Jump to content

Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)


the_dynamite
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας, θέλω να αγοράσω ένα smartwatch και σκέφτομαι ένα από τα Samsung Galaxy Watch Active και SUUNTO 3 Fitness. Έχει κανείς ένα από αυτά τα ρολόγια; Είναι καλά, αξίζουν; Ποιο από τα δυο είναι καλύτερο; Υπάρχει κάτι άλλο που επίσης θα μπορούσα να δω σε αυτές τις τιμές πάνω κάτω;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα!

Σχεδόν όλα τα smartwatch έχουν την λειτουργία ανάλυσης ύπνου.Αλλά πιστεύω στα περισσότερα είναι αυτόματη αυτή η λειτουργία χωρίς κάποιος να μπορεί να βάλει συγκεκριμένες ώρες ύπνου.Υπάρχει κάποιο smartwatch που να μπορεί είτε από συσκευή είτε από εφαρμογή να μπουν συγκεκριμένες ώρες?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχετε να προτείνετε κάποιο ρολογάκι ή έστω band κάτω από 70 € που να έχει αξιόπιστες μετρήσεις καρδιακών παλμών, πίεσης αίματος, οξυγόνου, βημάτων, ύπνου;

Προσωπικά είμαι σε κάποιο από τα παρακάτω, ευχαριστώ.

Bakeey ST1 https://www.banggood.com/Bakeey-ST1-1_3inch-Full-Screen-Touch-Display-IP68-Waterproof-Heart-Rate-Blood-Pressure-Oxygen-Monitor-Smart-Watch-p-1439580.html?rmmds=search&ID=236&cur_warehouse=CN

Bakeey SN58 https://www.banggood.com/Bakeey-SN58-10mm-Ultra-thin-Dial-IP68-Waterproof-Dynamic-Heart-Rate-Activity-Check-Weather-Music-Smart-Watch-p-1444957.html?rmmds=search&ID=510657&cur_warehouse=CN

Bakeey SKY1 https://www.banggood.com/Bakeey-SKY1-IP68-Waterproof-Heart-Rate-Blood-Pressure-Oxygen-Monitor-Alarm-Clock-Smart-Watch-p-1440939.html?ID=233&cur_warehouse=CN

COLMI LAND 1 https://www.banggood.com/COLMI-LAND-1-Full-Touch-IPS-Screen-Weather-Music-Control-Brightness-Adjust-Heart-Rate-Blood-Pressure-Oxygen-IP68-Smart-Watch-p-1494533.html?rmmds=category&ID=529070&cur_warehouse=CN

Newwear Q3 Plus https://www.banggood.com/Newwear-Q3plus-13-Dynamic-Blood-Pressure-Custom-Interface-Long-Standby-Multi-language-Smart-Watch-p-1394539.html?rmmds=detail-bottom-alsobought__8&ID=510657&cur_warehouse=CN

Bakeey LV09 https://www.banggood.com/Bakeey-LV09-1_3-Custom-Dial-Real-time-Heart-Rate-Monitor-Large-Battery-Message-Push-Music-Control-Smart-Watch-p-1467010.html?rmmds=detail-left-hotproducts__4&ID=224&cur_warehouse=CN

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ετοιμάζομαι για την πρώτη μου σχετική αγορά.

 

Διάβασα αρκετά σχετικά θέματα του φόρουμ, έχω πάρει κάποιες βασικές γνώσεις αλλά θα χρειαστώ την βοήθειά σας στην επιλογή του κατάλληλου watch.

 

Αρχικά να πω ότι δεν κάνω extreme sports, οπότε στο θέμα fitness οι δραστηριότητες είναι κυρίως τρέξιμο και γυμναστήριο.

Επίσης το κινητό μου είναι ένα Galaxy S9+

 

Τι θέλω οπωσδήποτε:

  • Ειδοποιήσεις και ανάγνωση μηνυμάτων από SMS / Messenger / WhatsApp / Viber / Insta (δεν με ενδιαφέρει να απαντάω στα μηνύματα)
  • Ειδοποίηση κλήσης, εμφάνιση καλούντος, δυνατότητα απόρριψης/σίγασης κλήσης (δεν με ενδιαφέρει να "μιλάω" από το ρολόι αλλά θα ήθελα να μπορώ να αποδεχτώ την κλήση αν έχω ταυτόχρονα συνδεδεμένο με το κινητό bluetooth headset)
  • Χρονόμετρο κατά την διάρκεια της άσκησης (ξέρω, αστείο request, αλλά είχα δει ένα φτηνό band που δεν είχε)
  • Καταγραφή και εμφάνιση pace στο τρέξιμο

