Jump to content

Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)


the_dynamite
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Konstantinoslp με πρόλαβες...Κοίτα τα mercury και iradish στο ίδιο site. ΠΑΜΦΤΗΝΑ και με ελληνικά!

 

Αυτά μόλις κοίταγα και γούσταρα τρελά! Όμως, είναι μόνο για notifications από,τι καταλαβαίνω. Ξεχνάω social media και emails μάλλον..:mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Και γω αυτό συμπέρανα. Δεν μπόρεσα να βρω ένα αναλυτικό review δυστυχώς. Επίσης δεν κατάλαβα αν έχει και δικό του ηχείο.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν ενδιαφέρεται κάποιος, δίνω το sony smartwatch2 που έχω είναι αρκετά χρησιμοποιημένο), στα 80€. Πληροφορίες με pm

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κατι σε μικρό διακριτικό fit tracker με οθονουλα για αναγνώριση κλήσης και notifications; Κάτι σαν το gear fit αλλά πιο μαζεμένο εξωτερικά και να συνδέεται όχι μόνο με Samsung.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει ακουστει κατι νεο για το MOTO 360 εδω και πολυ καιρο. Τοσο καλα το κρυβουν η εχει βγει εκτος χρονου το ολο project;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κατι σε μικρό διακριτικό fit tracker με οθονουλα για αναγνώριση κλήσης και notifications; Κάτι σαν το gear fit αλλά πιο μαζεμένο εξωτερικά και να συνδέεται όχι μόνο με Samsung.

 

Σίγουρα θα υπάρχουν αρκετά άσημα Κινέζικα. Δεν το έχω ψάξει για να σου πω συγκεκριμένα για fit tracker. Ένα όμως που μπορείς να κοιτάξεις είναι το huawei talkband b1 στα 99 €. Πιστεύω πως ταιριάζει σε αυτό που ψάχνεις.

 

Aptaliko, περιμένω και γω ενημέρωση για moto360. Υποθέτω πως πρέπει να διασφαλιστεί η ποιότητα του τελικού προϊόντος στις γραμμές παραγωγής ώστε να υπάρξει νέα ανακοίνωση. Πρόκειται για μία εξαιρετικά δύσκολη κατασκευαστική υλοποίηση (hardware και software) εξαιτίας του κυκλικού σχήματος της κάσας.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα gear 1, ταυτόχρονα με το smartwatch 2 .Η αυτονομία τους ήταν ακριβώς η ίδια με τη διαφορά ότι η οθόνη του gear μένει συνηθως κλειστή ,πράγμα που δεν μου άρεσε.

Ακόμα δυο πράγματα με έκαναν να κρατήσω το Sony .Το γεγονός ότι ήταν αδιάβροχο ,επειδή οδηγώ μηχανή,και το ότι μπορούσα να χειριστώ το Νοτε από το ρολόι δηλαδή να ανοίξω το wifi .το GPS κ.τ.λ.

Πάντως σαν ρολόι το Gear ήταν σαφώς μια κλάση επάνω σε ταχύτητα ,smoothness και υλικά.

 

Τελικά γίνεται και στο gear πια με μια νεα εφαρμογή που προστέθηκε χθες https://www.dropbox.com/s/vq70dq27s42iulw/2014-05-01%2012.09.08.png . Χθες μπήκαν αρκετές εφαρμογές και εχουμε δρόμο μπροστά μας.. Πλεον με το mymusiccloud δεν χρειάζεται να περάσεις ενα τραγούδι στο gear για να μπορέσεις να το ακούσεις αλλά έχεις ολη την μουσική σου διαθέσιμη μέσω cloud στο gear https://www.dropbox.com/s/gjo8h1g6fewnbg8/2014-05-01%2012.12.13.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά γίνεται και στο gear πια με μια νεα εφαρμογή που προστέθηκε χθες https://www.dropbox.com/s/vq70dq27s42iulw/2014-05-01%2012.09.08.png . Χθες μπήκαν αρκετές εφαρμογές και εχουμε δρόμο μπροστά μας.. Πλεον με το mymusiccloud δεν χρειάζεται να περάσεις ενα τραγούδι στο gear για να μπορέσεις να το ακούσεις αλλά έχεις ολη την μουσική σου διαθέσιμη μέσω cloud στο gear https://www.dropbox.com/s/gjo8h1g6fewnbg8/2014-05-01%2012.12.13.png

 

Τέλεια. Ήταν περίεργο να μπορείς να ελέγχεις το Νοτε 3 από ένα Sony SmartWatch και όχι από ένα Samsung

