Jump to content

Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)


the_dynamite
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
6 minutes ago, ganian said:

Η μονη χρηση που θελω να κανω μεσω της εφαρμογης, ειναι σαν tag σε συναγερμο μηχανης, μια φορα θα σεταριστει/οριστει στον συναγερμο, και μετα θα επικοινωνει μεσω bluetooth με τον συναγερμο.

Οποτε σε κατι επωνυμο και απο την Ελληνικη αγορα δεν θα βρω κατι ε;

Ψάξε για τα Lemfo και τα Kospet. Είναι σχετικά επώνυμα σε σχέση με τα υπόλοιπα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Just now, athanaso77 said:

Ψάξε για τα Lemfo και τα Kospet. Είναι σχετικά επώνυμα σε σχέση με τα υπόλοιπα.

Nα εισαι καλα, ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
8 minutes ago, ganian said:

Nα εισαι καλα, ευχαριστω πολυ!

Καλή αγορά λοιπόν.

Ενημερωτικά… για να μη γεμίζουμε τα θέματα με τα γνωστά thank you post, με τη νέα πλατφόρμα του φόρουμ, έχουμε πλέον τη δυνατότητα να εκφράζουμε τις ευχαριστίες μας και όχι μόνο, με το εικονίδιο που βρίσκεται κάτω δεξιά σε κάθε post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

Λέω να αγοράσω το Huawei gt2 Pro. Ποια η γνώμη σας?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα στην παρεα! ενδιαφερομαι για ενα φθηνο smarwatch για πολυ απλη χρηση.κυριως το θελω για κολυμβηση..και να εχει αισθητηρα θερομομετρου.λιγο που κοιταξα για μια φθηνη λυση μου επεσε το ματι στο Amazfit GTR E2!

τι λετε?? αξιζει..?? η να δωσω παραπανω χρηματα.

χρηση οπως ειπα μονο κολυμπι στην θαλασσα και απαραιτητως αισθητηρα θερμοκρασιας.

χρηση με κλησεις κλπ..απολυτως καμια..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα στην παρεα! ενδιαφερομαι για ενα φθηνο smarwatch για πολυ απλη χρηση.κυριως το θελω για κολυμβηση..και να εχει αισθητηρα θερομομετρου.λιγο που κοιταξα για μια φθηνη λυση μου επεσε το ματι στο Amazfit GTR E2!
τι λετε?? αξιζει..?? η να δωσω παραπανω χρηματα.
χρηση οπως ειπα μονο κολυμπι στην θαλασσα και απαραιτητως αισθητηρα θερμοκρασιας.
χρηση με κλησεις κλπ..απολυτως καμια..
Gtr 2e αξίζει με τα 1000.
Φθηνό καλό με αξιοπρεπή αυτονομία . Δεν χρειάζεσαι τιποτα περισσότερο.

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, steliosk said:

Καλημέρα παίδες.

Λέω να αγοράσω το Huawei gt2 Pro. Ποια η γνώμη σας?

Αν δεν σε ενδιαφέρει να έχει πραγματικά όλες τις smart δυνατότητες (απάντηση μηνυμάτων, λειτουργία assistant,  αξιόλογο  store εφαρμογών) , είναι συνδυαστικά ότι πιο όμορφο και αξιόλογο μπορείς να αγοράσεις στην τιμή που είναι τώρα. Επίσης δεν έχει ενεργοποιημένο nfc.

Y.Γ.  Η άποψή μου εννοείται πως έχει και ποσοστό υποκειμενικότητας μιας και έχω το ρολόι και προσωπικά με καλύπτει σχεδόν απόλυτα. 

 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, christou said:

Gtr 2e αξίζει με τα 1000.
Φθηνό καλό με αξιοπρεπή αυτονομία . Δεν χρειάζεσαι τιποτα περισσότερο.

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

και κατι τελευταιο..ξερεις αν δουλευει με garmin εφαρμογη η εχει το δικο  του περιβαλλον.