 

Επίσης θα ήταν ευπρόσδεκτα τα εξής:

  • να χειρίζομαι τον player του κινητού από το ρολόι: next/previous track , pause/play, volume up/down
  • να μεταφέρει τα data του τρεξίματος που κατέγραψε σε mobile app Runkeeper/Runtastic/Strava/etc. (έτσι ώστε να μην χρειάζεται υποχρεωτικά να έχω το κινητό μαζί μου)
  • ιδανικό θα ήταν να είχε μία watch app έκδοση των παραπάνω (αν και ξέρω δύσκολο)
  • σε θάλασσα ποτέ δεν θα το έβαζα, αλλά εάν άντεχε σε πισίνα θα ήταν καλό (αλλά όχι αναγκαίο)

 

Αν έχω παραλείψει κάτι , παρακαλώ ενημερώστε με.

 

Στο θέμα budget , θα ήθελα να κινηθώ στην τάξη των 150 ευρώ περίπου.

 

Ευχαριστώ

Edited by Kyros_G
Link to comment
Share on other sites

IconImage_20190616201837867.png

For Samsung Watches, Gear S3 Frontier, classic, Sport, Galaxy Watch, Watch Active

http://apps.samsung.com/gear/appDetail.as?appId=com.watchface.HellasPallikaris

Απο android συσκευές, και είναι για το galaxy store το Ελληνικό

S8ZE7TNG2C9I4C1E
S8ZEP0G40UW13839
S8ZED7V868HR7Q58
S8ZEGAR7CU8PVXHZ
S8ZETDNXKQIL1IO8
S8ZELQAB27N5B8CD
S8ZEP5RZ5K87LI6Q
S8ZEYZD88UG202JF
S8ZE2VV76TCJIEXQ
S8ZEAQTM1UYKPNKB
S8ZE138CAVSS0M6C
S8ZEEKR3X3G9Q6VA
S8ZEPFNQP4Q3Z3JG
S8ZEP4BJ132OBLQY
S8ZEYFUFUGLQIV20
S8ZEZIV0PQS3P3NY
S8ZE6IY1RL9NUH6K
S8ZEKCUIYMHPN7JQ
S8ZETVS1ODX4XSHM
S8ZE1VDDC9KKVQIN
S8ZEC9SDA6P0DR2G
S8ZEZ6SSAO6M78VA
S8ZEW19JX1E64LEZ
S8ZEKM5BJK21155M
S8ZEXR63YDY8B2W8
S8ZE837ICHFKTX3T
S8ZE89N9D0WUTFMV
S8ZEFDFGOB7TQDUW
S8ZE2HLV38G60TDC
S8ZEDV35II4OGNZ0
S8ZESNDJBYQBR94H
S8ZE9D0U9Z8T8IL6
S8ZETCH60UXU5ZEE
S8ZE76HS2ITN83ZS
S8ZEICHP5L7MZVQB
S8ZESN5W8JWGJIMC
S8ZEH1GHMLYCPZW6
S8ZEF4H5V5QZUNOB
S8ZE1P3SML40EY6S
S8ZE65YPVMH7SN13
S8ZEOMGE6BOJRK99
S8ZE73C3X2YLAGUQ
S8ZER77MAQFQCK6T
S8ZEXSJ5IF1D9BST
S8ZEOFT23WUGUO0H
S8ZE13A34F34WW8G
S8ZEH0ZJRMJGN1OE
S8ZEM97686BYWT8N
S8ZEV4H57196FSLU
S8ZEIEXHPPVOCH9C
S8ZEME3SQH3D4HPZ
S8ZENTM3TA85N4OX
S8ZEW6N8BIZIILYY
S8ZEIDJK9BU67JLI
S8ZEZ4UZMX9ILQ12
S8ZEZ3VN2OX666O3
S8ZEL3CVO9FWBH8Y
S8ZEG914CZ0IGE8B
S8ZEZSDEQ9LL86VA
S8ZE7PEW890FCWRE
S8ZEOYONKWFLVP9E
S8ZEJ1HJN39NZG0K
S8ZE90YTA0QNQ21A
S8ZE6173W4PRRWGW
S8ZED93CCSYYYNGV
S8ZEW59LRBPQ2PNK
S8ZE8YEQCHGNA25N
S8ZESOLOPI536GPN
S8ZEFEHUL4GM8I3P
S8ZEAFL8PMIPUUAH
S8ZETVT95D7ODWLY
S8ZELX9IK8C347XE
S8ZE4OT0A0499A3R
S8ZEHOALEONVCVQ9
S8ZEVUSY28VXJMAG
S8ZEDCXM7PP2LK3Z
S8ZEX0YG3OOZILZD
S8ZE807TXE7U177L
S8ZEEDYXFT8SURF5
S8ZEWKX289TMD4F4
S8ZE3XXMSAKBDWEI
S8ZEIXSDDEI5L4V6
S8ZEN0GECNQHAVK8
S8ZE4T48OTOEHPFL
S8ZENBRY9BARYD14
S8ZEYBTOSYRNRWL1
S8ZE86K3UBSBC7DL
S8ZEY1899LC34YXG
S8ZESF18M1NVIB23
S8ZEM22ALEQXC2X1
S8ZEK3QVVII0LLCH
S8ZEDF6UIFPL4BJU
S8ZE030G0UHCJS4I
S8ZEK5W4XEKZI854
S8ZEUFIGDHVK7QCW
S8ZEDZD4EGZXK3YF
S8ZET9LMKPYUJIXE
S8ZECDXQIHEY598B
S8ZEUJX2C4KOP32X
S8ZE7UFQ99AQDAVW

