Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα

θέλω να κάνω μια γρηγορη ερωτηση για το S5,καθε φορα που ενεργοποιω το 4G με την cosmote παρατηρω οτι το σημα μεσα στο σπιτι απο εκει που ειναι τερμα πεφτει στο 1 κουτακι.Ειναι φυσιολογικο,εχει κανενας παρομοιο θεμα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Όταν βλέπετε μια εικόνα κάθετα και ξαπλωσετε το κινητό γυρίζει την εικόνα σε εσάς στην ρεβο? Σε εμένα γιατί δεν γυρίζει. ..

 

Και μενα αν δε πατησω περιστροφη δεν γυριζει ...σπαστικο..:mad:

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

θέλω να κάνω μια γρηγορη ερωτηση για το S5,καθε φορα που ενεργοποιω το 4G με την cosmote παρατηρω οτι το σημα μεσα στο σπιτι απο εκει που ειναι τερμα πεφτει στο 1 κουτακι.Ειναι φυσιολογικο,εχει κανενας παρομοιο θεμα;

 

Είναι φυσιολογικό, καθώς έχει να κάνει καθαρά με τη συχνότητα εκπομπής και την ισχύ του σήματος του παρόχου σε σχέση με το που βρίσκεσαι.

Χοντρικά, το 2G έχει ισχυρότερο σήμα από 3G το οποίο έχει ισχυρότερο σήμα από το Η+ το οποίο έχει ισχυρότερο σήμα από το 4G.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Σε S5 φίλου μετά από "απροσεξία" ο μετρητής του KNOX δεν δείχνει μηδέν.. Υπάρχει κάτι για να διορθωθεί το πρόβλημα

μια και θα θελε να περάσει την τελευταία αναβάθμιση και να πουλήσει το κινητό...;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Σε S5 φίλου μετά από "απροσεξία" ο μετρητής του KNOX δεν δείχνει μηδέν.. Υπάρχει κάτι για να διορθωθεί το πρόβλημα

μια και θα θελε να περάσει την τελευταία αναβάθμιση και να πουλήσει το κινητό...;

Ότι έγινε έγινε φίλε μου και είναι εκτός εγγύησης το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορουμε να δουμε αν εχει γραψει κατι ο κνοχ??

 

Μπαίνεις σε recovery mode και στην πρώτη οθόνη πού θα σου βγάλει το βλέπεις αν είναι 0x1 έχει γράψει.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σε κανέναν άλλο εκτός από εμένα αναβάθμιση σήμερα το πρωί ; Μικρή βέβαια ~270ΜΒ

http://s16.postimg.org/ugb55rki9/Screenshot_2016_03_16_21_01_49.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας καμιά πρόταση για λεπτή θήκη από Ελλάδα θα μπορούσατε να προτεινετε; αυτή τη στιγμή έχω μια slimarmor η οποία είναι λίγο όγκωδες αν και προστατεύει τέλεια το κινητό! Θα ήθελα επομένως μια πιο λεπτή αλλά να παρέχει και μια υποτιποδη προστασία!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μου ήρθε αναβάθμιση πριν λίγο μεγέθους 890 mb. Είναι η καινούρια έκδοση android ?

 

Τι προελευσης ειναι η συσκευη σου;;;;

Link to comment
Share on other sites

Τι προελευσης ειναι η συσκευη σου;;;;

 

Από Πολωνία. Δεν το έχω πειράξει ποτέ. Μόνο ότι στείλει η εταιρεία. Πριν προχωρήσω σε αναβάθμιση θα κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων καθώς δεν υπάρχει χώρος στη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Από Πολωνία. Δεν το έχω πειράξει ποτέ. Μόνο ότι στείλει η εταιρεία. Πριν προχωρήσω σε αναβάθμιση θα κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων καθώς δεν υπάρχει χώρος στη συσκευή.

 

Τα Πολωνικα μαζι με τα Αγγλικα ειναι αυτα που περνουν παντα πρωτα οποιαδηποτε αναβαθμηση.

Αν σου ειναι ευκολο μετα την αναβαθμηση γραψε τι εκδοση λογισμικου φορας....

Link to comment
Share on other sites

Τα Πολωνικα μαζι με τα Αγγλικα ειναι αυτα που περνουν παντα πρωτα οποιαδηποτε αναβαθμηση.

