Jump to content

Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)


the_dynamite
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι από τη στιγμή που έχουν προστασία μέχρι κάποιο βάθος αρκεί ένα καλό καθάρισμα με καθαρό νερό μετά και είναι okay

Οι περισσότεροι λογικά φοβούνται να το βάλουν και λογικό είναι αλλά από την άλλη αν το καθαρίσεις μετά με νερό για να μη μείνουν άλατα πιστεύω ότι δεν θα υπάρχει πρόβλημα τουλάχιστον στην πλειοψηφία των ρολογιών αυτών

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Υπάρχει κάποιο φτηνό στρογγυλό smartwatch ή sport tracker για γυναίκα, που να υποστηρίζει ελληνικά;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι από τη στιγμή που έχουν προστασία μέχρι κάποιο βάθος αρκεί ένα καλό καθάρισμα με καθαρό νερό μετά και είναι okay

Οι περισσότεροι λογικά φοβούνται να το βάλουν και λογικό είναι αλλά από την άλλη αν το καθαρίσεις μετά με νερό για να μη μείνουν άλατα πιστεύω ότι δεν θα υπάρχει πρόβλημα τουλάχιστον στην πλειοψηφία των ρολογιών αυτών

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν καθαρίζω τίποτα και δεν κάνω καμία special περιποίηση. Πάω θάλασσα από Μάη μέχρι Νοέμβρη, όχι κάθε μέρα βέβαια.

Παίζει μια χαρά

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

ρε παιδιά πήρα το gt2 αλλά με το mi a3 xiaomi μου τα έχει κάνει μαντάρα και έλεγα να πάω σε gtr.

τώρα καταρχήν δεν μπορώ να στείλω κλήση από πχ κινητό η bt ακουστικό στο ρολόι (εάν απαντήσω με κινητό η bt ακουστικό)

επίσης όταν μιλάω με μια γραμμή με το bt ακουστικό και με καλέσει 2η κλήση η συνομιλία από το bt ακουστικό μεταφέρεται ΞΑΦΝΙΚΑ στο κινητό και δεν μπορώ να κάνω τίποτε για να γυρίσει στο bt ακουστικό πάρα μόνον να πιάσω το κινητό για να μιλήσω από εκεί!!! φανταστείτε οδηγαω και μου συμβαίνει αυτό σε μ σημαντικό τηλεφώνημα! μου έχει τύχει 2 φορές!

 

δεν ξέρω τι να κάνω; να πάρω gtr μήπως επειδή είναι xiaomi ταιριάξουν καλύτερα;

 

να πω εδώ ότι δεν με ενδιαφέρουν καθόλου καρδιακοι παλμοί, καιρός, stress και οι άλλες π πάρεις μόνο ρολόι το θέλω. και κλήσεις όχι να μιλήσω από το ρολόι αλλά να νιώθω όταν με καλούν από το ρολόι και το κινητό να είναι πιο μακριά

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς μπορείς να πας αν δεν σε ενδιαφέρει καθόλου η ομιλία με το ρολόι καθώς το gtr δεν έχει τέτοια λειτουργία.. Κατά δεύτερον χάνεις κάποιες λειτουργίες, κορεσμός οξυγόνου, μεσημεριανό ύπνο, χειρότεροι αισθητήρες, ποιότητα.. Πιθανόν να μην έχεις τόσα προβλήματα αλλά και πάλι με συσκευή με καθαρό Android που η xiaomi δεν δίνει καμία βαρύτητα μόνο κάποιος με ίδιο συνδιασμο μπορεί να σε βοηθήσει και δεν είναι σίγουρο.. Xiaomi είναι, το sw είναι γεμάτο bug.. Τώρα στην σειρά Α που δεν ασχολείται καθόλου δεν ξέρω τι να περιμένεις.. Καλύτερα θα έλεγα άλλαξε συσκευή τηλεφώνου μιας και τέτοια θέματα μόνο εσύ έχεις..

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς μπορείς να πας αν δεν σε ενδιαφέρει καθόλου η ομιλία με το ρολόι καθώς το gtr δεν έχει τέτοια λειτουργία.. Κατά δεύτερον χάνεις κάποιες λειτουργίες, κορεσμός οξυγόνου, μεσημεριανό ύπνο, χειρότεροι αισθητήρες, ποιότητα.. Πιθανόν να μην έχεις τόσα προβλήματα αλλά και πάλι με συσκευή με καθαρό Android που η xiaomi δεν δίνει καμία βαρύτητα μόνο κάποιος με ίδιο συνδιασμο μπορεί να σε βοηθήσει και δεν είναι σίγουρο.. Xiaomi είναι, το sw είναι γεμάτο bug.. Τώρα στην σειρά Α που δεν ασχολείται καθόλου δεν ξέρω τι να περιμένεις.. Καλύτερα θα έλεγα άλλαξε συσκευή τηλεφώνου μιας και τέτοια θέματα μόνο εσύ έχεις..

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

λες να φταίει το τηλ μόνο; σε miui δουλεύει κανονικά; κάτσε θα το δοκιμάσω σου γιου μου το redmi note 8 που έχει και ξανά αναφέρω

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Garmin Fenix 6 μπορει να πραγματοποιεί και να απαντάει σε κλήσεις; Μια ειδοποίηση μπορείς να την διαβάσεις ολόκληρη, SMS viber και άλλα.

