Jump to content

pushNotify: Μεταφέρετε τις ειδοποιήσεις από το iPhone σας στο Mac σας!


DINFUN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν βρίσκομαι στο σπίτι και χρησιμοποιώ το Mac μου, συνήθως το iPhone βρίσκεται σε μία πρίζα και φορτίζει. Δεν το έχω δίπλα μου. Έτσι από μακριά ακούω τους ήχους για γνωστοποιήσεις που έρχονται ή κάποιες φορές δεν τις ακούω και καθόλου ειδικά όταν αφοσιώνομαι σε οδηγούς. Είχα πει πολλές φορές αν γινόταν με κάποιον τρόπο να έρχονται όλες οι ειδοποιησεις στο Mac μου ώστε άμεσα να ενημερώνομαι. Δυστυχώς ήρθε λίγο αργά αυτό το tweak, καθώς πλέον βρίσκομαι στην iOS 7.1.

 

Για όσους όμως έχετε παραμείνει σε καθεστώς jailbreak, τότε μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αυτή τη νέα εφαρμογή η οποία ωθεί όλες τις ειδοποιήσεις σας από το iPhone απευθείας στο Mac σας. Έτσι δεν χρειάζεται να ελέγχετε συνεχώς τη συσκευή σας. Μπορείτε να δώσετε προσοχή στις ειδοποιήσεις του Mac σας με την εφαρμογή pushNotify. Aς δούμε λίγο την διαδικσία εγκατάστασης:

 

 

  • Κατεβάστε και εγκαταστήστε την εφαρμογή pushNotify από το Cydia.
  • Στη συνέχεια πληκτρολογήστε τη διεύθυνση http://pushnotify.freemanrepo.me και κατεβάστε κι εγκαταστήστε την εφαρμογή Mac pushNotify.
  • Επανέλθετε στο iPhone σας κι από τις Ρυθμίσεις της εφαρμογής pushNotify επιλέξτε “reconfigure”.
  • Ενώ το iPhone σας είναι σε κατάσταση σάρωσης ανοίξτε την εφαρμογή pushNotify στο Mac κι επιλέξτε “rescan”
  • Πλέον θα πρέπει η εφαρμογή να έχει ανακαλύψει το iPhone σας. Επιλέξτε το και στη συνέχεια πατήστε σύνδεση.
  • Τώρα είστε πλέον σε θέση για να δοκιμάσετε και να βεβαιωθείτε πως λειτουργεί. Πατήστε απλώς το πλήκτρο “Show test banner” στο iPhone και θα πρέπει να σας προτρέψει να δείτε στο Mac την κοινοποίηση της δοκιμής. Υπάρχουν μερικές ακόμη επιλογές που μπορείτε να ρυθμίσετε για το pushNotify. Έχετε τη δυνατότητα να καταστείλετε τις ειδοποιήσεις από το iPhone σας και να εμφανίζονται μόνο στο Mac σας με τη χρήση της εναλλαγής “Suppress”.

 

Εάν επιθυμείτε η ειδοποίηση να σας αναφέρει από ποια συσκευή προέρχεται, επιλέξτε την εναλλαγή “Device Name”. Τέλος μπορείτε να απενεργοποιήσετε εφαρμογές από τις οποίες δεν θέλετε να λαμβάνετε κοινοποίηση στο Mac σας. Αποκτήστε την εφαρμογή pushNotify από το Cydia με κόστος 0,99$ κι αν επιθυμείτε ενημερώστε μας στα σχόλια για την εμπειρία σας.

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=-ZlwTKICedc]iOS 7 Jailbreak Tweak: pushNotify - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...