Jump to content

[Επίσημο] Nokia 225


REDHOTSTEF
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η Nokia ανακοίνωσε τα Nokia 225 και 225 Dual SIM τα οποία αναμένεται να κυκλοφορήσουν στην τιμή των €40! Το Nokia 225 έχει την μεγαλύτερη non-touch οθόνη που έβγαλε ποτέ η Nokia, 2.8 ιντσών με QVGA ανάλυση, ενώ είναι και ένα από τα πιο λεπτά κινητά της Nokia με πάχος 10.4mm και βάρος 100g. Με εξαίρεση το n95 8 gb.

 

Η συσκευή έχει προεγκατεστημένο Nokia Xpress Browser για μικρότερη χρήση των δεδομένων και ταχύτερους χρόνους φόρτωσης. Έχει επίσης Facebook, Twitter και Bing search προεγκατεστημένα. Έχει microSD slot που δέχεται κάρτες μέχρι και 32GB, MP3, FM radio, Bluetooth 3.0 και η κάμερά του είναι 2MP.

 

Η μπαταρία του Nokia 225 αντέχει 36 μέρες standby και του 225 Dual SIM 27 μέρες, 21 ώρες ομιλίας και 49 ώρες μουσικής. Θα κυκλοφορήσει σε μαύρο, άσπρο, πράσινο, κίτρινο και κόκκινο.

 

Για όσους λοιπόν ενδιαφέρονται για μια οικονομική συσκευή ή για όσους θέλουν μια δεύτερη συσκευή εκτός από το κύριο κινητό, ιδού η πρόταση με την υπογραφή της Nokia. H κυκλοφορία του αναμένεται σε επιλεγμένες αγορές μέσα στο δεύτερο τρίμηνο του 2014.

 

Χαρακτηριστικά του Nokia 225

Edited by Alex_tz
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 174
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nokia Asha 225

(RM-XXX) / (RM-XXX) Dual SIM

 

http://i.imgur.com/o3LYEuNl.jpg

 

______________________________________

 

Ημερομηνία ανακοίνωσης:

25 Απριλίου 2014

 

Περιγραφή συσκευής:

 

______________________________________

 

Πλατφόρμα:

Nokia OS

 

Λειτουργικό σύστημα:

Series 30+

 

Τελευταία έκδοση λογισμικού:

 

 

Δείκτης SAR:

x,xx W/kg

 

Ελληνικό Product Code:

 

______________________________________

 

Σελίδα υποστήριξης

Τεχνικά χαρακτηριστικά

Φωτογραφίες (GSMArena): Single SIM|Dual SIM

Δελτίο τύπου

Data Sheet: Single SIM|Dual SIM

Οδηγός χρήσεως: Single SIM|Dual SIM

Edited by Alex_tz
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Είναι Series 30+. Αυτό σημαίνει ότι θα του λείπουν χαρακτηριστικά των S40, δηλαδή θα κάνει τα τελείως βασικά.
Link to comment
Share on other sites

αφενως δεν ρωτησα αυτο

και αφετερου η αναγκη μου ειναι για τηλεφωνο αρα τα υπολοιπα δεν με αφορουν

Link to comment
Share on other sites

αφενως δεν ρωτησα αυτο

και αφετερου η αναγκη μου ειναι για τηλεφωνο αρα τα υπολοιπα δεν με αφορουν

 

Μα δεν απάντησα στην ερώτηση σου. Ένα ποστ έκανα σχετικό με το thread.

Link to comment
Share on other sites

Χάθηκε να το βγάζαν τουλάχιστον series 40 ;;; Πάντως είναι πιο όμορφο από το 206 μου!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

και με 2 (!!!) ολοκληρα mpx... :lol:

- για φλας ουτε συζητηση πλεον. Το αφησαν στην προηγουμενη δεκαετια-

Οσο πιο παλιο ενα nokia τοσο πιο καλο...

Link to comment
Share on other sites

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Είναι Series 30+. Αυτό σημαίνει ότι θα του λείπουν χαρακτηριστικά των S40, δηλαδή θα κάνει τα τελείως βασικά.

