Jump to content

iPhone 5S: Προτάσεις για θήκες Προστασίας!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στη αγορά εχουν πέσει συσκευές αμφιβόλου ποιότητας, ελπίζω να μην είναι από τις τυχερές.

 

Προς υποψήφιους αγοράστες iPhone σφραγισμένων: Ζητάτε από τα καταστήματα D.O.A. εγγύηση (dead on arrival), για άμεση αντικατάσταση με άλλη συσκευή σε περίπτωση ελλατωματικής συσκευής. Υπάρχει πολλή παραεισαγωγή, και αμφιβόλλου ποιότητας δυστυχώς!

 

Γι αυτό και εγω έδωσα 35 ευρώ παραπάνω και έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Η συσκευή μου ήταν άψογη εξωτερικά και λειτουργικά.

 

Και και άσχετο. Έχω αγοράσει αρκετές θήκες, όλες επώνυμες.

Αυτή που με βόλεψε περισσότερο και μου επιτρέπει να χαίρομαι την μεταλλική του υφή, είναι μια επωνυμη pouch.

Με το pebble smartwatch μπορω να απαντώ στις κλήσεις χωρίς να το βγάζω απο την θήκη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μας δωσεις ενα λινκ για την θηκη;; Επισης τι ειναι το pebble smartwatch?

 

https://getpebble.com/discover

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Καμία Bugatti θα ναι...

 

Ναι bugatti είναι.

Σήμερα αντάλλαξα 2 αχρησιμοποιητες επώνυμες με την original δερμάτινη της Apple.

 

Αξίζει οσο καμιά άλλη. Οτιδήποτε εκτός αυτής και της bugatti ειναι χαμένα λεφτα.

[ATTACH]43863[/ATTACH]

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ναι bugatti είναι.

Σήμερα αντάλλαξα 2 αχρησιμοποιητες επώνυμες με την original δερμάτινη της Apple.

 

Αξίζει οσο καμιά άλλη. Οτιδήποτε εκτός αυτής και της bugatti ειναι χαμένα λεφτα.

[ATTACH]43863[/ATTACH]

επειδη ειναι δερματινη από την χρηση δεν θα αρχιζει να ξεθωριάζει ?
Link to comment
Share on other sites

Ναι bugatti είναι.

Σήμερα αντάλλαξα 2 αχρησιμοποιητες επώνυμες με την original δερμάτινη της Apple.

 

Αξίζει οσο καμιά άλλη. Οτιδήποτε εκτός αυτής και της bugatti ειναι χαμένα λεφτα.

[ATTACH]43863[/ATTACH]

 

Δε θα συμφωνήσω. Εγώ έχω αυτή και δε συγκρίνεται με καμμία...

http://www.elementcase.com/Ronin-II-G10-Stainless-Steel-iPhone-5-5s-Case-p/api5-2110-ss00.htm

Φυσικά, η τιμή είναι εξωπραγματική, αλλά κάνει το iPhone μου ξεχωριστό (βέβαια φοβάσαι μη τυχόν γρατζουνήσεις τη θήκη πλέον και όχι το κινητό)!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Ναι bugatti είναι.

Σήμερα αντάλλαξα 2 αχρησιμοποιητες επώνυμες με την original δερμάτινη της Apple.

 

Αξίζει οσο καμιά άλλη. Οτιδήποτε εκτός αυτής και της bugatti ειναι χαμένα λεφτα.

[ATTACH]43863[/ATTACH]

 

ποια ειναι της buggati?υπαρχει καποιο λινκ?

Link to comment
Share on other sites

Δε θα συμφωνήσω. Εγώ έχω αυτή και δε συγκρίνεται με καμμία...

http://www.elementcase.com/Ronin-II-G10-Stainless-Steel-iPhone-5-5s-Case-p/api5-2110-ss00.htm

Φυσικά, η τιμή είναι εξωπραγματική, αλλά κάνει το iPhone μου ξεχωριστό (βέβαια φοβάσαι μη τυχόν γρατζουνήσεις τη θήκη πλέον και όχι το κινητό)!

 

Ενταξει, αλλη κατηγορια εντελως. :)

Αλλα 250 ευρω για θηκη, ειναι υπερβολικο για τους περισσοτερους. Ειναι εκτος συγκρισης αυτης της τιμης οι θηκες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω την αντίστοιχη για το χρυσό. Την πρόλαβα στα 219 δολάρια, αλλά μέσα σε ένα μήνα πήγε στα 300 δολάρια, επειδή έγινε sold out. Βέβαια, η element case δε στέλνει Ελλάδα, οπότε εγώ την αγόρασα από case motion. Όντως κάνει το τηλέφωνο μοναδικό, αλλά η αίσθηση που έχει στο χέρι γυμνό, δεν παίζεται.
Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι της buggati?υπαρχει καποιο λινκ?

 

Υπάρχει σε πολλά μαγαζιά. Εγώ την πήρα από εδώ http://www.extreme-mobile.gr/p.Bugatti-SlimFit-leather-case-Dermatini-thiki-Pouch-for-Galaxy-S3-mini-i8190-s-duos-s7562.777183.html

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κώστα, εντάξει η original? είναι καλή, να την πάρω?

μπαίνει - βγαίνει εύκολα? είναι μαλακή στο εσωτερικό φαντάζομαι...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κώστα, εντάξει η original? είναι καλή, να την πάρω?

μπαίνει - βγαίνει εύκολα? είναι μαλακή στο εσωτερικό φαντάζομαι...