 

θα μπαίνω όσο πιο συχνά μπορώ να βγάζω κουπόνια που χρησιμοποιήθηκαν

My store https://galaxy.store/pallikari

Edited by tp!
άφησα στο code μόνο τα κουπόνια, για να μην υπάρχει μπέρδεμα!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.. σκέφτομαι την αγορά του Xiaiomi Amazfit 2s (Stratos Plus) στα 175 περίπου.. το θέλω για δώρο.. τι λέτε στα λεφτά αυτά υπάρχει κάτι καλύτερο;; Το βλέπω όμορφο, αν κάποιος το έχει μπορεί να μου πει για τυχόν προβλήματα ή κάποια καλύτερη πρόταση έστω κ με λίγα λεφτά παραπάνω.
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.. σκέφτομαι την αγορά του Xiaiomi Amazfit 2s (Stratos Plus) στα 175 περίπου.. το θέλω για δώρο.. τι λέτε στα λεφτά αυτά υπάρχει κάτι καλύτερο;; Το βλέπω όμορφο, αν κάποιος το έχει μπορεί να μου πει για τυχόν προβλήματα ή κάποια καλύτερη πρόταση έστω κ με λίγα λεφτά παραπάνω.

 

Έχω το ίδιο δίλημμα με σένα. Ειμαι ανάμεσα σε Stratos Plus και Galaxy Watch 46mm.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο δίλημμα με σένα. Ειμαι ανάμεσα σε Stratos Plus και Galaxy Watch 46mm.
Δεν νομίζω πως συγκρίνονται πουθενά..το galaxy μπορεί να κάνει αρκετά πράγματα που το amazfit δεν θα κάνει λόγω λειτουργικού

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Αυτο βλεπω...ειναι ποιο καλο το Samsung..περιμενω τελικη τιμη με ενα κουπονι για να δω αν με συμφερει
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

βλέπω ότι υπάρχει μικρή κίνηση στα δωρεάν κουπόνια (οκ καλοκαιρινές διακοπές κλπ), και είπα να κάνω στα γρήγορα ένα βίντεο με άλλο καντράν, γιατί με το Hellenic flag είχα κάνει δοκιμή ενα κουπόνι!

https://www.youtube.com/watch?v=CpBimlY1WjQ

 

υπάρχει και ακόμα ένας εύκολος τρόπος αντιγραφή το κουπόνι πάμε στο καντράν http://apps.samsung.com/gear/appDetail.as?appId=com.watchface.HellasPallikaris, πατάμε αγορά και από την υπηρεσία χρέωσης samsung επιλέγουμε απο πόντοι και κουπόνια το ΠΡΟΣΘ και εκεί δίνουμε το κουπόνι, και μετά μας λέει οτι κάνει 0.50 ευρώ έκπτωση -0.50 ευρώ σύνολο 0,00 ευρώ, και πατάμε αγορά!

