Jump to content

Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)


the_dynamite
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:!: Για standalone ρολόγια επισκεφτείτε http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7107626 :cool:

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα παιδιά τι έχετε να πείτε για αυτό το ορολογακι http://www.gearbest.com/smart-watches/pp_555892.html

αξίζει να δώσεις ένα 50αρικο?????

Link to comment
Share on other sites

τίποτα κανείς??? κάτι μου λέει ότι πρώτη φορά το ακούτε - βλέπετε :P για άλλη μια φορά έκανα καταπληκτική αγορά :lol::lol::lol::lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Σκέφτομαι να πάρω το Sony smartwatch 3. Το έχει κάνεις να μου πει εντυπώσεις;
Οι 4 ρόδες ταξιδεύουν το κορμί, οι 2 την ΨΥΧΗ! :cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!! Υπάρχει κάποιο ρολόι να συνδέεται με iPhone 7 εκτός της apple ?? Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να μπορώ να απαντάω σε SMS όταν δεν έχω την συσκευή πάνω μου ...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εγινα κατοχος κ εγω αυτου του ρολογιου θελω να ρωτησω αν μπορω οταν ειναι συνδεμενο το ρολοι με το κινητο μεσω μπλουτουθ και δεχομαι κλησεις να απαντω μονο απο το τηλ γτ ως τωρα οταν με παιρνουν και το σηκωνω απο το τηλ ανοιγει ανοιχτη ακροαση απο το ρολοι κ δεν μου αρεσει,το ρολοι το θελω μονο για ειδοποιησεις(κλησειςς,μηνυματα) τι πρεπει να κανω,ευχαριστω.....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα ! Υπαρχει καποιο smartwatch που να εχει τα εξης χαρακτηριστικα . Να εχει οπωσδηποτε ελληνικο μενου και αν γινεται να εχει και ραδιο ; Δεν με ενδιαφερει να ειναι η μαρκα ας και κινεζικο , σε καποια νορμαλ τιμη . Θελω να το συνδεσω με ενα S7 Edge. Ευχαριστω πολυ και Καλη Ανασταση να εχετε !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,δεν γνωρίζω που να ρωτήσω οπότε θα ξεκινήσω εδώ, μπορεί ένα smartwatch να είναι συνδεδεμένο με κινητό και Bluetooth ακουστικό? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση είναι ναι! Δεν ξέρω αν μπορούν να το κάνουν όλα όμως.

Εγώ προσωπικά έχω μαζί μου ένα nokia j bt ακουστικό , οπότε όταν λαμβάνω μια κλήση τσεκάρω -ειδοποιούμαι από την οθόνη του ρολογιού και στη συνέχεια απαντώ με το bt ακουστικό χωρίς να χρειαστεί να βγάλω το κινητό από την τσέπη μου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κάνουν όλα.Ειδικά τα φθηνά κινέζικα δεν το κάνουν..Μόνο άμα κάνεις "πατέντα" μπορεί να γίνει αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6277899#post6277899
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα.

Υπάρχει κάποιο αξιόπιστο wearable που να μετράει και την πίεση του αίματος? Εκτός των παλμών της καρδιάς?

 

Αυτό που λες δεν υπάρχει διότι χρειάζεται περιχειρίδα η οποία φουσκώνει γύρω από το μπράτσο ή τον καρπό.

Link to comment
Share on other sites

Τα μοναδικά πιστοποιημένα πιεσόμετρα καρπού με περιχειρίδα η οποία φουσκώνει είναι τα omron.

Από τα reviews που διάβασα από το link που πόσταρες παραπάνω οι πελάτες φαίνεται να είναι ικανοποιημένοι.

Με βάση απλά σε σκεψη το γεγονός ότι όλα τα μόνιτορ τα οποία χρησιμοποιούμε στις μονάδες ακόμα και τις νεογνικές είναι με περιχειρίδα. Και σκέψου ότι το κόστος για αγορά μόνιτορ δεν παίζει ρόλο για το νοσοκομείο γιατί συνήθως είναι δωρεές από εταιρείες ώστε να αγοράζουν αναλώσιμα ή να εκπίπτουν από την εφορία.

Edited by tsipfi
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η απάντηση είναι ναι! Δεν ξέρω αν μπορούν να το κάνουν όλα όμως.

Εγώ προσωπικά έχω μαζί μου ένα nokia j bt ακουστικό , οπότε όταν λαμβάνω μια κλήση τσεκάρω -ειδοποιούμαι από την οθόνη του ρολογιού και στη συνέχεια απαντώ με το bt ακουστικό χωρίς να χρειαστεί να βγάλω το κινητό από την τσέπη μου.

