Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπέρα σας,

 

μόλις παρήγγειλα κι εγώ τη συσκευή, κάτι μεταξύ προγραμματισμένης αλλαγής και αυθόρμητης κίνησης :shifty:

 

Απλώς ήθελα να το μοιράστώ με άτομα που θα με καταλάβουν :)

Καλώς σας βρήκα λοιπόν!

 

απο ποια συσκευη αναβαθμιζεις;

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

απο ποια συσκευη αναβαθμιζεις;

 

Samsung Galaxy S3.. To έχω 2 χρόνια σχεδόν, αλλά μου έχει σπάσει τα νεύρα, αρκετό lag τον τελευταίο ειδικά καιρό...

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας για το κίτρινισμα της οθόνης.

 

Το screen adjuster το έβαλα αλλά δεν επιδιορθώνει ακριβώς, είναι περισσότερο θέμα φωτισμού και όχι χρώματος.

 

Μικρο το κακό όμως, μια μικρή υποχώρηση για ενα κατα τα άλλα εκπληκτικό τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

[quote=pik.;603395

 

 

θα μου επιτρεψεις να εχω τις αμφιβολιες μου.

Οπως και να εχει,αφου εισαι ευχαριστημενος, ολα καλα!

 

Σιγουρα μπορεις να εχεις αμφιβολιες. Απλα, να μην ειναι γενικη η απαντηση σου αλλα προσωπικη γιατι πολυς κοσμος δεν εχει το εν λογο προβλημα που αναφερεις.

Link to comment
Share on other sites

Το έφτιαξαν τελικά οι Γάλλοι με 40 ευρώ. :D

 

πάλι καλά !

Αλλαξαν κάτι και πήραν τόσα ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

πάλι καλά !

Αλλαξαν κάτι και πήραν τόσα ?

 

Δε νομίζω, γενικά οι τιμές εδώ τέτοιες είναι. Κλειδαράς 80 ευρώ κοκ. Καθάρισαν τη μικρή τρύπα και τη θήκη του συρταριού από ξένα σώματα.

 

Στο μαγαζί έλεγξα αν δουλεύει η SIM (κλήσεις-ίντερνετ), τώρα όμως διαπίστωσα ότι δε δουλεύει το volume up button, ενώ δουλεύουν το volume down και το power... Λέω να τους το πάω βέβαια αλλά φοβάμαι μήπως πρέπει να ξανά-ανοίξουν καμιά μητρική κλπ και γίνει τίποτα χειρότερο. Χωρίς να λέω μεγάλα λόγια δεν πιστεύω πως είναι απλά θέμα αφαίρεσης του έξω καλύμματος και ρύθμισης του κουμπιού, γιατί είναι σχετικά απλό το πώς στέκεται ένα διπλό κουμπί. Γιατί να δουλεύει το "μισό" μόνο, εφόσον έχει κάτσει σωστά; Για όποιους το έχουν ανοίξει, ξέρουν ότι αν βάλεις ανάποδα του κουμπί δε δουλεύει καθόλου. Τέλος πάντων θα τους το πάω.

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα προηγουμένως ανοίγοντας το καπάκι δε βγάζεις άκρη με το κουμπί. Οι ανεκδιήγητοι στην αρχή μου είπαν ότι το κουμπί δεν έχει σχέση με το σημείο που πήγαν (ψέμα, δίπλα είναι και τα καλώδια πάνε στη μητρική) και να χρησιμοποιήσω την εγγύηση. Όταν τους είπα ποια εγγύηση, εδώ το χετε ανοίξει, απάντησαν ότι δε θα φαίνεται ότι το χουν ανοίξει! Τους έβαλα και άνοιξαν το καπάκι έτσι για το θεαθήναι, αλλά δεν μπορείς να δεις κάτι. Προφανώς κάτι πείραξαν στο motherboard και προτίμησα να μην τους πω να ξανασκαλίσουν τη μητρική, μην τα κάνουν χειρότερα. Μπορώ να κάνω και χωρίς volume up button, το πρόβλημα είναι μη χρειαστεί κάποιος συνδυασμός κουμπιών για fastboot κλπ. Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy S3.. To έχω 2 χρόνια σχεδόν, αλλά μου έχει σπάσει τα νεύρα, αρκετό lag τον τελευταίο ειδικά καιρό...

Ε σιγά... εγώ άλλαξα από galaxy s (το πρώτο). Εκεί να δεις, ήταν σκέτη ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ :lol:

 

exei προσπαθήσει κανεις να κάνει το oneplus να φορτίζει ασυρματ, μέσω Qi chargers ?

Ενδιαφέρουσα ιδέα. Μόνο που δεν διευκρίνισε το πόσο παραπάνω κάνει να φορτίσει. Αφού δουλεύει στο βίντεο, θα δουλεύει και κανονικά :)

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι κάτοχος ενώς lg g2. Σκέφτομαι πολύ σοβαρά τη μετάβαση σε one plus one. Ποια είναι η γνώμη σας;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι κάτοχος ενώς lg g2. Σκέφτομαι πολύ σοβαρά τη μετάβαση σε one plus one. Ποια είναι η γνώμη σας;

Για να καταλάβεις το OnePlus One είναι μια περίπτωση φθηνού g3(έκδοση με 3GB) με αρκετές παραμετροποιήσεις (βλ. CM).

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σας,

 

μόλις παρήγγειλα κι εγώ τη συσκευή, κάτι μεταξύ προγραμματισμένης αλλαγής και αυθόρμητης κίνησης :shifty:

 

Απλώς ήθελα να το μοιράστώ με άτομα που θα με καταλάβουν :)

Καλώς σας βρήκα λοιπόν!

