Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εισαι ο μονος σε ολο το ιντερνετ που εχει ολα αυτα τα προβληματα. Ισως δεν εκανες σωστα την ολη διαδικασια.

 

Τα ιδια θα επρεπε να ειχα κι εγω τοτε.

 

Έκανα ακριβώς ότι έπρεπε νομίζω ,να σας πω λιγάκι τι έκδοση έχω, λοιπον: cyanogenOS 12.0-YNG1TAS213. ANDROID 5.0.2 KERNEL:3.4.67-cyanogemod -gf34ed89 και αριθμός εκδοσηςLRX22G ΠΕΊΤΕ ΜΟΥ ΣΆΣΑ ΠΑΡΑΚΑΛΏ ΑΝ ΕΊΝΑΙ ΑΥΤΆ ΠΟΥ ΠΡΈΠΕΙ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έκανα ακριβώς ότι έπρεπε νομίζω ,να σας πω λιγάκι τι έκδοση έχω, λοιπον: cyanogenOS 12.0-YNG1TAS213. ANDROID 5.0.2 KERNEL:3.4.67-cyanogemod -gf34ed89 και αριθμός εκδοσηςLRX22G ΠΕΊΤΕ ΜΟΥ ΣΆΣΑ ΠΑΡΑΚΑΛΏ ΑΝ ΕΊΝΑΙ ΑΥΤΆ ΠΟΥ ΠΡΈΠΕΙ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Κάνε καθαρή εγκατάσταση. Δες εδώ

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Κάνε καθαρή εγκατάσταση. Δες εδώ

 

Σε παρακαλώ, στείλε μου το link πάλι, έχει σπάσει το κεφάλι μου σήμερα, σευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε παρακαλώ, στείλε μου το link πάλι, έχει σπάσει το κεφάλι μου σήμερα, σευχαριστω

 

Και πες μου σε παρακαλώ, αυτό που προτείνεις ενδυκνειται για την δική μου έκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλώ, στείλε μου το link πάλι, έχει σπάσει το κεφάλι μου σήμερα, σευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και πες μου σε παρακαλώ, αυτό που προτείνεις ενδυκνειται για την δική μου έκδοση?

Πάτα εδώ . Έχει όλες πληροφορίες που χρειάζεσαι. Ο οδηγός αναφέρει τα εξης: "Ο Παρακάτω οδηγός θα σας βοηθήσει να κάνετε καθαρή εγκατάσταση οποιασδήποτε ενημέρωσης εγκαταστήσετε στο One σας..."

Link to comment
Share on other sites

Πάτα εδώ . Έχει όλες πληροφορίες που χρειάζεσαι. Ο οδηγός αναφέρει τα εξης: "Ο Παρακάτω οδηγός θα σας βοηθήσει να κάνετε καθαρή εγκατάσταση οποιασδήποτε ενημέρωσης εγκαταστήσετε στο One σας..."

 

Το είδα αλλά είμαι φαντάζομαι πολύ άσχετος με αυτά, αν κατάλαβα καλά, κάνω κινήσεις απευθείας από το τηλέφωνο ή πρέπει να κατεβάσω κάποιο αρχείο?

Link to comment
Share on other sites

Το είδα αλλά είμαι φαντάζομαι πολύ άσχετος με αυτά, αν κατάλαβα καλά, κάνω κινήσεις απευθείας από το τηλέφωνο ή πρέπει να κατεβάσω κάποιο αρχείο?

Από εδώ κατεβάζεις τα αρχεία που χρειάζεσαι. Δεν είναι τίποτα. Διάβασε προσεκτικά τους οδηγούς που σου έδωσα και θα δεις ότι είναι εύκολο. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση....

Έχω ένα θέμα και δεν ξέρω αν είναι για γέλια η για κλάματα

Το κινητό με τον μαμά φορτιστή δεν φορτίζει 100% με τπτ

Ενώ όταν το βάζω στο power bank φορτίζει κανονικά μέχρι 100%

Εχτές πέρασα ξανά την Ρομ από την αρχή με full wipe αλλά τα ίδια

Για πείτε καμιά ιδέα ....

Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε και εμένα μια δυο φορες και απο ψάξιμο στο φόρουμ τους, είδα οτι πρότειναν την εξης λύση. Βγαζεις όλο τον φορτιστη απο την πρίζα (δεν αποσυνδεεις δηλαδή απλα το κινητό απο το καλώδιο), περιμένεις 10-30 δεύτερα, ξαναβαζεις τον φορτιστη στη πρίζα και πλεον το κινητό δείχνει 100%.

