Jump to content

Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)


the_dynamite
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

15 minutes ago, costsa41 said:

Να μην το αγοράσεις. Αν είχε γύρω στα 100 καλό θα ήταν. Ένα ρολόι χωρίς nfc , με αρκετές ασυμβατότητες με ακουστικά, εφαρμογές για γέλια και να δώσεις τόσα χρήματα; Έκανες έρευνα αγοράς πριν αποφασίσεις να αγοράσεις ένα από αυτά τα δύο;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Νομίζω έχει nfc… απλά δεν ξέρω αν δουλεύουν οι ανέπαφες πληρωμές …. Επίσης έχει WiFi συνδεσιμότητα (το pro  δεν έχει ). 
Αν μου πεις άλλη εναλλακτική που να κρατάει η μπαταρία πάνω από 3 μέρες ευχαρίστως να την ακούσω ….. αλλά τιτάνιο +ζαφείρι+διάρκεια ζωής μπαταρίας , μόνο αυτό και μετά πάμε σε garmin epix 2 που ξεφεύγει κατά πολύ σε τιμή .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες



Νομίζω έχει nfc… απλά δεν ξέρω αν δουλεύουν οι ανέπαφες πληρωμές …. Επίσης έχει WiFi συνδεσιμότητα (το pro  δεν έχει ). 
Αν μου πεις άλλη εναλλακτική που να κρατάει η μπαταρία πάνω από 3 μέρες ευχαρίστως να την ακούσω ….. αλλά τιτάνιο +ζαφείρι+διάρκεια ζωής μπαταρίας , μόνο αυτό και μετά πάμε σε garmin epix 2 που ξεφεύγει κατά πολύ σε τιμή .


Δεν μπορείς να έχεις ένα πραγματικό smart watch να τα κάνει όλα και να έχεις 3 μέρες μπαταρία. Ακόμα και το Apple ή το Samsung που είναι πραγματικά smart watches δεν έχουν τόση αυτονομία. Garmin ναι πολύ καλά. Οπότε ή συμβιβάζεσαι για την μπαταρία ή παίρνεις κάτι λειψό. Δε λειτουργεί το nfc του. Σου είπα για Huawei μέχρι 100 ευρώ είναι μια χαρά για παραπάνω δεν....

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πολλά τα λεφτά για ένα ρολόι που έχει τόσες ελλείψεις σε εφαρμογές σε ασυμβατότητα με ακουστικά και οι ανέπαφες πληρωμές δεν λειτουργούν απλά για να έχω αυτονομία 3 και μέρες να το βράσω

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Θελω να ρωτήσω το xiaomi amazfit bip s lite είναι καλό?Μπορείς να πάρεις τηλ και να απαντήσεις σε κλήση?Στα χαρακτηριστικά λέει ότι η μπαταρία κρατάει 30 μερες με απλή χρήση.Ισχυει κατι τέτοιο?:Μπορεις να κατεβάσεις whatch face? Έχει αρκετά στο play store?Είναι αδιάβροχο?Η οθόνη παραμένει ανοιχτή για να βλέπεις την ώρα χωρίς να πατάς το κουμπακι?Αν ξέρει κάποιος φίλος ας απαντήσει λίγο γιατί το βρήκα στα 37ευρω από το skroutz και ίσως να ανέβει η τιμή του.Ευχαριστω πολυ.

Στάλθηκε από το 21051182G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Θελω να ρωτήσω το xiaomi amazfit bip s lite είναι καλό?Μπορείς να πάρεις τηλ και να απαντήσεις σε κλήση?Στα χαρακτηριστικά λέει ότι η μπαταρία κρατάει 30 μερες με απλή χρήση.Ισχυει κατι τέτοιο?:Μπορεις να κατεβάσεις whatch face? Έχει αρκετά στο play store?Είναι αδιάβροχο?Η οθόνη παραμένει ανοιχτή για να βλέπεις την ώρα χωρίς να πατάς το κουμπακι?Αν ξέρει κάποιος φίλος ας απαντήσει λίγο γιατί το βρήκα στα 37ευρω από το skroutz και ίσως να ανέβει η τιμή του.Ευχαριστω πολυ.

