Jump to content

Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)


the_dynamite
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας καλωσορίζω στο thread όπου μπορούμε να σχολιάζουμε ελεύθερα για την νέα τάση στις ηλεκτρονικές συσκευές, τα smartwatches. Ποιο είναι το καλύτερο σε specs; Ποιο είναι το καλύτερο value for money; Τι τελικά μετράει σε ένα smartwatch; Αυτά και πολλά άλλα θα συζητούνται εδώ! Edited by the_dynamite
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ωραιο threadακι. Μπορουν πιστευω να μεταφερθουν εδω τα προηγουμενα μηνυματα στο Gear.

Ας πω την αποψη μου. Γενικα μαρεσουν πολυ τα smrtwatches σαν gadgets. Μαρεσει να μπορω να αλληλεπιδρω με το κινητο μου χωρις να χρειαζεται να το βγαζω απο την τσεπη ή απο το τσαντακι μου. Να απανταω στις κλησεις μου και λοιπα. Εχω τον "προαγγελο" των smartwatches, το LiveView και πραγματικα ειναι πολυ χρησιμο. Δεν το αποχωριζομαι καθε φορα που βγαινω.

Απο κει και περα, δεν θελω με τιποτα να δωσω 120+ ευρω για ενα smartwatch. Νομιζω ειναι υπερβολη. Γιαυτο κοιταγα για το smartwatch της Sony (το πρωτο) που το βρισκεις γυρω στα 70 στο skroutz και βλεπω αρκετη υποστηριξη στο google play! Μεχρι χθες που ο "Δυναμιτης" ποσταρε το smartq z το οποιο μου αρεσε παρα πολυ. Ειναι λιγο χοντρουλικο αλλα δεν με πειραζει. Πολυ θετικο το οτι ειναι αδιαβροχο και κοστιζει λιγο. Αλλα ρε γμτ ποτε δεν θα προβω σε αγορα απο Κινα. Το φοβαμαι παρα πολυ. Για ολους τους γνωστους λογους.

Ενα αρνητικο και το οποιο δεν ξερω γιατι υπαρχει σε ολα τα "εξυπνα" ρολογια ειναι γιατι οτα διαβασεις την ειδοποιηση στο ρολοι δεν εξαφανιζεται απο την status bar με συνεπεια να συνεχιζει να αναβοσβηνει το led ειδοποιησης κινητου αρα να καταναλωνει μπαταρια, αρα να πρεπει να το βγαλεις απο κει που το χεις για να δεις και εκει την ειδοποιηση.. μεγα fail για μενα. Μακαρι να μπορουσα να παρατησω το κινητο και να ασχολουμαι μονο με το ρολοι οταν ειμαι εξω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο threadακι. Μπορουν πιστευω να μεταφερθουν εδω τα προηγουμενα μηνυματα στο Gear.

Ας πω την αποψη μου. Γενικα μαρεσουν πολυ τα smrtwatches σαν gadgets. Μαρεσει να μπορω να αλληλεπιδρω με το κινητο μου χωρις να χρειαζεται να το βγαζω απο την τσεπη ή απο το τσαντακι μου. Να απανταω στις κλησεις μου και λοιπα. Εχω τον "προαγγελο" των smartwatches, το LiveView και πραγματικα ειναι πολυ χρησιμο. Δεν το αποχωριζομαι καθε φορα που βγαινω.

Απο κει και περα, δεν θελω με τιποτα να δωσω 120+ ευρω για ενα smartwatch. Νομιζω ειναι υπερβολη. Γιαυτο κοιταγα για το smartwatch της Sony (το πρωτο) που το βρισκεις γυρω στα 70 στο skroutz και βλεπω αρκετη υποστηριξη στο google play! Μεχρι χθες που ο "Δυναμιτης" ποσταρε το smartq z το οποιο μου αρεσε παρα πολυ. Ειναι λιγο χοντρουλικο αλλα δεν με πειραζει. Πολυ θετικο το οτι ειναι αδιαβροχο και κοστιζει λιγο. Αλλα ρε γμτ ποτε δεν θα προβω σε αγορα απο Κινα. Το φοβαμαι παρα πολυ. Για ολους τους γνωστους λογους.

