Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε μαγκες γίνεται να κρύψουμε το ρουτ, γιατί μου κάνει νερά το winbank

 

Στάλθηκε από το SM-G903F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χμμ αφού γράφει ο Knox σε 0x1 περίεργο πού σου κάνει νερά παίξε με τα permission στην εφαρμογή μπας και στρώσει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Μπορουμε να βαλουμε ρομ αλλης χωρας χωρις να χαθει η εγγυηση?

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να βαλουμε ρομ αλλης χωρας χωρις να χαθει η εγγυηση?

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιατί να το κάνεις;

 

Στάλθηκε από το SM-G903F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να βαλουμε ρομ αλλης χωρας χωρις να χαθει η εγγυηση?

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορεις αλλα δν μπορει κανεις να σου εγγυηθει οτι ο Knox δεν θα γραψει...

Λογικα δεν θα γραψει αλλα εχουν παρατηρηθει και τετοια φαινονενα....

Εσυ ρισκαρεις

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση σε 6.0 και δεν μπορώ να βρω πως να εμφανίζονται οι επαφές του Facebook στις επαφές μου για να τις συγχρονίσω με τις υπάρχουσες επαφές που έχω από Google Gmail και να συνδέσω τις επαφές.

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να βρω τι είναι αυτό που έχει κάνει το κινητό μου S5 να σέρνεται τελευταία;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να βρω τι είναι αυτό που έχει κάνει το κινητό μου S5 να σέρνεται τελευταία;

Μαντάμ ζαΐρα

 

Στάλθηκε από το SM-G903F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να βρω τι είναι αυτό που έχει κάνει το κινητό μου S5 να σέρνεται τελευταία;

 

Υπαρχει....Τι εχεις κανει τωρα τελευταια και σερνετε??

Πως σερνετε??

Μερα την αναβαθμηση??

Εκανες επαναφορα πριν και μετα την αναβαθμηση η μετα την αναβαθμηση χρησιμοποιησες backup???

Εβαλες καμια εφαρμογη και μετα σου εκανε το προβλημα??Κατι εχεις κανει εσυ και αλλαξε συμπεριφορα η συσκευη...

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει αναβάθμιση OTA (χωρίς επαναφορά) στην τελευταία έκδοση αλλά για βδομάδες όλα κυλούσαν όπως πριν ή μάλλον και καλύτερα.

Εφαρμογές δοκιμάζω διάφορες κάθε τόσο και κάποιες τις βάζω, αλλά πού να θυμάμαι τώρα. Εξάλλου μπορεί το πρόβλημα να το δημιουργεί κάποια αναβάθμιση από τις ήδη υπάρχουσες εγκαταστημένες πριν την αναβάθμιση εφαρμογές. Γι' αυτό λέω μήπως υπάρχει κάνα εργαλείο που να δείχνει τι είναι αυτό π.χ. που καταναλώνει πολλή ram εκείνη τη στιγμή ή τι άλλο μπορεί να μετρηθεί.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει αναβάθμιση OTA (χωρίς επαναφορά) στην τελευταία έκδοση αλλά για βδομάδες όλα κυλούσαν όπως πριν ή μάλλον και καλύτερα.

Εφαρμογές δοκιμάζω διάφορες κάθε τόσο και κάποιες τις βάζω, αλλά πού να θυμάμαι τώρα. Εξάλλου μπορεί το πρόβλημα να το δημιουργεί κάποια αναβάθμιση από τις ήδη υπάρχουσες εγκαταστημένες πριν την αναβάθμιση εφαρμογές. Γι' αυτό λέω μήπως υπάρχει κάνα εργαλείο που να δείχνει τι είναι αυτό π.χ. που καταναλώνει πολλή ram εκείνη τη στιγμή ή τι άλλο μπορεί να μετρηθεί.

Μπες από τον task manager της συσκευής, είναι πολυ καλός ήδη... Κουμπί πρόσφατα, αυτό πο είναι αριστερά και λέει πόση ραμ έχει

 

Στάλθηκε από το SM-G903F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε βοηθάει γιατί είναι αργό και όταν δεν έχω καμία εφαρμογή ανοιχτή, έστω να τρέχει στο υπόβαθρο.

