μου βγάλει την έκδοση του λογισμικου, αν μου βγάλει 3056.... σημαίνει ότι θα μου βάλει την ίδια, και αν μου πει 3058.... θα μου βάλει την 8.1;

Ρωτάω, γιατί αν είναι έτσι, και δεν μου βάλλει την 8.1 να μην το επαναφέρω.

 

Και κάτι άλλο. Εκεί που λέει έκδοση λογισμικού σημαίνει ποια είναι η τρέχουσα τελευταία έκδοση που έχει η εταιρεία για το συγκεκριμένο μοντέλο, ή η έκδοση λογισμικού που έχει το κινητό τη συγκεκριμένη στιγμή;

 

 

 

ΥΓ: Αν επαναφέρω το κινητό, θα χάσω επαφές;

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα Παιδιά.

Μια ερώτηση να κάνω γιατί δεν κατάλαβα κάποια πράγματα.

Έχω το 625 με dev pr.

Στις πληροφορίες λέει:

Manufacturer Name

RM-941_eu_poland_354

Mobile Operator

000-PL

Configuration ID

374254

Core Build ID

3056.40000.1402.10419

Θέλω να το επαναφέρω στην 8 για να περάσω την cyan(8.1).

Όταν το συνδέσω στο recovery tool, και μου βγάλει την έκδοση του λογισμικου, αν μου βγάλει 3056.... σημαίνει ότι θα μου βάλει την ίδια, και αν μου πει 3058.... θα μου βάλει την 8.1;

Ρωτάω, γιατί αν είναι έτσι, και δεν μου βάλλει την 8.1 να μην το επαναφέρω.

Και κάτι άλλο. Εκεί που λέει έκδοση λογισμικού σημαίνει ποια είναι η τρέχουσα τελευταία έκδοση που έχει η εταιρεία για το συγκεκριμένο μοντέλο, ή η έκδοση λογισμικού που έχει το κινητό τη συγκεκριμένη στιγμή;

ΥΓ: Αν επαναφέρω το κινητό, θα χάσω επαφές;

 

Η Cyan για το πολωνικό 625 είναι η 3058.50000.1424.0004.

Τώρα υπάρχουν δύο ενδεχόμενα:

ή το recovery tool θα σου περάσει κατευθείαν τη cyan (αν υπάρχει ανεβασμένη στους servers του recovery tool) δηλαδή την 3058.50000.1424.0004,

ή θα σε πάει στα WP8 και θα κάνεις την αναβάθμιση ΟΤΑ από τις ρυθμίσεις της συσκευής στην ενημέρωση τηλεφώνου.

 

Η έκδοση λογισμικού που γράφει στη συσκευή σου είναι αυτή που είναι περασμένη αυτή τη στιγμή στη συσκευή σου.

Εφόσον οι επαφές είναι συγχρονισμένες με τον λογαρισμό microsoft που έχεις συνδεδεμένο στη συσκευή σου δεν χάνονται.

Μπορείς να μπείς από υπολογιστή στο people.live.com της MS και να δεις αν είναι συγχρονισμένες εκεί οι επαφές σου.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Η Cyan για το πολωνικό 625 είναι η 3058.50000.1424.0004.

Τώρα υπάρχουν δύο ενδεχόμενα:

ή το recovery tool θα σου περάσει κατευθείαν τη cyan (αν υπάρχει ανεβασμένη στους servers του recovery tool) δηλαδή την 3058.50000.1424.0004,

ή θα σε πάει στα WP8 και θα κάνεις την αναβάθμιση ΟΤΑ από τις ρυθμίσεις της συσκευής στην ενημέρωση τηλεφώνου.

 

Η έκδοση λογισμικού που γράφει στη συσκευή σου είναι αυτή που είναι περασμένη αυτή τη στιγμή στη συσκευή σου.

Εφόσον οι επαφές είναι συγχρονισμένες με τον λογαρισμό microsoft που έχεις συνδεδεμένο στη συσκευή σου δεν χάνονται.

Μπορείς να μπείς από υπολογιστή στο people.live.com της MS και να δεις αν είναι συγχρονισμένες εκεί οι επαφές σου.

 

Eυχαριστώ για την απάντηση.

Όποιο και απο τα 2 ενδεχόμενα και αν γίνει στην ουσία το ίδιο πράγμα είναι.

Οπότε το προχωράω.

 

Όσο για τις επαφές το τσέκαρα και είναι συγχρονισμένες.

 

Θα ενημερώσω για τα αποτελέσματα.

 

 

ΥΓ: Τα προγραμματα και γενικά ότι έχω μέσα στην sd θα σβηστεί;

Edited by Panagiotisg
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ για την απάντηση.

Όποιο και απο τα 2 ενδεχόμενα και αν γίνει στην ουσία το ίδιο πράγμα είναι.

Οπότε το προχωράω.

Όσο για τις επαφές το τσέκαρα και είναι συγχρονισμένες.

Θα ενημερώσω για τα αποτελέσματα.

ΥΓ: Τα προγραμματα και γενικά ότι έχω μέσα στην sd θα σβηστεί;

 

Όχι δεν χάνονται (θα χρειαστεί ίσως να ξανακατεβάσεις τις εφαρμογές κατά πάσα πιθανότητα) αλλά καλό είναι να την έχεις αφαιρέσεις, για παν ενδεχόμενο, πριν ξεκινήσεις τη διαδικασία!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ενώ η λήψη λογισμικού είχε ολοκληρωθεί και είχε φτάσει στο 100%, ξεκίνησε πάλι εκ νέου λήψη από την αρχή. Τι παίζει; Είναι οκ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...