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Με τόσα smartwatch που αναμένονται πιστεύω οτι φέτος τα gear θα υποστηριχτούν τρελά. Ξέκινησε να ρίχνει χρήμα στους developers για να γράψουν apps για τα gear και σιγά σιγά θα εμφανίζονται νεα πραγματα είτε μέσω updates είτε μέσω apps. Δεδομένου οτι κάθε μέρα προστίθενται νεες εφαρμογές για τα gear, μέχρι το καλοκαιράκι πιστεύω θα χουμε ενα καλό market.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά γίνεται και στο gear πια με μια νεα εφαρμογή που προστέθηκε χθες https://www.dropbox.com/s/vq70dq27s42iulw/2014-05-01%2012.09.08.png . Χθες μπήκαν αρκετές εφαρμογές και εχουμε δρόμο μπροστά μας.. Πλεον με το mymusiccloud δεν χρειάζεται να περάσεις ενα τραγούδι στο gear για να μπορέσεις να το ακούσεις αλλά έχεις ολη την μουσική σου διαθέσιμη μέσω cloud στο gear https://www.dropbox.com/s/gjo8h1g6fewnbg8/2014-05-01%2012.12.13.png

Στο Gear 1 δεν υπάρχουν.

Έλεγα να περιμένω λίγο να δω και των άλλων εταιρειών αλλά μάλλον ήρθε η ώρα να περάσω στο 2 :p

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερουμε ποτε ακριβως θα βγει το moto 360.ημουν ετοιμος να παω να παρω το gear 2 και μολις το ειδα σε βιντεο τρελαθηκα και λεω θα περιμενω.ποσο ομως πια;ξερει κανεις να μας πει σιγουρα;;;:(:(:(:(:(:(
Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερουμε ποτε ακριβως θα βγει το moto 360.ημουν ετοιμος να παω να παρω το gear 2 και μολις το ειδα σε βιντεο τρελαθηκα και λεω θα περιμενω.ποσο ομως πια;ξερει κανεις να μας πει σιγουρα;;;:(:(:(:(:(:(

 

Στην Ελλάδα δεν ξέρουμε αν και πότε θα έρθει. Μετά το καλοκαίρι να περιμένεις να είναι διαθέσιμο στην Ευρώπη από ότι διάβασα. Και πάλι, όχι σίγουρο. Είναι πανέμορφο, συμφωνώ πάντως. ;)

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα δεν ξέρουμε αν και πότε θα έρθει. Μετά το καλοκαίρι να περιμένεις να είναι διαθέσιμο στην Ευρώπη από ότι διάβασα. Και πάλι, όχι σίγουρο. Είναι πανέμορφο, συμφωνώ πάντως. ;)

 

 

πιστευω πως θα ερθει σιγουρα ευρωπη!μας εχει τρελανει βλεπω ολους αυτο το ρολοι!να δω τι θα γινει :/

 

αυτο βρηκα http://bgr.com/2014/04/29/moto-360-release-date-and-design/

Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

πιστευω πως θα ερθει σιγουρα ευρωπη!μας εχει τρελανει βλεπω ολους αυτο το ρολοι!να δω τι θα γινει :/

 

αυτο βρηκα http://bgr.com/2014/04/29/moto-360-release-date-and-design/

 

Κλειστή οθόνη σαν το gear βλέπω και με χαλάει

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Μια πρώτη προσέγγιση στα smartwatches…(συνέχεια)

 

Στο προηγούμενο μέρος επιχειρήσαμε να αναλύσουμε τα χαρακτηριστικά εκείνα που συνθέτουν ένα πετυχημένο εμφανισιακά « έξυπνο » ρολόι, λαμβάνοντας υπόψη τις διαφορετικές ανάγκες του κάθε χρήστη σύμφωνα με την ηλικία, το γούστο και το προσωπικό του στυλ. Τέλος τονίσαμε τις εμφανισιακές διαφορές μεταξύ κοινών ρολογιών και τωρινών smartwatches και εξαιτίας αυτού προβληματιστήκαμε όσον αφορά την αποδοχή τους από το ευρύ κοινό τόσο στο παρόν, όσο και στο προσεχές μέλλον.

Ας πάμε όμως τώρα, να γνωρίσουμε περισσότερο τα είδη αυτού του νεοεισερχόμενου στη ζωή μας gadget.