αλλωστε θα το παρω.. 😉

Edited by RAVER
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
5 ώρες πριν, RAVER said:

και κατι τελευταιο..ξερεις αν δουλευει με garmin εφαρμογη η εχει το δικο  του περιβαλλον.

Όχι, δε δουλεύει με την εφαρμογή της Garmin.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Βλέπω ότι σχεδόν κανείς δεν γράφει εδώ για Wear OS Ρολόγια που είναι από τα πιο ολοκληρωμένα smart watch, μετά τα Apple.

Γιατί έτσι;
Είναι ακριβά για τους πιο πολλούς;
Ή κοιτάτε μόνο αυτονομία και δεν σας νοιάζει αν δεν τρέχουν πι πιο πολλές εφαρμογές Android που φοράει ένα Wear Os ρολόι;

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
27 minutes ago, junglist said:

Καλημέρα.Βλέπω ότι σχεδόν κανείς δεν γράφει εδώ για Wear OS Ρολόγια που είναι από τα πιο ολοκληρωμένα smart watch, μετά τα Apple.

Γιατί έτσι;
Είναι ακριβά για τους πιο πολλούς;
Ή κοιτάτε μόνο αυτονομία και δεν σας νοιάζει αν δεν τρέχουν πι πιο πολλές εφαρμογές Android που φοράει ένα Wear Os ρολόι;

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Μέχρι να βγει το προϊόν συνεργασίας Google & Samsung Wear OS 3 (το οποίο είναι ήδη διαθέσιμο σε Samsung μόνο smartwatch) δεν υπάρχει κανένα ενδιαφέρον για τα υπόλοιπα Wear OS 2 smartwatches. Θα το διαπιστώσεις και εσύ όταν παραλάβεις αυτό που έχεις παραγγείλει, το οποίο προορίζεται να πάρει το Wear OS 3 στο δεύτερο μισό του 2022! Πόσο μάλλον όταν μια συσκευή του 2021 δεν βγάζει πάνω από μια μέρα αυτονομίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να βγει το προϊόν συνεργασίας Google & Samsung Wear OS 3 (το οποίο είναι ήδη διαθέσιμο σε Samsung μόνο smartwatch) δεν υπάρχει κανένα ενδιαφέρον για τα υπόλοιπα Wear OS 2 smartwatches. Θα το διαπιστώσεις και εσύ όταν παραλάβεις αυτό που έχεις παραγγείλει, το οποίο προορίζεται να πάρει το Wear OS 3 στο δεύτερο μισό του 2022! Πόσο μάλλον όταν μια συσκευή του 2021 δεν βγάζει πάνω από μια μέρα αυτονομίας.
Στο έχω ξαναγράψει ότι έχεις βασικές ελλείψεις γνώσης από wear os.
Και φυσικά δεν μπορείς καν να μιλάς για το Fossil Gen6, αφού σίγουρα δεν το έχεις καν δει.

Χρήστες που πραγματικά γνωρίζουν από τέτοια Ρολόγια, μιλάνε ήδη για το Gen5 με αυτονομία 1.5-2 ημερών. Απλά θέλει σωστό σεταρισμα.
Φαντάσου πόσο καλύτερα θα πηγαίνει το νέο Gen6 με το 4100+ τσιπάκι.

Κάτσε τώρα εσύ να υποστηρίζεις κομμένα Ρολόγια της Samsung που ούτε πολλά watch faces δεν υποστηρίζουν,.κάτι απλό που έκανε το Motorola 360 ρολόι μου πριν 6 χρόνια.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν είσαι σε θέση να γνωρίζεις τι εμπειρία έχω και με τι συσκευές. Εσύ θα παραθέτεις τη γνώμη σου και εμείς οι υπόλοιποι θα καταθέτουμε τις δικές μας. 
Από εκεί και πέρα ο κόσμος διαβάζει και καταλαβαίνει.

