Jump to content

LG G2 mini (D620)


adipl
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα τη δοκιμασω τοτε κι αυτη..φαινεται τιποτα κατω απο το 0;:p

Φαίνεται, το 0 είναι η υποτιθέμενη χαμηλότερη ρύθμιση του android, αλλά έχει αρκετό φωτισμό ακόμη.

Αυτό παρακάμπτει με κάποιο τρόπο την τιμή αυτή, και σκοτεινιάζει τον φωτισμό και πιο κάτω από το 0, πρακτικά μέχρι το -50, -60 που το πήγα έβλεπες κάτι να φαίνεται στην οθόνη, μετά γίνονταν όλα κατάμαυρα!!! Οπότε αν το 0 δεν σε ικανοποιεί για μαύρο σκοτάδι, το ρυθμίζεις στις υπό του 0 τιμές.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 797
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω την έκδοση V10a και μου έβγαλε αναβάθμιση για V10g!

 

Να την κάνω? Πάει προς το καλύτερο το κινητό? Υπάρχει κάποιος που να την έχει κάνει? Διαφορές αισθητές?

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε κ από μένα κ καλώς σας βρήκα.

 

Καταλήγοντας στην αγορά του G2mini, έφτασα στη φάση της έρευνας αγοράς.

Επειδή βλέπω οτι είστε γνώστες, βοηθήστε pls...

 

- LG D620 G2 mini = LG G2 mini...?

- το site mobilehellas είναι αξιοπιστο...? Προσφέρει το D620 με 175 έναντι 220 κ 299Ευρώ.

 

Ελπίζω να είναι κ οι 2 απαντήσεις ΝΑΙ κ να γίνω κάτοχος!!!

 

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Η πρωτη ερώτηση, είναι ναι, πρόκειται για το g2 mini!

Το κατάστημα εγώ δεν θα το εμπιστευομουν, στο σκρουτζ έχει πολύ λιγες κριτικές εκ των οποίων αρκετά υψηλό ποσοστό (πανω από 1 στις 10) εντελώς αρνητικές!

Δώσε κανένα 10ρικο παραπάνω προτιμώντας ενα πιο αξιόπιστο κατάστημα!

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε κ από μένα κ καλώς σας βρήκα.

 

Καταλήγοντας στην αγορά του G2mini, έφτασα στη φάση της έρευνας αγοράς.

Επειδή βλέπω οτι είστε γνώστες, βοηθήστε pls...

 

- LG D620 G2 mini = LG G2 mini...?

- το site mobilehellas είναι αξιοπιστο...? Προσφέρει το D620 με 175 έναντι 220 κ 299Ευρώ.

 

Ελπίζω να είναι κ οι 2 απαντήσεις ΝΑΙ κ να γίνω κάτοχος!!!

 

Νίκος

 

Οτι βλεπεις στην υπογραφη μου + ενα ακομη LG 4X πιο παλια , ειναι αγορασμενο απο το εν λογω καταστημα χωρις απολυτως κανενα προβλημα. Εχω παρει κανονικα εγγυησεις απο τις ελληνικες αντιπροσωπειες και ολα καλα. Εξαλλου μπορεις νομιζω καποια μερα να περασεις απο το φυσικο καταστημα καπου στο περιστερι νομιζω ειναι και να παραλαβεις απο εκει.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα απέκτησα το εν λόγω κινητό και είμαι γενικά ικανοποιημένος. Ένα όχι και τόσο σημαντικό αλλά οπωσδήποτε ενοχλητικό είναι ότι δεν έχει αισθητήρα φωτός, φανταστείτε ότι το Live with Walkman είχε!!

Τέσπα, ένα άλλο θεματάκι που αντιμετωπίζω είναι ότι δεν έχω καταφέρει, προς το παρόν, να ενεργοποιήσω το 4g. Έχω επικοινωνήσει με Cosmote και έκανα αίτημα ενεργοποίησης αλλά 4g σήμα δεν έχω πιάσει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα απέκτησα το εν λόγω κινητό και είμαι γενικά ικανοποιημένος. Ένα όχι και τόσο σημαντικό αλλά οπωσδήποτε ενοχλητικό είναι ότι δεν έχει αισθητήρα φωτός, φανταστείτε ότι το Live with Walkman είχε!!

Τέσπα, ένα άλλο θεματάκι που αντιμετωπίζω είναι ότι δεν έχω καταφέρει, προς το παρόν, να ενεργοποιήσω το 4g. Έχω επικοινωνήσει με Cosmote και έκανα αίτημα ενεργοποίησης αλλά 4g σήμα δεν έχω πιάσει ακόμα.

 

Πρέπει να πας στις ρυθμισεις tethering & δικτυα ==> Δικτυα Κινητης ==> Λειτουργια δικτυου & εκει να βαλεις GSM/WCDMA/LTE Auto

 

Αφου βαλεις αυτο και ΑΦΟΥ εχει μπει η δυνατοτητα συνδεσης 4G απο την Cosmote θα δεις 4G ευκολα... εχει καλη καλυψη η Cosmote...

 

Υ.Γ. Πολυ χαζο αυτο το συστημα της Cosmote... στη Vodafone στελνεις ενα μυνημα σε ενα 4ψηφιο αριθμο και μεσα σε 10 λεπτα με μια επαννεκινηση της συσκευης εισαι ετοιμος!