Αν σου ειναι ευκολο μετα την αναβαθμηση γραψε τι εκδοση λογισμικου φορας....

 

Λογικά (με βάση αυτό), θα πρέπει να είναι η 5.0.

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι η 5.0. Μετά την επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων μου ήρθε μια πολύ μικρότερη αναβάθμιση (290ΜΒ).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω rootarει την συσκευή, και πλέον όποτε πάω στην ενημέρωση λογισμικού, βγάζει ένα: " το λειτουργικό σύστημα της συσκευής σας έχει τροποποιηθεί με μη εξουσιοδοτημενο τροπο. Δοκιμάστε μέσω pc και του Smart Switch"

 

Βάζοντας βέβαια το Smart Switch δεν λέει πως έχει την έκδοση 5.0 ακόμα. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο ή απλά υπομονή;

 

http://techblog.gr/mobile/samsung-galaxy-s5-marshmallow-update-started-6743/ - Έχει έρθει σε κάποιον εδώ;

Edited by lanc3lot

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Εγω κατέβασα την τελευταια ιταλική (20-3-2016) που έχει στο sammobile και την πέρασα με το ODIN.

Τρεχει μια χαρά και πολύ smooth...και χωρις factory reset!!!!!!!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω rootarει την συσκευή, και πλέον όποτε πάω στην ενημέρωση λογισμικού, βγάζει ένα: " το λειτουργικό σύστημα της συσκευής σας έχει τροποποιηθεί με μη εξουσιοδοτημενο τροπο. Δοκιμάστε μέσω pc και του Smart Switch"

 

Βάζοντας βέβαια το Smart Switch δεν λέει πως έχει την έκδοση 5.0 ακόμα. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο ή απλά υπομονή;

 

Όσο είσαι ρουτ δεν πρόκειται να πάρεις update μέσω ΟΤΑ, οπότε υπομονή μέχρι να σου βγάλει αναβάθμιση το smart switch (εκτός αν θέλεις να την περάσεις μέσω odin με ότι αυτό συνεπάγεται).
Link to comment
Share on other sites

Όσο είσαι ρουτ δεν πρόκειται να πάρεις update μέσω ΟΤΑ, οπότε υπομονή μέχρι να σου βγάλει αναβάθμιση το smart switch (εκτός αν θέλεις να την περάσεις μέσω odin με ότι αυτό συνεπάγεται).

 

Μια χαρά θα περιμένω, απλά ρώτησα ώστε να ξέρω τι και πως. Άρα και root που είμαι, μέσω Smart Switch κάποια στιγμή θα βγάλει ειδοποίηση να την περάσω. Ευχαριστώ ;-)

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Η Samsung ξεκίνησε να αναβαθμίζει το Samsung Galaxy S5, τη ναυαρχίδα του 2014 σε Android Marshmallow. Προς το παρόν το update είναι διαθέσιμο στη Ν. Κορέα για τα μοντέλα με κωδική ονομασία SM-G900L.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει βγει καποια ενημερωση γιατι σε εμενα δεν εχει ερθει κατι ?

εχω την αγγλικη btu..

Η btu ήταν η πρώτη ευρωπαϊκή που βγήκε προ ημερών.Σιγουρα υπάρχει αναβάθμιση για το δικό σου,εκτός κι αν την έχεις ήδη και δεν το ξέρεις...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Η Samsung ξεκίνησε να αναβαθμίζει το Samsung Galaxy S5, τη ναυαρχίδα του 2014 σε Android Marshmallow. Προς το παρόν το update είναι διαθέσιμο στη Ν. Κορέα για τα μοντέλα με κωδική ονομασία SM-G900L.

Τελικα ξερουμε ποια αναβαθμηση θα παρει το S5???Καπου εια διαβασει οτι η Samsung δεν θαδωσει την M στο S5 και απο τον Μαιο θα δωσει μια και καλη την Ν..

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ξερουμε ποια αναβαθμηση θα παρει το S5???Καπου εια διαβασει οτι η Samsung δεν θαδωσει την M στο S5 και απο τον Μαιο θα δωσει μια και καλη την Ν..

 

Καλημέρα. Φαίνεται ότι θα πάρει, τελικά, το Marshmallow και ήδη ξεκίνησε το roll out [στο μοντέλο της Νότιας Κορέας (SM-G900L)].

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...