Το Wear OS 2 έχει πολλές ελλείψεις, αυτό το έχω δει κατιδίαν και το έχω δουλέψει. Επίσης είναι πολύ ενεργοβόρο, δεν αρκεί ένα chip να κάνει τη διαφορά. Έτσι θα είναι και το δικό σου και θα το δεις, είτε σου αρέσει, είτε όχι. Τα reviews ήδη μιλάνε για κάκιστη αυτονομία. Εκεί που κάνει τη διαφορά είναι στην ταχύτητα λειτουργίας και αυτό είναι θετικό φυσικά. Όταν θα πάρεις μετά από ένα χρόνο περίπου το Wear OS 3, το ξανασυζητάμε.

Εξάλλου το βλέπεις και εσύ ο ίδιος στο θέμα που άνοιξες για το Fossil στο οποίο μιλάς μόνος σου. Ένας μόνο απάντησε και είδες τι σου έγραψε, πέταξε τα λεφτά του με το προηγούμενο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο έχω ξαναγράψει ότι έχεις βασικές ελλείψεις γνώσης από wear os.
Και φυσικά δεν μπορείς καν να μιλάς για το Fossil Gen6, αφού σίγουρα δεν το έχεις καν δει.

Χρήστες που πραγματικά γνωρίζουν από τέτοια Ρολόγια, μιλάνε ήδη για το Gen5 με αυτονομία 1.5-2 ημερών. Απλά θέλει σωστό σεταρισμα.
Φαντάσου πόσο καλύτερα θα πηγαίνει το νέο Gen6 με το 4100+ τσιπάκι.

Κάτσε τώρα εσύ να υποστηρίζεις κομμένα Ρολόγια της Samsung που ούτε πολλά watch faces δεν υποστηρίζουν,.κάτι απλό που έκανε το Motorola 360 ρολόι μου πριν 6 χρόνια.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Από ότι φαίνεται ούτε εσύ έχεις εμπειρία από Samsung watch 4 με wear os.
Υπάρχει πληθώρα watchfaces απλά πρέπει να μπεις από browser για να τα βρεις για την ώρα.
Fossil φίλε μου δεν θα έπαιρνα για κανένα λόγο.Σαν εταιρεία είναι fashion brand κι ούτε ρολόγια φτιάχνει αλλά ούτε και λειτουργικά.
Είναι σα να λες ότι προτιμάς diesel καταδυτικό ρολόι αντί για Seiko ξέρω γω.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, θέλω να πάρω ένα smartwatch για το τρέξιμο και την γυμναστική, για μετρήσεις αποστάσεων και παλμων.

Απο τα πιο συμβατικά,γύρω στα 100€(τύπου σειρες Huawei GT,Xiaomi Amazfit κλπ), ποιο προτείνετε σαν το ρολόι με τις πιο αξιόπιστες μετρήσεις,την μικρότερη απόκλιση κλπ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 ώρες πριν, jkidd13 said:

Καλημέρα σε όλους, θέλω να πάρω ένα smartwatch για το τρέξιμο και την γυμναστική, για μετρήσεις αποστάσεων και παλμων.

Απο τα πιο συμβατικά,γύρω στα 100€(τύπου σειρες Huawei GT,Xiaomi Amazfit κλπ), ποιο προτείνετε σαν το ρολόι με τις πιο αξιόπιστες μετρήσεις,την μικρότερη απόκλιση κλπ?

Δες αυτό… https://myphone.gr/forum/topic/184971/

 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζετε μηπως, ποια smartwatches που κυκλοφορουν στην Ελλαδα, υποστηριζουν google pay?

Πλην του Galaxy watch 4 

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι στο ερωτημα μου και προσθετω οτι τρεχει προσφορα -20% στο skroutz σε smartwatces/activity trackers για αγορες με visa.

Και γλυκοκοιταζω μια αναβαθμιση απο το huawei gt που αισιως εκλεισε δυο ετη με απροβληματιστη χρηση.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, r31134 said:

Επανερχομαι στο ερωτημα μου και προσθετω οτι τρεχει προσφορα -20% στο skroutz σε smartwatces/activity trackers για αγορες με visa.

Και γλυκοκοιταζω μια αναβαθμιση απο το huawei gt που αισιως εκλεισε δυο ετη με απροβληματιστη χρηση.

