Jump to content

LG G2 mini (D620)


adipl
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν λίγες μέρες εμφανίστηκε το LG G2 MINI D620 σε γνωστή σελίδα στα €266 και το σκέφτομαι για να αντικαταστήσω το "γέρικο" Galaxy S2.

 

Επειδή δεν έχω βρει καμία πληροφορία για αυτονομία μπαταρίας και γενικότερες εντυπώσεις , μήπως το έχει κάποιος αγοράσει και μπορεί να μοιραστεί εντυπώσεις;

 

 

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=SoFLAiCHLco]LG G2 Mini 4G LTE [Hands on] [@myphone.gr] - YouTube[/ame]

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 797
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω αν το κινητό στο οποίο αναφέρεσαι είναι αυτό , αλλά καλύτερα να κοιτάξεις προς G μεριά όπου με λιγότερα χρήματα θα έχεις καλύτερα χαρακτηριστικά (πιο γρήγορο επεξεργαστή, 2gb ram έναντι 1 του μίνι).
Twitter: twitter.com/gerakinasson
Link to comment
Share on other sites

τραγικο λαθος της LG που εβγαλε αυτο το κινητο απο την στιγμη που εχει το optimus G .

πρεπει καποιος να ειναι απίστευτα χαζος στο να προτιμήσει το G2 mini απο το G και να δωσει και περιπου 50 - 60 ευρω παραπανω !!

Θα επρεπε να εχει πολυ καλυτερα χαραχτηριστικα !!!

 

εδω η συγκριση και καμια σχεση το ενα με το αλλο !!

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6077&idPhone2=4941

Link to comment
Share on other sites

καλα τα λες αλλα εγω και καθενας μας οταν ψαχνει ενα κινητο κοιταει και συγκρινει χαραχτηριστικα - τιμη και οτι αλλο !!

και το G υπερτερει σε ολα απο το g2 mini, δεν με ενδιαφερει καθολου ποτε εχει βγει το G και ποτε εχει βγει το g2 mini , ας εχει βγει το g πριν 5 χρονια , εφοσον πληρωνω και θελω κατι καλο για πιο λογο να παω στο mini ?

και το G θα παει κανονικα Kit Kat με ολα τα καλουδια που εχει και το mini.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι θεμα οτι υποστιριζω το G και για διαξιφισμους που λες , προς θεου !! :happy: κουβεντα κανουμε :p...

 

απλα δεν το βρισκω λογικο ( και μιλαμε για την ιδια εταιρια ) το G2 mini με αυτα τα χαραχτηριστικα να εχει τοσο πολυ οταν το G εχει 50 με 60 ευρω πιο κατω.

το μονο μα μονο που υπερτερει το Mini ειναι λιγο στην ομορφια , πουθενα αλλου και δεν το λεω εγω μπορεις να το δεις σε συγκριτικα τεστ.

Μια τιμη γυρω στα 200 για το mini θα ηταν οτι καλυτερο .:)

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση :!:

Το συγκεκριμενο θέμα δεν είναι για συγκρίσεις και διαξιφισμούς ,θα παρακαλέσω να μείνετε on topic .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ το έχω;;; :worry: Aισθάνομαι πολύ μοναχικά! :( Άντε πάρτε το και άλλοι. Μόνον ο Γερμανός το έχει για την ώρα και πρέπει να το πληρώσετε 299 ευρώ. Ναι, ξέρω τι μπορεί κάποιος να πάρει με αυτά τα λεφτά από τα σκρουτζομάγαζα αλλά τίποτε δε θα είναι όσο καινούργιο είναι αυτό!!! :lol: (Τραγικό επιχείρημα αλλά κάτι έπρεπε να πω).

 

Καλό είναι και αν δεν το βάλετε δίπλα-δίπλα σε μια HD οθόνη, με το ίδιο wallpaper, δε θα αντιληφθείτε την ανάλυση των 540Χ960. Η οθόνη είναι φωτεινή αλλά δεν μπορεί να φτάσει σε εκτυφλωτικά επίπεδα που μπορεί να φανούν χρήσιμα στο ήλιο. H κατασκευή είναι εξ' ολοκλήρου από πλαστικό και το καπάκι κουμπώνει τέλεια, είναι σαγρέ και δεν γρατζουνίζεται και δεν υπάρχει ο παραμικρός τριγμός όπως κι αν το ζορίσεις. Η μπαταρία είναι...α-τ-ε-λ-ε-ί-ω-τ-η! Με την KitKat πάει βελούδο και προσωπικά σε σερφάρισμα και σε άνοιγμα άλλων εφαρμογών (πλην απαιτητικών παιχνιδιών που απλά δεν παίζω σε καμία συσκευή) δεν κατάλαβα διαφορά ούτε από το Nexus 5. Aκουστικό και ηχείο είναι αρκετά δυνατά χωρίς καμία ιδιαίτερη ποιότητα όμως. Η κάμερα πάνω από το μέτριο, με ισχυρό φλας, αλλά δεν είναι και S4...ούτε Nexus 5. Tα benchmarks είναι ικανοποιητικά πέραν από το αναμενόμενο (Αntutu:17888, Quadrant:9145). Η RAM δεν λείπει σε καμία στιγμή και φορτωμένο έχει μεταξύ 250-400 ελεύθερη. Επιτρέπει να το γυρίσεις από Dalvik σε Art αλλά δεν το έχω κάνει ακόμη. Αυτά...βιαστικά και μπερδεμένα.

