Jump to content

WP 8.1 Developers Preview


x8052
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα παίζει μια χαρά. Και έχει βελτίωσεις σε σχέση με την 8.0

Μπαίνω κανονικά από τον IE

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γειά χαρά παιδιά.

Μετά την αναβάθμιση σε 8.1 (Lumia 920) δεν μου ανοίγουν τα βίντεο στο you tube. Κατέβασα κάποιες άλλες εφαρμογές απο αυτές που είχα αλλα τίποτα.

Ακούγεται ο ήχος αλλά το βίντεο δέν τρέχει.

Ξέρετε τίποτα ;

Ευχαριστώ

 

Νομίζω είναι θέμα του app προσωρινά αυτό (Youtube). Όπως σου είπαν ναι, μέσω IE παίζει χωρίς πρόβλημα για την ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κι εγώ την 8.1. Εντάξει, περιττό να πω ότι έχω χαζέψει. :D Μόνο καλά μέχρι στιγμής!

 

Τα καταφερες τελικά? Ωραίος... Έλα στην παρέα να χαρούμε όλοι μαζί... :D:D:D

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά παιδιά.

Μετά την αναβάθμιση σε 8.1 (Lumia 920) δεν μου ανοίγουν τα βίντεο στο you tube. Κατέβασα κάποιες άλλες εφαρμογές απο αυτές που είχα αλλα τίποτα.

Ακούγεται ο ήχος αλλά το βίντεο δέν τρέχει.

Ξέρετε τίποτα ;

Ευχαριστώ

Περίεργο μου ακούγεται...

έχω την 8.1 στο 920, και το Youtube HD αλλά και το metrotube μου ανοίγει κανονικά τα βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Τα καταφερες τελικά? Ωραίος... Έλα στην παρέα να χαρούμε όλοι μαζί... :D:D:D

 

Χαχα :lol: Όλα τέλεια. Η κάμερα κανένα θέμα, το reading mode στον browser χωρίς κανένα πρόβλημα ( λειτουργεί και στο myphone ), το WordFlow και γρήγορο και σωστό στις προβλέψεις του ( στα αγγλικά έστω ), η Cortana μου άρεσε και δεν το περίμενα, ο file manager ήταν αυτό που έλειπε σε συσκευές με μικρή εσωτερική μνήμη και το notification+ action center είναι βολικό και στο στυλ των WP ( απλό και λειτουργικό ). Όμως, στα τόσα θετικά δε γινόταν να μη βρω και κάτι αρνητικό... Η κακή ( για να μην πω άθλια ) ενσωμάτωση του facebook στο people's hub..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Και τα καλά νέα συνεχίζονται... Βγήκε update του onedrive που έχει πλέον πρόσβαση στους καταλόγους download κλπ στα wp81. Και πλέον στο μενού share εμφανίζεται πλέον και η επιλογή onedrive.
Link to comment
Share on other sites

Τωρα περναω και εγω τα 8.1 και θελω να ρωτησω κατι,αν βαλω region usa και γλωσα τα Ελληνικα θα μου κατεβασει την Cortana απο το store και θα δουλευει???

ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Τωρα περναω και εγω τα 8.1 και θελω να ρωτησω κατι,αν βαλω region usa και γλωσα τα Ελληνικα θα μου κατεβασει την Cortana απο το store και θα δουλευει???

ευχαριστω...

 

Την Cortana δεν θα την βρεις στο store για να την κανεις εγκατάσταση!

Όχι δυστυχώς δεν θα σου δουλεύει! Θέλει και region και γλώσσα!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Τωρα περναω και εγω τα 8.1 και θελω να ρωτησω κατι,αν βαλω region usa και γλωσα τα Ελληνικα θα μου κατεβασει την Cortana απο το store και θα δουλευει???

ευχαριστω...

 

όχι , θέλει γλώσσα και περιοχή US

Link to comment
Share on other sites

Την Cortana δεν θα την βρεις στο store για να την κανεις εγκατάσταση!

Όχι δυστυχώς δεν θα σου δουλεύει! Θέλει και region και γλώσσα!

 

ευχαριστω για την απαντηση....πως θα περασω την cortana????

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει διαφορά στις ειδοποιήσεις σε σχέση με τα WP8??

 

Γενικά αρκετές εφαρμογές άλλες φορές έρχονται αμέσως και άλλες όχι... Μάλιστα σε κάποιες περιπτώσεις έρχονται όλα μαζί... ΠΧ Viber Messenger OneFootball για παράδειγμα ενώ οι ειδοποιήσεις είχαν σταλεί με διαφορά 5 λεπτών η κάθε μία ήρθαν όλα μαζί...

 

Μετά δουλεύουν κανονικά ξεχωριστά...

 

Ενώ όταν έχω αρκετή ώρα κλειστό το WiFi όταν το ανοίγω τις περισσότερες φορές δεν συγχρονίζει αμέσως τα email...

