Jump to content

Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)


the_dynamite
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Συμπαθητικό αλλά τσιμπημένο.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Συμπαθητικό αλλά τσιμπημένο.
Εγω το πηρα με εκπτωση -50 ευρω λογω του οτι τους εστειλα ενα μαιλ και τους ζητουσα καποιες πληροφοριες για το ρολοι και αυτοι μου απαντησαν λογω του ενδιαφεροντος που εδειξα για το ρολοι μου εστειλαν ενα κωδικο που ηταν 50 ευρω μειον;)και μην ξεχνας οτι το συγκεκριμενο ειναι αλουμινιο και οχι πλαστικουρα οπως το lg π.χ οπως να το κανεις εχει μια ποιοτητα σε σχεση με αλλα smartwatch.
Link to comment
Share on other sites

Εγω το πηρα με εκπτωση -50 ευρω λογω του οτι τους εστειλα ενα μαιλ και τους ζητουσα καποιες πληροφοριες για το ρολοι και αυτοι μου απαντησαν λογω του ενδιαφεροντος που εδειξα για το ρολοι μου εστειλαν ενα κωδικο που ηταν 50 ευρω μειον;)και μην ξεχνας οτι το συγκεκριμενο ειναι αλουμινιο και οχι πλαστικουρα οπως το lg π.χ οπως να το κανεις εχει μια ποιοτητα σε σχεση με αλλα smartwatch.

Μόλις παραλάβεις περιμένουμε τεστ drive.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Με γειαα

Ειναι το πιο ομορφο απο ολα που κυκλοφορουν.

Το μονο θεμα ειναι η μπαταρια που δεν ξεπερναει με τιποτα την μια ημερα.

Δεν ξερω βεβαια αν εχουν κανει καποια αναβαθμιση του λογισμικου και εχει διορθωθει προς το καλυτερο.

 

http://www.imsmart.com/en/store/buy-i-m-watch/color-buy

Σε ευχαριστω.Τωρα οσον αφορα την μπαταρια απο οτι ξερω το i'm watch φορα 450 μπαταρια ενω το lg g watch εχει 400 μπαταρια βεβαια ολα αυτα θα τα δω στην πραξη και περασω και την τελευταια αναβαθμιση λογισμικου που εχει βγει.Ιδωμεν!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το i'm watch το παρελαβα.Η οθονη πολυ καλη και φωτεινη το touchscreen πολυ καλο δε κολαει αλλα ειδα οτι εχει καποια θεματακια οπως οταν δεχομαι μηνυματα μετα δεν μπορω να τα διαγραψω παρολο που τα διαγραφω απο το κινητο αυτα μενουν στο ρολοι,αλλο θεματακι ειναι οτι ενω βλεπω το αριθμο που με παιρνει δεν εμφανιζει το ονομα παρολο που στις οδηγιες που εχει λεει οτι καθε ονομα πρεπει να αντιστοιχει σε ενα αριθμο κατι το οποιο κανω αλλα ακομα τιποτα αυτα τα λιγα προς το παρον παντως το κινητο σε γενικες γραμμες ειναι καλο ποιοτικο ελαφρυ ελεω αλουμινιο.Για να δουμε...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

είμαι καινούρια εδώ και δεν ξέρω αν αυτό που θέλω να σας ρωτήσω μπορώ να το γράψω σ'αυτό το thread ή σε κάποιο άλλο,οπότε παραπέψτε με ελεύθερα!:p

Λοιπόν,θέλω σε 10-15 μέρες να πάρω ένα δώρο στον φίλο μου που έχει γενέθλια.Είναι τρελός gadgetάκιας (ωσάν πληροφορικάριος) και πολύ καμμένος γενικά.

Τον τελευταίο καιρό τον ακούω που λέει για αυτά τα smart watches και μου έχει δείξει 2-3,και έχει εκδηλώσει επιθυμία να μαζέψει λεφτά να αγοράσει ένα.