ΜΕΡΟΣ Β’ : ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΕΞΥΠΝΩΝ ΡΟΛΟΓΙΩΝ ΣΕ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

 

 

Με βάση τις δυνατότητες των μοντέλων που έχουν παρουσιαστεί μέχρι σήμερα, μπορούμε να τα ταξινομήσουμε στις εξής βασικές κατηγορίες ξεκινώντας πρώτα από αυτή με τις λιγότερες :

 

Κατηγορία Α’ : Αποτελούν τις πρώτες «αναγνωριστικές» απόπειρες σε αυτό το τεχνολογικό πεδίο. Πρόκειται στην ουσία για συμβατικά ρολόγια με την προσθήκη ενός Bluetooth πομποδέκτη και ενός vibrating motor (απαραίτητα σε κάθε smartwatch) ώστε να μας ειδοποιούν με δόνηση όταν λαμβάνουμε κάποια κλήση ή για εισερχόμενα SMS. Δεν υπάρχει καμία δυνατότητα να δούμε στην οθόνη του ρολογιού το όνομα αυτού που καλεί ή να διαβάσουμε το περιεχόμενο του μηνύματος. Κύριος εκπρόσωπος τους είναι το Cookoo watch. Θεωρούνται πλέον ξεπερασμένα και παγερά αδιάφορα.

 

Κατηγορία Β’ : Σε αυτήν την κατηγορία ανήκει η συντριπτική πλειοψηφία των smartwatches που υπάρχουν σήμερα. Αποτελούν στην ουσία μια δεύτερη οθόνη για το κινητό μας, ενημερώνοντας μας κάποια περισσότερο και κάποια λιγότερο πετυχημένα για το τι συμβαίνει στο κινητό μας. Με άλλα λόγια είναι κέντρα ειδοποιήσεων. Ειδοποιήσεις όπως καιρός, μηνύματα, email. tweets κτλ. Επιπλέον έχουμε δυνατότητα απάντησης / διαχείρισης / πραγματοποίησης κλήσεων χωρίς να βγάλουμε το κινητό από την τσέπη, με απαραίτητη όμως την συνοδεία ενός Bluetooth ακουστικού ταυτόχρονα συνδεδεμένου με το κινητό. Κύριοι εκπρόσωποι βάση αναγνωρισιμότητας μέχρι στιγμής : Pebble watch, Sony Smartwatch 2

 

Κατηγορία Γ’ : Η μόνη αλλά ουσιαστική διαφοροποίηση τους από τα μοντέλα της Β’ κατηγορίας είναι η ύπαρξη μικροφώνου και μικρού ηχείου/ακουστικού που επιτρέπει απευθείας να συνομιλούμε από το smartwatch. Το μικρόφωνο επιτρέπει επίσης σε κάποια μοντέλα να δίνουμε φωνητικές εντολές όπως π.χ αναζήτηση μιας επαφής τηλεφώνου ή να μετατρέπουμε την φωνή μας σε κείμενο ώστε να απαντήσουμε σε SMS (δεν υποστηρίζονται προς το παρόν Ελληνικά). Εδώ κυριαρχoύν στην καταναλωτική συνείδηση για την ώρα τα μοντέλα Gear/Gear 2/Gear Neo της Samsung.

 

Κατηγορία Δ’ : Σε σχέση με την αμέσως προηγούμενη κατηγορία, εδώ υπάρχει η προσθήκη υποδοχών για κάρτες SIM και Micro SD ( και ενίοτε και ύπαρξη wifi) ούτως ώστε το smartwatch να μπορεί αν το επιθυμεί ο χρήστης να λειτουργήσει και αυτόνομα σαν ξεχωριστή τηλ. συσκευή. Χαρακτηριστικό παράδειγμα αυτής της κατηγορίας αποτελεί το Omate truesmart με λειτουργικό android.

 

Θα μπορούσαμε αν σκεφτόμασταν βιαστικά να ισχυριστούμε πως το μέλλον των smartwatches (αλλά ακόμα και των ίδιων των smartphones) ανήκει στη τελευταία κατηγορία καθότι φαίνονται τα πληρέστερα σε χαρακτηριστικά και ταυτόχρονα είναι και τηλέφωνα, όμως θα πρέπει να λάβουμε υπόψη τα εξής :

 

1. Η υπάρχουσα τάση στα κινητά είναι να αυξάνουν σε μέγεθος οθόνης ενώ το έξυπνο ρολόι-κινητό πάει εντελώς αντίθετα σε αυτήν. Παράλληλα στην μικρή τους οθόνη περιορίζεται η ευχρηστία τους σε δραματικό βαθμό για τον μέσο χρήστη.

