Jump to content

WP 8.1 Developers Preview


x8052
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα για να κατεβασω την developers πρεπει να κανω καμια συνδρομη 'η ειναι δωρεαν ; και αν τη βαλω μετα θα μπορω να βαλω την επισημη;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δωρεάν είναι. Οταν βγει η επίσημη την κατεβάζεις ΟΤΑ και πλέον δεν θα έχεις την dp, εκτός και αν την ξανατρέξεις για εκδοση νεώτερη της επίσημης.

 

Πάντως δεν θα συνιστούσα την dp πλέον, εκτός και αν δεν σε ενοχλούν πιθανά bugs ή αν είσαι developer.

Link to comment
Share on other sites

Σιγά σιγά βγαίνει και η Cyan για DP συσκευές.

http://thepockettech.com/lumia-cyan-update-now-available-developer-preview-handsets/

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήμουν με pd μέχρι χθες, πέρασα την επίσημη cyan μέσω του Nokia recovery tool ή όπως λέγεται, έφαγα ξενερα με τις ελειψεις που έχει , live folders και όταν χτυπάει αφύπνιση να μπορείς να βάλεις επί τόπου σε ποσα λεπτά θες αναβολή, παω μάλλον πάλι σε pd...
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε καμιά αναλυτική λίστα με τις προσθήκες της gdr1; Αναλυτική όμως.

 

Δεν άντεξα και τη βάζω τώρα...

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Μερικές ακόμη ανόητες κατά τη γνώμη μου ελλείψεις του λειτουργικού είναι η η δυνατότητα ενγενούς σύνδεσης σε δίκτυα smb, που θα επέτρεπαν την σύνδεση του σε οποιοδήποτε δίκτυο υπολογιστών.

 

Χωρίς διάθεση για κάποιου είδους διαφήμιση αλλά επειδή είναι προσφορά μόνο για σήμερα και είναι χρήσιμο εργαλείο το ShareFolder Explorer με υποστηριξη για smb shares δωρεάν.

Less Is More
Link to comment
Share on other sites

Μ αρέσει που ήθελα μα βάλω και τη gdr1. Εκατό σφάλματα που έχει βγάλει. Νομίζω οτι όλοι οι κωδικοί σφάλματος της ms έχουν περάσει από τα μάτια μου. Έλεος πλέον... :lol:
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι όλοι οι κωδικοί σφάλματος της ms έχουν περάσει από τα μάτια μου.

 

χαχαχαχαχα :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Σε Lumia 820 η cyan αποδίδει άψογα.

Αλλά και η 8.1 dp gdr1 μου λειτουργεί μια χαρά απροβλημάτιστα πια, είτε με black είτε με cyan drivers.

Προσωπικά έχω προτιμήσει αυτή τη στιγμή και έχω τη 8.1 gdr 1 developer preview, αφού δεν έχω προβλήματα.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Σε Lumia 820 η cyan αποδίδει άψογα.

Αλλά και η 8.1 dp gdr1 μου λειτουργεί μια χαρά απροβλημάτιστα πια, είτε με black είτε με cyan drivers.

Προσωπικά έχω προτιμήσει αυτή τη στιγμή και έχω τη 8.1 gdr 1 developer preview, αφού δεν έχω προβλήματα.

 

Ο ie έχει τα θεματακια που αναφέρθηκαν?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ο ie έχει τα θεματακια που αναφέρθηκαν?

 

Και εμένα σε 1020 η 8.1 gdr1 τρέχει τελείως απροβλημάτιστα όπως λέει και ο φίλος παραπάνω.

Κώστα αύριο θα το δοκιμάσω αυτό με τον ie και θα σου πω γιατί έως τώρα δεν έχω κάνει σχεδόν καθόλου browsing με το 1020 αφ'οτου έκανα Update και μετά.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα σε 1020 η 8.1 gdr1 τρέχει τελείως απροβλημάτιστα όπως λέει και ο φίλος παραπάνω.

Κώστα αύριο θα το δοκιμάσω αυτό με τον ie και θα σου πω γιατί έως τώρα δεν έχω κάνει σχεδόν καθόλου browsing με το 1020 αφ'οτου έκανα Update και μετά.

 

Πες μου αποτελέσματα γιατί αυτο με φρενάρει.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ο ie έχει τα θεματακια που αναφέρθηκαν?

 

Δε μπορώ να βοηθήσω, δε χρησιμοποιώ IE.

 

ΥΓ: Για όσους χρησιμοποιούν IE, θα μεταφέρω από άλλο site οδηγίες για να ενεργοποιήσουν το μπλοκάρισμα διαφημίσεων στον IE browser των WP.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Ο ie έχει τα θεματακια που αναφέρθηκαν?