Ενα αρνητικο και το οποιο δεν ξερω γιατι υπαρχει σε ολα τα "εξυπνα" ρολογια ειναι γιατι οτα διαβασεις την ειδοποιηση στο ρολοι δεν εξαφανιζεται απο την status bar με συνεπεια να συνεχιζει να αναβοσβηνει το led ειδοποιησης κινητου αρα να καταναλωνει μπαταρια, αρα να πρεπει να το βγαλεις απο κει που το χεις για να δεις και εκει την ειδοποιηση.. μεγα fail για μενα. Μακαρι να μπορουσα να παρατησω το κινητο και να ασχολουμαι μονο με το ρολοι οταν ειμαι εξω.

 

Εγω πάντως θα σου πρότεινα να το τσιμπήσεις το sony.

 

To τελευταίο που αναφέρεις δεν υπάρχει στο gear. Εννοώ οτι οποιαδήποτε ειδοποίηση και να λάβεις, εαν την δεις απ το ρολόι, σταματάει να αναβοσβήνει στο κινητό. Αυτό το λύσαμε. Ομως υπάρχει ενα bug που θα διορθωθεί εννοείται σύντομα πιστεύω: Π.χ εαν λάβω mail και το δω στο gear μπαίνοντας στην συσκευή που γράφει στα mail 1 π.χ Οταν μπω να δω τι μαιλ είναι μου δείχνει οτι το έχω διαβάσει, οπότε δεν μου το εμφανίζει σαν unread. Αντιθέτως, στο facebook εαν λάβω μήνυμα, ενω δε μου δείχνει τίποτα στην συσκευή, όταν μπω στην εφαρμογή πάλι δεν μου δείχνει οτι έχω μήνυμα. Εαν όμως μπω στα μηνύματα μέσα μου το εμφανίζει σαν unread.

 

Λογικό όμως, μόλις βγήκε. Σε λιγότερο απο μήνα πιστεύω ολες οι ειδοποιήσεις θα βγαίνουν ως ''διαβασμένες'' εαν τις έχεις δει απ το ρολόι

 

Αν είχαμε και το s-voice στα ελληνικά πιστεύω θα ήταν το απόλυτο. Να εκφωνείς στο gear, να σου γράφει το μήνυμα και το στέλνει χωρίς να ακουμπήσεις την συσκευή... Προς το παρόν μόνο στα αγγλικά!

Edited by hic_et_nunc
Link to comment
Share on other sites

Ααα πολύ θετικό αυτό που λες! Γιατί αν είναι να βγάζεις το κινητό κάθε φορά που έχεις ένα χαμένο συμβάν, τότε δεν σου απελευθερώνει τα χέρια...;)

Όσο για το άλλο, εγώ το θεωρώ πιο βολικό έτσι! Μα από τη στιγμή που διαβάζεις το mail στο ρολόι, είναι λογικό να θεωρείται διαβασμένο και στο κινητό. Αφού το διάβασες..:P

Το ίδιο θα έπρεπε να ισχύει και για το FB και λοιπά. Γιατί μετά όταν πας στο σπίτι ή βγάλεις το κινητό αναγκάζεσαι να ξαναπατάς πάνω στις ειδοποιήσεις και τα μηνύματα που μπορεί να σου χουν στείλει 5 ώρες πριν. Για μένα καλύτερα να ήταν έτσι μόνιμα.:p