 

Έχω κανει hard reset αλλά μετά δεν το έστησα από την αρχή, έκανα επαναφορά ρυθμίσεων και εφαρμογών... Υπάρχει περίπτωση να φταίει αυτό? Δηλαδή να χρειάζεται να το ξαναστήσω από την αρχή???

 

Εσάς γενικά πως δουλεύουν οι εφαρμογές?? Έρχονται αμέσως??

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Με wifi συνήθως έρχονται άμεσα. Δυστυχώς μέσω δικτύου κινητής πχ στο whats app πολλές φορές δεν έρχονται ειδοποιήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... Εμένα το αντίθετο... Με 3G (Cosmote) μου έρχονται όλα αμέσως.... Με WiFi ειναι ανάλογα με την ώρα του...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

πολλες εγκαταστασεις αναβαθμησεων μεχρι την τελικη για τα 8.1 ειναι η τριτη που γινετε αυτη την στιγμη.....αν ηξερα οτιθ θα επερνε τοση πολυ ωρα μαλλον θα το αφηνα για αυριο......τωρα ειναι στα γραναζια και ειναι ακομα στην αρχη.....καλο κουραγιο

μαλλον θα επρεπε να του ειχα βγαλει τις περισσοτερες εφαρμογες που ειχα στην συσκευη,γιατι διαβασα οτι αν εχεις πολλες εφαρμογες καθυστερει η αναβαθμηση......

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποιες εφαρμογες προτειματε να περνατε στην SD?

επισης περνανε ολοκληρες οι εφαρμογες ή οπως στο android ενα κομματι τους?

Αυτες που ειχατε πριν βαλετε τα 8.1 τις μετακινησατε?αν ναι πως? απο τις ρυθμισεις ή σβησιμο ξαναπερασμα?

To stop the music το χρειάζεστε ακόμα;

Edited by Zaxos7
Link to comment
Share on other sites

Με wifi συνήθως έρχονται άμεσα. Δυστυχώς μέσω δικτύου κινητής πχ στο whats app πολλές φορές δεν έρχονται ειδοποιήσεις.

 

Ανάλογα τα κέφια του, και σε εμένα την ίδια συμπεριφορά μου εμφανίζει (Cosmote).

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Πως γίνεται η εφαρμογή Μουσική να λέει ότι δεν είναι διαθέσιμη για Ελλάδα και να είναι εγκατεστημένη. Αλλα να μην μπορώ να κάνω την αναβάθμιση; και γιατί ενώ η mix radio δεν είναι για Ελλάδα δεν είναι εγκατεστημένη;
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Πως γίνεται η εφαρμογή Μουσική να λέει ότι δεν είναι διαθέσιμη για Ελλάδα και να είναι εγκατεστημένη. Αλλα να μην μπορώ να κάνω την αναβάθμιση; και γιατί ενώ η mix radio δεν είναι για Ελλάδα δεν είναι εγκατεστημένη;

 

Το XBOX Music όπως και το mix radio δεν είναι διαθεσιμα στην Ελλάδα.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Το XBOX Music όπως και το mix radio δεν είναι διαθεσιμα στην Ελλάδα.

Το XBOX Music ειναι η Μουσικη στα Windows 8.1.Ειναι η default εφαρμογη που σου προσφερει το λειτουργικο. Απο την στιγμη που με το που περασαμε την 8.1 μας την εχει σαν βασικη εφαρμογη για την μουσικη, δεν γινεται να μου λεει "Δεν σου δινω το update" και να πρεπει να καθομαι να γυρναω το κινητο σε ρυθμισεισ Η.Π.Α. για να βαλω το update.Απαραδεκτο.

Edited by Zaxos7
Link to comment
Share on other sites

Το XBOX Music ειναι η Μουσικη στα Windows 8.1.Ειναι η default εφαρμογη που σου προσφερει το λειτουργικο. Απο την στιγμη που με το που περασαμε την 8.1 μας την εχει σαν βασικη εφαρμογη για την μουσικη, δεν γινεται να μου λεει "Δεν σου δινω το update" και να πρεπει να καθομαι να γυρναω το κινητο σε ρυθμισεισ Η.Π.Α. για να βαλω το update.Απαραδεκτο.

 

Την ίδια αποψη εχω και εγω.

Μηπως με τον ιδιο τροπο μπορω να βαλω και το mix radio? Και οταν το γυρισω ελλαδα να μπορω να το δουλέψω?

Επισης στη Μουσική καθε φορα που την ανοιγω ζηταει να δεχτω κατι ορους. Τι είναι αυτό?

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Την ίδια αποψη εχω και εγω.

Μηπως με τον ιδιο τροπο μπορω να βαλω και το mix radio? Και οταν το γυρισω ελλαδα να μπορω να το δουλέψω?

Επισης στη Μουσική καθε φορα που την ανοιγω ζηταει να δεχτω κατι ορους. Τι είναι αυτό?

 

To mix radio δεν το χρησιμοποιο και δεν ξερω.

Στην Μουσικη δεν μου βγαζει τιποτα τετοιο.αν θεσ τραβα ενα screenshot και ποσταρε να το δουμε (στα 8.1 ειναι power button & volume + μαζι)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...