Δημήτρη να ρωτήσω γιατί δεν θέλεις να πάς στο galaxy watch 4?

Πάντως το Ticwatch και τα fossil απο όσο γνωρίζω έχουν google pay αλλά κατά πόσο θα δουλεύει σωστά δεν ξέρω!

Ιδίως για το πρώτο είχανε γραφτεί αρκετά παράπονα αλλά πάει καιρός!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Mε χαλαει πολυ η αυτονομια του και δεν θελω

Παλιοτερα μοντελα με wear os 2 τουλαχιστον και nfc, θα παιζουν google pay?

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, r31134 said:

Mε χαλαει πολυ η αυτονομια του και δεν θελω

Παλιοτερα μοντελα με wear os 2 τουλαχιστον και nfc, θα παιζουν google pay?

Έχω την εντύπωση ότι είναι μονόδρομος ρολόγια με wear OS 3.

Δεν θα σου συνιστούσα να πας σε Wear OS 2, άσε που δεν νομίζω να πάρουν και αναβάθμιση. 

Θα δυσκολευτείς πάρα πολύ με google pay σε αυτά που σου ανέφερα.

Γιατί σε ενοχλεί τόσο η μπαταρία?

Βάζε το κάθε ημέρα για φόρτιση(την νύχτα)

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
16 minutes ago, r31134 said:

Mε χαλαει πολυ η αυτονομια του και δεν θελω

Παλιοτερα μοντελα με wear os 2 τουλαχιστον και nfc, θα παιζουν google pay?

Δουλεύει το Google Pay και σε παλιότερα με Wear OS 2 αλλά η αυτονομία τους είναι ακόμα χειρότερη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

HUAWEI watch 2 4g με wear OS δουλεύει άψογα πάντως, ακόμα και τώρα είναι υπερπλήρες σε αισθητήρες + ότι μπορεί να δουλεύει αυτόνομα με sim. Έχει πάρει όλες τις αναβαθμίσεις του wear os μέχρι τώρα (δύσκολο το βλέπω για wear os3) και πλέον με gpay έγινε ακόμα πιο λειτουργικό! Από μπαταρία πάντως μια μέρα max... επίσης με το Stocard να ξέρετε ότι μπορείτε να σκαναρεται από το ρολόι εκτός από το qr code των καρτών από μαγαζιά, βενζινάδικα κτλ, και απο το πιστοποιητικό εμβολιασμού, που είναι της μόδας πλέον!!

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι διαβασα για το ρολοι αυτο αλλα λιγο μπερδεμενα πραγματα. Αλλοι γραφουν δεν εχει nfc. Αλλοι λενε παιζει μονο στην Κινα Google pay.  Οπως και να χει το φοβαμαι το παντρεμα google-huawei μεσοπροθεσμα. Τουλαχιστον μας το ξεκαθαρισες και ευχαριστω.

Το samsung υπερτερει πλην τιμης. Το gt που εχω ειναι τιμιο και σκυλος.

Καποτε εβγαζε και η sony εκεινα τα sw 1/2/3 και το 3 ηταν με wear os κιολας. Αλλα περασαν χρονια πολλα...

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι, θα ηθελα τα φωτα σας στο εξης. Ψαχνω προτάσεις vfm για ενα smartwatch για τη γυναικα μου (Παιδιατρος με εντονο προγραμμα επαγγελματικα) που να ειναι και αισθητικά κομψό. Δεν με ενδιαφερουν ιδιατερα οι αθλητικες δραστηριοτητες (οποτε τα Garmin τα εξαιρώ) και θα ηθελα κυριως ενα smartwatch που να ειναι επεκταση του κινητού της σε επιπεδο λειτουργιών (π.χ. απαντηση κλησεων, δυνατοτητα να βλεπεις τα μηνυματα σου, να παιζει μουσική κτλ...). Σκεφτομαι το samsung galaxy watch 3 (ξερω για τη φτωχότατη μαπαταρία.....). Αλλες προτάσεις με αυτα τα χαρακτηρηστικά?Ευχαριστω a priori

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...