- Μιας και το έχω παιδέψει αρκετά το θέμα με το browsing, μάλλον έχει να κάνει με την τεχνολογία των σαιτς.

- Όσα δεν είναι κατασκευασμενα με τα νέα πρότυπα, δεν εμφανίζονται σωστά οι σελίδες τους σε desktop version, έτσι για να δεις τις ψείρες γραμματοσειρες θα πρέπει να κάνεις pinch To zoom και να σέρνεις δεξια-αριστερα για να διαβάσεις σε μια μικρή οθόνη..... Κοινώς δεν αναδιπλωνεται το κείμενο και δεν λειτουργεί η ρύθμιση "διευκόλυνση πρόσβασης ", όπου μπορείς να μεγαλώσεις το κείμενο κατά το δοκούν.

- Αυτό συμβαίνει με το myphone και γι' αυτό έχω γκρινιάξει. Σε άλλο π.χ. ελληνικό τεχνολογικό σαιτ, ο ie 11 δουλεύει άψογα.... αναδιπλωνει το κείμενο, λειτουργεί το double tap και μεγεθύνει τη γραμματοσειρα από την ρύθμιση "διευκόλυνση πρόσβασης " κανονικότατα!!

- Οπότε καταλήγω (με επιφύλαξη, αν κάνω λάθος διορθώστε με) ότι το πρόβλημα δεν το έχει ο browser αλλά ο μηχανισμός του σαιτ μας, που δεν υποστηρίζει τις νέες τεχνολογίες που φέρει ο αναβαθμισμενος ie11 :(

- Το ίδιο θα συμβαίνει φυσικά και σε άλλα, παλιάς τεχνολογίας σαιτς.

- Έτσι, .... αντιλαμβανομαι πια γιατί κάνουν οι σχετικοί..... τα κουνέλια :X

 

- Πέρα όμως από τα παραπάνω, ο browser έχει τα σκαλωματακια του στην dp8.1 Update. (lumia 625)

 

Φιλικά

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσουμε τα προβλήματα που αναφέρθηκαν παραπάνω με τονIE, η τελευταία έκδοση dp έχει στρώσει τα πράγματα.

To κακό είναι ότι το θέμα με τον IE αφορά τον τρόπο λειτουργίας του πλέον και δεν είναι θέμα bug, αλλά θέμα επιλογής. Δηλαδή δεν είναι πρόβλημα της dp αλλά toy IE με τις νέες του δυνατότητες.

 

Μέχρι να εναρμονιστούν όλα τα σάιτ με τις παραπάνω δυνατότητες του ΙΕ (κάτι που θα συμβεί μάλλον αργότερα, παρά νωρίτερα), αυτό είναι ένα πρόβλημα που δεν έχει λύση.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι τραγικό αυτό με τα Updates. Δε μπορώ να περάσω gdr1 με τίποτα.

Παρέλαση όλων των σφαλμάτων της ms.

3 μέρες προσπαθώ..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω 4 accounts στη συσκευή, 2 εκ των οποίων outlook. Ο βασικός της συσκευής .gr και ο δεύτερος .com. Στον πρώτο κανένα πρόβλημα. Στον δεύτερο, στο φάκελο sent, δε δείχνει κανένα από τα mails που έχω στείλει, όσα refresh και να έχω κάνει.. Επίσης, έκανα απεγκατάσταση και εγκατάσταση πάλι το account, αλλα δεν άλλαξε κάτι. Το έχει κάποιος αυτό το θέμα;
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω 4 accounts στη συσκευή, 2 εκ των οποίων outlook. Ο βασικός της συσκευής .gr και ο δεύτερος .com. Στον πρώτο κανένα πρόβλημα. Στον δεύτερο, στο φάκελο sent, δε δείχνει κανένα από τα mails που έχω στείλει, όσα refresh και να έχω κάνει.. Επίσης, έκανα απεγκατάσταση και εγκατάσταση πάλι το account, αλλα δεν άλλαξε κάτι. Το έχει κάποιος αυτό το θέμα;

 

Έχεις συγχρονίσει το φάκελο sent;

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν συγκεκριμένοι mail providers πχ yahoo για τους οποίους τα mail που στέλνεις φαίνεται σα να αποθηκεύονται σε ιδιαίτερο φάκελο.

Και αυτός ο φάκελος δεν είναι μόνο ο 'Sent' αλλά και ο 'Απεσταλμένα'.

Πατάς να εμφανιστούν όλοι οι φάκελοι, κάνεις Συγχρονισμό στο φάκελο που θες και ξαναψάχνεις.