 

 

Δεν είναι για βάλε βγάλε, γιατί δεν βγαίνει εύκολα. Αν θες κάτι τέτοιο υπάρχουν δερμάτινα back cover που αφήνουν το πάνω και κάτω μέρος ακάλυπτο και βγαίνουν πολύ εύκολα. Η κάποιο pouch.

 

Η συγκεκριμένη είναι πολύ ποιοτική μέσα έξω, δεν δίνει όγκο και εφαρμόζει τέλεια.

Θα την αφαιρείς μόνο για να καθαρίσεις την συσκευή από τυχόν σκόνες, αν και δεν είδα να περνά τίποτα.

Το κάνει να μοιάζει λίγο με το 5c αλλά παρέχει πλήρη προστασία χωρίς να είναι σε βάρος της κομψότητας.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι για βάλε βγάλε, γιατί δεν βγαίνει εύκολα. Αν θες κάτι τέτοιο υπάρχουν δερμάτινα back cover που αφήνουν το πάνω και κάτω μέρος ακάλυπτο και βγαίνουν πολύ εύκολα. Η κάποιο pouch.

 

Η συγκεκριμένη είναι πολύ ποιοτική μέσα έξω, δεν δίνει όγκο και εφαρμόζει τέλεια.

Θα την αφαιρείς μόνο για να καθαρίσεις την συσκευή από τυχόν σκόνες, αν και δεν είδα να περνά τίποτα.

Το κάνει να μοιάζει λίγο με το 5c αλλά παρέχει πλήρη προστασία χωρίς να είναι σε βάρος της κομψότητας.

Κατάλαβα Κώστα, ευχαριστώ.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]43882[/ATTACH]

 

Σαν γυμνό δεν είναι καμία!!!αλλα έλα που είμαι και λίγο απροσεχτη και το φοβάμαι!☺️ τώρα χρησιμοποιώ αυτή εδώ

Βέβαια τα χρήματα που έχω δώσει σε Θηκες θα είχα πάρει άλλο ένα iPhone αλλα τρέλα είναι αυτή!!!

Edited by dreamangel
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]43882[/ATTACH]

 

Σαν γυμνό δεν είναι καμία!!!αλλα έλα που είμαι και λίγο απροσεχτη και το φοβάμαι!☺️ τώρα χρησιμοποιώ αυτή εδώ

Βέβαια τα χρήματα που έχω δώσει σε Θηκες θα είχα πάρει άλλο ένα iPhone αλλα τρέλα είναι αυτή!!!

 

Συμφωνώ ότι σκέτο έχει άλλη αίσθηση.

Μέχρι τώρα το δούλευα έτσι και το έβαζα σε μαλακό πατς. Όμως καταντά κουραστική η προσοχή που απαιτηται.

Προχθές ταξίδευα και κρατούσα διάφορα στα χέρια μου. Κάποια στιγμή πήγε να μου φύγει.

Μια πτώση και μετά το παντρευεσαι. Δεν πουλιέται με τίποτα.

 

Η original της apple με ικανοποιεί γιατί το δέρμα έχει το ίδιο όμορφη αίσθηση με το μέταλλο και το προφυλάσσει παντού. Του έβαλα κι ένα screen protectot με την ίδια σκληρότητα που έχουν τα γυάλινα αλλά μικρότερο πάχος και είμαι εντάξει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καθε φορά που βλέπω το grey black, μετανοιώνω που επέλεξα το λευκό.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εχω το iphone 5s χρειαζεται να βαλω ζελατινα ?

 

Για να μην γδαρθει η οθονη απο την χρηση !

 

 

Βεβαια χρειαζεται. Αλλιως με τον καιρο θα εμφανιστουν μικρες γρατζουνιτσες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εχω το iphone 5s χρειαζεται να βαλω ζελατινα ?

Για να μην γδαρθει η οθονη απο την χρηση !

 

Το screen protector κρατά δεμένη την οθόνη σε περίπτωση πτώσης πέραν των γρατζουνιών έχετε το υπόψιν :)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το βαζεις με κλειδια στην τσεπη και δεν το ακουμπας αναποδα σε τραπεζια δεν προκειται να γρατζουνιστει η οθονη και εγω ειχα screen protector και οταν το εβγαλα ειδα αλλο κινητο και δεν γρατζουνιεται με τπτ...
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως ειδικά τα iphone -iPad μετά από μερικούς μήνες χωρίς protector κάνουν μικρές γραμμούλες που φαίνονται όταν το κοιτάς υπό γωνία με κλειστή οθόνη.

Και καλά το iPad δικαιολογειται γιατί ακουμπά κάποιες φορές όλο το χέρι στην τεράστια οθόνη του.

Όμως το iphone δεν θα έπρεπε να κάνει τόσο εύκολα.

Όλα μου τα προηγούμενα iphone έκαναν τέτοιες γραμμές.

Αντιθέτως τα Note 2 & S4 μετά από 9 μήνες χρήσης το καθένα, χωρίς protector δεν είχαν το παραμικρό.

 

Άλλωστε δεν θα αποφάσιζε η apple να πάει σε κρύσταλλο από διαμάντι αν δεν υπήρχε πρόβλημα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το βαζεις με κλειδια στην τσεπη και δεν το ακουμπας αναποδα σε τραπεζια δεν προκειται να γρατζουνιστει η οθονη και εγω ειχα screen protector και οταν το εβγαλα ειδα αλλο κινητο και δεν γρατζουνιεται με τπτ...

 

Όπως τα λες ειναι εγω 2 χρόνια το έχω χωρίς ζελατινα. Βέβαια στην τσέπη πάντα μόνο του το βάζω.

Με προστατευτικό λίγο χάνεις την ωραία αίσθηση του γυαλιού της οθόνης

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...