Όσο για το smartwatch (πρωτότυπο όνομα..:P ) της Sony δεν ξέρω τι παίζει από μπαταρία. Φοβάμαι ότι θα τρέχω για φόρτιση κάθε λίγο και λιγάκι. Προσωπικά με νοιάζει να κρατάει σε σύνδεση αρκετά. Δηλαδή χωρίς να χρησιμοποιώ συνέχεια ανοιχτή την οθόνη. Μόνο συνδεδεμένο με BT να έχει καλή αναμονή. Ξέρω ότι η οθόνη και η δόνηση καταναλώνει πολύ. Από κει και πέρα ανάμεσα στα 2 εννοείται θα διάλεγα το Sony για όλες τις εφαρμογές, τα updates και επειδή έχω Sony συσκευή πιθανόν να συμπεριφέρεται καλύτερα από ό,τι ένα Κινέζικο αμφιβόλου προορισμού..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ααα πολύ θετικό αυτό που λες! Γιατί αν είναι να βγάζεις το κινητό κάθε φορά που έχεις ένα χαμένο συμβάν, τότε δεν σου απελευθερώνει τα χέρια...;)

Όσο για το άλλο, εγώ το θεωρώ πιο βολικό έτσι! Μα από τη στιγμή που διαβάζεις το mail στο ρολόι, είναι λογικό να θεωρείται διαβασμένο και στο κινητό. Αφού το διάβασες..:P

Το ίδιο θα έπρεπε να ισχύει και για το FB και λοιπά. Γιατί μετά όταν πας στο σπίτι ή βγάλεις το κινητό αναγκάζεσαι να ξαναπατάς πάνω στις ειδοποιήσεις και τα μηνύματα που μπορεί να σου χουν στείλει 5 ώρες πριν. Για μένα καλύτερα να ήταν έτσι μόνιμα.:p

Όσο για το smartwatch (πρωτότυπο όνομα..:P ) της Sony δεν ξέρω τι παίζει από μπαταρία. Φοβάμαι ότι θα τρέχω για φόρτιση κάθε λίγο και λιγάκι. Προσωπικά με νοιάζει να κρατάει σε σύνδεση αρκετά. Δηλαδή χωρίς να χρησιμοποιώ συνέχεια ανοιχτή την οθόνη. Μόνο συνδεδεμένο με BT να έχει καλή αναμονή. Ξέρω ότι η οθόνη και η δόνηση καταναλώνει πολύ. Από κει και πέρα ανάμεσα στα 2 εννοείται θα διάλεγα το Sony για όλες τις εφαρμογές, τα updates και επειδή έχω Sony συσκευή πιθανόν να συμπεριφέρεται καλύτερα από ό,τι ένα Κινέζικο αμφιβόλου προορισμού..

 

Μα έτσι θα γίνει, δεν με κατάλαβες :) . Ενω μου το βγάζει ως διαβασμένο στην συσκευή μου γράφει στην εφαρμογή οτι εχω π.χ 1-2-3 mail . Είναι bug και θα φτιαχτεί, λογικό είναι αφού το διαβάζεις στο watch να φαίνεται ως διαβασμένο στην συσκευή.

 

Οσο για την μπαταρία, πολλά λέγονται για ολα αλλά δε νομίζω να υπάρχει θέμα ούτε στην υλοποίηση της Sony. Εγω με φωτεινότητα στο φουλ και χωρίς να το κλείνω το βράδυ με μπόλικη χρήση μου βγάζει φουλ 3 μέρες.

 

Αν το κλείνω το βράδυ και μειώσω λίγο την φωτεινότητα, θα φτάσω τις 5 μέρες αλλά γενικότερα δεν μ αρέσουν οι εκπτώσεις πουθενά οπότε...

Link to comment
Share on other sites

Απο που να πρωτοξεκινήσω.... :)

 

Ας ξεκινήσω απαντώντας στον φίλο konstantinoslp. Συμφωνώ με την άποψη σου για τα smartwatches περί τιμής. Το sony smartwatch 1 μην το πάρεις σε συμβουλεύω είναι τελείως αρχαίο και προβληματικό. Από Κίνα φοβόμουν και εγώ να πάρω, μέχρι που ενημερώθηκα από την κοινότητα του myphone.gr Να ξέρεις πως ο καλός αγοραστής είναι ο σωστά ενημερωμένος αγοραστής. Για να πάρεις κάτι από Κίνα με ασφάλεια υπάρχουν κάποιοι βασικοί κανόνες :

1. Πληρώνεις με Paypal (το να ανοίξεις λογαριασμό είναι δωρεάν)

2. Αγοράζεις από γνωστό Κινέζικο μαγαζί (π.χ geekbuying, merimobiles κτλ)

3. Επιλέγεις να έρθει με απλό ταχυδρομείο (όχι courrier) για να αποφύγεις τελωνείο.