Δυο φορες που μου έτυχε το προβλημα , η παραπανω λύση δούλεψε και τις 2.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέτε μου έχει τύχει και εμένα, με άλλο φορτιστή όμως. Πήγαινε μέχρι 99% και συνέχιζε να φορτίζει χωρίς να φτάνει στο 100%. Με τον δικό του φορτιστή δε μου το έχει κάνει.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως όταν προσπαθώ να κάνω χειροκίνητη αναβάθμιση από twrp μου βγάζει το εξής μήνυμα λάθους:

"Package expects build fingerprint of oneplus/bacon/A0001 : 5.0.2/LRX22G/YNG1TAS17L: user/release-keys or oneplus/bacon/A0001 : 5.0.2/LRX22G/YNG1TAS2I3: user/release-keys; this device has oneplus/bacon/A0001 : 4.4.2/KVT49L/XNPH25R: user/release-keys."

 

Εννοείται ότι δεν έχω 4.4.2, αλλά είμαι στο cyanogenOS YNG1TAS17L. Θέλω να αποφύγω το clean install για ένα τόσο minor update.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είδα κι απόειδα κι έκανα dirty install από πάνω όλη τη ρομ γιατί ούτε ota ερχόταν ούτε μπόρεσα να γλιτώσω το error που σου πετάει ούτε με μαμα recovery. Ολα οκ ,χωρίς φυσικά να διαγράφει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέτε μου έχει τύχει και εμένα, με άλλο φορτιστή όμως. Πήγαινε μέχρι 99% και συνέχιζε να φορτίζει χωρίς να φτάνει στο 100%. Με τον δικό του φορτιστή δε μου το έχει κάνει.

 

Εμένα μου το κάνει συνέχεια όταν το βάζω για φόρτιση στον η/υ. Το βγάζω από τη φόρτιση και μετά την επανεκίννηση είναι πάλι 99, αλλά αν το αφήσω στην αδράνεια μετά από κανένα δεκάλεπτο που θα το τσεκάρω έχει πάει μόνο του 100! :happy:

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,θέλω να παραγγείλω το 16ρι,αλλά μου βγάζει sold out...Πάπαλα δηλαδή ή μήπως μπορώ να το βρώ με κάποια πρόσκληση η κάποιον άλλο τρόπο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση....

Έχω ένα θέμα και δεν ξέρω αν είναι για γέλια η για κλάματα

Το κινητό με τον μαμά φορτιστή δεν φορτίζει 100% με τπτ

Ενώ όταν το βάζω στο power bank φορτίζει κανονικά μέχρι 100%

Εχτές πέρασα ξανά την Ρομ από την αρχή με full wipe αλλά τα ίδια

Για πείτε καμιά ιδέα ....

 

Χωρίς να είμαι σίγουρος, πιστεύω ότι είναι θέμα φορτιστή. Αν χρησιμοποιείς το ίδιο καλώδιο και στο powerbank και στον φορτιστή, άλλαξε φορτιστή ( βέβαια βρές έναν 2000mah+) αν τώρα χρησιμοποιείς άλλο καλώδιο κοίτα να βάλεις το ίδιο και στον φορτιστή. Γιατί όπως το λες μου κάνει μόνο θέμα φορτιστή και όχι κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι σίγουρος, πιστεύω ότι είναι θέμα φορτιστή. Αν χρησιμοποιείς το ίδιο καλώδιο και στο powerbank και στον φορτιστή, άλλαξε φορτιστή ( βέβαια βρές έναν 2000mah+) αν τώρα χρησιμοποιείς άλλο καλώδιο κοίτα να βάλεις το ίδιο και στον φορτιστή. Γιατί όπως το λες μου κάνει μόνο θέμα φορτιστή και όχι κινητού.

 

Με το power bank χρησιμοποιώ του power bank

Τώρα θα δω έχω και άλλους φορτιστές να δοκιμάσω

Το πολύ πολύ θα φορτίζω το power bank και θα βάζω το κινητό εκεί...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, γεια σας. Είναι 4-5 ημέρες που μου ηρθε η τελευταία ΟΤΑ για το touch screen. Δεν είχα πρόβλημα, αντίθετα έχω τώρα. 1)Να πω το καλό για αρχή: καλύτερη μπαταρία από πριν. Περίπου διπλάσια χρήση οθόνης. Αλλά. 2)Το κινητό έγινε δυσχρηστο. Αρκετές φορές την ημέρα κολλάει το σύμπαν. Ανοιγοκλεινουν οι εφαρμογές, εξαφανίζεται το status bar, δε δουλεύουν ούτε τα κουμπιά. Πρέπει να περιμένω μερικά λεπτά όπου μοιάζει να προσπαθεί να ξαναστησει τον launcher. Σε κάποια φάση βγαίνει μήνυμα "δεν ανταποκρινεται το ui συστήματος" και μόλις πατήσω οκ, τα μαυριζει όλα και με πάει στην οθονη κλειδώματος, απ οπου και δουλεύει πια κανονικά.

Ωραία αναβάθμιση!

