Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γερμανία βάζω.

Το κινητό βγαίνει 299 ευρώ και τα express μεταφορικά άλλα 4.99 ευρώ.

 

Μιλάω πάντα για το 64αρι.

 

Με βλέπω να το παραγγέλνω απο Κίνα, αλλά δεν θέλω....θέλω τα 2 χρόνια εγγύηση....

Edited by Mamouhalos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια παίζει κάτι για να μπορέσουμε να έχουμε καλυτερη αυτονομία ? το κινητο δεν έχει προγράμμα να μπορέσεις να εναλλασεις ανάλογα την ώρα το performance την φωτεινός ήττα κτλ ? ή εγω δεν τό έχω βρει ?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παρέλαβα κι εγω κινέζικο 16αρι.

 

Άριστες εντυπώσεις εκτός 1-2 σημαδάκια στο νικελ (το οποίο ειναι το μοναδικό πράγμα που δεν μου αρέσει) από κακό φινιρισμα τα οποία όμως φαίνονται με φως και υπό γωνία.

 

Είχε δώρο θήκη και 2 scree protectors.

 

Πήρα τα updates χωρίς πρόβλημα.

 

Το θέμα L ειναι υπέροχο.

 

Η οθόνη ειναι super ευαίσθητη ακούει καλύτερα από iPhone.

 

Σήμα 3G και wifi πολύ καλό.

 

Για το θέμα κιτρινιλα στο κάτω μέρος, αν δεν είχα διαβάσει δεν θα παρατηρούσα τίποτα. Εδώ υπάρχουν στα iPhone 5s μικρές διάφορες από την μια πλευρά στην άλλη. Κάποιοι ίσως εχουν όντως πρόβλημα, το δικό μου όχι. Δεν βρήκα το λόγο να ασχοληθώ και αφησα τις ρυθμίσεις της όπως ειναι.

 

Η κάμερα σε εξωτερικούς χώρους ειναι πολύ καλή.

Σε χαμηλό φωτισμό της λείπει μόνο το software της Samsung. Αν το είχε δεν θα υστερούσε σε τίποτα.

Οποίος διαφωνεί ας τραβήξει φωτο με S5 χρησιμοποιώντας κάποια άλλη εφαρμογή κάμερας από το play και θα καταλάβει.

 

Τελικό συμπέρασμα: μια τέτοια συσκευή σε κάνει να μην βλέπεις το λόγο να δώσεις τα δίπλα χρήματα για κάτι άλλο.

 

@@υπαρχει τρόπος για πιο μικρά εικονίδια;

Βάλε nova!!!

Xaxaxa

Καλορίζικο φίλε

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παρέλαβα κι εγω κινέζικο 16αρι.

 

 

@@υπαρχει τρόπος για πιο μικρά εικονίδια;

 

Settings - Home - Settings - General.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παίζει κάτι για να μπορέσουμε να έχουμε καλυτερη αυτονομία ? το κινητο δεν έχει προγράμμα να μπορέσεις να εναλλασεις ανάλογα την ώρα το performance την φωτεινός ήττα κτλ ? ή εγω δεν τό έχω βρει ?

 

Πόσο καλύτερη αυτονομία βρε φίλε?? Wtf?

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

@mamouhalos

Μήπως σε συνδέει με το PayPal.de?

Το login στον λογαριασμό σου γίνεται?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια παίζει κάτι για να μπορέσουμε να έχουμε καλυτερη αυτονομία ? το κινητο δεν έχει προγράμμα να μπορέσεις να εναλλασεις ανάλογα την ώρα το performance την φωτεινός ήττα κτλ ? ή εγω δεν τό έχω βρει ?

Στο YouTube σε review της Erica Griffin βγαίνουν στο μενού όλα όσα ζητάς. Μάλλον δεν τα έχεις βρει.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό κάνει. Με πετάει στο de paypal

 

Βασικά, στείλε τα χρήματα στο γνωστό σου στη Γερμανία και πες του εκείνος να κάνει την πληρωμή..! :)

free yourself
Link to comment
Share on other sites

Το τερατακι ήρθε (black 64gb, επισημο one+ UK site).Έκανε 4 εργάσιμες απο την αποθήκη μεχρι f2me.Συνολικά 7 ημερολογιακές ημερες για την παράδοση στην Αθήνα.Το συγκαταλεγω μαζί με το note 2 και το m8 στις top συσκευές που έχω δουλεψει.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Δικιο είχες φιλε dream σήμερα παραλαμβάνω και εγω !

 

Τελικά Alex σου ήρθε σήμερα ;

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

@mamouhalos

Πριν λίγη ώρα προσπαθούσα με τα στοιχεία από το PayPal.com να συνδεθω στο PayPal.de. Ενώ αρχικά δεν έμπαινε και με έστελνε στο PayPal.com στην τρίτη προσπάθεια, συνδέθηκε.