4. Πριν αγοράσεις κάτι, κοιτάς reviews, κριτικές και αν έχεις κάποια απορία ρωτάς.

 

Όσον αφορά το smartq z εχεί φοβερό value for money και το κυριότερο δείχνει παραμετροποιήσημο. Θα αποκτήσει καινούργια features στο μέλλον επειδή φοράει android. Στους xda developes παρουσιάζει κινητικότητα και η εταιρία βγάζει συνεχώς updates. Στα συν η ύπαρξη wifi, ή πολύ καλή οθόνη και επεξεργαστής και το γεγονός πως είναι αδιάβροχο. Σαν android που είναι βάζεις και ό,τι apk εφαρμογή θες. Μένει να διευκρινιστεί αν υποστηρίζει ελληνικούς χαρακτήρες αν και κάποιοι έιχαν ρωτήσει για hebrew αν έχει και τους είπαν ναι, οπότε λογικά σαν android θα υποστηρίζει ελληνικά.

 

Για το led που σε προβληματίζει απλά απενεργοποίησε το όταν το συνδέεις με το smartwatch. Πιθανόν να υπάρχει και widget για ταχεία απενεργοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Edit: @Hic Ε τότε μία χαρά. Νέο προϊόν είναι λογικό να έχει κάποια bugs. Εδώ ολόκληρα smartphones-ναυαρχίδες και έχουν τεράστια θέματα στο software στην αρχή.

Εγώ δεν είμαι τόσο απαιτητικός χρήστης! Θα το χρησιμοποιώ μόνο όταν είμαι έξω. Σπίτι θα είναι κλειστό.

 

@Δυναμίτη: Και εγώ είχα διαβάσει παλιότερα για κάποια θεματάκια και δεν συγκρίνεται με την καμία με το smartwatch 2. Έχω Paypal αλλά δεν υπάρχουν πολλά reviews ακόμα. Για μπαταρία ας πούμε. Ή για ελληνικά που λες. Ή για το αν τελικά υποστηριχτεί. Άσε που έχουν υπάρξει κρούσματα στην πολυκατοικία που ανοίγουν γράμματα...... Οπότε έχω κόψει αγορές από το εξωτερικό.

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Lol ρε φίλε! Εμένα το ταχυδρομείο μου αφήνει ειδοποίηση και ποτέ το δέμα στην πόρτα! Και στο φινάλε βάλε μια άλλη διεύθυνση αποστολής π.χ ενός συγγενή σου. Μην κολλάς σε αυτό. Μπαταρία το χω ψάξει αρκετά με νορμάλ χρήση θέλει φόρτιση κάθε 48 ώρες το z watch. Reviews στο youtube υπάρχουν πολλά και στους xda από χρήστες. Για ελληνικά θα το ψάξω και όταν μάθω θα σου πω. Εννοείται πως είναι απαραίτητα!
Link to comment
Share on other sites

Lol ρε φίλε! Εμένα το ταχυδρομείο μου αφήνει ειδοποίηση και ποτέ το δέμα στην πόρτα! Και στο φινάλε βάλε μια άλλη διεύθυνση αποστολής π.χ ενός συγγενή σου. Μην κολλάς σε αυτό. Μπαταρία το χω ψάξει αρκετά με νορμάλ χρήση θέλει φόρτιση κάθε 48 ώρες το z watch. Reviews στο youtube υπάρχουν πολλά και στους xda από χρήστες. Για ελληνικά θα το ψάξω και όταν μάθω θα σου πω. Εννοείται πως είναι απαραίτητα!

