Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό είναι έρωτας και αναγνωρίσιμο από χιλιόμετρα μακρυά! :p

 

http://s33.postimg.org/t2c8o9t5n/Claire_Underwood_with_OPO_1.jpg

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους,

 

εδώ και αρκετό καιρό (ίσως μετά από κάποια αναβάθμιση, δεν είμαι απολύτως σίγουρος), το GPS είναι για τα μπάζα..

Μπαίνοντας στο Google Maps με το GPS ανοιχτό (σε high accuracy), κάνει άπειρη ώρα να κάνει Lock το location (συνήθως το ανοίγω όταν βρίσκομαι στο αυτοκίνητο, δεν ξέρω αν έχει κάποια σημασία αυτό). Παλιά κλείδωνε πολύ γρήγορα.

Να επισημάνω πως είμαι σε stock version Android (6.0.1 εδώ και λίγες μέρες), ούτε Root ούτε τίποτα.

 

Αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο πρόβλημα? Υπάρχει κάποια σχετικό tweak για να διορθωθεί αυτό?

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα με sygic αλλα και σε Google maps ,βρίσκει δορυφόρο άμεσα δεν έχω το πρόβλημα που λες stock 6.0.1 και εγώ.
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα με sygic αλλα και σε Google maps ,βρίσκει δορυφόρο άμεσα δεν έχω το πρόβλημα που λες stock 6.0.1 και εγώ.

Το επιβεβαιώνω και γω - λειτουργεί εξαιρετικά

Δες με κάποιο GPS test APP αν λαμβάνει σήμα ο δέκτης GPS κανονικά...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα με sygic αλλα και σε Google maps ,βρίσκει δορυφόρο άμεσα δεν έχω το πρόβλημα που λες stock 6.0.1 και εγώ.

 

Το επιβεβαιώνω και γω - λειτουργεί εξαιρετικά

Δες με κάποιο GPS test APP αν λαμβάνει σήμα ο δέκτης GPS κανονικά...

 

Και σε μένα λειτουργεί, φυσικά πάντα όταν τα δεδομένα ειναι ανοικτά...

 

Ναι, πάντα ανοιχτά τα έχω τα data.

Τι να πω, δεν ξέρω... Δεν είμαι σίγουρος αν οφείλεται και στο γεγονός ότι το ανοίγω πάντα όταν βρίσκομαι στο αυτοκίνητο (και συνήθως εν κινήσει)

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Κόλλησε η οθόνη κλειδώματος μου, δεν αλλάζει ούτε ταπετσαρία, ούτε δουλεύει πλέον το καινούριο mod "χρώματα". Τι να πειράξω;; Τα κλασικά τα έκανα, πχ επανεκκίνηση και διαγραφή προσωρινής μνήμης των εφαρμογών που σχετίζονται.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Κόλλησε η οθόνη κλειδώματος μου, δεν αλλάζει ούτε ταπετσαρία, ούτε δουλεύει πλέον το καινούριο mod "χρώματα". Τι να πειράξω;; Τα κλασικά τα έκανα, πχ επανεκκίνηση και διαγραφή προσωρινής μνήμης των εφαρμογών που σχετίζονται.

??? Βόηθα λίγο παραπάνω.. δλδ κάνεις επανεκκίνηση και ΔΕΝ σου ζητάει PIN? Μενει "κολλημένο" στην οθόνη κλειδώματος? Εχεις κάποιο pattern ή άλλο κλείδωμα?

6.0.1?

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι, απλά κολλάει η ταπετσαρία της, δεν μπορώ να την αλλάξω. Δείχνει ότι έχω για wallpaper στη homescreen. Από σήμερα το πρωί, ξαφνικά.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Όχι, απλά κολλάει η ταπετσαρία της, δεν μπορώ να την αλλάξω. Δείχνει ότι έχω για wallpaper στη homescreen. Από σήμερα το πρωί, ξαφνικά.

Κάνε ένα Clear Data @ Trebuchet (Settings>Apps)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα Clear Data @ Trebuchet (Settings>Apps)

 

Ευχαριστώ αλλά κι αυτό το δοκίμασα. Ακόμα ξαναστηνω τη homescreen :(

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους,

 

εδώ και αρκετό καιρό (ίσως μετά από κάποια αναβάθμιση, δεν είμαι απολύτως σίγουρος), το GPS είναι για τα μπάζα..

Μπαίνοντας στο Google Maps με το GPS ανοιχτό (σε high accuracy), κάνει άπειρη ώρα να κάνει Lock το location (συνήθως το ανοίγω όταν βρίσκομαι στο αυτοκίνητο, δεν ξέρω αν έχει κάποια σημασία αυτό). Παλιά κλείδωνε πολύ γρήγορα.

Να επισημάνω πως είμαι σε stock version Android (6.0.1 εδώ και λίγες μέρες), ούτε Root ούτε τίποτα.

 

Αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο πρόβλημα? Υπάρχει κάποια σχετικό tweak για να διορθωθεί αυτό?

Αν κάποια φορά το δικό μου δυσκολεύεται να πιάσει gps, ανοίγω την εφαρμογή test gps και κατά κάποιο τρόπο που δεν μπορώ να εξηγήσω, βοηθάει στο lock..δοκίμασέ το αν θέλεις..