 

φιλε το δοκιμασες σε βιντεο εσωτερικου χωρου?να δεις ποσα fps ειναι και αν θολωνει και εχει τα τραγικα fps του L9 II. και πραγματικα δεν καταλαβενω ποιες ειναι οι ουσιαστικες διαφορες απο το επισης καινουργιο και με τεραστια μπαταρια LG L90

Link to comment
Share on other sites

Με καινουργιο SoC , λιγο χαμηλη αναλυση και μπαταρια 2440Mah πρεπει να βγαζει πολυ ανετα το 3ημερο.

Φιλε haki απο σημα πως τα παει;

Γενικα πρεπει να ειναι ενα κινητο που ειναι η χαρα σου να το εχεις γυμνο ε;

Ισως να εισαι ο μοναδικος που συμφωνει μαζι μου για την μπαταρια του G.

 

offtopic αυτο που ειδα με το G2 ειναι οτι αν δεν κατσεις να ασχοληθεις να αλλαξεις το dpi της οθονης στα περισσοτερα πραγματα που κανεις ειναι σαν να εχεις χαμηλη αναλυση.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά στην παρέα.

Το G2 mini θα είναι το επόμενο κινητό μου στο τέλος Μαϊου :)

 

Φίλε @jimmis1974 κατά την γνώμη μου δεν υπάρχει σύγκριση με το G

Edited by bathan

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα σε αρκετά σκοτεινό χώρο με λάμπες πυρακτώσεως. Τραβηξα 2-3 βιντεάκια στα 1080p και δείχνει καλό. Τραβάει στα 24 fps και αν κάνεις απαλές εναλλαγές στις αποστάσεις που ζουμάρει δε δείχνει να έχει πρόβλημα.

 

Οι διαφορές του με το L90 είναι το 4G, μια επιπλέον αμερικάνικη μπάντα στο 3G για πλήρη χρήση στην Αμερική, ταχύτητα 3G στα 41Mbps αντί για 21 Mbps και το πίσω πολυπλήκτρο του G2. Επίσης ο επεξεργαστής του G2 Mini έχει διαφορετική αρίθμηση μάλλον λόγω του 4G. Επίσης το G2 Mini είναι λίγο πιό μικρό αλλά το L90 έχει τα πλήκτρα αφής κάτω από την οθόνη και φυσικό κεντρικό πλήκτρο.

 

@stamatis3133: To σήμα του είναι εκπληκτικό!!! Είναι όμορφο γυμνό αλλά το έχω σε θήκη μεταφοράς και κομμένη ζελατίν από τη στιγμή που το πήρα. Αύριο παραλαμβάνω θήκη gel και ζελατίνες από Γερμανία γιατί δεν μπορώ να ανεχτώ την παραμικρή αμυχή.

 

αρα εχει διαφορα και μαλλον βελτιωθηκε το βιντεο σε εσωτερικο χωρο,,,καλο αυτο...αλλα τα soft keys τρωνε χωρο απο την οθονη

Link to comment
Share on other sites

@haki ευχαριστώ για τα σχολιά σου. Τελικά το πήρα και εγώ :) Για τα λεφτά του και την αυτονομία της μπαταρίας του είναι πολύ καλό.
Link to comment
Share on other sites

τελικα η τιμη του ποσο ειναι ακριβως ? γιατι στον τσιγκουνη δεν το βλεπω ακομα ?

παντως αν ειναι στα 300 πιστευω το εχει βαλει λιγο ακριβα η LG , μια λογικη τιμη θα ηταν στα 230 με 240 το πολυ. :)

300 και κατι εχει το G2 το μεγαλο !

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά από οθόνη τι λέει σε πιο μοντέλο υπάρχει παραπλήσια ανάλυση , γιατί εδώ στην επαρχία δεν το έχουν ¨"ζωντανό". Ενδιαφέρομαι για αγορά
Link to comment
Share on other sites

Aυτήν την εβδομάδα παρέλαβαν κομμάτια Live Demo οι "Γερμανοί". Πάνε και ζήτα να το δείς σε λειτουργία.