 

Όχι δεν μου το αφήνει απέξω. Μου το αφήνει στο θυρωρείο όπως και τα γράμματα. Μέσα στην πολυκατοικία τα ανοίγουν.. :lol: Ό,τι έχω παραγγείλει από ebay. Δεν ξέρω αν έρχεται αλλιώς από Κίνα.

Για πες όταν μάθεις γιατί είναι σημαντικό. Και το WIFI πολύ σημαντικό και το jack για τα ακουστικά. Ποτέ δεν ξέρεις πότε θα χρειαστεί. ;)

Είδα ένα review που σχεδόν το εξυμνούσε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Που να δεις το ολοκαίνουργιο smartq P1 που έρχεται 4 Μάη.

+αισθητήρας καρδιακών παλμών

+οθόνη semi transflective (συνεχώς αναμμένη)

+μεταλλικός μπρασελές

+ηχείο και μικρόφωνο για κλήσεις!

 

Άσε που θα ρίξει την τιμή από το z και άλλο. Επίσης θα βγει και σε έκδοση με πλαστικό λουράκι με την ονομασία Η νομίζω.

 

Jig καλή τιμή για το Sony SW2! Απλά μου την σπάει το σχήμα του που είναι πολύ τετραγωνισμένο και το κάνει καθόλου διακριτικό.

Edited by the_dynamite
Link to comment
Share on other sites

Το "κακό" με το SW2 είναι ότι περιμετρικά είναι από μέταλλο αν δεν κάνω λάθος. Με συνέπεια να γδέρνεται πανεύκολα στο πλαίσιο.

Επίσης είχα σαν ταβάνι τα 80 ευρώ.. Μάλλον θα μείνω χωρίς έξυπνο ρολόι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με ταβάνι τα 80 είτε περιμένεις να πέσουν και άλλο οι τιμές, είτε παίρνεις το smartq Z lite που είναι κατώτερο από το Ζ (όχι wifi, μικρότερη μνήμη κτλ) αλλά πάμφτηνο.
Link to comment
Share on other sites

Με ταβάνι τα 80 είτε περιμένεις να πέσουν και άλλο οι τιμές, είτε παίρνεις το smartq Z lite που είναι κατώτερο από το Ζ (όχι wifi, μικρότερη μνήμη κτλ) αλλά πάμφτηνο.

 

Link??? μην τα πετάς έτσι...:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενδεικτικά κάποια :

http://buy.smartqme.com/smartq-z-watch.html

http://tabletrepublic.com/forum/smartq-z-watch/smartq-z-watch-lite-z1-lite-79-99usd-5206.html

 

Α επίσης θα βγάλει και η Archos 3 smartwatches που θα δεις στο youtube previews με το φτηνότερο από αυτά να μοιάζει με το pebble και να κοστίζει γύρω στα 50 ευρώ.

Edited by the_dynamite
Link to comment
Share on other sites

Σωστός. Τα ίδια βρήκα και εγώ με μία γρήγορη αναζήτηση. Βγαίνει σχεδόν 60 ευρώ αλλά τι παίζει με αποστολές; Πόσο κάνει να έρθει; Έχει μεταφορικά;

Φοβάμαι ότι με τόσο μικρή RAM/ROM θα κολλάει και θα μπουκώνει. Δεν είχα ποτέ smartwatch οπότε δεν μπορώ να κρίνω αν θα είναι αρκετά τα 512 της ROM για παράδειγμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

512 είναι σούπερ για smartwatch! Σκέψου ότι πέρσι έσκαγες 150 ευρώ για να πάρεις κινητό με 512mb ram!! 256mb για smartwatch πάλι καλά είναι νομίζω. Νotifications θα σου δείχνει δε θα παίζεις need for speed! :)

 

ΥΓ. Και το φοβερό... gear 2 512mb έχει...

