Jump to content

LG G2 mini (D620)


adipl
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,

Σκεφτόμουν να βάλω μια σχετικά μεγάλη microSD στο κινητό. Διαβάζω ότι υποστηρίζει 32GB αλλά στο ebay είδα και 64GB. Μήπως έχει βάλει κάποιος μια μεγάλη μνημη 32 ή 64 GB να μας δώσε τα φώτα του; Τον κατασκευαστή/τύπο κτλ.

 

Ευχαριστώ.

 

Εγώ χρησιμοποιώ μια 32 GB HC class 6 εδώ και 1,5 χρόνο περίπου και δουλεύει πολύ καλά. Για 64 GB δεν ξέρω να σου πω αν δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 797
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά τα φώτα σας, αν μπορεί να βοηθήσει κανείς. Είχα το συγκεκριμένο κινητό 2 χρόνια. Τους τελευταίους μήνες είχα περάσει την παραπάνω rom, τη CM13, χωρίς κανένα πρόβλημα. Επειδή πήρα καινούργιο, το έδωσα σε μία φίλη και ξαναπέρασα τη rom από την αρχή για να της το δώσω "καθαρό". Το θέμα είναι ότι, ενώ φαινόταν να εγκαταστάθηκε κανονικά, παρουσιάζει διάφορες δυσλειτουργίες, πχ δεν δουλεύει το home button (για άλλες χρήσεις δουλεύει, αλλά όχι για επαναφορά στην αρχική), δεν εμφανίζει ειδοποιήσεις, δεν φαίνονται τα κουμπιά στο notification menu κλπ. Έχετε ιδέα τι μπορεί να φταίει; Την ξανακατέβασα-ξαναεγκατέστησα 2-3 φορές αλλά κάνει το ίδιο.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

Κάτοχος και εγώ λοιπόν, του LG G2 Mini, και έχω μερικές απορίες.

 

1)Το κινητό φοράει V20b. Υπάρχει κάτι νεότερο ή να το αφήσω ως έχειν;

 

2)Η οθόνη έχει παρουσιάσει το φαινόμενο screen retention. Έχει τύχει σε κανέναν άλλον; Θα το καλύψουν στο service;

 

3)Τα πλήκτρα της έντασης, και το power button, έχουν πρόβλημα στην απόκριση. Καλύπτονται και αυτά από την εγγύηση, η θα ρίξουν το φταίξιμο σε μένα; Η συσκευή εξωτερικά είναι αψεγάδιαστη.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας, αν μπορεί να βοηθήσει κανείς. Είχα το συγκεκριμένο κινητό 2 χρόνια. Τους τελευταίους μήνες είχα περάσει την παραπάνω rom, τη CM13, χωρίς κανένα πρόβλημα. Επειδή πήρα καινούργιο, το έδωσα σε μία φίλη και ξαναπέρασα τη rom από την αρχή για να της το δώσω "καθαρό". Το θέμα είναι ότι, ενώ φαινόταν να εγκαταστάθηκε κανονικά, παρουσιάζει διάφορες δυσλειτουργίες, πχ δεν δουλεύει το home button (για άλλες χρήσεις δουλεύει, αλλά όχι για επαναφορά στην αρχική), δεν εμφανίζει ειδοποιήσεις, δεν φαίνονται τα κουμπιά στο notification menu κλπ. Έχετε ιδέα τι μπορεί να φταίει; Την ξανακατέβασα-ξαναεγκατέστησα 2-3 φορές αλλά κάνει το ίδιο.

Αν εχεις ακόμα custom recovery δοκίμασε κανένα clear davlik clear cache κλπ...

Εγώ θα έλεγα να περάσεις παλι cm13 πάντως είναι άλλο κινητό... Σε όλους αυτό θα έλεγα γενικά δηλαδή!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις ακόμα custom recovery δοκίμασε κανένα clear davlik clear cache κλπ...

Εγώ θα έλεγα να περάσεις παλι cm13 πάντως είναι άλλο κινητό... Σε όλους αυτό θα έλεγα γενικά δηλαδή!!!!

 

Υπάρχει κάποιος οδηγός γι' αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την cm 13 και μου βγαζει συνεχεια το μηνυμα το εχει σταματησει ο συγχρονισμος με τις επαφες μου. Το κανει και σε αλλον αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Σκέφτομαι να περάσω την CM13 στης συζύγου μου, αλλά πριν μπω στη διαδικασία να βρω πως θα το κάνω αυτό (με ξεκλείδωμα BL, κλπ) θα ήθελα να ρωτήσω 2-3 πράγματα όπως:

-- η μπαταρία είναι εξίσου καλή με την official ROM που φοράει; (Έχει LP αλλά δεν το έχω μαζί μου το κινητό να σας πω ποιά ακριβώς)

-- η κάμερα της CM είναι το ίδιο καλή με τη "μαμά";

-- η CM έχει τίποτα χοντρά bugs όπως τυχαίες επανεκκινήσεις ή να τερματίζει κλήσεις ή να μη δουλεύουν hands free;

 

Σας ευχαριστώ παρά πολύ για το χρόνο σας!

