Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω δεν θα εμπιστευομουν κανενα κινητο μεσα σε νερο .

 

απ την εμπειρία που έχω πλέον το προσυπογράφω :)

 

Σκέψου το ενδεχόμενο αφού ζητάνε 160 € αν μπορείς να βάλεις κάποιο ποσό ακόμα και να πάρεις κάτι καλύτερο. Απλά μια σκέψη μοιράζομαι.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

και μένα μου πέρασε απ το μυαλό αλλά δύσκολες εποχές :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

απ την εμπειρία που έχω πλέον το προσυπογράφω :)

 

 

 

και μένα μου πέρασε απ το μυαλό αλλά δύσκολες εποχές :(

Δεν αντιλέγω....σίγουρα είναι δύσκολα! Απλά επειδή ούτως ή άλλως τα 160 θα τα δώσεις μπορεί με άλλα πχ 50 να βρεις κάτι άλλο που να κρατήσει ακόμα 2 χρόνια.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω....σίγουρα είναι δύσκολα! Απλά επειδή ούτως ή άλλως τα 160 θα τα δώσεις μπορεί με άλλα πχ 50 να βρεις κάτι άλλο που να κρατήσει ακόμα 2 χρόνια.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

αυτό που θα με ενδιέφερε είναι το S6 για τον σταθεροποιητή εικόνας που έχει στην φωτογραφική του αλλά απέχει αρκετά απ το ποσό επιδιόρθωσης, οπότε καινούργια οθόνη προς το παρόν!!

Link to comment
Share on other sites

αυτό που θα με ενδιέφερε είναι το S6 για τον σταθεροποιητή εικόνας που έχει στην φωτογραφική του αλλά απέχει αρκετά απ το ποσό επιδιόρθωσης, οπότε καινούργια οθόνη προς το παρόν!!

Δώσε 210 περίπου, δε θυμάμαι ακριβώς πόσο είναι, και πάρε nexus 5x

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους

να πω την εμπειρία μου ή μάλλον τον πόνο μου πλέον

κάτοχος του κινητού εδώ και 10 μήνες, είπα προχθές για πρώτη φορά να εκμεταλλευτώ τις αδιάβροχες "ικανότητες" του κινητού μου

κάνοντας μπάνιο σε μια πισίνα λέω να τραβήξω ένα βίντεο και να το βάλω και κάτω από το νερό, αφού πιέζω πίσω καπάκι και προστασία θύρας, μην τυχόν και κάτι ήταν ανοιχτό και αφού αλήθεια κάνω πολλές σκέψεις αν θα πρέπει να το δοκιμάσω αλλά λέω τι στο καλό, τόση διαφήμιση για το αδιάβροχο πιστοποίηση έ ας το βάλω

Μέγα λάθος, με το που το έβαλα περίπου 15 πόντους κάτω από το νερό και ακριβώς σε 10 δεύτερα έσβησε, άρχισε να δονίζετε σχεδόν συνεχώς και αφού έβγαλα την μπαταρία, μου ξανάνοιξε την επόμενη μέρα αλλά χωρίς πλέον να φαίνεται τίποτα στην οθόνη, λειτουργεί η αφή αλλά μαύρη μαυρίλα στην οθόνη

τι να πω ....κία μου, αλλά λες αδιάβροχο, τέλος πάντων αν δεν το χετε δοκιμάσει καλύτερα να το αποφύγετε , το δικό μου πνίγηκε !!!

 

Τελικά ήσουν πολύ άτυχος! Για το πρόβλημα της οθόνης εννοώ!

Το δικό μου το έχω σχεδόν 2 χρόνια,και πέρυσι το καλοκαίρι αποφάσισα μετά απο πολύ σκεψη να το βουτήξω στην θάλασσα! Το αποτέλεσμα ήταν ότι τράβηξα αρκετά βιντεο μεσα στο νερό και ακόμα και τώρα (φτου,φτου να μην το ματιάσω) δεν έχει το παραμικρό πρόβλημα! Και εκτός αυτού, έχει περάσει και πολλές άλλες κακουχίες και με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο! Και αυτός είναι και ο βασικός λόγος που ξαναγυρνάω στο τέλος, σε αυτο το κινητό εδω και τόσο καιρό!!!

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Δώσε 210 περίπου, δε θυμάμαι ακριβώς πόσο είναι, και πάρε nexus 5x

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συμφωνώ με τον συμφουριτη. Τουλάχιστον θα έχεις κάτι πιο καινούριο, καθαρό Android και πολύ καλύτερο με ελάχιστα χρήματα παραπάνω από αυτά που έτσι και αλλιώς θα δώσεις. (η LG στα nexus είναι μανούλα)

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί καλύτερο το 5Χ χωρίς amoled χωρίς Micro SD χωρίς αποσπώμενη μπαταρία? (Να μην αναφέρω πως το S5 μου είναι δικαρτο)
Link to comment
Share on other sites

Γιατί καλύτερο το 5Χ χωρίς amoled χωρίς Micro SD χωρίς αποσπώμενη μπαταρία? (Να μην αναφέρω πως το S5 μου είναι δικαρτο)

Γιατί το ένα είναι μοντέλο τέλη 2015 και το άλλο είναι αρχή 2014... Πιο γρήγορο επεξεργαστή, πιο καλή κάμερα, πιο γρήγορη μνήμη... Αυτά νομίζω αρκούν... Το αστείο με την αμολεντ που λέμε όλοι όσοι έχουμε σαμσουνγκ κανέναν δεν πείθει.. Αμολεντ έχει και το GS3 δεν βλέπω κανέναν να το προτιμάει εν ετη 2016

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω και το S5 και το Nexus 5X και το Nexus ειναι καλυτερο σε ολους τους τομεις...

