Jump to content

Αντιπροσωπεία / Service Samsung


gdeme
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 724
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 ώρα πριν, APELL said:

Ποιο acr pro το απλο η το  cube?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nll.acr.license 

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλημέρα. Ρωτάω εκ μέρους φίλου που έχει το Α51. Οταν το βάζει για φορτιση βγάζει ενα κεραυνό και δεν φορτίζει. Είμαστε σε νησί που δεν υπάρχει κατάστημα να το δει κάποιος. Δεν παίζει θεμα εγγύησης απλά θέλει να φτιαχτεί. Έχετε να προτείνετε κάποιο μαγαζί να επικοινωνήσουμε; 

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, flandra said:

Καλημέρα. Ρωτάω εκ μέρους φίλου που έχει το Α51. Οταν το βάζει για φορτιση βγάζει ενα κεραυνό και δεν φορτίζει. Είμαστε σε νησί που δεν υπάρχει κατάστημα να το δει κάποιος. Δεν παίζει θεμα εγγύησης απλά θέλει να φτιαχτεί. Έχετε να προτείνετε κάποιο μαγαζί να επικοινωνήσουμε; 

Ας δοκιμασει να αλαξει φορτιστη απο γνωστο .Αν δεν φορτιζει μαλλον φταιει η θυρα και θελει αλλαγμα  . 

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασε. Το φαντάζομαι ότι η θύρα φταίει. Είναι τηλέφωνο δουλειάς και δεν έχει περάσει και πολύ καλά... 

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Επικοινωνήστε με Smartec.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, flandra said:

Το δοκίμασε. Το φαντάζομαι ότι η θύρα φταίει. Είναι τηλέφωνο δουλειάς και δεν έχει περάσει και πολύ καλά... 

Καποιος που ασχιλειτε με ηλεκτρονικα εκει στο νησι ας ριξει μια ματια αν και δυσκολο αν θελει αλλαγη θυρας

Αλλοιως η αποστολη σε smartec ειναι μονοδρομος .Κοστος αν θυμαμαι καπου στα 15-20 ευρω για αλλαγη θυρας.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Γιάννης said:

Καποιος που ασχιλειτε με ηλεκτρονικα εκει στο νησι ας ριξει μια ματια αν και δυσκολο αν θελει αλλαγη θυρας

Αλλοιως η αποστολη σε smartec ειναι μονοδρομος .Κοστος αν θυμαμαι καπου στα 15-20 ευρω για αλλαγη θυρας.

Σε ευχαριστώ πολύ. Δυστυχώς δεν εχουμε εμπιστοσύνη εδώ. 

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, flandra said:

Σε ευχαριστώ πολύ. Δυστυχώς δεν εχουμε εμπιστοσύνη εδώ. 

Οποτε μονο smartec 

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σας! Είχα αγοράσει πριν κάνα χρόνο για μια φίλη από αμαζον  αγγλιαςτο samsung m52 5g. Σήμερα με πήρε τηλέφωνο και μου είπε ότι όταν πάει να το φορτίσει αναγράφει   αυτo:ξέρετε  ποιο μπορεί να είναι το πρόβλημα; αν δεν το στείλω στο αμαζον η εγγύηση πιάνει εδώ στην Ελλάδα; Screenshot_2022-07-16-13-55-02-57_be80aec1db9a2b53c9d399db0c602181.thumb.jpg.842b1d0b446003bf3f0f61ea7ad2fba6.jpg

Edited by vegetto_raging
Link to comment
Share on other sites

βλέπω στο σκρούτζ πως έχει μπαταρίες για το ίδιο κινητό από 5 ως 24 ευρώ !!

υποθέτω πως μόνο αυτή των 24 ευρώ ειναι η γνήσια και θεωρώ πως οι άλλες θα ειναι κακής ποιότητας, γνωρίζει κάποιος, ισχύει; 

https://www.skroutz.gr/c/582/mpataries-kinhtwn-tilefwnwn/f/975958/Galaxy-S8.html

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sorry αν ρωτάω σε λαθος θεμα, αλλά έχει χρησιμοποιήσει κανείς την υπηρεσία trade-in για να δωσει πίσω την παλιά του συσκευή?

https://shop.samsung.com/gr/y-trade-in

Έχει τπτ ψιλά γράμματα ή αξίζει όντως?