 

https://flic.kr/p/2gp79vW απόδειξη αγοράς

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπερα,ειμαι μεταξυ amazfit stratos,gear s3 και huawei watch gt.Με ενδιαφερουν τα watchface και γενικα οι ειδοποιησεις και λιγοτερο τα fitness χαρακτηριστικα.ποια ειναι η γνωμη σας,αν εξαιρεσουμε την αυτονομια;
Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει ο τομεας "smartwatch" σε συνεργασία με κινητό android/Samsung νομίζω ότι s3/galaxy watch/active είναι μονόδρομος

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

Εχω το s8 και γενικα ειμαι φαν της samsung,κυριως λογω οθονης αυτο με εντυπωσιασε και στο gear s3/galaxy watch
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ποιες είναι οι επιλογές που έχω όχι σε ρολόι αλλά κάτι σαν το fit 2 pro της Samsung; Εννοώ έτσι μακρόστενο. Δε θέλω ρολόι γιατί θα φοράω κλασικό ρολόι στο αριστερό και θέλω στο δεξί κάτι για ειδοποιήσεις πιο πολύ παρά για αθλητικές δραστηριότητες. Εννοείται ότι μου αρέσει το fit 2 pro (έχω εμπειρία από το το gear s3 frontier περί tizen κλπ). Κάποια άλλη πρόταση; Θα μου άρεσε να έχει watchfaces και να παίρνει και λουράκια. Τι έχουμε αυτή τη στιγμή; Και υπάρχει προοπτική παρουσίασης σύντομα κάποιας καινούριας συσκευής;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής θέμα:

Ενώ περνάω από εδώ: https://itechnews.gr/2019/05/spame-to-katestimeno-elliniko-mi-band-3-se/ τα ελληνικά για το Mi Band 3 όσον αφορά το iPhone, ενώ λειτουργεί καλά το band μου, όταν πάω να μπω στο Mi Fit, κάνει αυτόματα ενημέρωση υλικολογισμικού και με το μόλις γίνεται, ξαναγυρνάει στα κινέζικα το band.

 

Δεν ξέρω τι να κάνω, το προσπάθησα αρκετές φορές αλλά και πάλι τα ίδια συνέβησαν.

Υπάρχει τρόπος να μην κάνει αυτήν την ανανέωση, ούτως ώστε να μείνουν τα ελληνικά στο band μου και να λειτουργεί κανονικά το Mi Fit;

 

Κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη.

 

Αν υπάρχει ευκολότερος τρόπος να έχω ελληνικά στο Mi Band 3 μου από τη στιγμή που έχω iPhone, παρακαλώ πείτε τον μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θέλω και γω γνώμες.

Για μενα σκέφτομαι το 47 και για τη γυναίκα το 42(αλλιώς το mi band 4)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τίποτα, κανένας????

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μακριά και αγαπημένοι. Φίλος πήρε το 47 international. Δεν διαβάζει, μέχρι στιγμής τουλάχιστον, ελληνικά καθόλου. Παντού στις ειδοποιήσεις στην θέση των ελληνικών γραμμάτων εμφανίζονται ερωτηματικά. Watch faces στο ρολόι μπαίνουν μέχρι τρία. Για να αλλαχτεί κάποιο μέσα από το app η διαδικασία είναι ακριβώς ίδια με το bip. Πατάς πάνω στο watch face και σιγά σιγά φορτώνει στο ρολόι.

Δυστυχώς δεν είμαστε κοντά για να το δω. Πανέμορφο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Τόσο χάλια?????

 

Δε μαρεσει η οθόνη του stratos, αλλιώς αυτό θα έπαιρνα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει android όπως τα stratos verge κτλπ και με δεδομένο ότι έχει πολύ μικρή μνήμη λογικά έχει το ίδιο λειτουργικό όπως το bip. Για αυτό και η τιμή του λίγες μέρες μετά την παρουσίαση είναι κάτω. Επειδή λογικά για φέτος δεν τελείωσαν οι παρουσιάσεις ανάλογων συσκευών από την Huami για να δούμε αν θα υπάρξει «ανώτερη» συσκευή από το Verge 2. Γιατί όχι και διάδοχος του stratos.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Και τι παίρνουμε μέχρι 150€ να αξίζει και να έχει καλή μπαταρία?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και τι παίρνουμε μέχρι 150€ να αξίζει και να έχει καλή μπαταρία?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το verge 2 που θα βγει σε λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Μακριά και αγαπημένοι. Φίλος πήρε το 47 international. Δεν διαβάζει, μέχρι στιγμής τουλάχιστον, ελληνικά καθόλου. Παντού στις ειδοποιήσεις στην θέση των ελληνικών γραμμάτων εμφανίζονται ερωτηματικά. Watch faces στο ρολόι μπαίνουν μέχρι τρία. Για να αλλαχτεί κάποιο μέσα από το app η διαδικασία είναι ακριβώς ίδια με το bip. Πατάς πάνω στο watch face και σιγά σιγά φορτώνει στο ρολόι.

 

Δυστυχώς δεν είμαστε κοντά για να το δω. Πανέμορφο.

Με αυτά που έγραψες το ακύρωσα! Lol

 

Πάμε για άλλα!

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...