Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

@fili ...

 

Σε ανάλογη περίπτωση που μου είχε τύχει στο παρελθόν έφταιγε το καλώδιο (οι αναβαθμίσεις πιθανόν να είναι σύμπτωση).

 

Το πρόβλημα σε αυτή την περίπτωση είναι ότι δυσκολεύτηκα πολύ να βρω καλώδιο που να κάνει σωστή φόρτιση και κατέληξα σε original Samsung (με το ανάλογο κόστος) διότι ότι άλλο αγόρασα απλά δεν έκανε την δουλειά (από το ... δεν φορτίζω καθόλου έως θέλω κατ' ελάχιστον 3,5 ώρες για πλήρη φόρτιση το καλύτερο).

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον φταίει το καλώδιο τελικά.. Δοκίμασα ένα άλλο φορτιστη της σαμσουνγκ και φόρτιζε πιο γρήγορα. Πόσο περίπου στοιχίζει ένας γνήσιος φορτιστής?

 

Να ρωτήσω και κάτι άλλο... Η εγγύηση του κινητού είναι μέχρι αρχές Αυγούστου.. Ο φορτιστής είναι μέσα στην εγγύηση?

Edited by fili
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον φταίει το καλώδιο τελικά.. Δοκίμασα ένα άλλο φορτιστη της σαμσουνγκ και φόρτιζε πιο γρήγορα. Πόσο περίπου στοιχίζει ένας γνήσιος φορτιστής?

 

Να ρωτήσω και κάτι άλλο... Η εγγύηση του κινητού είναι μέχρι αρχές Αυγούστου.. Ο φορτιστής είναι μέσα στην εγγύηση?

Όχι

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, εκανα την αναβάθμιση μέσω ΟΤΕ και εγώ γιατί το ΚΙΕS δεν τη έβρισκε... δείτε της παράκάρωμα εικών ες και πείτε μου αν το έκανα σωστά???? Έκάνα πρώτα επαναφορά εργοστασιακή ριθμισεων και μετά πέρασα την αναβάθμιση! !!!! Πάντως μέχρι τώρα που το δούλεψα λίγο βλέπω αρκετές διαφορές σε σχέση με τη εμφάνιση αν συγκρίνω την 6.0.1 στο s6 και στο s7 μόνο τα εικονίδια που άλλαξαν όλα τα άλλα τα βλέπω τα ίδια. ... κάποια bug πάντως βλέπω σε σχέση με το wifi που ενώ είναι συνδεόμενο λεεο δεν υπάρχει σύνδεση και καπιους συγχρονισμός δεν συγχρονίζει με τίποτα το Facebook με το κινητό ούτε επαφές ούτε τίποτα ούτε από της ριθμησεις..... αν σας έκανε καί εσάς το ίδιο πείτε η αν είδατε και κάτι άλλο? ????
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως γίνεται να μην μου βγάζει αυτήν την επιλογή για το ποια μέρα θα μπει το ξυπνητήρι;;;https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160704/5ae7569411b589504ff1dea6df11c6ca.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, εκανα την αναβάθμιση μέσω ΟΤΕ και εγώ γιατί το ΚΙΕS δεν τη έβρισκε... δείτε της παράκάρωμα εικών ες και πείτε μου αν το έκανα σωστά???? Έκάνα πρώτα επαναφορά εργοστασιακή ριθμισεων και μετά πέρασα την αναβάθμιση! !!!! Πάντως μέχρι τώρα που το δούλεψα λίγο βλέπω αρκετές διαφορές σε σχέση με τη εμφάνιση αν συγκρίνω την 6.0.1 στο s6 και στο s7 μόνο τα εικονίδια που άλλαξαν όλα τα άλλα τα βλέπω τα ίδια. ... κάποια bug πάντως βλέπω σε σχέση με το wifi που ενώ είναι συνδεόμενο λεεο δεν υπάρχει σύνδεση και καπιους συγχρονισμός δεν συγχρονίζει με τίποτα το Facebook με το κινητό ούτε επαφές ούτε τίποτα ούτε από της ριθμησεις..... αν σας έκανε καί εσάς το ίδιο πείτε η αν είδατε και κάτι άλλο? ????

 

Είχα το ίδιο θέμα

 

Βρες στο wifi την σύνδεση σου

Πατά συνεχόμενα την σύνδεση σου μέχρι να σου βγάλει:τροπο διαμορφ δικτυου

Πατά τροποπ διαμορφ δικυιου και μετά εμφάνιση συνθετών επιλογών και μετά διακομιστές proxy και επέλεξε κανένα.

Ελπίζω να βοήθησα.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κάποιος που έχει android 6.0.1 και την εφαρμογή lightflow να μου πει αν δουλεύει χωρίς πρόβλημα. Δουλεύουν όλα τα χρώματα των led όπως και στο android 5;

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανένας καστομια ανδροιδ 6.0.1 με το λογισμικό του s6 ή του s7 port;; ;

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετα την τελευταια αναβαθμιση οταν ανοιγω το κινητο ή κανω επανεκκινηση δεν ακουγεται ο χαρακτηριστικος ηχος που πριν για να βγει ηθελε root .Οχι οτι με ενοχλει αυτο αλλα απλα ρωταω αν το παρατηρησε και καποιος αλλος.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ισχύει. Ούτε σ' εμένα ακούγεται.