 

εδώ στον γερμανό κατερίνης που είμαι δεν το έχουν και δεν ξέρουν αν θα το φέρουν

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω το g2 mini αποτυχια οταν υπαρχουν στην αγορα επιλογες οπως το moto g,με πολυ λιγοτερα χρηματα κιολας.Ως κατοχος της ναυαρχιδας g2 και fan της lg,η δωστε κατι παραπανω για το g2 η απλα κοιταξτε αλλου..απο τη στιγμη που ειχα και το optimus g,εχω να πω οτι το g2mini μονο στη σχεδιαση υπερτερει.ακομα και η πολυ μετρια 13αρα καμερα που ειχε,δεν εχει διαφορα για να μην πω οτι ειναι ανωτερη του g2mini.
Link to comment
Share on other sites

Θεωρω το g2 mini αποτυχια οταν υπαρχουν στην αγορα επιλογες οπως το moto g,με πολυ λιγοτερα χρηματα κιολας.Ως κατοχος της ναυαρχιδας g2 και fan της lg,η δωστε κατι παραπανω για το g2 η απλα κοιταξτε αλλου..απο τη στιγμη που ειχα και το optimus g,εχω να πω οτι το g2mini μονο στη σχεδιαση υπερτερει.ακομα και η πολυ μετρια 13αρα καμερα που ειχε,δεν εχει διαφορα για να μην πω οτι ειναι ανωτερη του g2mini.

 

ευχαριστώ, από την ανάλυση της οθόνης δεν θα μείνω ευχαριστημένος?

Edited by gsserv10
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως σε γενικες γραμμες θα εισαι ευχαριστημενος,το θεμα βεβαια ειναι και για το τι χρηση προοριζεται το κινητο.Για ενα μεσα χρηστη ναι ειναι μια χαρα,ισως μονο μετα απο ωρα χρησης να σε κουρασει λιγο στα ματια η αναλυση.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά στην παρέα.

Από σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος ενός λευκού G2 mini και περισσότερες εντυπώσεις θα ποστάρω τις επόμενες μέρες :)

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν οι πρώτες εντυπώσεις μου από το G2 Mini μετά από χρήση μιας εβδομάδας περίπου :

Εχω το λευκό που για μένα είναι πιό όμορφο από το μαύρο, είναι στιβαρό και καλοφτιαγμένο, η οθόνη έχει πολύ καλή ευκρίνεια και ιδανικές διαστάσεις για 4.7"

Εχει καλό εξωτερικό ηχείο, πολύ ωραίο ήχο και καθαρή ομιλία χωρίς θόρυβο.

Η κάμερά του είναι καλή σε όλες τις συνθήκες

Πολύ ωραίο και πρακτικό το διπλό χτύπημα της οθόνης για ενεργοποίηση/απενεργοποίηση, δεν έπαιξα ακόμη με το Knock Code

Η μπαταρία είναι πάρα πολύ καλή, δείχνει πως έχει μεγάλη αυτονομία και μάλλον το ταβάνι της θα είναι οι 3 - 3.5 μέρες με απαιτητική χρήση (4-5 ημέρες με νορμάλ χρήση)

Αν και το βράδυ το κλείνω μετά από 3 μέρες που το έβγαλα από το φορτιστή είναι ακόμη στο 40% σε δίκτυο 3G και χρήση b/t και internet

 

Η ελεύθερη μνήμη του είναι 3.2 GB

 

Από πλευράς επιδόσεων είναι γρήγορο, αν και για 4πύρηνο περίμενα κάτι περισσότερο αλλά είναι ΟΚ και σε τεστ είναι σε καλό επίπεδο :

Πχ. το antutu έβγαλε 16387

Σαφώς αυτό που ανεβάζει τα νούμερα είναι η adreno GPU

Το User interface της LG είναι πλήρες και δεν του λείπει τίποτε, sense βέβαια δεν είναι :p

 

Συμπερασματικά αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω

Αυτά για αρχή :)

Edited by bathan

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Καλη και ομορφη συσκευη, αλλα στο τελευταιο θα διαφωνησω καθετα. Δεν αξιζει σε καμμια περιπτωση τα 260 ευρω ( edit μολις επεσε στα 235 αλλα και παλι πολλα ειναι).
Link to comment
Share on other sites

Καλη και ομορφη συσκευη, αλλα στο τελευταιο θα διαφωνησω καθετα. Δεν αξιζει σε καμμια περιπτωση τα 260 ευρω ( edit μολις επεσε στα 235 αλλα και παλι πολλα ειναι).

 

Σε τι αξιζει φιλε μου για τον καθενα να δωσει τα χρηματα του ειναι κατι υποκειμενικο.

Π.χ.για σενα μπορει να μην αξιζει καποιος να δωσει τα χρηματα που ζηταει η Apple για το iphone αλλα who cares;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG G2 mini (D620)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...