 

Για αποστολές θέλει ψάξιμο το Z watch έχει δωρεάν μεταφορικά γιατί το χω ψάξει http://www.merimobiles.com/smartq-z1-smartwatch_p/meri8202.htm Σε 30-40 μέρες έρχεται.

To Ζ lite δεν ξέρω, δεν ασχολήθηκα. Κοίτα και ebay.

Edited by the_dynamite
Link to comment
Share on other sites

512 είναι σούπερ για smartwatch! Σκέψου ότι πέρσι έσκαγες 150 ευρώ για να πάρεις κινητό με 512mb ram!! 256mb για smartwatch πάλι καλά είναι νομίζω. Νotifications θα σου δείχνει δε θα παίζεις need for speed! :)

 

ΥΓ. Και το φοβερό... gear 2 512mb έχει...

 

Για αποστολές θέλει ψάξιμο το Z watch έχει δωρεάν μεταφορικά γιατί το χω ψάξει http://www.merimobiles.com/smartq-z1-smartwatch_p/meri8202.htm Σε 30-40 μέρες έρχεται.

To Ζ lite δεν ξέρω, δεν ασχολήθηκα. Κοίτα και ebay.

 

Ρε συ, δεν ξέρω πως δουλεύει το πράμα. Αν εγκαθίστανται οι εφαρμογές στο smartwatch μπορεί να μην έχει αρκετό χώρο. Αν και δεν θέλω πολλές.

Από κει και πέρα ήμουν στο Pandawill και έκανα search για smart watch και μου έβγαλε άπειρα! Μερικά από αυτά πολύ οικονομικά και με πολύ καλά χαρακτηριστικά (και όμορφα). Αλλά με έκανε redirect σε ένα site made-in-chine.com και δεν ξέρω τι παίζει. Είδες; Αυτό σου λέω είναι μπέρδεμα οι αγορές από Κίνα.

Ενδεικτικά μερικά που μου άρεσαν.

http://smartcn.en.made-in-china.com/product/aqSEIdKXkjRb/China-Smart-Bluetooth-Watch-Smart-Watch-U-Watch-2s.html

http://htwychina.en.made-in-china.com/product/UKYJLCsPhrhV/China-Capacitive-Touch-Screen-GSM-Cheap-Bluetooth-Smart-Phone-Watch-with-Java-Multimedia.html

http://cnsuccessful.en.made-in-china.com/product/vBNJXYWCMUVK/China-New-Arrival-Touch-Screen-WiFi-Waterproof-Smart-Phone-Watch.html

 

το θέμα σε τέτοιες συσκευές είναι ότι δεν θα αναγνωρίζουν ελληνικά και ότι δεν θα υπάρχουν συμβατές εφαρμογές ε;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

lol!! Με πιάνεις αδιάβαστο! Ούτε ήξερα πως υπάρχουν αυτές οι συσκευές!! Η 3η είναι αντιγραφή του gear! Κοίτα σαν αρχή έχω να ψάχνω αν μια συσκευή έχει threads στους xda developers. Έτσι ώστε να βλέπω το hype που έχει δημιουργήσει και να δω αν υποστηρίζεται με updates.

 

Στο smartq Z/Z lite δεν χρειάζεται να εγκαταστήσεις καμμία εφαρμογή για να παίρνεις notifications. Και μην συγχέεις την μνήμη ram με την μνήμη αποθήκευσης. Για 20 δολλάρια πάντως διαφορά αξίζει να πάρεις το Z και όχι το Z lite.

Link to comment
Share on other sites

lol!! Με πιάνεις αδιάβαστο! Ούτε ήξερα πως υπάρχουν αυτές οι συσκευές!! Η 3η είναι αντιγραφή του gear! Κοίτα σαν αρχή έχω να ψάχνω αν μια συσκευή έχει threads στους xda developers. Έτσι ώστε να βλέπω το hype που έχει δημιουργήσει και να δω αν υποστηρίζεται με updates.

