Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μούφα είναι παιδιά! Αφήστε τι λένε για mAh. Κρατάνε λιγότερο απο τις original.

Όταν είχα το κινητό κυκλοφορούσαν κάποιες zerolemon και κάποιες mpj που ηταν σχετικά καλές.

Κρατούσαν λίγο παραπάνω απο τις μαμά αλλά νομίζω οτι εχανες το nfc, μιας και η κεραία του είναι στην μπαταρία.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Κι εμένα μ' ενδιαφέρει, αν έχει κανείς υπόψιν του.

Δηλ. αυτές χωράνε ακριβώς στο κινητό χωρίς να εξέχουν;

 

Την εχω εγω.Δεν κραταει ουτε το μισο σε σχεση με την γνησια.τσαμπα τα λεφτα

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω όμως που υπάρχει πρόβλημα, σε κινητό που η μπαταρία είναι αφαιρούμενη. Μια δεύτερη μπαταρία και τελείωσες.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Μολις εγκατεστησα σε ελληνικο unbranded νεο update που αφορα το security patch Μαιου.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Μολις εγκατεστησα σε ελληνικο unbranded νεο update που αφορα το security patch Μαιου.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

Καλημέρα! Κι εγώ το ίδιο. Καθόλου ενθαρυντικό αυτό όσον αφορά στην αναμονή για τη marshmallow. Μάλλον θα αργήσουμε κανένα μήνα ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγω την αναβαθμηση ασφαλειας και ξαναεξαφανηστικαν πολλες εφαρμογες που ειχα κατεβασει,αλλα το πιο περιεργο ηταν οτι δεν ανοιγε το google play...υπηρψε σαν εικονιδιο αλλα δεν ανοιγε....

Εκανα τελικα επαναφορα και ολα καλα.....

Αλλα πολυ περιεργα ολα αυτα....

Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κάνεις 6.0.1 να μας πει εντυπώσεις?
Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και γω σημερα μια ενημερωση περιπου 260+ mb.ηξερα οτι δεν ειναι η marshmallow,δεν πειραζει ομως θα περιμενουμε,απο οσο ειδα σε μερικα βιντεο στο youtube απο ατομα που την περασαν στο εξωτερικο υπαρχει αισθητη βελτιωση στην καταναλωση μπαταριας,αλλαγες εικονιδιων και το κινητο γινεται πιο γρηγορο.Θα αναμενουμε λοιπον....
Link to comment
Share on other sites

Εδω και 1 μήνα έχω την ολλανδική 6.0.1 !!!!

Μια χαρά ειναι.Κι απο μπαταρια ακόμα καλύτερα χωρίς αμφιβολία.Τη φλάσαρα με Odin αφού εκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.. Εδώ και λίγες ώρες έπεσε στα χέρια μου το samsung sm-g900t .

Οταν το ανοιγω βγάζει το λογότυπο της t-mobile.'

Δοκίμασα να βάλω μέσα κάρτα σιμ αλλά δεν δουλευει.. προφανώς δεν είναι για Ελλάδα.

Υπάρχει περίπτωση να το "ξεκλειδώσω" με κάποιο τρόπο.. μέσω odin ...κλπ;

Κάθε βοήθεια δεκτή....

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δύσκολο να εντοπίσω εάν το έχει αντιμετωπίσει κι άλλος αυτό το πρόβλημα οπότε ρωτάω:

Η οθόνη δεν κλείνει/ ανοίγει αυτόματα κατά τη διάρκεια κλήσης καθώς πλησιάζει/ απομακρύνεται το κινητό από το κεφάλι. Έκανα το τεστ του proximity sensor κ φαίνεται να λειτουργεί κανονικά.

Ένα περίεργο είναι ότι δεν υπάρχει στις ρυθμίσεις κλήσεων η επιλογή ενεργοποίησης/ απενεργοποίησης αυτής της λειτουργίας. Δεν το βρίσκω πουθενά στα μενού. Στο S4 θυμάμαι ότι υπήρχε και στο S5 διαβάζω στο internet που έψαχνα σχετικά ότι είναι στις ρυθμίσεις κλήσεων αλλά εγώ δεν βλέπω τίποτα!!

Γενικά υπάρχει μια γενικότερη δυσλειτουργία με αυτό το θέμα. π.χ μόλις κάνω κλήση σβήνει η οθόνη. Όταν μιλάω και τελειώσει η κλήση η οθόνη αργεί να ανάψει.

Έχει κάποιος καμιά ιδέα??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.. Εδώ και λίγες ώρες έπεσε στα χέρια μου το samsung sm-g900t .

Οταν το ανοιγω βγάζει το λογότυπο της t-mobile.'

Δοκίμασα να βάλω μέσα κάρτα σιμ αλλά δεν δουλευει.. προφανώς δεν είναι για Ελλάδα.

Υπάρχει περίπτωση να το "ξεκλειδώσω" με κάποιο τρόπο.. μέσω odin ...κλπ;

Κάθε βοήθεια δεκτή....