Στάλθηκε από το 21051182G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Καμία απάντηση κανείς?

Στάλθηκε από το 21051182G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καμία απάντηση κανείς?

Στάλθηκε από το 21051182G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Το μόνο που μπορώ να σου πω χωρίς να το έχω, αυτό δεν έχει Play store που γράφεις.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites




Το μόνο που μπορώ να σου πω χωρίς να το έχω, αυτό δεν έχει Play store που γράφεις.
Ευχαριστω φιλε.Υπαρχει καποιο smartwatch που να εχει nfc για πληρωμες?Και να φορτιζει ασυρματα?Αν ξερει καποιος ας μου πει.Ευχαριστω.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε.Υπαρχει καποιο smartwatch που να εχει nfc για πληρωμες?Και να φορτιζει ασυρματα?Αν ξερει καποιος ας μου πει.Ευχαριστω.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αν μιλάμε για αντροιντ νομίζω το galaxy watch 4 είναι από τις καλύτερες επιλογές, για iOS προφανώς το Apple Watch
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

On 14/7/2022 at 3:30 ΜΜ, Da_rudakos said:

Με galaxy watch 4 δουλεύει κανονικά εδώ.. Απροβλημάτιστα!
Και σε χρήματα είσαι κοντά.
https://www.skroutz.gr/c/1705/Smartwatches/m/28/Samsung.html?keyphrase=galaxy+watch+4&order_by=pricevat&order_dir=asc&o=galaxy+watch+4

Στάλθηκε από το Pixel 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

τι αυτονομια εχουμε περιπου ; με χαλαρη χρηση ?

:superman:
Link to comment
Share on other sites

τι αυτονομια εχουμε περιπου ; με χαλαρη χρηση ?
Ανά 2 βράδια φορτίζω με 10-15% υπόλοιπο!

Στάλθηκε από το Pixel 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Da_rudakos said:

Ανά 2 βράδια φορτίζω με 10-15% υπόλοιπο!

Στάλθηκε από το Pixel 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

επειδη ειμαι ασχετος, το φορτιζεις με δικο του φορτιστη ή του κινητου ? usb type c εχω λογω s10+

edit : επισης, το φορας στη θαλασσα? κολυμπι μονο οχι βουτιες

ευχαριστω για την απαντηση

Edited by CHIEF
:superman:
Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι ασχετος, το φορτιζεις με δικο του φορτιστη ή του κινητου ? usb type c εχω λογω s10+
edit : επισης, το φορας στη θαλασσα? κολυμπι μονο οχι βουτιες
ευχαριστω για την απαντηση
Γενικότερα έχω ένα διπλό ασύρματο φορτιστή της Samsung και συνήθως το βάζω εκεί.
Η συσκευασία έχει και δικό του ασύρματο όμως.
Στη θάλασσα έχει τύχει λίγες φορές να το βάλω επειδή ξεχάστηκα, το ξέπλυνα καλά μετά όλα οκ!
Στο μπάνιο δεν το βγάζω ποτέ.

Στάλθηκε από το Pixel 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εχω μια απορια. Τι δουλεια κανει το wifi στα smartwatches? Μπορει να συνδεθει το sw σε δυκτιο για να μπορω να επικοινωνησω μεσω εφαρμογων, χωρις να εχω το τηλ μαζι μου;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εχω μια απορια. Τι δουλεια κανει το wifi στα smartwatches? Μπορει να συνδεθει το sw σε δυκτιο για να μπορω να επικοινωνησω μεσω εφαρμογων, χωρις να εχω το τηλ μαζι μου;
Ευχαριστώ
Πώς αλλιώς κατεβάζει αναβαθμίσεις νομίζεις;
Ή εφαρμογές;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε.Υπαρχει καποιο smartwatch που να εχει nfc για πληρωμες?Και να φορτιζει ασυρματα?Αν ξερει καποιος ας μου πει.Ευχαριστω.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τo Fossil Gen 6 είναι από τα καλύτερα Wear Os και με value for money.
Το έχω, ρώτα ο,τι θες.
Τρέχει τέλεια!