Αυτό δε συμβαίνει πάντα όμως. Μερικές φορές πάει σφαίρα.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η αναβάθμιση για android 6.0.1

Οι επιλογές για όλους τους ήχους κλήσης, μνμάτων, μαιλ κλπ ειχαν αλλάξει.

Οταν πηγα να τους ξαναβάλω, κατι πάτησα κ μου τους δειχνει απο την διαχείριση αρχείων κ οχι απο την αλλη επιλογη που μου εδειχνε τα αρχεία ηχου του τηλεφωνου κ που μου εκανε κ προεπισκοπηση!! .

Μηπως μπορείτε να μου πειτε την διαδρομή για τα αρχεια ήχου που εχει το τηλεφωνο μας ή πως μπορω να το διορθωσω κ να μου βγαζει επιλογή για το πως θα ψαξω το αρχείο?

Δεν ειμαι ρουτ

Σας ευχαριστώ

 

Tapa...

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η αναβάθμιση για android 6.0.1

Οι επιλογές για όλους τους ήχους κλήσης, μνμάτων, μαιλ κλπ ειχαν αλλάξει.

Οταν πηγα να τους ξαναβάλω, κατι πάτησα κ μου τους δειχνει απο την διαχείριση αρχείων κ οχι απο την αλλη επιλογη που μου εδειχνε τα αρχεία ηχου του τηλεφωνου κ που μου εκανε κ προεπισκοπηση!! .

Μηπως μπορείτε να μου πειτε την διαδρομή για τα αρχεια ήχου που εχει το τηλεφωνο μας ή πως μπορω να το διορθωσω κ να μου βγαζει επιλογή για το πως θα ψαξω το αρχείο?

Δεν ειμαι ρουτ

Σας ευχαριστώ

 

Tapa...

Επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και λύθηκε....

 

Στάλθηκε από το SM-G903F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχεις παρει κανεις αναβαθμιση σε πολωνικο τηλεφωνο αυτοματα οχι με ρουτ??

 

Σταλθηκε απο το Galaxy S5

 

Έχω Πολωνικό αλλά δεν έχω πάρει την αναβάθμιση. Εξαρτάται και ποιό Πολωνικό έχεις βέβαια. Της Orange και της T-Mobile έχουν πάρει αναβάθμιση. Όλα τα άλλα σε αναμονή. Μπορείς να μπει και εδώ http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G900F/ για να το παρακολουθεις.

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Έχω Πολωνικό αλλά δεν έχω πάρει την αναβάθμιση. Εξαρτάται και ποιό Πολωνικό έχεις βέβαια. Της Orange και της T-Mobile έχουν πάρει αναβάθμιση. Όλα τα άλλα σε αναμονή. Μπορείς να μπει και εδώ http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G900F/ για να το παρακολουθεις.

Οταν λες ποιο πολωνικο εχω τι ακριβως εννοεις??

 

Σταλθηκε απο το Galaxy S5

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες ποιο πολωνικο εχω τι ακριβως εννοεις??

 

Σταλθηκε απο το Galaxy S5

 

όπως θα δεις στην προηγουμενη μου απαντηση στο link που σου εστειλα, οταν αναζητήσεις την Πολωνια υπάρχουν διαφορετικές επιλογές. Αυτό σημαίνει διαφορετικές ROM για την ίδια χώρα. Ένας τρόπος να δεις για το κινητό σου είναι να εγκαταστήσεις το https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo Θα δεις όλες τις πληροφορίες της συσκευης σου.

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Με βαση την ρομ λεει οτι ειναι ΧΕΟ...και ακομα δεν εχει βγαλει ενημερωση..θα περιμενω..ευχαριστω παντως

 

Σταλθηκε απο το Galaxy S5

Link to comment
Share on other sites

Με βαση την ρομ λεει οτι ειναι ΧΕΟ...και ακομα δεν εχει βγαλει ενημερωση..θα περιμενω..ευχαριστω παντως

 

Σταλθηκε απο το Galaxy S5

 

Τίποτα... το ίδιο έχουμε:)

