Jump to content

LG G2 mini (D620)


adipl
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 797
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα περίπου πριν ενα μήνα κατέβασα στο τηλέφωνο τη 5.0.2 ,το τηλέφωνο ειναι της συζυγου,δε κάνει βαριά χρήση και το τηλέφωνο τρώει τρέλα κολλήματα,πριν λίγο πατούσα το πλήκτρο για να το απενεργοποίηση και ενώ εμφάνιζε το μενού δε μπορούσα να πατήσω το κουμπί ,δεν υπήρχε ανταπόκριση...καμία ιδέα?εχει συμβεί σε κάποιον;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα περίπου πριν ενα μήνα κατέβασα στο τηλέφωνο τη 5.0.2 ,το τηλέφωνο ειναι της συζυγου,δε κάνει βαριά χρήση και το τηλέφωνο τρώει τρέλα κολλήματα,πριν λίγο πατούσα το πλήκτρο για να το απενεργοποίηση και ενώ εμφάνιζε το μενού δε μπορούσα να πατήσω το κουμπί ,δεν υπήρχε ανταπόκριση...καμία ιδέα?εχει συμβεί σε κάποιον;;

 

Καλημέρα. Χρησιμοποιώ την 5.0.2 εδώ και 3 μήνες περίπου και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα δεν μου έχει κολήσει ούτε μια φορά.Ακολούθησα όμως τις οδηγίες που δίνουν τα παιδιά εδώ στο forum. Πριν την εγκατάσταση έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αμέσως μετα έκανα την αναβάθμιση και στη συνέχεια πάλι επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Δοκίμασε μια επαναφορά εργοστασιακών μήπως λυθεί το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Και σε μένα μου ήρθε μια αναβάθμιση και την κατεβάζω τώρα. Τι αλλαγές έχει, γνωρίζεις ;

Samsung galaxy J5 2016 ->android 6

Samsung galaxy tab 2 7 -> cm 13

Lg nexus 4 -> cm 13

Sony ericsson neo v -> cm 11

Link to comment
Share on other sites

Η χωρητικότητα είναι ίδια;

Samsung galaxy J5 2016 ->android 6

Samsung galaxy tab 2 7 -> cm 13

Lg nexus 4 -> cm 13

Sony ericsson neo v -> cm 11

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους. Μπορεί κάποιος να μου πει τι hands free έχει το κινητό στην αρχική του συσκευασία;

 

Το λευκό που είχα πάρει είχε ενσύρματα λευκά. Δεν είναι κάτι ιδιαίτερο αλλά όχι και για πέταμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πήρα ένα μεταχειρισμένο και μέσα ο τύπος μου έδωσε απλά ακουστικά και επέμενε ότι είναι τα γνήσια! Επειδή δεν είμαι χθεσινός στο χώρο, και είμαι σίγουρος ότι δεν είναι, είπα να σας ρωτήσω μήπως και ξέχασα αυτά που ξέρω.
Link to comment
Share on other sites

Πηρα το κινητο μεταχειρισμενο ειναι στην 5.0.2 και δεν ανοιγουν τα δεδομενα... η καρτα σιμ είναι οκ.. καμια ιδεα?επαναφορα το εκανα αλλα τιποτα...
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Πηρα το κινητο μεταχειρισμενο ειναι στην 5.0.2 και δεν ανοιγουν τα δεδομενα... η καρτα σιμ είναι οκ.. καμια ιδεα?επαναφορα το εκανα αλλα τιποτα...

Καλημέρα. Πρέπει να πας να δεις στις ρυθμίσεις>δίκτυα κινητής >ονόματα σημεία πρόσβασης ή ΑΡΝ και εκεί πρέπει να δεις αν υπάρχει το πακέτο ρυθμίσεων του δικτύου σου. Για παράδειγμα εμένα έχει δύο cosmote Internet και το cosmote mms. Το επιλέγεις και κάνεις reboot. Αν είναι κενό τότε έχεις 2 επιλογές. Ή μιλάς με τον παροχο σου και ζητάς να στα στείλει ή το ψάχνεις στο Google και τα περνάς χειροκίνητα (αν έχεις εμπειρία).

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει το κινητό φίλη μου κατόπιν παροτρυνσής μου και μου παραπονιέται τώρα ότι αρκετές φορές το knock on για άνοιγμα δεν πιάνει. Το κινητό της το έχω σετάρει με Nova. Λέτε να έχει καμία επίδραση ; Αντιμετωπίζετε κι εσείς το ίδιο θέμα ; Lollipop φορά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα και απο μενα. Εχει η κοπελα μου το κινητο και πρωτη φορα ασχολουμαι τοσο με το μενου του LG. Το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι οτι πουθενα στο μενου δεν βλεπω επιλογη για της ειδοποιησεις οπως ειναι στα αλλα ανδροιδ που εχω (βλεπε υπογραφη). Μονο κατι λιγες επιλογες στην οθονη, στον ηχο κτλ.

 

Το ολο προβλημα ομως ειναι οτι δεν της χτυπαει το viber. Ο,τι και να εκανα δεν αλλαζει, ξεκλειδωνει οθονη, ερχονται τα μηνυματα αλλα δεν λεει να χτυπησει. Επισης εχει εξαφανιστει απο τη μπαρα πανω το εικονιδιο το οποιο στις ρυθμισεις του viber το εχω βαλει ενεργο και εχω ενεργες ολες τις ειδοποιησεις τις οποιες εκλεισα και ξανα ανοιξα και αλλαξα ηχους κτλ.