Μήπως να επαναλάμβανες την διαδικασία?

Link to comment
Share on other sites

Ναι το πρώτο,sorry για το off-topic παίδες και στα δικα σας!! Μολις το δοκιμάσω θα postaρω και εγω την αποψη μου πιστευω να με κανει να δώσω το S4

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση για το κντ: οταν ερθει,με το καλο,εχει καθολου μπαταρια φορτισμενη?

Εαν ναι,πρεπει να την τελειωσω για να το φορτισψ?

Και γενικοτερα υπαρχει καιος κανονας για την υγειη φορτιση της μπαταριας?

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Ναι το πρώτο,sorry για το off-topic παίδες και στα δικα σας!! Μολις το δοκιμάσω θα postaρω και εγω την αποψη μου πιστευω να με κανει να δώσω το S4

 

Ευχαριστω Alex αλλα δεν ειμαι για τρίτο.Καλα ειναι τα δύο :lol:

 

 

Ερωτηση για το κντ: οταν ερθει,με το καλο,εχει καθολου μπαταρια φορτισμενη?

Εαν ναι,πρεπει να την τελειωσω για να το φορτισψ?

Και γενικοτερα υπαρχει καιος κανονας για την υγειη φορτιση της μπαταριας?

 

Οπως ειναι το βγάζεις και το χρησιμοποιεις απο το κουτί του.Δεν υπάρχει πλεον το φαινομενο μνήμης που υπήρχε πριν 10 χρόνια στις μπαταριες, και αυτα που λενε τα καταστηματα στους πελατες "Πρωτη φόρτιση 6-8 ωρες" ειναι Μ@λ@κιες.

Edited by dream21
iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση για το κντ: οταν ερθει,με το καλο,εχει καθολου μπαταρια φορτισμενη?

Εαν ναι,πρεπει να την τελειωσω για να το φορτισψ?

Και γενικοτερα υπαρχει καιος κανονας για την υγειη φορτιση της μπαταριας?

Απο την εμπειρία μου και μονο (αποψή μου) κάνω 3 πληρεις φορτίσεις με κλειστο το κινητό μεχρι να γεμίσει,και μέτα όποτε θέλω ποτέ δεν είχα πρόβλημα με μπαταρίες

Ps οπως σωστα αναφέρει ο dream τα 8-12ρα ίσχυε παλια αλλα κακος τώρα δεν εχει νοημα

Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει...Αυτά είναι..πες τώρα για το Παιδί και άσε το opo...Αν πει τίποτα η γυναίκα πες δώρο για τον ιό!!!

Te salat ,Κώστα..για πες τώρα για τον 801 την σηκώνει την ανάλυση;;

Γιατί να μην σηκώνει την ανάλυση;δεν είναι qhd

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν είναι qhd;;;τι είναι;

Θα είχε πρόβλημα αν ήταν qhd 2k τεσπα όπως το g3. Εδώ έχουμε 1920*1080

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Te salat ,Κώστα..για πες τώρα για τον 801 την σηκώνει την ανάλυση;;

 

Καλά με 38-39.000 στο AnTuTu, ρωτάς αν "σηκώνει" την ανάλυση ο 801? :confused:

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Ελεγα απο αυριο να του εριχνα mahdi rom me franco kernel αλλ εντελως τυχαια σημερα ο καλος φίλος m3dd0g εβγαλε την crDroid :)
iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ναι το πρώτο,sorry για το off-topic παίδες και στα δικα σας!! Μολις το δοκιμάσω θα postaρω και εγω την αποψη μου πιστευω να με κανει να δώσω το S4

 

Περιμένω με αγωνία τις εντυπώσεις σου μήπως κάνω και γω την τράμπα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να βάλω διαφορετική billing address από shipping. Το δοκίμασα. Λες να αλλάξαν τις ρυθμίσεις;

 

Edit: δεν τα κατάφερα να αλλάξω billing address αλλά παρόλα αυτά πέρασε η πληρωμή μέσω paypal..

Για να μπορεσεις να βαλεις διαφορετικη shipping address πρεπει να πατησεις add new address αλλιως δεν μπαινει.

Link to comment
Share on other sites

Ως παθών θα σας αναφέρω ένα bug μη τύχει σε εσάς και ψάχνεστε.

Είχα ένα θέμα όπου στο ξεκλείδωμα της οθόνης ξαφνικά άρχιζε να παίζει μουσική που έχω στη συσκευή μου.

Το πρόβλημα εμφανίζεται λοιπόν όταν έχουμε ενεργοποιημένο το gesture της μουσικής του music player από τις ρυθμίσεις της συσκευής έτσι ώστε να την ορίζουμε ενώ η οθόνη είναι απενεργοποιημενη. Δείτε παρακάτω :

https://forums.oneplus.net/threads/music-plays-automatically.38869/page-3

 

Ευχαριστώ τον @afilopou για τη "πηγή".

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...