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω εμενα η μπαταρια στο σ5 πεφτει σχετικα πολυ γρηγορα παρα την επαναφορα εργοστασιακων και την απενεργοποιηση πολλων εφαρμογων που δεν απεγκαθιστανται το κινητο ξεφορτιζει αμεσως χωρις καν να το χρησιμοποιω εχοντας κλειστο wifi gps bluetooth και 3g και οταν ανοιγω το wifi καταναλωνεται ακομη πιο γρηγορα η μπαταρια . Εχω αρκετες εφαρμογες κατεβασμενες και γενικα δεν αφηνω εφαρμογες στο κινητο που δεν χρειαζομαι. η μνημη ραμ μου ειναι 0,98 gb/1,66gb .η εκδοση που εχω ειναι 5.0.0 lollipop
Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω εμενα η μπαταρια στο σ5 πεφτει σχετικα πολυ γρηγορα παρα την επαναφορα εργοστασιακων και την απενεργοποιηση πολλων εφαρμογων που δεν απεγκαθιστανται το κινητο ξεφορτιζει αμεσως χωρις καν να το χρησιμοποιω εχοντας κλειστο wifi gps bluetooth και 3g και οταν ανοιγω το wifi καταναλωνεται ακομη πιο γρηγορα η μπαταρια . Εχω αρκετες εφαρμογες κατεβασμενες και γενικα δεν αφηνω εφαρμογες στο κινητο που δεν χρειαζομαι. η μνημη ραμ μου ειναι 0,98 gb/1,66gb .η εκδοση που εχω ειναι 5.0.0 lollipop

Η διαχειρηση της μπαταριας με την 5 δεν ηταν και οτι καλυτερο μπορουσε να εχει η συσκευη...

Εγω απ οταν εκανα την αναβαθμηση σε 6 εχω δει διαφορα...παντος απο την στιγμη που εχει αποσπομενη μπαταρια μπορεις να εχεις και μια δευτερη και δεν θα εχεις ποτε θεμα κατα την διαρκεια της ημερας....

Παντος ακομα και με την 5 ποτε δεν μου ξεφορτιζε οπως λες αμεσως...Ειχα μονιμα ανοικτο wifi και 4g και το λογοτερο που μου εβγαζε ηταν 3.5 ωρες οθονη,ενω το συνηθησμενο ηταν κοντα στις 5 ωρες...

Τωρα με την 6 ειναι μονιμα κοντα στις 5+ ωρες οθονη...

Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω εμενα η μπαταρια στο σ5 πεφτει σχετικα πολυ γρηγορα παρα την επαναφορα εργοστασιακων και την απενεργοποιηση πολλων εφαρμογων που δεν απεγκαθιστανται το κινητο ξεφορτιζει αμεσως χωρις καν να το χρησιμοποιω εχοντας κλειστο wifi gps bluetooth και 3g και οταν ανοιγω το wifi καταναλωνεται ακομη πιο γρηγορα η μπαταρια . Εχω αρκετες εφαρμογες κατεβασμενες και γενικα δεν αφηνω εφαρμογες στο κινητο που δεν χρειαζομαι. η μνημη ραμ μου ειναι 0,98 gb/1,66gb .η εκδοση που εχω ειναι 5.0.0 lollipop

 

Καλημέρα. Το θέμα της μπαταρίας είναι κάτι σχετικό. Εξαρταται τι χρήση κάνεις, τι εφαρμογές και τι ρυθμίσεις έχεις. Εάν π.χ. κάνεις συγχρονισμούς, ανοιχτό wifi και GPS, εφαρμογές που τρέχουν στο background, το πιο λογικό είναι η μπαταρία σου να τελειώνει γρήγορα. Για να δεις τι φταίει στην περίπτωση σου, εγώ θα αφαιρούσα όλες τις εφαρμογές και θα τις έβαζα σταδιακά ώστε να παρατηρήσω την καταναλωση της μπαταρίας. Μήπως φταίει η ίδια η μπαταρία? Θέλει λίγο ψάξιμο φίλε μου. Γενικά, η μπαταρία είναι πολύ καλή. Καλή συνέχεια

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση χωρας της 6 προτείνετε για καλύτερη μπαταρία μέχρι στιγμής? Μπορείς να λέω χαζομάρα αλλά δεν ξέρω. Επίσης το φορτίζω με τον φορτιστή του S7 και κάνει οτι ναναι. Φορτίσε 100%:το έκλεισα για βράδυ και τώρα που το άνοιξα είχε 92......

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Edited by michaelp900
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...