 

Στο smartq Z/Z lite δεν χρειάζεται να εγκαταστήσεις καμμία εφαρμογή για να παίρνεις notifications. Και μην συγχέεις την μνήμη ram με την μνήμη αποθήκευσης. Για 20 δολλάρια πάντως διαφορά αξίζει να πάρεις το Z και όχι το Z lite.

 

Για τη ROM μιλούσα..;)

 

Καλά ναι, στο budget μου είναι και το κανονικό Ζ. Δεν το βιάζομαι οπότε θα διαβάσω προσεκτικά και ίσως μέχρι να το πάρω να έχει βγει κάτι άλλο ή να έχει πέσει η τιμή στα υπάρχοντα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άλλο ROM, άλλο RAM, άλλο mass storage! Η ROM έχει να κάνει με το firmware p.x jellybean, kitkat κτλ. Η RAM σου επιτρέπει να τρέχεις ταυτόχρονα πολλές εφαρμογές χωρίς καθυστερήσεις κολλήματα π.χ email, facebook, internet, μουσική να τρέχεις ταυτόχρονα. H mass storage έχει να κάνει με το πόσες εφαρμογές, παιχνίδια, φωτογραφίες, βίντεο μπορείς να αποθηκεύσεις στη συσκευή. Ελπίζω να σε βοήθησα.

 

ΥΓ. Θα επανέλθω σύντομα με άρθρο δυναμίτη :) σχετικά με τις απόψεις μου περί smartwatch.

Link to comment
Share on other sites

Edit: @Hic Ε τότε μία χαρά. Νέο προϊόν είναι λογικό να έχει κάποια bugs. Εδώ ολόκληρα smartphones-ναυαρχίδες και έχουν τεράστια θέματα στο software στην αρχή.

Εγώ δεν είμαι τόσο απαιτητικός χρήστης! Θα το χρησιμοποιώ μόνο όταν είμαι έξω. Σπίτι θα είναι κλειστό.

 

@Δυναμίτη: Και εγώ είχα διαβάσει παλιότερα για κάποια θεματάκια και δεν συγκρίνεται με την καμία με το smartwatch 2. Έχω Paypal αλλά δεν υπάρχουν πολλά reviews ακόμα. Για μπαταρία ας πούμε. Ή για ελληνικά που λες. Ή για το αν τελικά υποστηριχτεί. Άσε που έχουν υπάρξει κρούσματα στην πολυκατοικία που ανοίγουν γράμματα...... Οπότε έχω κόψει αγορές από το εξωτερικό.

 

Στην συγκεκριμένη περίπτωση θα είναι συστημένο οπότε μην σε ανησυχεί αυτό το ζήτημα...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Στην συγκεκριμένη περίπτωση θα είναι συστημένο οπότε μην σε ανησυχεί αυτό το ζήτημα...

 

Καλο νεο αυτο.. οχι να χαρουν και smartwatch οι κλεφτες στην πολυκατοικια... εχουν χαρει θηκες και φορτιστες..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλο νεο αυτο.. οχι να χαρουν και smartwatch οι κλεφτες στην πολυκατοικια... εχουν χαρει θηκες και φορτιστες..

 

:lol: Πλάκα κάνεις.. στα χουν βουτήξει;;; Ρε δεν πάει καλά ο κόσμος.

Link to comment
Share on other sites

:lol: Πλάκα κάνεις.. στα χουν βουτήξει;;; Ρε δεν πάει καλά ο κόσμος.

 

Εδω ανοιγουν λογαριασμους της ΔΕΗ!! Τι στο καλο βλεπουν;; Ποσο ερχεται το ρευμα στους αλλους; :lol:

Εχει γινει μεγαλο θεμα στην πολυκατοικια και εχω κοψει παραγγελιες απο εξωτερικο..

Θα αφησω να ωριμασει λιγο ακομα η αγορα των smartwatches και θα κινηθω σε λιγους μηνες..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλε και μια καμερα παρακολουθησης για την εισοδο της πολυκατοικιας σου ;-ρ

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...