Μου ειπε οτι κατι πατησε και τις εβγαλε τις ειδοποιησεις οπως ηταν κλειδωμενο, αλλα δεν μπροω να το βρω με τιποτα.

Μου θυμιζει μια ρυθμιση που εχει το ανδροιδ 5 στα αλλα κινητα για να μην βλεπεις περιεχομενο μηνυματων κτλ, αλλα εδω δεν βλεπω στο μενου του κινητου που ειναι αυτες οι ρυθμισεις!

Γενικα ψαχνω και δε βρισκω με τιποτα πολυ βασικα πραγματα!

Πριν του κανω επαναφορα θα ηθελα τη γνωμη σας. Οχι τιποτα αλλο, δε θελει να σβησει το viber γιατι θελει τις συνομιλιες, αλλιως θα του εκανα επανεγκατασταση.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά, κάντε το root, ξεκλειδώστε τον bootloader, περάστε μια custom recovery (πχ. TWRP) και μετά φλασάρετε την τελευταία έκδοση CM 12.1 που κυκλοφορεί στο xda.Είναι 5.1.1 και θα δείτε εντελώς άλλο κινητό. Το έκανα πριν δυο μέρες και το έχω καταευχαριστηθεί το τηλέφωνο.

Όποιος χρειαστεί βοήθεια ας γράψει εδώ να τον βοηθήσω ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΥΘΥΝΗ :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κάντε το root, ξεκλειδώστε τον bootloader, περάστε μια custom recovery (πχ. TWRP) και μετά φλασάρετε την τελευταία έκδοση CM 12.1 που κυκλοφορεί στο xda.Είναι 5.1.1 και θα δείτε εντελώς άλλο κινητό. Το έκανα πριν δυο μέρες και το έχω καταευχαριστηθεί το τηλέφωνο.

Όποιος χρειαστεί βοήθεια ας γράψει εδώ να τον βοηθήσω ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΥΘΥΝΗ :)

Με ποιο τρόπο έκανες root και ξεκλειδωσες bootloader? Custom περνάς και μέσω flashify σωστά;

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζει κάτι στην ταχύτητα την μπαταρία κλπ. ή μόνο στο UI; παίζουν όλα απροβλημάτιστα ή λείπει κάτι;
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ από μένα παιδιά.έχω εδώ και καιρό ένα s3 mini και σκέφτομαι να πάω σε lg g2 mini η lg g3s. εσείς πιο προτείνετε?επίσης αυτό που με προβληματίζει κυρίως είναι ο αποθηκευτικός του χώρος.σε μια micro sd τι ακριβώς μπορούμε να μεταφέρουμε?μόνο φωτογραφίες??αν είναι έτσι,λίγο άκυρη μου φαίνεται η χρ΄σησ της micro sd...
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ από μένα παιδιά.έχω εδώ και καιρό ένα s3 mini και σκέφτομαι να πάω σε lg g2 mini η lg g3s. εσείς πιο προτείνετε?επίσης αυτό που με προβληματίζει κυρίως είναι ο αποθηκευτικός του χώρος.σε μια micro sd τι ακριβώς μπορούμε να μεταφέρουμε?μόνο φωτογραφίες??αν είναι έτσι,λίγο άκυρη μου φαίνεται η χρ΄σησ της micro sd...

Μπορείς να μεταφέρεις φωτογραφίες και κάποια προγράμματα ..fb messenger κτκ.. Επίσης γίνεται πανευκολα root ώστε να πεταξεις και οποίο άχρηστο bloatware

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κάντε το root, ξεκλειδώστε τον bootloader, περάστε μια custom recovery (πχ. TWRP) και μετά φλασάρετε την τελευταία έκδοση CM 12.1 που κυκλοφορεί στο xda.Είναι 5.1.1 και θα δείτε εντελώς άλλο κινητό. Το έκανα πριν δυο μέρες και το έχω καταευχαριστηθεί το τηλέφωνο.

Όποιος χρειαστεί βοήθεια ας γράψει εδώ να τον βοηθήσω ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΥΘΥΝΗ :)

 

Δώσε link βρε αγόρι μου :D

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τρόπο έκανες root και ξεκλειδωσες bootloader? Custom περνάς και μέσω flashify σωστά;

 

Root το μόνο που μου δούλεψε είναι η τελευταία έκδοση του kingroot 4.60. Αναφέρομαι σε root για lollipop.

Από εκεί και ύστερα τα λέει όλα αναλυτικά εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=62452010&postcount=4

Bootloader χρησιμοποιείτε το v20a είτε έχετε την v20a είτε την v20b. Απλά βρείτε ΑΚΡΙΒΩΣ το αρχείο ανάλογα το κινητό σας. d618, d620 η d620r.

Flashify χρειάζεσαι μόνο για να περάσεις την custom recovery. Για rom την φλασάρεις μέσα απ' το recovery πολύ εύκολα.

Το link με την rom

:http://forum.xda-developers.com/g2-mini/development/rom-cyanogenmod-12-1-stable-t3175833

Προς το παρόν έχουν αναφέρει ένα θέμα όπου αναγνωρίζει τον εσωτερικό χώρο σαν 780mb αλλά ο nikita που έφτιαξε την Ρομ λέει ότι απλά το εμφανίζει έτσι, δεν υφίσταται στην πραγματικότητα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG G2 mini (D620)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...