 

Καλο ειναι αυτο ....

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έδωσε στη δικιά μου το S5 και όταν κάνει κλήσεις την ακούνε και τους ακούει κανονικότατα. Όταν κάνουμε κλήση skype η viber με ακούει αλλά δεν την ακούω καθόλου.....ξερει κανεις τι παίζει?

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ποια έκδοση χωρας 6.0.1 είναι αυτή τη στιγμή η πιο low battery drain ? Το φλασαρα Μάιο με Netherlands γιατί ήταν η πρώτη για S5 σε 6.0.1. Υπάρχει αυτή τη στιγμή κάποια καλύτερη?

 

Συγχωρέστε με αν κάνω σε κάποια πράγματα λάθος αλλά δεν ασχολούμαι και πολύ.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Edited by michaelp900
Link to comment
Share on other sites

Επίσης ποια έκδοση χωρας 6.0.1 είναι αυτή τη στιγμή η πιο low battery drain ? Το φλασαρα Μάιο με Netherlands γιατί ήταν η πρώτη για S5 σε 6.0.1. Υπάρχει αυτή τη στιγμή κάποια καλύτερη?

 

Συγχωρέστε με αν κάνω σε κάποια πράγματα λάθος αλλά δεν ασχολούμαι και πολύ.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

ΡΕ ΠΑΊΔΕΣ ΚΑΝΈΝΑΣ?????

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΊΔΕΣ ΚΑΝΈΝΑΣ?????

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Καλημερα,εγω εχω περασμενη την αγγλικη BTU και ειμαι ευχαριστημενος,αν και νομιζω αν ειναι επισημες ολες ιδιες ειναι η χωρα αλλαζει.

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,εγω εχω περασμενη την αγγλικη BTU και ειμαι ευχαριστημενος,αν και νομιζω αν ειναι επισημες ολες ιδιες ειναι η χωρα αλλαζει.

Σε ευχαριστώ πολύ. Απλά ρωτάω γιατί πολλοί λένε πως αλλάζουνε το CSC λόγο πιο συχνών ενημέρωσεων και είναι καλύτερα.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μια χαρη παιδια μπορει καποιος που φοραει Marshmallow να κανει extract τον κερνελ το boot.img ειναι θελώ να το φλασαρω
Link to comment
Share on other sites

ξέρετε εάν κάποιος αλλάζει μόνο το τζάμι?

 

 

 

Κάποιοι λέγανε ότι αλλάζει αλλά είναι τόσο λεπτή η κόλληση μεταξύ τζαμιού και οθόνης που είναι ΠΑΡΑ πολύ δύσκολο.

 

 

Sent from my iPod touch using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ξέρετε εάν κάποιος αλλάζει μόνο το τζάμι?

Αλλάζει αλλά μην το κάνεις, θα γίνει μαύρο χάλι. Σε καμιά περίπτωση δεν γίνεται σα το εργοστασιακό.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!!!! Μετά από όσο 2 εβδομάδες που μας έδωσε η samsung την 6.0.1 υπάρχουν κάποια προβλήματα και θέλω να ρωτήσω αν τα έχετε και εσείς η τα έχω μόνο εγώ! !! Σε μένα λοιπόν δεν συγχρονίζει το Facebook και δενα μπόρω να δω στις επαφές τα άτομα του Facebook ότι και να κάνω λέει συγχρονισμός απεργον... το Facebook επίσης και σε κάποια άλλα προγραμΜάτα ενώ εχως ανοιχτό το wifi λέει ότι δεν υπάρχει σύνδεση κλείνω και ανοίγω το πρόγραμμα και μετά δουλεύουν κανονικά. ... και το δακτύλικο αποτυπομα όταν ανοίγω το κινητό ή όταν κάνω επανεκκίνηση δεν το βλεπει και ζητάει κωδικό ασφαλείας μετά το βλεπει κανονικά! !! Κάνεις άλλος τα εχει αυτά η μόνο εγώ τα έχω! !! Αντιλήφθηκε κάνεις τίποτα άλλο????
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!!!! Μετά από όσο 2 εβδομάδες που μας έδωσε η samsung την 6.0.1 υπάρχουν κάποια προβλήματα και θέλω να ρωτήσω αν τα έχετε και εσείς η τα έχω μόνο εγώ! !! Σε μένα λοιπόν δεν συγχρονίζει το Facebook και δενα μπόρω να δω στις επαφές τα άτομα του Facebook ότι και να κάνω λέει συγχρονισμός απεργον... το Facebook επίσης και σε κάποια άλλα προγραμΜάτα ενώ εχως ανοιχτό το wifi λέει ότι δεν υπάρχει σύνδεση κλείνω και ανοίγω το πρόγραμμα και μετά δουλεύουν κανονικά. ... και το δακτύλικο αποτυπομα όταν ανοίγω το κινητό ή όταν κάνω επανεκκίνηση δεν το βλεπει και ζητάει κωδικό ασφαλείας μετά το βλεπει κανονικά! !! Κάνεις άλλος τα εχει αυτά η μόνο εγώ τα έχω! !! Αντιλήφθηκε κάνεις τίποτα άλλο????

Σκέψου αυτό με το Facebook το έχω και εγώ σε S7. 2 ενημερώσεις έχει πάρει. Στη μία δούλευε και τώρα ξανά τα ίδια.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...