Jump to content

Σήμα στο G2


Nikos751
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια τι παρτιδα ηταν τα κινητα με τα προβληματα και απο ποια χωρα προελευσεις???????

 

δεν ξέρω για τα προβλήματα με μικρόφωνα και μηνύματα, αλλά αυτό με το δίκτυο που δεν το βρίσκει είναι σύνηθες φαινόμενο και το έχω ακόμα τόσο σε g/g2, όσο και σε s4. ειδικά στο μετρό όταν χάνει για αρκετή ώρα, πολλές φορές ψάχνει για ώρες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 114
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια τι παρτιδα ηταν τα κινητα με τα προβληματα και απο ποια χωρα προελευσεις???????

το δικό μου 411 και χώρα northern europe

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπερα παιδια! εχω ενα g2 εδω και 3 μηνες (μεταχειρισμενο 11 μηνων) με εγγυηση. Σαν συσκευη ειναι απιστευτα καλη και γρηγορη. Εχω ομως διαπιστωσει ενα προβλημα. Πριν 2μηνες+ ατομα που με καλουσαν μου ελεγαν οτι δεν μπορουσαν να με πιασουν και οτι το τηλ. δεν χτυπουσε (σαν νεκρο). Εγω αρχικα σκεφτομουν οτι απλα δεν θα ειχα σημα. Με τον καιρο φτανοντας σημερα, μου το εχουν πει γυρω στις 5-6 φορες οτι δεν μπορουσαν να με πιασουν! χαρακτηριστικο παραδειγμα: ατομο προχτες με καλουσε απο το μεσημερι και καταφερε να με πιασει το βραδυ. Σημερα το διαπιστωσα μονος μου...εστειλα μηνυμα και δεν στελλοταν ενω εδειχνε η συσκευη να εχει σημα! Αμεσως εκεινη τη στιγμη δοκιμασα να καλεσω το κιν. μου απο αλλη συσκευη και υπηρχε νεκρα γενικα. Το εκανα αυτο 2-3 φορες και τιποτα. Εκανα επανακινηση και τοτε λειτουργησε. τι λετε να συμβαινει? εχει υπαρξει παρομοιο προβλημα? Να το παω στην LG? ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! εχω ενα g2 εδω και 3 μηνες (μεταχειρισμενο 11 μηνων) με εγγυηση. Σαν συσκευη ειναι απιστευτα καλη και γρηγορη. Εχω ομως διαπιστωσει ενα προβλημα. Πριν 2μηνες+ ατομα που με καλουσαν μου ελεγαν οτι δεν μπορουσαν να με πιασουν και οτι το τηλ. δεν χτυπουσε (σαν νεκρο). Εγω αρχικα σκεφτομουν οτι απλα δεν θα ειχα σημα. Με τον καιρο φτανοντας σημερα, μου το εχουν πει γυρω στις 5-6 φορες οτι δεν μπορουσαν να με πιασουν! χαρακτηριστικο παραδειγμα: ατομο προχτες με καλουσε απο το μεσημερι και καταφερε να με πιασει το βραδυ. Σημερα το διαπιστωσα μονος μου...εστειλα μηνυμα και δεν στελλοταν ενω εδειχνε η συσκευη να εχει σημα! Αμεσως εκεινη τη στιγμη δοκιμασα να καλεσω το κιν. μου απο αλλη συσκευη και υπηρχε νεκρα γενικα. Το εκανα αυτο 2-3 φορες και τιποτα. Εκανα επανακινηση και τοτε λειτουργησε. τι λετε να συμβαινει? εχει υπαρξει παρομοιο προβλημα? Να το παω στην LG? ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!

 

Αρχικά κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το σημα αναθεμα και το φτιαξουν ποτε....στο g2 και τα δυο που ειχα ειχαν σχεδον προβλημα με το σημα..δεν ακουγεσαι καλα...πηγαινε το procordia...στο g3 τι σημα πεφτει τελειως,ανεβαινει και ξανα πεφτει...κοιταξα και αλλα g3 και οντως συμβαινει το ιδιο
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Vasan το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ και νόμιζα ότι φταίει η 4g κάρτα της cosmote. -Μπορεί και να φταίει- οπότε άλλαξα την λειτουργία του σήματος απο αυτόματο μόνο σε gsm. Τώρα αν θέλω να κάνω χρήση των δεδομένων περιήγησης απλά το αλλάζω σε αυτόματο πάλι.
Link to comment
Share on other sites

Vasan το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ και νόμιζα ότι φταίει η 4g κάρτα της cosmote. -Μπορεί και να φταίει- οπότε άλλαξα την λειτουργία του σήματος απο αυτόματο μόνο σε gsm. Τώρα αν θέλω να κάνω χρήση των δεδομένων περιήγησης απλά το αλλάζω σε αυτόματο πάλι.