 

Οι επαφές του κινητού φαίνονται;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Λίγο αργά ενημερώνω αλλά θα το κάνω για κάποιον που έρθει στη θέση μου, αφού το πακεταρα κ ήμουν έτοιμος να το στείλω στη smartec κάνω chat με το Amazon και μου λέει , επειδή δεν υπάρχει Amazon στην Ελλάδα θα σου στείλουμε καινούριο και έχεις 30 μέρες περιθώριο να στείλεις το άλλο σε μας. Και σε μια ώρα μου ήρθε μήνυμα από dhl ότι έφυγε δέμα για μένα . Τι να πω απίστευτη εξυπηρέτηση. Τώρα έχω νέο ρολόι ο 2 μήνων.
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

δεν έχει μεγάλη σημασία καθώς αυτές η συσκευές δεν επισκευάζονται άλλα αντικαθιστώνται
Link to comment
Share on other sites

δεν έχει μεγάλη σημασία καθώς αυτές η συσκευές δεν επισκευάζονται άλλα αντικαθιστώνται
Τα ρολόγια της Samsung μια χαρά επισκευαζονται στην smartec. Οποτε εχει σημασία .

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα ρολόγια της Samsung μια χαρά επισκευαζονται στην smartec. Οποτε εχει σημασία .

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

 

αν εμπιστεύεσαι ανοιγμένο ρολόι...... τι να πω

Link to comment
Share on other sites

αν εμπιστεύεσαι ανοιγμένο ρολόι...... τι να πω
Εμπιστεύομαι δεν εμπιστεύομαι η Smartec τουλάχιστον το επισκευάζει. Αλλο τα αν εμπιστεύομαι και αλλο το αν επισκευαζεται.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά , όταν μίλησα με Smartec μου ήταν θα το δούμε αν επισκευάζεται και αν είναι στην εγγύηση θα το φτιάξουμε αλλιώς θα επικοινωνήσουμε για δούμε αν δέχεστε το κόστος επισκευής.
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερίζω την παρέα του myphone.

Από χθες και εγώ με Honor Watch Magic 2 silver, 46mm με το καφέ δερμάτινο λουράκι.

Σαν νέος χρήστης smartwatch θα ήθελα μια βοήθεια μόνο για τις ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω, εκτός από τις εργοστασιακές ρυθμίσεις. Και πως μπορώ να κάνω οικονομία στην μπαταρία, κλείνοντας κάποια πράγματα τα οποία δεν χρησιμοποιώ.

π.χ θέλω μόνο το GPS ενεργοποιημένο για Ορεινή πεζοπορία, γιατί ασχολούμαι με το κυνήγι και τις ειδοποιήσεις για κλήσεις, μηνύματα, κοινωνικά δίκτυα κλπ. Τα στρες, παρακολούθηση ύπνου, ασκήσεις κλπ δεν θέλω να τα χρησιμοποιήσω για την ώρα.

Πως μπορώ να απενεργοποιήσω λειτουργίες που δεν χρησιμοποιώ;

Υπάρχει κάποιος οδηγός χρήσης και ρυθμίσεων του ρολογιού στα ελληνικά;

Αν είμαι εκτός θέματος, ας με παραπέμψει κάποιος σε συζήτηση αποκλειστικά για το Honor Watch Magic 2 , για να μπορώ να πάρω την βοήθεια που χρειάζομαι....

ευχαριστώ πολύ!!!

IMG-c5ad3b97bc6d0a42c2792b240dd6d971-V.jpg

IMG-80c6dccf41b68012e01a4fac5f3f7fd2-V.jpg

Edited by diamantis_69
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Νεο smartwatch - TicWatch Pro 3 GPS απο την περασμενη εβδομαδα στο χερι μου. Μπαταρια ΤΕΡΑΣ (577mAh) για Wear OS device και φοραει τον νέο Snapdragon Wear™ 4100 :)

Δείτε εδώ περισσότερα!

Link to comment
Share on other sites

Νεο smartwatch - TicWatch Pro 3 GPS απο την περασμενη εβδομαδα στο χερι μου. Μπαταρια ΤΕΡΑΣ (577mAh) για Wear OS device και φοραει τον νέο Snapdragon Wear™ 4100 :)

Δείτε εδώ περισσότερα!

Και τιμουλα;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μου βγήκε 250 λίρες Αγγλίας. Πήρα 10% εκπταπο το support τους και 2% επειδή γράφτηκα στο site τους.

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου βγήκε 250 λίρες Αγγλίας. Πήρα 10% εκπταπο το support τους και 2% επειδή γράφτηκα στο site τους.

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

Καλοφορετο, αλλά 300€ για κινεζικό ρολόι είναι αρκετά. Παίρνεις κινητό με τόσα λεφτά.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Νεο smartwatch - TicWatch Pro 3 GPS απο την περασμενη εβδομαδα στο χερι μου. Μπαταρια ΤΕΡΑΣ (577mAh) για Wear OS device και φοραει τον νέο Snapdragon Wear™ 4100 :)

Δείτε εδώ περισσότερα!

 

Καλορίζικο.

Θα περιμένω με μεγάλο ενδιαφέρον τις εντυπώσεις σου. Με ενδιαφέρει αυτό το ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

Μου κέντρισε το μάτι από την πρώτη στιγμή που το είδα. Βέβαια πολύ σπορ νομίζω, θα το ήθελα λίγο πιο καζουαλ ώστε με ένα δερμάτινο λουράκι να φαίνεται πιο "ρολόι".

 

Είδα ότι και η Fossil έβγαλε μια lite του πολύ καλού Gen5, με το Gen5e.

 

Οπότε λογικά το gen6 πάει για 2021

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 150€ και με Wear.OS,.ποιο θεωρείται ως το πιο αξιόλογο στρογγυλό ρολόι;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...