 

To πιστευεις αληθεια αυτο; Εχει βγει καποιο αλλο μοντελο "δοκιμασμενο" με s30; Μου φαινεται παραξενο γενικα.. δηλαδη ποσο πιο απλο θα μπορουσαν να το κανουν;..:lol:

 

 

Aλλα μολις μου εφτιαξε η διαθεση.... !!! Η συσκευη μαλλον εχει ΦΑΚΟ!!! (LED)

 

βΑλτε το βιντεο στο λεπτο: 3.01!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=hVv2hGzK794

 

Αυτος που ανεβασε το βιντεο λεει ξεκαθαρα¨: Torch light!

Οποτε ειναι επισημο! Αυτο το κινητο θα το ΠΑΡΩ!!

Link to comment
Share on other sites

To πιστευεις αληθεια αυτο; Εχει βγει καποιο αλλο μοντελο "δοκιμασμενο" με s30; Μου φαινεται παραξενο γενικα.. δηλαδη ποσο πιο απλο θα μπορουσαν να το κανουν;..:lol:

 

Το θέμα δεν είναι τι πιστεύω εγώ αλλά το τι λέει η εταιρία. Η εταιρία λέει ότι έχει S30+ και αυτό υποστηρίζουν και χρήστες στο gsmarena...

Link to comment
Share on other sites

Το'φερε η cosmote, στα 60 ευρώ η τιμή του..και όντως έχει φακό και εντυπωσιακές επιδόσεις σε χρόνο αναμονής και ομιλίας (36 μέρες/21 ώρες) και 49 ώρες music playback.

Σκέφτομαι να το πάρω αλλά με προβληματίζει πολύ η S30..δεν έχω ιδέα και φοβάμαι μην απογοητευτώ όντας καλομαθημένος με S60 & S40 που είχα παλιά.

Αν γνωρίζει κανείς την S30 παρακαλώ ας μας διαφωτίσει..

Link to comment
Share on other sites

Το'φερε η cosmote, στα 60 ευρώ η τιμή του..και όντως έχει φακό και εντυπωσιακές επιδόσεις σε χρόνο αναμονής και ομιλίας (36 μέρες/21 ώρες) και 49 ώρες music playback.

Σκέφτομαι να το πάρω αλλά με προβληματίζει πολύ η S30..δεν έχω ιδέα και φοβάμαι μην απογοητευτώ όντας καλομαθημένος με S60 & S40 που είχα παλιά.

Αν γνωρίζει κανείς την S30 παρακαλώ ας μας διαφωτίσει..

 

Πάνω κάτω σαν τα S40 θα είναι πιστεύω..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

έχει προεγκατεστημένο Nokia Xpress Browser για μικρότερη χρήση των δεδομένων και ταχύτερους χρόνους φόρτωσης

 

Αυτή είναι η μεγαλύτερη απάτη που έχει και συνεχίζει να κάνει η nokia στα κινητα που έχει για πέταμα.Το συγκεκριμένο τέχνασμα τι κάνει, ασχέτως αν εχεις βάλει άλλο browser ή όχι, τα data σου γινονται redirect πρωτα σε server της νοκια πριν πανε οπουδηποτε αλλου με πρόφαση τη συμπιεση δεδομένων (εξοικονόμηση bandwidth και καλα) σε 2g και 3g low end συσκευές, λες και έχουν τη δυνατοτητα απο hardware και software να κατεβάσουν τα τρελά MB.Με αποτέλεσμα λοιπόν να μην μπορείς να μπείς στο facebook zero με μηδενική καρτα.

Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ειμαι ενας απο τους νεους κατοχους του NOKIA 225

η αγορα εγινε καθαρα με βαση της μπαταριας

 

Και; Τι λέει το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

εξαρταται παντα τι προσδοκιες εχεις

αν το ψαχνει καποιος για internet για μενα ειναι πεταμενα λεφτα αφου υπαρχουν αλλα με μεγαλυτερη οθονη και wifi σε συναφη τιμη

εγω ειμαι ευχαριστημενος γιατι οπως προειπα η επιλογη εγινε για αλλους λογους

γενικα μου αρεσει ποιοτητα κατασκευης (δεν δειχνει φτηνο οπως κατι samsung) αφου σου αφηνει την αισθηση οτι ειναι απο αλουμινιο και οχι φτηνη πλαστικουρα

οντως τεραστια οθονη για bar κινητο τοσο που προσπαθω καθε φορα να μην πεισω τον εαυτο μου οτι δεν μπορω να scrollarω

ιδιαιτερα λεπτο σε επιπεδα smartphone

οσο αφορα μπαταρια δεν μπορω να πω ακομα κατι με ακριβεια αφου μια φορτιση εχει γινει και δεν λεει να πεσει με τοσα τηλ

για τι apps μπορει να παρει δεν ξερω και δεν με ενδιαφερει να πω την αληθεια

το μονο που με παρεξενεψε στην λειτουργια του ειναι οτι μπορεις να βαλεις μονο αυτοματο κλειδωμα και οχι χειροκινητο

η ποιοτητα επικοινωνιας πολυ καλη ακομα και με χαμηλο σημα

μου λειπουν ή μπορει να μην τα ανακαλυψα παρολο που το σκαλισα αρκετα μμικροπραγματακια οπως συνοψηση ομιλιας αφου το κλεισεις, η μεταβαση στο δεξι πληκτρο (εχει κλειδωμενο το κουμπι της καμερας)

οσο αφορα την ταχυτητα μια χαρα ειναι, δεν μου κολλαει καθολου (να επισημανω εδω πως δεν φορτωνω ποτε τις επαφες στο τηλ ετσι δεν μπορω να γνωριζω τι θα γινει αν το φουλαρεις με επαφες και apps)

για οτιδηποτε αλλο ρωτηστε και θα το ψαξω να σας απαντησω

Edited by arkas2004
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κατ'αρχας σ'ευχαριστουμε για τις πληροφοριες.

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι απο που το πηρες και ποσο και δευτερον πως σου φαινεται το λειτουργικο του, ειναι ιδιο με τα s40;Δε ξερω βεβαια κατα ποσο εχεις ασχοληθει με νοκια και symbian.Εχεις διαπιστωσει τιποτα ελλειψεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Το πηρα απο Γερμανο σε μαυρο χρωμα (δεν ειναι dual-sim). Αν δεν κανω λαθος η Ελληινκη αντιπροσωπια θα κυκλοφορησει μονο το μαυρο και το ασπρο

Διαφορες μονο στην σχεδιαση μεταξυ s40 και s30+ και τα πραγματακια που ανεφερα στο προηγουμενο ποστ

κατα ταλλα ιδια μου φαινονται

τωρα το symbian που κολλαει? δεν μπορεις να συγκρινεις symbian με s30+ μιλαμε για πορτοκαλια με μηλα αλλο πραγμα

ειναι απλα τα πραγματα και δεν καταλαβαινω γιατι τα κανουμε δυσκολα

διαθετεις μεχρι 60€ και θες ενα λεπτο κινητο με ωραιο design για δευτερο ή για πρωτο οπως το εχω εγω γιατι με ενδιαφερει η αυτονομια τοτε ΝΑΙ αξιζει με χιλια

τωρα αν ψαχνεις για τα παραπανω πιθανον και να σε απογοητευσει δωσε αλλα 60€ και πηγαινε σε Nokia 630 που θα σε καλυψει σε ολα

δεν γινεται εκ των πραγματων τα κινητα να διαμορφωνονται στις αναγκες

αλλα να εμεις να διαμορφωσουμε τις αναγκες συμφωνα με το οικονομικο που θελουμε να διαθεσουμε

Edited by arkas2004
Link to comment
Share on other sites

Με bluetooth το χει συνδέσει κάνεις?

Γιατί το 220 δεν συνδεόταν

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

μονο για την μεταφορα δεδομενων

οχι για ασυρματη επικοινωνια

 

Τι το έχουν τότε το bluetooth???

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Στο facebook μπαίνει αξιοπρεπώς για να στέλνουμε κανά μήνυμα ή κάνει τρεις ώρες; :p Το έχει δοκιμάσει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...