2. Για την ώρα τουλάχιστον, οι υπάρχουσες υλοποιήσεις της Δ’ κατηγορίας είναι αρκετά ογκώδεις και επειδή προσπαθούν να τα πετύχουν όλα, στην προσπάθεια αυτή αποτυγχάνουν σε πολλούς τομείς (ποιότητα κλήσεων, αυτονομία, προβλήματα αξιοπιστίας και αντοχής στο χρόνο).

3. Όταν και εάν οι μεγάλοι κατασκευαστές παρουσιάσουν αντίστοιχα μοντέλα, αυτά θα έχουν αρκετά υψηλό έως και απαγορευτικό για την συντριπτική πλειοψηφία των καταναλωτών κόστος.

 

ΤΕΛΟΣ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΜΕΡΟΥΣ

 

Στο επόμενο μέρος παιδιά θα προσπαθήσω να περιγράψω τις περισσότερες δυνατότητες των έξυπνων ρολογιών σε επίπεδο hardware αλλά και software. Ευχαριστώ όλους τους αναγνώστες του άρθρου και περιμένω με ανυπομονησία τα δικά σας σχόλια ή/και αναλύσεις! :)

Edited by the_dynamite
Link to comment
Share on other sites

πιστευω πως θα ερθει σιγουρα ευρωπη!μας εχει τρελανει βλεπω ολους αυτο το ρολοι!να δω τι θα γινει :/

 

αυτο βρηκα http://bgr.com/2014/04/29/moto-360-release-date-and-design/

 

Ωραίο είναι το 360 αλλά από ότι λένε θα αργήσει η κυκλοφορία του .

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν με ενοχλεί καθόλου εμένα, πιστεύω οτι με κάποιο επερχόμενο app θα μπορείς να έχεις την οθόνη συνεχώς ενεργοποιημένη σε ασπρόμαυρο υποθέτω....

 

@Jig αν δώσεις τώρα το 1 , συμπληρώνεις κάτι ψιλά και παίρνεις το 2. Αν δε σε αφορά η κάμερα, πας για το neo στα 200 αφού μιλάμε για τις ίδιες ακριβώς συσκευές χωρίς την παραμικρή διαφορά. μια camera+ λίγο μέταλλο το χρεώνει 100 πάνω η Samsung!

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν με ενοχλεί καθόλου εμένα, πιστεύω οτι με κάποιο επερχόμενο app θα μπορείς να έχεις την οθόνη συνεχώς ενεργοποιημένη σε ασπρόμαυρο υποθέτω....

 

@Jig αν δώσεις τώρα το 1 , συμπληρώνεις κάτι ψιλά και παίρνεις το 2. Αν δε σε αφορά η κάμερα, πας για το neo στα 200 αφού μιλάμε για τις ίδιες ακριβώς συσκευές χωρίς την παραμικρή διαφορά. μια camera+ λίγο μέταλλο το χρεώνει 100 πάνω η Samsung!

Ενεργοποιείται τόσο άμεσα η οθόνη που δεν με απασχολεί καθόλου αυτό το θέμα.

 

Θέλω το μεταλλικό. Σήμερα που κοίταξα δεν υπάρχει μαύρο ετοιμοπαράδοτο και δυστυχώς δεν το έβγαλαν σε Mocha Grey σαν του 1 που έχω και μου αρέσει πολύ.

Καινούργιο το 1 το βρίσκεις τώρα 150€ οπότε είναι κρίμα να το δώσω κάτω από 100€, καλύτερα να το κάνω δώρο.

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιείται τόσο άμεσα η οθόνη που δεν με απασχολεί καθόλου αυτό το θέμα.

 

Θέλω το μεταλλικό. Σήμερα που κοίταξα δεν υπάρχει μαύρο ετοιμοπαράδοτο και δυστυχώς δεν το έβγαλαν σε Mocha Grey σαν του 1 που έχω και μου αρέσει πολύ.

Καινούργιο το 1 το βρίσκεις τώρα 150€ οπότε είναι κρίμα να το δώσω κάτω από 100€, καλύτερα να το κάνω δώρο.

 

Νομίζω ολα είναι κατόπιν παραγγελίας αλλά στο φέρνουν αμέσως. Day one που το πήρα απ το πλαίσιο είχαν γύρω στα 10 watches αλλά ήταν όλα με όνομα απο παραγγελία.