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα απέκτησα το εν λόγω κινητό και είμαι γενικά ικανοποιημένος. Ένα όχι και τόσο σημαντικό αλλά οπωσδήποτε ενοχλητικό είναι ότι δεν έχει αισθητήρα φωτός, φανταστείτε ότι το Live with Walkman είχε!!

 

Πολύ σωστός...δεν καταλαβαίνω τι τους πιάνει, μισό ευρώ κόστος έχει αυτού του τύπου ο αισθητήρας!!!...

Βάλε Lux Lite να κάνεις δουλειά σου (βλ. λίγα ποστ παραπάνω!)

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ σήμερα σε κοκκινο

Πολύ ομαλή κυλιση σε όλα του

Το g2 xsposed που είναι για το κανονικό παιζει στο μικρό ?

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό ένα μήνα περίπου. Έχω παρατηρήσει ότι μου κλείνει το Ραδιόφωνο ακόμα και όταν είναι η μόνη εφαρμογή. Αλλά όχι πάντα. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό;
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]49377[/ATTACH]%5BATTACH%5D49378%5B/ATTACH%5D

 

 

Μια χαρα παιζει το g2 settings με xsposed framework

Για ρουτ βαλτε αυτο

https://www.dropbox.com/s/4ci19gvtzpk7hk2/tr.apk?dl=0

 

Και μετα κατεβαστε το superuser απο play store

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]49377[/ATTACH]%5BATTACH%5D49378%5B/ATTACH%5D

 

 

Μια χαρα παιζει το g2 settings με xsposed framework

Για ρουτ βαλτε αυτο

https://www.dropbox.com/s/4ci19gvtzpk7hk2/tr.apk?dl=0

 

Και μετα κατεβαστε το superuser απο play store

 

Ποιο προγραμμα ειναι φιλε για τη μετρηση δεδομενων ?

 

επισης τα εικονιδια πως τα εκανες μπλε και σε αυτο το σχημα ?

Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε και έκανα το τελευταίο update, και παρατήρησα ότι δυστηχώς μέσα στις ρυθμίσεις ->δικτυα κινητής, δεν σε αφήνει να επιλέξεις λειτουργεία δικτύου μόνο 2G, δηλαδή GSM.

Εχει μόνο αυτοματο GSM/WCDMA.

To παρατηρήσατε και εσείς?

 

Ενω πριν το update είχε και επιλογη μόνο GSM.

Edited by clarco5
Link to comment
Share on other sites

Ποιο προγραμμα ειναι φιλε για τη μετρηση δεδομενων ?

 

επισης τα εικονιδια πως τα εκανες μπλε και σε αυτο το σχημα ?

 

το προγραμμα για τα δεδομενα ειναι αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=net.rgruet.android.g3watchdog

τα εικονιδια ειναι του g3 και γινονται με το g2 settings μεσω xsposed framework

απλα επειδη εινα σχεδιασμενο για το g2 δεν ειναι και 100% οκ

 

 

 

Μου έβγαλε και έκανα το τελευταίο update, και παρατήρησα ότι δυστηχώς μέσα στις ρυθμίσεις ->δικτυα κινητής, δεν σε αφήνει να επιλέξεις λειτουργεία δικτύου μόνο 2G, δηλαδή GSM.

Εχει μόνο αυτοματο GSM/WCDMA.

To παρατηρήσατε και εσείς?

 

Ενω πριν το update είχε και επιλογη μόνο GSM.

 

εμενα κανονικα υπαρχει

στην 10g ειμαι

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μοιραστείς αρχεία από το ένα στο άλλο, με το smartshare beam!

Επίσης μπορείς να κάνεις το ένα από τα δύο nfc tag και να κάνεις διάφορα με το άλλο.

Προσωπικά δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ αυτό το χαρακτηριστικό πέρα από τον πιο γρήγορο εντοπισμό του Bluetooth μου!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξέρει κανενας τι ειναι αυτο και πως βγαινει ?

 

Δε μπορω να αλλαξω σε ανοιχτη ακροαση να ανοιξω πληκτρολογιο τιποτα.... ( εν ωρα κλησης εννοω )

Link to comment
Share on other sites

Φοράς θήκη;

 

Ναι μια book. Τι σημασία έχει; την έχω βγάλει τώρα είμαι χωρίς και κάνει το ίδιο ξανά

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει root και έχεις περάσει κανένα xposed κλπ μήπως "έσπασε" τίποτα στο UI?

 

Ναι έχω xposed. Δεν πρέπει να έγινε κάτι τέτοιο διότι όταν κάνω κάμποσα reboot φτιάχνει. Επίσης το έχω 3 μέρες χωρίς θήκη και δεν το ξανά έκανε. Μήπως φταίει η book που έχω; αν ναι τι να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται, το 0 είναι η υποτιθέμενη χαμηλότερη ρύθμιση του android, αλλά έχει αρκετό φωτισμό ακόμη.

Αυτό παρακάμπτει με κάποιο τρόπο την τιμή αυτή, και σκοτεινιάζει τον φωτισμό και πιο κάτω από το 0, πρακτικά μέχρι το -50, -60 που το πήγα έβλεπες κάτι να φαίνεται στην οθόνη, μετά γίνονταν όλα κατάμαυρα!!! Οπότε αν το 0 δεν σε ικανοποιεί για μαύρο σκοτάδι, το ρυθμίζεις στις υπό του 0 τιμές.

 

Εμένα πάλι με βόλεψε το Twilight. Δοκίμασα και το Lux lite αλλά η free έκδοση δεν εναλλάσει αυτόματα προφίλ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG G2 mini (D620)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...