Link to comment
Share on other sites

Sorry αν ρωτάω σε λαθος θεμα, αλλά έχει χρησιμοποιήσει κανείς την υπηρεσία trade-in για να δωσει πίσω την παλιά του συσκευή?
https://shop.samsung.com/gr/y-trade-in
Έχει τπτ ψιλά γράμματα ή αξίζει όντως?
Έχω κάνει trade in με την samsung, 15 μήνες πριν. Αν έχεις υπομονή...
Πρέπει να έρθει courrier, να παραλάβει τη συσκευή σου, να φτάσει στο πιο κοντινό σου επίσημο service, να την ελέγξουν, να γίνει συμψηφισμός του ποσού, στην ηλεκτρονική σου παραγγελία, να πληρώσεις και να περιμένεις πότε θα σου την στείλουν και βέβαια πότε θα παραλάβεις. Ειδικά το πρώτο στάδιο (να έρθουν να πάρουν την παλιά μου συσκευή) έγινε με πολύ κυνήγι, από μέρους μου, τηλέφωνα κλπ.
Τώρα αν σε συμφέρει κρίνε μόνος σου. Εγώ θα έλεγα σε καμία περίπτωση γιατί οι τιμές που δίνουν είναι αστείες, σχεδόν προσβλητικές. Μόνο στην Αμερική αξίζει. Δεν ξέρω για άλλες ευρωπαϊκές χώρες. Αλλά από την άλλη αν δεν βρίσκεις και αγοραστή...
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλησπερα σε ολους εδω και κάτι μέρες εντελώς ξαφνικά μου έβγαλε κάτω στην οθόνη μια μαύρη βούλα (fold3) έχει κανείς παρομοια εμπειρία?

1659099187324.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 16/7/2022 at 1:56 ΜΜ, vegetto_raging said:

Καλησπέρα σας! Είχα αγοράσει πριν κάνα χρόνο για μια φίλη από αμαζον  αγγλιαςτο samsung m52 5g. Σήμερα με πήρε τηλέφωνο και μου είπε ότι όταν πάει να το φορτίσει αναγράφει   αυτo:ξέρετε  ποιο μπορεί να είναι το πρόβλημα; αν δεν το στείλω στο αμαζον η εγγύηση πιάνει εδώ στην Ελλάδα; Screenshot_2022-07-16-13-55-02-57_be80aec1db9a2b53c9d399db0c602181.thumb.jpg.842b1d0b446003bf3f0f61ea7ad2fba6.jpg

δοκίμασε να αλλάξεις καλώδιο, τέτοιο μνμ μου έβγαζε και εμένα και ήταν θέμα καλωδίου.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Ermenegildo said:

έχει πάρει νερό...

Αν ειναι εστι...κλαφτα Χαραλαμπε !τσ

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

στο eshop της samsung εχει απο το κινητο που θελω, μονο ενα κομματι τελευταιο εδω και πολλες μερες. μου ειπε ενας φιλος οτι μπορει ειναι κομματι που καποιος το πηρε και δε του αρεσε και να το εβαλαν εκει η γενικα να ειναι επιστροφη. γιατι το συγκεκριμενο ειναι σε ελλειψη απο black friday

Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 18/12/2021 at 1:57 ΜΜ, trod said:

Θα διαφωνησω για την αψογη εξυπηρετηση απο την Samsung. Ναι η Smartec ειναι αρκετα καλη και επειδη (δυστυχως) εχω παει καποιες φορες ειναι παντα σωστοι σε ξεκαθαρα θεματα εγγυησης. Οταν ομως χαλαει τελειως το Galaxy Watch 4 μετα απο 15 μερες και ετσι δεν με καλυπτει το DOA του μαγαζιου και ζηταω αντικατασταση και οχι επισκευη (υπαρχει Ευρωπαικος νομος που δικαουσαι να ζητησεις αντικατασταση το πρωτο 6μηνο) η Samsung μου το παιζει βαρυ πεπονι και με βαζει να μιλαω με την υπευθυνη για να μου πει οτι κανω λαθος μεχρι που καταλαβαινει οτι δεν με πειθει και ξερει οτι εχω δικιο και μετα απο 15 μερες back and forth αφου εχω παει το ρολοι με περνει τηλεφωνο για να με ενημερωσει οτι με περιμενει καινουργιο σφραγισμενο ρολοι στην Smartec.