 

Επειδή ήταν το πρώτο μου smartwatch και δεν ήξερα αν θα γίνει must ή θα μπει σε συρτάρι προτίμησα την έκδοση χωρίς την camera+μέταλλο.

 

Τελικά είναι must!!!! :D

 

Κι εγω το ίδιο παθαίνω και δεν εχω πουλήσει καμία συσκευή μου..

Edited by hic_et_nunc
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν με ενοχλεί καθόλου εμένα, πιστεύω οτι με κάποιο επερχόμενο app θα μπορείς να έχεις την οθόνη συνεχώς ενεργοποιημένη σε ασπρόμαυρο υποθέτω....

 

@Jig αν δώσεις τώρα το 1 , συμπληρώνεις κάτι ψιλά και παίρνεις το 2. Αν δε σε αφορά η κάμερα, πας για το neo στα 200 αφού μιλάμε για τις ίδιες ακριβώς συσκευές χωρίς την παραμικρή διαφορά. μια camera+ λίγο μέταλλο το χρεώνει 100 πάνω η Samsung!

 

Η εφαρμογή υπάρχει ήδη. Την έχω τεστάρει στο gear 1. Λέγεται screen on και είναι Έλληνα. Δούλευε μια χαρά στο gear 1 αλλά η μπαταρία με χαμηλό φωτισμό δεν σε έβγαζε μέχρι το μεσημέρι. Το ζήτημα λοιπόν είναι η οθόνη να είναι τέτοιας τεχνολογίας που να μπορεί να δίνει τουλάχιστον μια ημέρα αυτονομίας

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή υπάρχει ήδη. Την έχω τεστάρει στο gear 1. Λέγεται screen on και είναι Έλληνα. Δούλευε μια χαρά στο gear 1 αλλά η μπαταρία με χαμηλό φωτισμό δεν σε έβγαζε μέχρι το μεσημέρι. Το ζήτημα λοιπόν είναι η οθόνη να είναι τέτοιας τεχνολογίας που να μπορεί να δίνει τουλάχιστον μια ημέρα αυτονομίας

 

Επειδή όμως τώρα θα πέσουν λεφτά στους devs πιστεύω οτι θα φτιαχτεί app που δεν θα ρουφάει την μπαταρία. Θα δείξει, οτι είναι θα φανεί σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή όμως τώρα θα πέσουν λεφτά στους devs πιστεύω οτι θα φτιαχτεί app που δεν θα ρουφάει την μπαταρία. Θα δείξει, οτι είναι θα φανεί σύντομα.

 

Δεν νομίζω ότι έφταιγε το πρόγραμμα. Πρέπει η τεχνολογία οθόνης να είναι συμβατή με το always on.

Επίσης δεν θα έπαιρνα με τίποτα το gear 2 γιατί θα εξαρτιομουν αποκλειστικά πια από τα γούστα της Samsung για εφαρμογές.

Αντίθετα τα ρολόγια με Android θα υποστηριχθουν πολύ από την κοινότητα. Θα δούμε και πολλάπρ ογράμματα αλλά και mods

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να τα δούμε και γρήγορα.

Πιστεύω όμως η Samsung έχει ξεφύγει ήδη από τους άλλους κατασκευαστές που είναι ακόμα στο ''θα'' και στα ''χαρτιά''

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι ο κοσμος θα ξεφυγει απο το gear γιατι δεν μπορει να εχει ενα γκατζετ μου συνεργαζεται μονο με προιοντα τις ιδιας εταιρειας.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή όμως τώρα θα πέσουν λεφτά στους devs πιστεύω οτι θα φτιαχτεί app που δεν θα ρουφάει την μπαταρία. Θα δείξει, οτι είναι θα φανεί σύντομα.

Έχουν ''πέσει'' ήδη! :wink:

 

Πιστευω οτι ο κοσμος θα ξεφυγει απο το gear γιατι δεν μπορει να εχει ενα γκατζετ μου συνεργαζεται μονο με προιοντα τις ιδιας εταιρειας.

Tα smartwatches που θα κυκλοφορήσουν στο μέλλον από τις μεγάλες εταιρείες, το πιθανότερο είναι να συνεργάζονται μόνο με δικές τους συσκευές.

Αν θέλεις να δουλεύει με όλες, θα πρέπει να απευθυνθείς σε ανεξάρτητες π.χ. Pebble και η Google ίσως.

 

 

edit:

Τι περιμένουμε από την Apple

http://www.macrumors.com/roundup/iwatch/

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...