 

Τα bands που δουλεύει είναι διαφορετικά και συγκεκριμένα δεν υπάρχει περίπτωση να το κάνεις να πιάσει σήμα εδώ :(

Link to comment
Share on other sites

Τα bands που δουλεύει είναι διαφορετικά και συγκεκριμένα δεν υπάρχει περίπτωση να το κάνεις να πιάσει σήμα εδώ :(

 

Δε θα έχει πρόβλημα να πιάσει σήμα. Όλες οι εκδόσεις του S5 παίζουν στις ίδιες μπάντες GSM και έχουν μικροδιαφορές στις μπάντες των 3g και LTE. Συγκεκριμένα σε 3g το G900F παίζει στις HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 και το G900T στις HSDPA 850 / 1700 / 1900 / 2100 και σε LTE το G900F στις band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800) ενώ το G900T στις band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 17(700) . Το θέμα είναι αν μπορεί να αφαιρέσει το simlock. Σε θέματα simlock δεν έχω καμία εμπειρία οπότε ας μας απαντήσει κάποιος που ξέρει καλύτερα.

Edited by Jplab1981
Link to comment
Share on other sites

Σε θέματα simlock δεν έχω καμία εμπειρία οπότε ας μας απαντήσει κάποιος που ξέρει καλύτερα.

 

όταν βάζεις κάρτα σου ζητάει έναν κωδικό.. και καλά για να ξεκλειδώσει ...

Απ ότι είδα πρέπει να πληρώσω για αυτό.

Αν είναι σίγουρο βέβαια ότι θα γίνει δεν είναι κ πολλα τα 25 που ζητάνε σε κάποιες σελίδες.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κάνεις 6.0.1 να μας πει εντυπώσεις?

 

Έχω περίπου μια εβδομάδα την Αγγλική 6.0.1 και σίγουρα είναι πολύ καλύτερη από άποψη μπαταρίας και μνήμης! :)

Link to comment
Share on other sites

όταν βάζεις κάρτα σου ζητάει έναν κωδικό.. και καλά για να ξεκλειδώσει ...

Απ ότι είδα πρέπει να πληρώσω για αυτό.

Αν είναι σίγουρο βέβαια ότι θα γίνει δεν είναι κ πολλα τα 25 που ζητάνε σε κάποιες σελίδες.

 

Ρίξε μια ματιά και στο sammobile που είναι και αρκετά αξιόπιστο. Νομίζω μπορείς να το ξεκλειδώσεις και από εκεί, με το αζημίωτο βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά και στο sammobile που είναι και αρκετά αξιόπιστο. Νομίζω μπορείς να το ξεκλειδώσεις και από εκεί, με το αζημίωτο βέβαια.

 

Σε ευχαριστώ Jplab1981

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά και στο sammobile που είναι και αρκετά αξιόπιστο. Νομίζω μπορείς να το ξεκλειδώσεις και από εκεί, με το αζημίωτο βέβαια.

 

Τελικά έστειλα κάποιον συγγενή στην t-mobile στην Αμερική και το θέμα τακτοποιήθηκε.

Ευχαριστώ για την βοήθεια..

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έστειλα κάποιον συγγενή στην t-mobile στην Αμερική και το θέμα τακτοποιήθηκε.

Ευχαριστώ για την βοήθεια..

 

Ωραίος!!! Να 'σαι καλά και να ευχαριστηθείς τη νέα σου συσκευή! Ακόμα και 27 μήνες μετά την πρώτη κυκλοφορία του το S5 είναι ακόμα τούμπανο!

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα στης κόρης μου την 6.0.1 γαλλική με Odin.

 

Θα σας πω ένα κουφό. Με την 5 δεν λειτουργούσε ούτε ένας αισθητήρας! Δηλαδή δεν έσβηνε η οθόνη κατά την ομιλία, δεν έκανε περιστροφή οθόνης, δεν λειτουργούσε το S health κλπ κλπ...

Πλέον με την 6, ξαφνικά επανήλθαν όλα!!!

;)

 

Καλογραμμενη την βρίσκω πάντως.

Φυσικά έκανα hard reset μετά το πέρασμα.

 

SM-G935F

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα θέμα:ενώ ειμαι κανονικά συνδεμενος με το wifi και μπορεί να κάνει κανονικά update από το google play,δεν μπορώ να σερφάρω.ο δείκτης wifi ειναι υπαρκτός κανονικά στο πάνω μέρος της οθόνης και το σήμα δείχνει full.εχω το τελευταίο update της 5.παλαιοτερα δεν είχα ποτέ θέμα.καμια ιδέα;
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα θέμα:ενώ ειμαι κανονικά συνδεμενος με το wifi και μπορεί να κάνει κανονικά update από το google play,δεν μπορώ να σερφάρω.ο δείκτης wifi ειναι υπαρκτός κανονικά στο πάνω μέρος της οθόνης και το σήμα δείχνει full.εχω το τελευταίο update της 5.παλαιοτερα δεν είχα ποτέ θέμα.καμια ιδέα;
Μπορεί να είσαι συνδεδεμένος στο wifi δίκτυο αλλά από ότι φαίνεται δεν έχεις ίντερνετ. Δοκίμασε να κάνεις επανεκίνηση το ρούτερ και το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...