Jump to content

iPhone 5S: Προτάσεις για θήκες Προστασίας!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι όμως ειδικά τα iphone -iPad μετά από μερικούς μήνες χωρίς protector κάνουν μικρές γραμμούλες που φαίνονται όταν το κοιτάς υπό γωνία με κλειστή οθόνη.

Και καλά το iPad δικαιολογειται γιατί ακουμπά κάποιες φορές όλο το χέρι στην τεράστια οθόνη του.

Όμως το iphone δεν θα έπρεπε να κάνει τόσο εύκολα.

Όλα μου τα προηγούμενα iphone έκαναν τέτοιες γραμμές.

Αντιθέτως τα Note 2 & S4 μετά από 9 μήνες χρήσης το καθένα, χωρίς protector δεν είχαν το παραμικρό.

 

Άλλωστε δεν θα αποφάσιζε η apple να πάει σε κρύσταλλο από διαμάντι αν δεν υπήρχε πρόβλημα.

Ναι, δίνουν άλλο gg στη σάμσουγκ. ΑΠό το καλό...

Είναι εντελώς τυχαίο αν θα κάνει ή όχι γρατζουνιές.

Αφήνεις απροστάτευτες τις συσκευές σου Κώστα?? :blink:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δίνουν άλλο gg στη σάμσουγκ. ΑΠό το καλό...

Είναι εντελώς τυχαίο αν θα κάνει ή όχι γρατζουνιές.

Αφήνεις απροστάτευτες τις συσκευές σου Κώστα?? :blink:

 

Τις samsung ναι γιατί χρησιμοποιούσα S-View.

Δεν ξέρω αν η Apple χρησιμοποιεί την ιδια ποιότητα Gorilla glass. Το φινίρισμα όμως ειναι διαφορετικό. Τα κρύσταλλα στις κορυφαίες συσκευές της samsung ειναι πιο glossy απο καθε αλλη συσκευή που εχω χρησιμοποιήσει. Ίσως να πρόκειται για εξτρα επεξεργασία.

Τώρα να ειναι σύμπτωση δεν το νομίζω. Μιλάω για δυο iphone και δυο ipad και 3 galaxy ενα Note 2 και το Note 8.

 

Στο i5s έβαλα απο την ωρα που βγήκε απο την συσκευασία γιατί σκοπευω να το πουλησω σύντομα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τις samsung ναι γιατί χρησιμοποιούσα S-View.

Δεν ξέρω αν η Apple χρησιμοποιεί την ιδια ποιότητα Gorilla glass. Το φινίρισμα όμως ειναι διαφορετικό. Τα κρύσταλλα στις κορυφαίες συσκευές της samsung ειναι πιο glossy απο καθε αλλη συσκευή που εχω χρησιμοποιήσει. Ίσως να πρόκειται για εξτρα επεξεργασία.

Τώρα να ειναι σύμπτωση δεν το νομίζω. Μιλάω για δυο iphone και δυο ipad και 3 galaxy ενα Note 2 και το Note 8.

 

Στο i5s έβαλα απο την ωρα που βγήκε απο την συσκευασία γιατί σκοπευω να το πουλησω σύντομα.

 

Δεν ξέφω αν τα σάσμουγκ έχουν ολοβοφική προστασια, ίσως εκεί να οφείλεται η πιο glossy εμφάνιση.

Εγώ βάζω πάντα προστασία, ότι θήκη και άν έχω. Ποτέ δεν ξέρεις...:cry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέφω αν τα σάσμουγκ έχουν ολοβοφική προστασια, ίσως εκεί να οφείλεται η πιο glossy εμφάνιση.

 

Εγώ βάζω πάντα προστασία, ότι θήκη και άν έχω. Ποτέ δεν ξέρεις...:cry:

 

 

Η μοναδική προστασία που μπορώ να ανεχθώ είναι οι protector από γυαλί.

Πήρα ένα από το eBay για το Νοτε 8 ο οποίος είναι εξαιρετικός και στοίχισε πολύ φθηνά. Παράγγειλα τον ίδιο για το iPhone. Δεν είναι 0.3mm αλλά κοστίζει το 1/4 του spigen και τον έχω δοκιμάσει ένα μήνα με άριστα αποτελέσματα σε ευκρίνεια δαχτυλιες και αντοχή.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όταν το συνδεω στην πριζα για φορτιση το iPhone 5s μου δειχνει ενδειξη ότι ξεκιναει η φορτιση,οταν η φορτιση ειναι 100% δειχνει καμια ενδειξη βγαλτο ?

Γιατι ενα μηνα που το εχω μολις φτασει στο 100% το βγαζω απο την πριζα από μονος μου !

Και δεν ξερω αν είναι full 100%

Edited by DALIKERMAN84
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου προτεινει screen protector μπρος και πισω αλλα να μην ειναι σκληρο-θαμπο. Να εχει καλη ευκρινεια.;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • Administrators
Επιλογές υπάρχουν πάμπολλες και για όλα τα γούστα και βαλάντια από τη στιγμή που τα 5, 5s & se φοράνε ίδιες θήκες και προστασίες οθόνης. Skroutz, bestprice, Amazon, eBay κτλ θα βρεις τα πάντα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Έχω ένα se και το βάζω σε ένα pouch επώνυμο αλλά είναι λίγο σφιχτή υπάρχει περίπτωση να ξεβάψει από το κινητό τα πλαινα...;
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα se και το βάζω σε ένα pouch επώνυμο αλλά είναι λίγο σφιχτή υπάρχει περίπτωση να ξεβάψει από το κινητό τα πλαινα...;

 

Αν τρίβεται με πίεση κάθε μέρα πολλές φορές με τον καιρό ίσως κάπου σου κάνει σημάδια

Καλά είναι να πάρεις κάτι άλλο αν το βλέπεις ότι είναι πολύ σφιχτο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν τρίβεται με πίεση κάθε μέρα πολλές φορές με τον καιρό ίσως κάπου σου κάνει σημάδια

Καλά είναι να πάρεις κάτι άλλο αν το βλέπεις ότι είναι πολύ σφιχτο

 

Πηρα μια griffin σιλικονη πλαγια,και πλατη διαφανη.....εχετε αποψη.......???

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...