Επίσης τσεκάρεις να εμφανίζονται τα mail χωρίς χρονικό περιορισμό.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα με τον ΙΕ οφειλεται καθαρα στα site και οχι στον browser...και αυτο γτ ολα τα site αποφασισαν να ακολουθησουν το προτυπο του iphone και οχι το κοινο που επρεπε..και στην τελευταια εκδοση του ie ο browser αναγνωριζεται σαν iphone για να μην εχει προβληματα συμβατοτητας...
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Πες μου αποτελέσματα γιατί αυτο με φρενάρει.....

 

Κώστα τελικά δεν είναι για browsing(τουλάχιστον όχι αξιώσεων ακόμα) ο ie στα wp.

Έχω βάλει τέρμα δεξιά το μέγεθος της γραμματοσειρας αλλά σε site όπως το my phone τα γράμματα παραμένουν ψείρες ακόμα και με 2 πλο ταπ.

Σε αναγκάζει να κάνεις ακόμα μεγαλύτερο manual zoom όπου όμως τα fonts δε στοιχίζουν σωστά όλα έγραψαν και τα παιδιά από πάνω οπότε με τη σειρά του αυτό φέρνει το συνεχές scroll δεξιά αριστερά για να διαβάσεις πράγμα απαράδεκτο εν έτη 2014.

Το ίδιο ισχύει και με το κινητό γυρισμένο στα πλάγια όπου παλιά θυμάμαι μπορούσες τουλάχιστον να διαβάσεις ενώ τώρα όχι.

Αυτά σε desctop Mode ο ie.

Σε 1 mobile site που μπήκα(m.redplanet.gr) ήταν 1 χαρά πράγμα που σημαίνει ότι υπάρχουν ασυμβατότητες ακόμα.

Το θέμα είναι εμένα πλέον να έχουν κουράσει όλα αυτά με τις κατώτερες εφαρμογές για ενημέρωση στο ίντερνετ και στα social(tapatalk k ie χάλια, το ίδιο και Facebook, viber etc) και δεν έχω υπομονή οπότε το δουλεύω κυρίως σα τηλέφωνο και κάμερα σε συνδυασμό με λήψη των mails που για μένα είναι σημαντικό και ευτυχώς δουλεύει καλά.

Άσχετο αλλά το Smoothness στα mail είναι κορυφή και απολαμβάνω να...σβήνω τα mail μου απ το 1020! :)

Συνεχίζοντας να πω πως μετά την εμπειρία στο net με το 1020 το S5 μου φαίνεται ότι ήρθε απ τον. ..Άρη, τόσο μεγάλη διαφορά υπάρχει στην αποτελεσματικότητα και στην απόλαυση μεταξύ αυτών των 2 τηλεφώνων(και συνάμα λειτουργικών)που έχω αυτή τη στιγμή.

Μακάρι να κοιτάξουν να τα φτιάξουν αυτά αλλά εγώ δε μπορώ να περιμένω και να παιδεύομαι, θα εξακολουθώ να το έχω για τη χρήση που το είχα και που είναι Super.

Και ελπίζω κάποια στιγμή να φτιάξουν τα πράγματα γιατί το αξίζει το λειτουργικό να έχει σωστές εφαρμογές :)

[ATTACH]49135[/ATTACH]

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

801881e8 Τι είναι αυτό το σφάλμα ρε παιδιά δε το βρίσκω πουθενά! Edited by Jamesc
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά να ρωτήσω κγω κατι? το cisco vpn θα το υποστηρίξουν επιτέλους ποτέ;

http://www.elink.gr

 

Internet ,Προγραμματισμός ,Smartphone Apps, Κατασκευή Ιστοσελίδων, Υποστήριξη Δικτύων, Service H/Y , Graphics - Media

Link to comment
Share on other sites

Έχεις συγχρονίσει το φάκελο sent;

 

Πολλές φορές. Και για να είμαι σίγουρος ότι λέμε το ίδιο, πηγαίνω στο account μου, μετά στο φάκελο sent και κάνω tap το πλήκτρο του συγχρονισμού, σωστά;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω WP black με dp και ότι update υπάρχει διαθέσιμο.το κινητό όταν έχω το 3g και χρησιμοποιώ τον uc browser εκτός απτο ότι ρουφάει τρελα την μπαταρία καεί υπερβολικά και από τις 2 πλευρές δηλαδή και από την πλευρά της οθόνης.ειναι φυσιολογικό αυτό;επίσης το colour pop στην επεξεργασία εικόνας γιατι δεν είναι διαθέσιμο;

Και κάτι τελευταίο το εξώφυλλο στο live tile της μουσικής πρέπει να έχω cyan για να το δω;γιατι τώρα απλά γράφει μόνο το όνομα του συγκροτήματος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...