Κι εγω cosmote εχω...υπαρχει μια πιθανοτητα να φταιει η καρτα...το εχω σκεφτει. Προς το παρον εκανα επανεγκατασταση εργοστασιακων ρυθμισεων και αν διαπιστωσω οτι εξακολουθει το ιδιο προβλημα, η επομενη κινηση μου θα ειναι να το παω στην LG.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! εχω ενα g2 εδω και 3 μηνες (μεταχειρισμενο 11 μηνων) με εγγυηση. Σαν συσκευη ειναι απιστευτα καλη και γρηγορη. Εχω ομως διαπιστωσει ενα προβλημα. Πριν 2μηνες+ ατομα που με καλουσαν μου ελεγαν οτι δεν μπορουσαν να με πιασουν και οτι το τηλ. δεν χτυπουσε (σαν νεκρο). Εγω αρχικα σκεφτομουν οτι απλα δεν θα ειχα σημα. Με τον καιρο φτανοντας σημερα, μου το εχουν πει γυρω στις 5-6 φορες οτι δεν μπορουσαν να με πιασουν! χαρακτηριστικο παραδειγμα: ατομο προχτες με καλουσε απο το μεσημερι και καταφερε να με πιασει το βραδυ. Σημερα το διαπιστωσα μονος μου...εστειλα μηνυμα και δεν στελλοταν ενω εδειχνε η συσκευη να εχει σημα! Αμεσως εκεινη τη στιγμη δοκιμασα να καλεσω το κιν. μου απο αλλη συσκευη και υπηρχε νεκρα γενικα. Το εκανα αυτο 2-3 φορες και τιποτα. Εκανα επανακινηση και τοτε λειτουργησε. τι λετε να συμβαινει? εχει υπαρξει παρομοιο προβλημα? Να το παω στην LG? ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!

 

Εμένα το έχει κάνει 3-4 φορές στους πολλούς μήνες που το έχω. Με ενεργοποίηση και απενεργοποίηση flight/airplane mode βρήκε δίκτυο κανονικά, εκτός μια φορά που χρειάστηκε επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Παιδιά καλησπέρα,

Αγόρασα ένα LG G2 32GB μεταχειρισμένο. Είχα ένα Optimus G πρίν με Vodafone.

Παρατηρώ ότι μερικές φορές (ειδικά όταν είμαι εν κινήσει,δηλαδή από κυψέλη σε κυψέλη) ότι χάνει το σήμα και μου βγάζει το παρακάτω μύνημα.

Αν κάνω επανεκκίνηση,έρχεται αμέσως.

Αν είμαι σταθερός (π.χ. στο γραφείο) δεν υπάρχει πρόβλημα...

Έχετε καμία ιδέα???

http://i67.tinypic.com/mbk19u.png

 

http://i67.tinypic.com/mbk19u.png

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα το ακουω αυτο. Αφου ειναι μεταχειρισμενο, εκανες καμια επαναφορα ρυθμισεων να το ξεκινησεις καθαρο;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

ευχαριστώ για την απάντηση αρχικά. Ναι έκανα αλλά πάλι το ίδιο κάνει.

Διάβασα σε κάποια φόρουμς ότι υπάρχει πιθανότητα να φταίει η sim.

Έκανα και ένα check αν τυχόν το Imei είναι blacklisted αλλά δεν είναι...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

ευχαριστώ για την απάντηση αρχικά. Ναι έκανα αλλά πάλι το ίδιο κάνει.

Διάβασα σε κάποια φόρουμς ότι υπάρχει πιθανότητα να φταίει η sim.

Έκανα και ένα check αν τυχόν το Imei είναι blacklisted αλλά δεν είναι...

 

Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να φταίει κάτι σχετικό με τη SIM, αλλά μπορεί να μην φταίει η κάρτα καθεαυτή (πχ να έχει πρόβλημα η υποδοχή). Δοκιμή με άλλη κάρτα θα είναι σίγουρα χρήσιμη.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα και καλή χρονιά.

Άλλαξα τη SIM ,τα ίδια.

Το γύρισα πίσω στο Πλαίσιο ,το έστειλαν στην Teleservice (???) και μου το γύρισαν και καλά ότι δεν έχει πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά.

Άλλαξα τη SIM ,τα ίδια.

Το γύρισα πίσω στο Πλαίσιο ,το έστειλαν στην Teleservice (???) και μου το γύρισαν και καλά ότι δεν έχει πρόβλημα...

 

Κακώς το πηγες στο πλαισιο...To επισημο service της lg ειναι στην procordia... Πηγαινε το και εκει να δεις τι θα σου πουνε...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...