Θα ήθελα να του αγοράσω εγώ ένα,όμως έχω κάποιες απορίες:

Αξίζει πραγματικά να δώσω λεφτά για κάτι τέτοιο;Σε τι θα τον χρησιμεύσει;Εγώ φοβάμαι ότι θα το βαρεθεί πολύ γρήγορα γιατί από ότι έχω καταλάβει,δεν προσφέρει και κάτι διαφορετικό,και έτσι θα πάνε χαμένα τα λεφτά..Να πω την αλήθεια,θα ήθελα περισσότερο να του πάρω ένα tablet ωστόσο μόλις πέρυσι πήρε ένα fujitsu για το οποίο παραπονιέται τον τελευταίο καιρό.

Εσείς τι προτείνετε;Tablet ή smart watch?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το i'm watch το παρελαβα.Η οθονη πολυ καλη και φωτεινη το touchscreen πολυ καλο δε κολαει αλλα ειδα οτι εχει καποια θεματακια οπως οταν δεχομαι μηνυματα μετα δεν μπορω να τα διαγραψω παρολο που τα διαγραφω απο το κινητο αυτα μενουν στο ρολοι,αλλο θεματακι ειναι οτι ενω βλεπω το αριθμο που με παιρνει δεν εμφανιζει το ονομα παρολο που στις οδηγιες που εχει λεει οτι καθε ονομα πρεπει να αντιστοιχει σε ενα αριθμο κατι το οποιο κανω αλλα ακομα τιποτα αυτα τα λιγα προς το παρον παντως το κινητο σε γενικες γραμμες ειναι καλο ποιοτικο ελαφρυ ελεω αλουμινιο.Για να δουμε...
Σχετικα με το i'm watch μου με τα μηνυματα και τα μαιλ ολα καλα το μονο προβλημα που εχω ακομα για να ειναι οκ το ρολοι ειναι οτι ακομα δεν μπορω να καταλαβω πως θα γινει να δειχνει και το ονομα οταν με παιρνουν τηλεφωνο προς το παρον δειχνει μονο τον αριθμο.Γνωριζει κανεις τιποτα πως γινεται,το κοβω βεβαια λιγο δυσκολο να ξερει καποιος γιατι λογικα πρεπει να ειμαι ο μοναδικος που το εχει στο φορουμ:lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το i'm watch μου με τα μηνυματα και τα μαιλ ολα καλα το μονο προβλημα που εχω ακομα για να ειναι οκ το ρολοι ειναι οτι ακομα δεν μπορω να καταλαβω πως θα γινει να δειχνει και το ονομα οταν με παιρνουν τηλεφωνο προς το παρον δειχνει μονο τον αριθμο.Γνωριζει κανεις τιποτα πως γινεται,το κοβω βεβαια λιγο δυσκολο να ξερει καποιος γιατι λογικα πρεπει να ειμαι ο μοναδικος που το εχει στο φορουμ:lol::lol::lol:

 

Αρκετα θεματακια ρε συ. Ποσο το πήρες;;;

Link to comment
Share on other sites

Αρκετα θεματακια ρε συ. Ποσο το πήρες;;;
200 ευρω,μωρε καλο ειναι το ρολοι καλη οθονη εχει φωτεινη, touchscreen πολυ καλο αλλα μου τι δινει που δεν βγαζει ονομα αλλα μονο αριθμο οταν με παιρνουν τηλεφωνο και ενω εχω ακολουθησει ολες τις οδηγιες ακομα δεν τα εχω καταφερει που θα παει ομως θα το βρω και αυτο κατα τα αλλα μαιλ,μηνυματα και κατι αλλες εφαρμογες που εχω περασει δουλευουν καλα.
Link to comment
Share on other sites

200 ευρω,μωρε καλο ειναι το ρολοι καλη οθονη εχει φωτεινη, touchscreen πολυ καλο αλλα μου τι δινει που δεν βγαζει ονομα αλλα μονο αριθμο οταν με παιρνουν τηλεφωνο και ενω εχω ακολουθησει ολες τις οδηγιες ακομα δεν τα εχω καταφερει που θα παει ομως θα το βρω και αυτο κατα τα αλλα μαιλ,μηνυματα και κατι αλλες εφαρμογες που εχω περασει δουλευουν καλα.