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εχω μια απορια. Τι δουλεια κανει το wifi στα smartwatches? Μπορει να συνδεθει το sw σε δυκτιο για να μπορω να επικοινωνησω μεσω εφαρμογων, χωρις να εχω το τηλ μαζι μου;
Ευχαριστώ
Αναβαθμίσεις εφαρμογές και στο οικοσύστημα της Samsung παρατάς το τηλέφωνο σπίτι σου συνδεεσαι σε WiFi και μιλάς κάνεις κλήσεις και μηνύματα και όλα από το ρολόι.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ειναι λιγο ακριβο.Παρηγγειλα σημερα το xiaomi redmi watch 2 lite.Η τιμη του ειναι στα 48ευρω,54 με τα μεταφορικα.Ευχαριστω πολυ παντως.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω για ρολοι με NFC επειδη το κινητο μου δεν εχει. αυτά που βρισκω κατω απο 50€ π.χ. DT NO.1 DTX MAX και γράφουν οτι έχουν NFC  φανταζομαι κάποιο διαφημιστικό τρικ είναι γιατι γράφουν access control οπότε μαλλον ειναι κατι σαν το RFID για κλειδαριες μονο?

 τι πρέπει να διαθετουν για να υποστηρίζουν κάρτες visa κτλπ?

 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω για ρολοι με NFC επειδη το κινητο μου δεν εχει. αυτά που βρισκω κατω απο 50€ π.χ. DT NO.1 DTX MAX και γράφουν οτι έχουν NFC  φανταζομαι κάποιο διαφημιστικό τρικ είναι γιατι γράφουν access control οπότε μαλλον ειναι κατι σαν το RFID για κλειδαριες μονο?
 τι πρέπει να διαθετουν για να υποστηρίζουν κάρτες visa κτλπ?
 
Θες Google pay, άρα πρέπει να φοράει Wear Os.

Sent from my LE2123 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

αυτο νομιζω χρειαζεται το xiaomi wear για να τρεξει οποτε δεν θα ειναι συμβατο με αλλο ρολοι που δεν γινεται pair με την εφαρμογη αυτη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, dkostas said:

αυτο νομιζω χρειαζεται το xiaomi wear για να τρεξει οποτε δεν θα ειναι συμβατο με αλλο ρολοι που δεν γινεται pair με την εφαρμογη αυτη.

Προφανώς, με την ίδια λογική που το Google pay μπαίνει μόνο σε ρολόγια με Wear OS. Πάντα μιλάμε για συνδυασμό hardware/software, απλά το συγκεκριμένο είναι μία επιπλέον επιλογή. Το λέει άλλωστε και στο link, γι' αυτό το πρόσθεσα 😉.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

υπάρχει κάποιο smartwatch εκτός huawei με πολύ καλή μπαταρία(όπως το Huawei gt2 που μου κρατάει 10 μέρες) ΑΛΛΆ να συνεργάζεται σωστά με κινητό Samsung όταν είναι συνδεδεμένο ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΤΙΚΌ BLUETOOTH ;πχ xiaomi ; η άλλη μάρκα ;θα κοιτούσα samsung smartwatch αλλά η μπαταρία είναι λίγη

Link to comment
Share on other sites

Δεν το λες και σμαρτ αλλά έχει κάποιες λειτουργίες και μπαταρία που κρατάει..Γκαρμιν και συνεργάζεται μια χαρά με σαμσουνγκ κινητό.

Same Sh1t...Different Day.

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Δεν το λες και σμαρτ αλλά έχει κάποιες λειτουργίες και μπαταρία που κρατάει..Γκαρμιν και συνεργάζεται μια χαρά με σαμσουνγκ κινητό.

Same Sh1t...Different Day.


κάποιο πιο κλασσική μάρκα ;όχι Garmin
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...