Πριν πουμε οτι ηταν μεμονομενο γεγονος ενημερωνω οτι τα τελευταια 7 χρονια εχω αλλαξει 4 συσκευες ετσι. Τηλεορασεις, κινητο και τωρα ρολοι (χαλασε απο 15 μερες μεχρι 4 μηνες). Παντα η αρχη της κουβεντας ειναι οτι δεν κανουμε αντικατασταση και οτι παντα εγω κανω λαθος. Στο τελος κατεληξα με καινουργια σφραγισμενη συσκευη.

Εννοειται για να αλλαξουν γνωμη με ειχαν στα τηλεφωνα μεχρι και ενα μηνα.

Ποοο δεν το ήξερα αυτό.

Βλεπω όμως ότι κάνουν ένα μήνα να το δεχτούν.

Μου χάλασε το s22+ μετά από 2 μήνες χρήσης και υπερθερμαίνεται ο επεξεργαστής με αποτέλεσμα μετά από κάποια δευτερόλεπτα να κάνει restart.

Έχει πάει πίσω στο public για επισκευή και θα κάνουν 10 εργάσιμες.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε το επισκευασμένο κινητό, το οποίο πλέον όταν κανείς tap στην μισή οθόνη σχεδόν έχει άλλη εμπειρία επαφής σε σχέση με πριν, και θυμίζει τον κούφιο ήχο που κάνουν κάποια φτηνιάρικα κινητά όταν κανείς κάπου tap.

Έχει φύγει ήδη email προς την Samsung Hellas και τους γράφω ότι αν δεν το αντικαταστήσουν θα επικοινωνήσω με Ίνκα, συνήγορο καταναλωτή και μητρική Samsung.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, skiabox said:

Μόλις μου ήρθε το επισκευασμένο κινητό, το οποίο πλέον όταν κανείς tap στην μισή οθόνη σχεδόν έχει άλλη εμπειρία επαφής σε σχέση με πριν, και θυμίζει τον κούφιο ήχο που κάνουν κάποια φτηνιάρικα κινητά όταν κανείς κάπου tap.

Έχει φύγει ήδη email προς την Samsung Hellas και τους γράφω ότι αν δεν το αντικαταστήσουν θα επικοινωνήσω με Ίνκα, συνήγορο καταναλωτή και μητρική Samsung.

Ποιο κινητο και που το εστειλες για επισκευη ? Τι ειχε ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Γιάννης said:

Ποιο κινητο και που το εστειλες για επισκευη ? Τι ειχε ?

Το γράφει στο αμέσως προηγούμενο post...... "Μου χάλασε το s22+ μετά από 2 μήνες χρήσης και υπερθερμαίνεται ο επεξεργαστής με αποτέλεσμα μετά από κάποια δευτερόλεπτα να κάνει restart."

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, thabull said:

Το γράφει στο αμέσως προηγούμενο post...... "Μου χάλασε το s22+ μετά από 2 μήνες χρήσης και υπερθερμαίνεται ο επεξεργαστής με αποτέλεσμα μετά από κάποια δευτερόλεπτα να κάνει restart."

Τωρα το ειδα....Κακως κακιστα το πηγε σε public για επισκευη .Smartec και μονο smartec.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα καταστήματα πάνε τα κινητά για επισκευή σε 2 εταιρίες.

Αυτην που ανέφερες και άλλη μια που αρχίζει από όμικρον αν θυμάμαι καλά που μου είπε ο υπάλληλος.

Σημερα παρατηρώ και θέματα με τον ήχο που ακούγεται πιο κούφιος.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...