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποια φορά το δικό μου δυσκολεύεται να πιάσει gps, ανοίγω την εφαρμογή test gps και κατά κάποιο τρόπο που δεν μπορώ να εξηγήσω, βοηθάει στο lock..δοκίμασέ το αν θέλεις..

 

Thanks, θα το δοκιμάσω, κι ελπίζω να βοηθήσει.

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Βρσικω ενα 64αρι για ανταλλαγη μεε το δικο μου samsung S5

 

Ο λογος ειναι οτι θελω μεγαλυτερη οθονη

 

Επειδη δεν μπορω να διαβασω ολα τα θεματα αξιζει σαν κινηο ?

 

Εξωτερικη μνημη , αποσπωμενη μπαταρια , εκδοση android ειναι βασικα για μενα .

 

Service αν χρειστει ? Εγγυηση 2 χρονια ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Εξωτερικη μνημη , αποσπωμενη μπαταρια , ειναι βασικα για μενα .

 

 

 

Δεν έχει τα παραπάνω , ούτε sd αλλα ούτε και μπαταρία αποσπόμενη , άρα δεν κάνει για σενα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τα παραπάνω , ούτε sd αλλα ούτε και μπαταρία αποσπόμενη , άρα δεν κάνει για σενα.

 

Σε ευχαριστω πολυ.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το βρίσκω από το minideal σε αυτή την τιμή. Τι λέτε; να το χτυπήσω;

http://www.minideal.net/original-one-plus-one-a001-4g-fdd-lte-quad-core-2-5-ghz-qualcomm-snapdragon-801-ram-3gb-rom-16gb.html

Link to comment
Share on other sites

Σ 'αυτή την τιμή είναι χώμα, απλά βλέπω ότι πουλάνε το ίδιο ακριβώς και με 245.99. Οπότε ρώτα τους πρώτα τί παίζει και πες κι εδώ γιατί είμαι περίεργος.. :)
Link to comment
Share on other sites

Σ 'αυτή την τιμή είναι χώμα, απλά βλέπω ότι πουλάνε το ίδιο ακριβώς και με 245.99. Οπότε ρώτα τους πρώτα τί παίζει και πες κι εδώ γιατί είμαι περίεργος.. :)

 

Το ένα είναι το 16αρι και το άλλο είναι το 64αρι. Γι'αυτο και η διαφορά στην τιμή πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Το ένα είναι το 16αρι και το άλλο είναι το 64αρι. Γι'αυτο και η διαφορά στην τιμή πιστεύω.

 

Nope:

 

16αρι, 189,99$

http://www.minideal.net/original-one-plus-one-a001-4g-fdd-lte-quad-core-2-5-ghz-qualcomm-snapdragon-801-ram-3gb-rom-16gb.html

 

16αρι, 245.99$

http://www.minideal.net/original-one-plus-one-quad-core-2-5-ghz-qualcomm-snapdragon-801-ram-3gb-rom-16gb-with-5-5-full-hd-touch-on-lens-display.html

 

64αρι, 259.99$

http://www.minideal.net/original-one-plus-one-android-4-4-quad-core-2-5-ghz-qualcomm-snapdragon-801-ram-3gb-rom-64gb-with-5-5-full-hd-touch-on-lens-display.html

 

Μάλλον κάποιο λάθος έχουν, γι αυτό σου πα ότι είναι καλύτερα να ρωτήσεις..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το βρίσκω από το minideal σε αυτή την τιμή. Τι λέτε; να το χτυπήσω;

http://www.minideal.net/original-one-plus-one-a001-4g-fdd-lte-quad-core-2-5-ghz-qualcomm-snapdragon-801-ram-3gb-rom-16gb.html

 

Ανέβα λίγο στο οικονομικό και πήγαινε για το OnePlus two.

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Ανέβα λίγο στο οικονομικό και πήγαινε για το OnePlus two.

 

Διάβασε το review του anandtech για το one+ 3, οπου αναφέρει και για το 1 και για το 2. Απο αυτά που διάβασα εγώ δεν θα έπαιρνα την πιο αποτυχημένη υλοποίηση του sd810 (one+ 2).

Στη θέση του θα κοιτούσα και το xiaomi redmi note 3 (pro νομίζω) με τον sd650

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Κόλλησε η οθόνη κλειδώματος μου, δεν αλλάζει ούτε ταπετσαρία, ούτε δουλεύει πλέον το καινούριο mod "χρώματα". Τι να πειράξω;; Τα κλασικά τα έκανα, πχ επανεκκίνηση και διαγραφή προσωρινής μνήμης των εφαρμογών που σχετίζονται.

 

Επιστρέφω μια εβδομάδα μετά για να αναφέρω ότι σήμερα, ξαφνικά, η οθόνη κλειδώματος μου άρχισε να αλλάζει backgrounds! Δουλεύουν πλέον και τα mods. Δεν έκανα απολύτως τίποτα ασυνήθιστο, δεν ξέρω τι μπορεί να έφταιγε...

 

Ερώτηση: έχει κανείς ανοιχτό το mod χρώματα; Γιατί σήμερα που το έχω ανοιχτό, εμφανίστηκε μια κατανάλωση στη μπαταρία "daydream" πρώτη φορά και αναρωτιέμαι αν σχετίζεται.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

μια γρήγορη ερώτηση:

αν και έψαξα στο site τους, δεν κατάφερα να βρω ποιο είναι το διάστημα της εγγύησης που παρέχεται από την OnePlus. Είναι όντως 2 χρόνια?

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...