Ακριβώς αυτό..το έχω παραγγείλει και εγώ κάπως αυθόρμητα γιατί είναι ακριβώς όπως θέλω το κινητό μου, αλλά και επειδή πέρασαν τα 2 χρόνια του πολυαγαπημένου μου HUAWEI ascend p1 αν και ακόμη πάει σφαίρα χωρίς το παραμικρό πρόβλημα εκτός της μπαταρίας φυσικά που είναι λογικό. Άσχετο αλλά το opo είναι δύο μέρες στο Βέλγιο τώρα με standard shipping.. Να ανησυχώ? :-P

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβεις το OnePlus One είναι μια περίπτωση φθηνού g3(έκδοση με 3GB) με αρκετές παραμετροποιήσεις (βλ. CM).

Ευχαριστώ φίλε για την απάντηση σου!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε για την απάντηση σου!

Επειδή είχα φίλε και το g3 το oneplus είναι ανώτερη υλοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Ε σιγά... εγώ άλλαξα από galaxy s (το πρώτο). Εκεί να δεις, ήταν σκέτη ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ :lol:

 

Ενδιαφέρουσα ιδέα. Μόνο που δεν διευκρίνισε το πόσο παραπάνω κάνει να φορτίσει. Αφού δουλεύει στο βίντεο, θα δουλεύει και κανονικά :)

 

Λέει κάπου στα σχόλια από κάτω 4-4,5 ώρες αν θυμάμαι καλά, αλλά παίζει θέμα υπερθέρμανσης :(

Κρίμα και φαινόταν καλή φάση...

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι κάτοχος ενώς lg g2. Σκέφτομαι πολύ σοβαρά τη μετάβαση σε one plus one. Ποια είναι η γνώμη σας;

Να προσθέσω επιπλέον, μιας και εγώ ήρθα στο ΟΡΟ από G2, ότι έχει πολύ μεγάλη διαφορά, προς το καλύτερο και στο σήμα της συσκευής. Στο χώρο της εργασίας μου, τόσο με το G2, όσο και με το Xperia Z που είχα πιο πριν, είχα πρόβλημα με το σήμα, σε σημείο που έπρεπε να βγαίνω έξω για να έχω σήμα. Τώρα με το ΟΡΟ δεν έχω τόσο μεγάλο πρόβλημα και από το ίδιο σημείο, εννοείται με την ίδια εταιρεία και την ίδια κάρτα SIM, μπορώ να κάνω/δέχομαι κλίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκα 2 καμμένα πίξελ τα οποία δεν με ενοχλούν! Να το στείλω να μου δώσουν καινούργιο;;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκα 2 καμμένα πίξελ τα οποία δεν με ενοχλούν! Να το στείλω να μου δώσουν καινούργιο;;;;

Για την ιστορία πάντως εγώ θα άνοιγα ticket για να δω πως θα ανταποκριθούν...και θα ενημέρωνα και το εδώ τοπικό προς γνώση των υπολοίπων...

Και αν μου καθότανε και αλλαγή ακόμη καλύτερα.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορία πάντως εγώ θα άνοιγα ticket για να δω πως θα ανταποκριθούν...και θα ενημέρωνα και το εδώ τοπικό προς γνώση των υπολοίπων...

Και αν μου καθότανε και αλλαγή ακόμη καλύτερα.

Εγώ είχα ανοίξει ticket για ένα καμένο πιξελ αλλά αφού είχε περάσει ένας μήνας περίπου και η απάντηση ήταν πώς καλύπτουν από 3 καμένα πιξελ και πάνω.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα... εχει κανεις προβημα με το 4G? εχω αλλαξει αρκετες ρομ αλλα σε καμια δεν μπορεσα να πιασω 4G ενω αλλα κινητα οπως g2 και g3 πιανουν κανονικα στον ιδιο χωρο! Γνωριζει κανεις τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα... εχει κανεις προβημα με το 4G? εχω αλλαξει αρκετες ρομ αλλα σε καμια δεν μπορεσα να πιασω 4G ενω αλλα κινητα οπως g2 και g3 πιανουν κανονικα στον ιδιο χωρο! Γνωριζει κανεις τι μπορει να φταιει?

 

Η μη ενεργοποίηση του από τον πάροχο σου.

Sent it From outer Space.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά χρειάζεται αλλαγή η κάρτα σιμ σου με καινούρια, φίλε τσαρλατάνε. (εικάζω πως η δική σου έχει κοπεί,σωστά? Τότε θα είναι αρκετά παλιά και δεν υποστηρίζει 4g)

+ ό,τι είπε ο αποπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Η μη ενεργοποίηση του από τον πάροχο σου.

 

Λογικά χρειάζεται αλλαγή η κάρτα σιμ σου με καινούρια, φίλε τσαρλατάνε. (εικάζω πως η δική σου έχει κοπεί,σωστά? Τότε θα είναι αρκετά παλιά και δεν υποστηρίζει 4g)

+ ό,τι είπε ο αποπάνω.

 

την εχω ενεργοποιησει απο cosmote αλλα η αληθεια ειναι οτι ειναι παλια.. βεβαια οταν ειχα παει να μου την κοψουν την σιμ στον Γερμανο ρωτησα τον τυπο εκει αν θα εχω προβλημα με το 4G επειδη ειναι παλια και μου ειπε πως ειναι μια χαρα! Μαλλον θα παω για αντικατασταση της σιμ!

ευχαριστω για τις απαντησεις!

 

 

** Τελικα ηταν θεμα καρτας σιμ! :)

Edited by charlatanos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...