 

Καποια ρυθμιση θα ειναι, θα το βρεις.

Δεν μας ειπες για την μπαταρια???

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Καποια ρυθμιση θα ειναι, θα το βρεις.

Δεν μας ειπες για την μπαταρια???

Εχει μπαταρια 500mA πολυ πιο μεγαλη απο οποιοδηποτε smartwatch και με βγαζει μιαμιση μερα χωρις να το εχω συνεχεια συνδεδεμενο στο bluetooth ομως παρα μονο οταν το χρειαζομαι.
Link to comment
Share on other sites

Εχει μπαταρια 500mA πολυ πιο μεγαλη απο οποιοδηποτε smartwatch και με βγαζει μιαμιση μερα χωρις να το εχω συνεχεια συνδεδεμενο στο bluetooth ομως παρα μονο οταν το χρειαζομαι.

Δεν εχει τοσο σημασια το μεγεθος αλλα η διαχειριση.

Οπως σου ειχα πει και πιο πισω η μπαταρια του με το ζορι βγαζει την μια ημερα.

Μαλιστα, παρα πολυ λιγο απο την στιγμη που το Gear και μαλιστα το πρωτο μοντελο η μπαταρια του κραταει πανω απο 3 ημερες, συνεχεια φυσικα συνεδεμενο και με παρα πολλες ειδοποιησεις και κλησεις.

Παντως ειναι το πιο ομορφο.:)

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Εχει μπαταρια 500mA πολυ πιο μεγαλη απο οποιοδηποτε smartwatch και με βγαζει μιαμιση μερα χωρις να το εχω συνεχεια συνδεδεμενο στο bluetooth ομως παρα μονο οταν το χρειαζομαι.

 

Το δικό μου μετα τα τελευταία updates μου βγάζει 5 μέρες εάν το κλεινω τα βραδια και έχει λιγότερα mAh μπαταρία. Το έχω σε φουλ φωτεινότητα, όταν είναι ανοιχτό είναι μονίμως συνδεδεμενο στο note και κάνω και μπόλικες κλήσεις που μιλάω απ το ρολόι τη μερα. Για 200 ευρώ έχει αδικαιολογητα θέματα ενώ η υποστήριξή του είναι αβέβαιη. Στα ίδια χρήματα θα μπορούσες να χεις πάρει κάτι πιο επώνυμο να χεις το κεφάλι σου ήσυχο.

 

Ps. Για να γίνω πιο συγκεκριμένος, τέταρτη πρωί το έβγαλα απ την φόρτιση, σήμερα είναι Σάββατο, αρα βρίσκομαι στο τέλος της 4ης μερας κι αυτή τη στιγμή έχω 43%. Άρα όπως φαίνεται οι 6 μέρες τελικά είναι στο τσεπάκι.

Edited by hic_et_nunc
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου μετα τα τελευταία updates μου βγάζει 5 μέρες εάν το κλεινω τα βραδια και έχει λιγότερα mAh μπαταρία. Το έχω σε φουλ φωτεινότητα, όταν είναι ανοιχτό είναι μονίμως συνδεδεμενο στο note και κάνω και μπόλικες κλήσεις που μιλάω απ το ρολόι τη μερα. Για 200 ευρώ έχει αδικαιολογητα θέματα ενώ η υποστήριξή του είναι αβέβαιη. Στα ίδια χρήματα θα μπορούσες να χεις πάρει κάτι πιο επώνυμο να χεις το κεφάλι σου ήσυχο.