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, με την cm13 δεν μου δουλεύει ή περιστροφή της οθόνης. Υπάρχει λύση;

Και κάτι ακόμα με su και xposed installer υπάρχει κάτι;

 

Μεταφορά εφαρμογών στην εξωτερική γίνεται; Δοκίμασα με xposed και xinternalsd και obb2sd αλλά τπτ.

Edited by georgeIII
Link to comment
Share on other sites

Την περιστροφή την χάλασαν στις τελευταίες nightly. Βάλε την τελευταία snapshot και θα είσαι κομπλέ.
Link to comment
Share on other sites

Την περιστροφή την χάλασαν στις τελευταίες nightly. Βάλε την τελευταία snapshot και θα είσαι κομπλέ.

 

Ευχαριστω πολυ! Εβαλα την 5.1.1 και ολα καλα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Τελικά, πριν βάλω κάποια CM το κινητό έπεσε και έσπασε το τζαμί του. Η οθόνη ακούει κανονικά στο άγγιγμα όμως, άρα το digitizer είναι εντάξει να φανταστώ; Γνωρίζει κάποιος κάνα μαγαζί στην αττική για να μου το φτιάξει; Και αν αξίζει βέβαια... Ευχαριστώ παίδες!
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Την περιστροφή την χάλασαν στις τελευταίες nightly. Βάλε την τελευταία snapshot και θα είσαι κομπλέ.

 

Τι διαφορά έχουν ή nightly με την snapshot;

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορά έχουν ή nightly με την snapshot;

Οι snapshots είναι λίγο πιο σταθερές, γιαυτό και βγαίνουν αργά αργά. Στις nightly δοκιμάζονται και νέα πράγματα που μπορεί όμως να "σπάνε" υπάρχουσα λειτουργικότητα του κινητού, γιαυτό δεν τις περνάς αν δεν είσαι και πολύ σίγουρος.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Οι snapshots είναι λίγο πιο σταθερές, γιαυτό και βγαίνουν αργά αργά. Στις nightly δοκιμάζονται και νέα πράγματα που μπορεί όμως να "σπάνε" υπάρχουσα λειτουργικότητα του κινητού, γιαυτό δεν τις περνάς αν δεν είσαι και πολύ σίγουρος.

 

Ευχαριστώ πολύ!! Είχα την εντύπωση ότι ίσχυε το αντίθετο. Εφαρμογές στη κάρτα sd πως περνάμε;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα,κανενα οδηγο για να κανω ρουτ εχουμε? εχω το d620r με 5,0,2 λογισμικο.Μου εχει αφησει μονο 2 gb χωρο και εχω μονο 2 εφαρμογες δικες μου!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Συνιστάται κάποια ρομ;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

καλησπέρα παιδιά η σελίδα σας είναι φανταστική συγχαρητήρια για τη δουλειά σας..

 

το πρόβλημά μου είναι ότι έχω ένα LG G2 mini το οποίο ξαφνικά ότι κάρτα sim και να βάλω δεν αναγνωρίζεται.. το είχε ο μικρός μου και κατέβαζε από το play store παιχνίδια και ξαφνικά συνέβη αυτό. έκανα επαναφορά εργοστασιακών, έκανα hard reset αλλά το πρόβλημα δεν σταμάτησε. παρακαλώ όποιος μπορεί να βοηθήσει.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά η σελίδα σας είναι φανταστική συγχαρητήρια για τη δουλειά σας..

 

το πρόβλημά μου είναι ότι έχω ένα LG G2 mini το οποίο ξαφνικά ότι κάρτα sim και να βάλω δεν αναγνωρίζεται.. το είχε ο μικρός μου και κατέβαζε από το play store παιχνίδια και ξαφνικά συνέβη αυτό. έκανα επαναφορά εργοστασιακών, έκανα hard reset αλλά το πρόβλημα δεν σταμάτησε. παρακαλώ όποιος μπορεί να βοηθήσει.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
μπορεί κάποιος να βοηθήσει ? η να μου πει που να ψάξω για να λύσω το πρόβλημά μου?

Λογικά θέλεις άλλο sim tray. Φτηνό ανταλλακτικό..

 

https://www.ebay.com/itm/Genuine-LG-G2-MINI-D620-D620R-Sim-Card-Reader-SD-Memory-Reader-Slot-Tray-Holder-/181935464561

 

Αν πιάνουν τα χέρια σου ψάξε για κανα βιντεάκι που να δείχνει πως κάνεις την αλλαγή, αλλιώς πας σε τεχνίτη.

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μια βοήθεια παιδιά, της κόρης μου ξαφνικά μένει στη αρχική boot οθόνη και δεν ανοίγει. Εψαξα στο internet και δοκίμασα ότι υπάρχει χωρίς αποτέλεσμα

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Οποιος το δει και άν το δει το έλυσα το πρόβλημα με επαναφορά σε safe mode και flashάρισμα νέας official ROM

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG G2 mini (D620)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...