Στο μονο που ειναι καλθτερο το S5 ειναι η μπαταρια....

Φυσικα το ενα εχει καθαρο android και αυτο απο μονο του ειναι πλεονεκτημα...

Link to comment
Share on other sites

Εχω μπερδευτει με κατι ερωτησεις με επικαλιψεις οθονης,αδειες της 6αρας, και κατι αλλα που μου ζηταει το λειτουργικο.υπαρχει κανενα tutorial να βγαλω καμια ακρη;
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Εχω μπερδευτει με κατι ερωτησεις με επικαλιψεις οθονης,αδειες της 6αρας, και κατι αλλα που μου ζηταει το λειτουργικο.υπαρχει κανενα tutorial να βγαλω καμια ακρη;

Πάτα ναι σε όλα, και μη δίνεις σημασία

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάτα ναι σε όλα, και μη δίνεις σημασία

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν μου λεει ναι η ιχι αλλα να απενεργοποιησω κατι που επικαλυπτει κατι αλλο κλπ χαμος!!!!!!

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Έχω το s5 plus και μου ήρθε η 6.0.1 T-mobile γερμανικό. Αξίζει να κάνω τη μετάβαση? Γιατί ακόμα έχω 13 μήνες εγγύηση, μην μπλέξω με root για επιστροφή στην 5.0.2. Όποιος γνωρίζει, παρακαλώ να μου πει. . Ένα θέμα που έχω γενικότερα με την 5.0.2 είναι ότι επειδή έχω και facebook και messenger εγκατεστημένα, όταν πρωτομπαίνω στο internet, για 2-3 λεπτά μπορεί και παραπάνω, είναι σαν να κολλάει...και πρέπει να περιμένω μέχρι να πάρει μπρος. Αν βγάλω facebook και messenger και βάλω την lite εκδοση, όλα γίνονται άμεσα. Πιστεύω ότι κάτι παίζεται με τη ram, που είναι πάντα 1,4/1,72 used. Edited by spinos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Έχω το s5 plus και μου ήρθε η 6.0.1 T-mobile γερμανικό. Αξίζει να κάνω τη μετάβαση? Γιατί ακόμα έχω 13 μήνες εγγύηση, μην μπλέξω με root για επιστροφή στην 5.0.2. Όποιος γνωρίζει, παρακαλώ να μου πει.

Κάνε, ναι

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σας.

Στο τηλεφωνο μου G900F, μετα από την αναβαθμηση σε android 6.0.1 και marshmallow, εχω παρατηρήσει πως έχει δυσκολία στα να πιασει φουλ σημα κινητης τηλεφωνιας κ τις περισσοτερες φορες ειναι εκτος δικτυου. Συμβαινει σε περιοχη που είχε και εχει σημα.

1)Πέρασα απο την Wind (μπας και κανουν αναβαθμιση σε καμοια κεραια) και μου ειπαν πως δεν υπαρχει κανενα προβλημα στην περιοχή μου.

2)Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων, μπας και έφταιγε το τηλ που ηταν "φορτωμένο", αλλα παλι τα ίδια.

3)Σημερα πέρασα και απο ενα καταστημα wind να μου αλλαξουν την sim, αλλα και παλι τίποτα.

 

Υπάρχει περιπτωση να ειναι λογω της αναβαθμησης 6.0.1 και marshmallow?

 

Το τηλεφωνο δεν ειναι "πειραγμενο" κ δεν ειχα ποτε προβλημα.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει καθαρή εγκατάσταση ή επαναφορά μόνο μετά την αναβάθμιση;

Η προσωπική μου εμπειρία λέει ότι μια φορά που έκανα αναβάθμιση μέσω wifi, μια από τις πολλές της 5.0, σε δυο μέρες κατέβασα από sammobile το αρχείο και την έκανα ξανά... Δεν συγκρίνεται. Στη μια περίπτωση μπορεί να έχεις ψιλοπροβληματάκια, στην άλλη αποκλείεται...

Motorola Atrix -> Galaxy S5 -> Mi Note 2 -> S9+
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Έκανα αναβάθμιση εχθές από Ωμέγα ρομ σε μαρσμελοου 6 και κλείδωσε ο λογαριασμός μου στο Samsung Account. Ενώ από υπολογιστή μπαίνει κανονικά στο Samsung Account μου στο κινητό δεν μπορώ να συνδεθώ. Προσπάθησα να φλασαρο άλλη ρομ και δεν γίνετε μου γραφεί αποτυχία επεξεργασίας.