 

Ps. Για να γίνω πιο συγκεκριμένος, τέταρτη πρωί το έβγαλα απ την φόρτιση, σήμερα είναι Σάββατο, αρα βρίσκομαι στο τέλος της 4ης μερας κι αυτή τη στιγμή έχω 43%. Άρα όπως φαίνεται οι 6 μέρες τελικά είναι στο τσεπάκι.

Συμφωνο οτι δεν ειναι το top οπως τα ποιο επωνυμα αλλα μου αρεσε το ντιζαιν το αλουμινιο σε σχεση με αλλα που ειναι πλαστικα το οτι ειναι συμβατο με διαφορα λειτουργικα οπως το ios γιατι τωρα εχω αντροιντ μπορει αργοτερα να παρω κανα iphone οποτε ενταξει τα βασικα τα κανει αυτα που θελω,το μονο που με χαλαει ειναι οντως η μπαταρια δεν κραταει πανω απο μια με μιαμιση μερα σημασια εχει οτι μου αρεσει το i'm watch:D εστω και με αυτα τα θεματακια που εχει.Ελπιζω σε καινουργια αναβαθμιση λογισμικου να διορθωθουν αυτα το τελευταιο παντως το εβγαλε τον Μαρτιο.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν τα κατάφερα με το pebble!

Εντάξει...δεν λέω, υπέροχο, αλλά δεν με βόλεψε καθόλου. Αποφάσισα ότι το ρολόι πρέπει να έχει touch για να είναι πραγματικά χρήσιμο όλες τις ώρες!!

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν τα κατάφερα με το pebble!

Εντάξει...δεν λέω, υπέροχο, αλλά δεν με βόλεψε καθόλου. Αποφάσισα ότι το ρολόι πρέπει να έχει touch για να είναι πραγματικά χρήσιμο όλες τις ώρες!!

Μόνο βλέπεις δηλαδή;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παραλαμβανω σήμερα το smart watch sw2 της Sony και θα σας πω εντυπώσεις.
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παραλαμβανω σήμερα το smart watch sw2 της Sony και θα σας πω εντυπώσεις.

Αναμενουμε..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο ρολογάκι ή βραχιόλι, που να δέχεται nofications (κυρίως κλήσεις και μηνύματα) από 2 android ταυτόχρονα;

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευασία φοβερή!! Προχωράμε προς τα μεσα...

 

 

[ATTACH]47376[/ATTACH]

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο βλέπεις δηλαδή;

 

Όχι απλά όλα γίνονται από τα κουμπιά που έχει στο πλάι!

Αυτό το γεγονός το κάνει απ την μία πολύ όμορφο, γαιτί κανείς δεν καταλαβαίνει οτι πρόκειται για gadget αλλά δεν είναι βολικό.

Όταν είσαι στο αυτοκίνητο ή σε μηχανάκι ας πούμε βολεύει πολύ περισσότερο να έχεις κάτι με touch όπως είναι το sony που το είχα παλιότερα!

Επίσης η εφαρμογή της pebble είναι αργή κ βαριά!

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Γι΄αυτό εδώ ξέρουμε τίποτα?

http://www.aliexpress.com/store/product/Star-Kingelon-K2-Smart-Watch-Bluetooth-Watch-Android-4-2-OS-WiFi-FM-1-54-Inch/909355_1898277790.html

Το έχει κανείς? Εντυπώσεις?

Link to comment
Share on other sites

Γι΄αυτό εδώ ξέρουμε τίποτα?

http://www.aliexpress.com/store/product/Star-Kingelon-K2-Smart-Watch-Bluetooth-Watch-Android-4-2-OS-WiFi-FM-1-54-Inch/909355_1898277790.html

Το έχει κανείς? Εντυπώσεις?

 

Έχει 10 ώρες αυτονομία με χρήση, τι να το κάνεις ; :down:

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι και εγώ σοβαρά το pebble. Ψάχνω ένα τέτοιο gadget εδώ και καιρό αλλά δεν ξέρω τι. Επίσης δεν θέλω να ξεφύγω πολύ σε τιμή. Η pebble ή Sony. Βοηθάτε
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...