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, γεια σας. Είναι 4-5 ημέρες που μου ηρθε η τελευταία ΟΤΑ για το touch screen. Δεν είχα πρόβλημα, αντίθετα έχω τώρα. 1)Να πω το καλό για αρχή: καλύτερη μπαταρία από πριν. Περίπου διπλάσια χρήση οθόνης. Αλλά. 2)Το κινητό έγινε δυσχρηστο. Αρκετές φορές την ημέρα κολλάει το σύμπαν. Ανοιγοκλεινουν οι εφαρμογές, εξαφανίζεται το status bar, δε δουλεύουν ούτε τα κουμπιά. Πρέπει να περιμένω μερικά λεπτά όπου μοιάζει να προσπαθεί να ξαναστησει τον launcher. Σε κάποια φάση βγαίνει μήνυμα "δεν ανταποκρινεται το ui συστήματος" και μόλις πατήσω οκ, τα μαυριζει όλα και με πάει στην οθονη κλειδώματος, απ οπου και δουλεύει πια κανονικά.

Ωραία αναβάθμιση!

 

Μπες reovery και κανε wipe cache. Αν δεν στρωσει, κανε factory reset, wipe cache και wipe media και τελος το χειροτερο, καθαρη εγκατασταση. Εγω προσωπικα μετα το περασμα της τελευταιας ενημερωσης, εκανα μονο wipe cache και δεν εχω καποιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ ξαφνικά μου έκλεισε και δεν άνοιγε παρά μόνο με το παρατεταμένο πάτημα του power button! Μου το έχει ξανά κάνει άλλη μια φορά πιο παλιά! :(
Link to comment
Share on other sites

Σε κινητό που έχω παραγγείλει για φίλο εμφανίστηκε το εξής πρόβλημα, κίτρινα σημάδια στο πάνω αριστερό μέρος της οθόνης, όπως φαίνεται και στις φωτογραφίες που ανέβασα. Η απάντηση της oneplus ήταν :

 

Hi Dimitrios,

The warm effect variance is actually minimal. So far such reports from customers are due to below reasons:

People perceive colors differently, and we've seen people that can't see any warming no matter how hard they try.

Different angles and light conditions affect the outcome;

Some of the very newly made phones have some glue that isn't dried, so once that dries the warm effect will be less prominent.

This warm effect is not a quality or design issue, and does not affect normal use, so is not covered by warranty.

 

Best Regards,

Ronald

 

Θα ξαναστείλω με φωτογραφίες που θα φαίνεται λίγο καλύτερα ελπίζω. Το τηλέφωνο δεν είναι καινούριο, ούτε ισχύει κάποιο απο τα άλλα που λένε καθώς το πρόβλημα είναι πολύ εμφανές. Αν έχει αντιμετωπίσει κανείς τέτοιο θέμα ή έχει να προτείνει κάτι ευπρόσδεκτος. :)

Link to comment
Share on other sites

Σε κινητό που έχω παραγγείλει για φίλο εμφανίστηκε το εξής πρόβλημα, κίτρινα σημάδια στο πάνω αριστερό μέρος της οθόνης, όπως φαίνεται και στις φωτογραφίες που ανέβασα. Η απάντηση της oneplus ήταν :

 

Hi Dimitrios,

The warm effect variance is actually minimal. So far such reports from customers are due to below reasons:

People perceive colors differently, and we've seen people that can't see any warming no matter how hard they try.

Different angles and light conditions affect the outcome;

Some of the very newly made phones have some glue that isn't dried, so once that dries the warm effect will be less prominent.

This warm effect is not a quality or design issue, and does not affect normal use, so is not covered by warranty.

 

Best Regards,

Ronald

 

Θα ξαναστείλω με φωτογραφίες που θα φαίνεται λίγο καλύτερα ελπίζω. Το τηλέφωνο δεν είναι καινούριο, ούτε ισχύει κάποιο απο τα άλλα που λένε καθώς το πρόβλημα είναι πολύ εμφανές. Αν έχει αντιμετωπίσει κανείς τέτοιο θέμα ή έχει να προτείνει κάτι ευπρόσδεκτος. :)

Κι εμένα είχε την κλασική λίγη κιτρινίλα που έχουν τα περισσότερα και όταν τους έστειλα φωτογραφίες μου απάντησαν ακριβώς το ίδιο! Στην δικιά σου περίπτωση είναι πολύ ενοχλητικό και φαίνεται πεντακάθαρα! Ζήτα τους αντικατάσταση! Λες και έχει μουστάρδα είναι:p:lol::D:lol::p:happy:;)

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, τουλάχιστον γελοίοι με την απάντησή τους...Αυτό δεν είναι η στάνταρ κιτρινίλα που έχουμε πολλοί (κι εγώ μέσα σε αυτούς), είναι λες και το έχουν κάνει με Stabilo!

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Και συνεχίζουν στο ίδιο μοτίβο...

Hi Dimitrios,

 

Rest assured that there is minimal variance between devices. Depending on the circumstances such as ambient light level, screen brightness level, and also camera angle, the warm effect might look different in different cases. This is why some can see it and others cannot.

 

Let me know if you have any other questions.

 

Best regards,

Kathy

 

Μου άλλαξαν και 'supporter'.. Μάλλον τον κούρασα τον Ronald :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...