Αυτό μπορεί να γίνει στο No1. S2 sun γνωρίζεις;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ποια η γνώμη σας για το Samsung Gear Fit 2; Με ενδιαφέρει το κομμάτι των notifications (smartwatch capabilities), περισσότερο από το fitness. Θέλω να έχω το κινητό στο mute... Νομίζω η τιμή του τώρα είναι καλή σε σχέση με το τι smartwatch μπορεί να πάρει κάποιος με αυτά τα χρήματα (160Ε).
Link to comment
Share on other sites

Ποια η γνώμη σας για το Samsung Gear Fit 2; Με ενδιαφέρει το κομμάτι των notifications (smartwatch capabilities), περισσότερο από το fitness. Θέλω να έχω το κινητό στο mute... Νομίζω η τιμή του τώρα είναι καλή σε σχέση με το τι smartwatch μπορεί να πάρει κάποιος με αυτά τα χρήματα (160Ε).

Καλύτερα ίσως να ρώταγες εδώ, http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=389895

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αυτό πώς σας φαίνεται??

 

http://www.lemfo.com/pd.jsp?id=112&_pp=137_598

 

Ημουν ετοιμος να το παραγγειλω αλλα ενω ολα τα χαρακτηριστικα του ειναι τελεια δυστυχως η μπαταρια του ειναι για πεταμα καποιοι στο xda αναφερουν οτι με νορμαλ χρηση φτανει τις 12 ωρες ενω αν ανοιξεις wifi-bluetooth η gps με το ζορι βγαζει 6ωρο

Link to comment
Share on other sites

Ποια η γνώμη σας για το Samsung Gear Fit 2; Με ενδιαφέρει το κομμάτι των notifications (smartwatch capabilities), περισσότερο από το fitness. Θέλω να έχω το κινητό στο mute... Νομίζω η τιμή του τώρα είναι καλή σε σχέση με το τι smartwatch μπορεί να πάρει κάποιος με αυτά τα χρήματα (160Ε).

Τότε πας σε Moto 360 2ης γενιάς.

Για αυτό που θες είναι κορυφή.

Και έχει και κάποια fit functions, όπως μέτρηση βημάτων, παλμών κλπ

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έψαχνα να βρω κάτι αξιόπιστο όσον αφορά το fitness-activity (για όσους ξέρουν η Polar εξειδικεύεται χρόνια σε αυτόν το τομέα) και ταυτόχρονα να έχει και δυνατότητες smartwatch με android wear 2 συν φυσικά να είναι waterproof!!!Με λίγα λόγια ένα all in one smartwatch σε νορμάλ τιμή!!! Τελικά κατέληξα στο POLAR M600 και δεν το μετάνιωσα!Το έχω 3 μέρες και ήδη είμαι ευχαριστημένος!

 

Βέβαια θέλω να το τεστάρω περισσότερο για να έχω μια πιο ασφαλή γνώμη αλλά μέχρι τώρα.....ΑΨΟΓΟ!

 

https://www.polar.com/us-en/products/sport/M600-GPS-smartwatch

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου. Δυστυχώς το Μοτο δεν το βρίσκεις εύκολα και σταμάτησε και όλη η σειρά η οποία απο design για μένα ήταν κορυφή! Φοβάμαι ότι δε θα έχει καθόλου αναβαθμίσεις και υποστήριξη.

 

Τότε πας σε Moto 360 2ης γενιάς.

Για αυτό που θες είναι κορυφή.

Και έχει και κάποια fit functions, όπως μέτρηση βημάτων, παλμών κλπ

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ημουν ετοιμος να το παραγγειλω αλλα ενω ολα τα χαρακτηριστικα του ειναι τελεια δυστυχως η μπαταρια του ειναι για πεταμα καποιοι στο xda αναφερουν οτι με νορμαλ χρηση φτανει τις 12 ωρες ενω αν ανοιξεις wifi-bluetooth η gps με το ζορι βγαζει 6ωρο

 

Το αγόρασα. Τώρα θα δείξει.... :D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου. Δυστυχώς το Μοτο δεν το βρίσκεις εύκολα και σταμάτησε και όλη η σειρά η οποία απο design για μένα ήταν κορυφή! Φοβάμαι ότι δε θα έχει καθόλου αναβαθμίσεις και υποστήριξη.

Ποια υποστήριξη σταμάτησε;

Μας δουλεύεις;

Είναι συσκευή του 2015, παίρνει αναβαθμίσεις κάθε 2 μήνες και σύντομα θα πάρει και Android Wear 2.0

Ευκαιρία να το πάρεις μεταχειρισμένο και σε καλή τιμή.

Άσε που έχει και εκατοντάδες watch faces.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το sport και είμαι εξαιρετικά ικανοποιημένος! Το προτείνω με τα χίλια.

 

(Mate 9 & Tapatalk)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...