Τι μπορώ να κάνω γι αυτό? Ξέρει κάποιος ποσό θα στοίχιση να το πάω σε ένα κατάστημα να το ξεκλειδώσουν;

 

*Τελικα λύθηκε το πρόβλημα το πήγα στο μαγαζί που το αγόρασα και το ξεκλήδωσαν και το κόστος μεγάλο τέλος πάντων όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε, ναι

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σευχαριστώ φίλε, το τηλέφωνο έγινε πιο γρήγορο και δεν κολλάει στη ram. Το μόνο αρνητικό είναι ότι άφησαν πάνω κάτω τα ίδια εικονίδια στο μενού και δεν έβαλαν και themes. Και άλλα κατώτερα έχουν themes. Τι να πεις.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σας.

Στο τηλεφωνο μου G900F, μετα από την αναβαθμηση σε android 6.0.1 και marshmallow, εχω παρατηρήσει πως έχει δυσκολία στα να πιασει φουλ σημα κινητης τηλεφωνιας κ τις περισσοτερες φορες ειναι εκτος δικτυου. Συμβαινει σε περιοχη που είχε και εχει σημα.

1)Πέρασα απο την Wind (μπας και κανουν αναβαθμιση σε καμοια κεραια) και μου ειπαν πως δεν υπαρχει κανενα προβλημα στην περιοχή μου.

2)Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων, μπας και έφταιγε το τηλ που ηταν "φορτωμένο", αλλα παλι τα ίδια.

3)Σημερα πέρασα και απο ενα καταστημα wind να μου αλλαξουν την sim, αλλα και παλι τίποτα.

 

Υπάρχει περιπτωση να ειναι λογω της αναβαθμησης 6.0.1 και marshmallow?

 

Το τηλεφωνο δεν ειναι "πειραγμενο" κ δεν ειχα ποτε προβλημα.

 

Έχεις κάνει καθαρή εγκατάσταση ή επαναφορά μόνο μετά την αναβάθμιση;

Η προσωπική μου εμπειρία λέει ότι μια φορά που έκανα αναβάθμιση μέσω wifi, μια από τις πολλές της 5.0, σε δυο μέρες κατέβασα από sammobile το αρχείο και την έκανα ξανά... Δεν συγκρίνεται. Στη μια περίπτωση μπορεί να έχεις ψιλοπροβληματάκια, στην άλλη αποκλείεται...

 

Μετά από αυτα που ανέφερα πιο πάνω, πηγα το τηλεφωνο στη σαμσουνγκ, μπας και εντοπισουν το προβλημα. Τους ειπα οτι εκανα την αναβαθμιση μεσω wifi και μου ειπαν πως θα το κανουν φορματ μεσω kies για να γινει σωστα, καθως επισης να τσεκαρουν και ολο το τηλεφωνο.

Με πηραν μετα απο ενα 4ωρο για να παω να το παρω αφου ειχαν κανει φορματ με κιες και ελενγχο και τα βρηκαν ολα οκ, και οταν ηρθα σπιτι εβαλα την sim και δεν εβλεπε την wind αλλα μονο κοσμοτε κ βονταφον.

 

Εβαλα την σιμ σε ενα μικρουλι σαμσουνγκ που εχω, και το σημα ειναι καμπανα.

 

Δεν ξερω τι εχει παθει το S5, αλλα με εχει εκνευρίσει γιατι δεν το εχω ούτε χρόνο και γιατι εχω χασει αρκετες δουλειες λογω απώλειας σηματος

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Η λειτουργία για το nfc που ειναι στο s5 ;

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην "κουρτινα" απο πάνω.

Εαν δεν το εχεις στην κουρτινα, ανοιξε στο πλαι τις επιλογες για να δεις ολες τις συντομευσεις της κουρτινας (drop down menu), και να τις βαλεις οπως θες εσυ

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα και καλό χειμώνα να χουμε. Να κάνω μια ερώτηση ροοτ τα αρχεία παραμένουν ίδια και στην 6.0.1 δηλαδή του cf root?
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου εκανε μια αναβαθμιση καπου 30ΜΒ με....317 βελτιωσεις !!!

 

Ξερει καποιος τι ειναι ?

 

http://imgur.com/a/eAByw

 

http://imgur.com/a/UuwGM

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου εκανε μια αναβαθμιση καπου 30ΜΒ με....317 βελτιωσεις !!!

 

Ξερει καποιος τι ειναι ?

 

http://imgur.com/a/eAByw

 

http://imgur.com/a/UuwGM

Security patch august...

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου εκανε μια αναβαθμιση καπου 30ΜΒ με....317 βελτιωσεις !!!

 

Ξερει καποιος τι ειναι ?

 

http://imgur.com/a/eAByw

 

http://imgur.com/a/UuwGM

 

Το 317 είναι οι εφαρμογές που έχεις εγκατεστημένες και τους κάνει βελτιστοποίηση... :rolleyes:

Το Update είναι Security patch όπως είπε και ο φίλος.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...