Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ερώτηση εδώ και κάμποσες μέρες έχουν εξαφανιστεί από τις επαφές όσες ήταν από το Facebook. Ξέρεις κανείς τι έγινε; Δεν εμφανίζεται ούτε στους λογαριασμούς για να το προσθέσεις. Μόνο το messenger έχει. :blink::worry:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Τοτελευταιο καιρο παρατηρω οτι οταν παω να ανοιξω σελιδα ιντερνετ με οποιοδηποτε προγραμμα(opera,dolfin,chrome ) μου βγαζει συνεχεια διαφημιστικα πρωτα και δεν με αφηνει να ανοιξω σελιδα. Πχ σε σελιδες που αναφερει για ιους κτλ.αυτο συμβαινει εντονα οταν μπαινω απο wifi και συνηθως απο καφετεριες.το προβλημα το εχουν και αλλοι φιλοι μου με αλλα κινητα.τι μπορει να φταει
Link to comment
Share on other sites

Τοτελευταιο καιρο παρατηρω οτι οταν παω να ανοιξω σελιδα ιντερνετ με οποιοδηποτε προγραμμα(opera,dolfin,chrome ) μου βγαζει συνεχεια διαφημιστικα πρωτα και δεν με αφηνει να ανοιξω σελιδα. Πχ σε σελιδες που αναφερει για ιους κτλ.αυτο συμβαινει εντονα οταν μπαινω απο wifi και συνηθως απο καφετεριες.το προβλημα το εχουν και αλλοι φιλοι μου με αλλα κινητα.τι μπορει να φταει

 

Το εχω και εγω αυτο το προβλημα εδω και καιρο με αυτες της διαφημισεις η λυση ειναι να εισαι ροοτ και να φλασαρεις ενα zip αρχειο η αυτο που εχω κανει εγω που δεν ειμαι ροοτ ειναι να εγκαταστησεις το Adguard το οποιο δεν αφηνει καμια διαφημιση να περναει συνδεεται μεσω Vpn αν το θελεις prenium το προγραμμα που σου ειπα στειλε ενα pm

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Η στοκ εφαρμογή του μέιλ πότε ενημερώνεται αν έχεις τη ρύθμιση ενημέρωσης στο "προώθηση"; εμένα δεν ενημερώνεται ποτέ και πρέπει να πατάω refresh... Μήπως είναι κανα κόλλημα της boi? Πριν με τη boh ενημερωνόταν όποτε έμπαινα ίντερνετ. Μήπως επειδή την έτρεχε το my knox;Την είχα μέσω myknox, στην κανονική λειτουργία του κινητού ήταν άδεια η εφαρμογή, χωρίς λογαριασμούς.

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!

 

Αλέξης

Motorola Atrix -> Galaxy S5 -> Mi Note 2 -> S9+
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση, πως μπορώ να σταματήσω τις ειδοποιήσεις στο facebook μου έχουν σπάσει τα νεύρα!!!

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160120/ca834972d22cc4fececf1ca70fc54379.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κατι τρεχει με το antutu....

Πριν απο κανα δυμηνο που το ειχα τρεξει στο s5 μου εβγαζε σκορ 44.000-μεχρι 46500 στην καλυτερη,το ετρεξα παλι χθες και μου εβγαλε 49800 μεχρι 50889....

Link to comment
Share on other sites

Κατι τρεχει με το antutu....

Πριν απο κανα δυμηνο που το ειχα τρεξει στο s5 μου εβγαζε σκορ 44.000-μεχρι 46500 στην καλυτερη,το ετρεξα παλι χθες και μου εβγαλε 49800 μεχρι 50889....

Αλλαξε η εφαρμογή γι αυτό, άλλαξε ο τρόπος μέτρησης

Link to comment
Share on other sites

Κατι τρεχει με το antutu....

Πριν απο κανα δυμηνο που το ειχα τρεξει στο s5 μου εβγαζε σκορ 44.000-μεχρι 46500 στην καλυτερη,το ετρεξα παλι χθες και μου εβγαλε 49800 μεχρι 50889....

 

Ισχυει και σε μενα τα ιδια νουμερα που ανεφερες πριν μου βγαζει. Το αναβάθμισε σε 6 γι αυτο αλλαξαν οι μετρησεις και τα benchmarks.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.... Από θέμα μπαταρίας είμαι παρα πολύ απογοητευμένος με το s5 καθώς και ότι μου κολλάει υπερβολικά με κάποιες εφαρμογές που έχω.... Μπαταρία με χρήση σε WiFi και οθόνη 50% φωτεινότητα κρατάει περίπου 3 ώρες.... Θα άξιζε πιστεύετε να μεταβω σε lg g flex 2?

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.... Από θέμα μπαταρίας είμαι παρα πολύ απογοητευμένος με το s5 καθώς και ότι μου κολλάει υπερβολικά με κάποιες εφαρμογές που έχω.... Μπαταρία με χρήση σε WiFi και οθόνη 50% φωτεινότητα κρατάει περίπου 3 ώρες.... Θα άξιζε πιστεύετε να μεταβω σε lg g flex 2?

Έχει θέμα τότε με κάποια εφαρμογή. 5ωρο κρατεί άνετα, με κανονική χρήση

Link to comment
Share on other sites

Έχει θέμα τότε με κάποια εφαρμογή. 5ωρο κρατεί άνετα, με κανονική χρήση

Του έχω κάνει 3 Factory reset και ποτε του δεν έχει στρώσει ... ίσως το χειρότερο τηλέφωνο που έχω πιάσει στα χέρια μου !

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Του έχω κάνει 3 Factory reset και ποτε του δεν έχει στρώσει ... ίσως το χειρότερο τηλέφωνο που έχω πιάσει στα χέρια μου !

Δοκίμασε φλασαρε από odin την τελευταία έκδοση, μηπως στρωσει. Στείλε κι ένα σκρινσοτ τι σου δείχνει στην μπαταρία. Τι εφαρμογές τρώνε μπαταρία και τέτοια

Link to comment
Share on other sites

Σας εχει τυχει ποτε να κατεβει η μπαταρια απο 45% στα 23% σε 8 ωρες αναμονης και οταν το εκανα επανεκκινηση επεσε στα 11%. Δε παρουσιαστηκε δαιμονας αλλα στα στατιστικα μου εχει 10% χρηση στο twitter...

Και δεν μπορω να πω οτι το χρησιμοποιησα καθολου το twitter

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα .Εχω για ειδοποιηση sms ενα δικο μου ηχο .Μπορω να βαλω ηχο ειδοποιησης απο εφαμογες (αυτες που βλεπουμε συροντας προς τα κατω τηην οθονη) καποιον αλλο ηχο ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.... Από θέμα μπαταρίας είμαι παρα πολύ απογοητευμένος με το s5 καθώς και ότι μου κολλάει υπερβολικά με κάποιες εφαρμογές που έχω.... Μπαταρία με χρήση σε WiFi και οθόνη 50% φωτεινότητα κρατάει περίπου 3 ώρες.... Θα άξιζε πιστεύετε να μεταβω σε lg g flex 2?

 

Πολύ παράξενο... έχει πολύ καλή αυτονομία το κινητό. Λογικά κάποια εφαρμογή είναι το πρόβλημα ή/και κάποιες ρυθμίσεις. Εγώ προσωπικά, για να εντοπίσω το πρόβλημα θα έκανα απεγκατάσταση όλες τις εφαρμογές να δω πως συμπεριφέρεται το τηλέφωνο. Επίσης δες τις ρυθμίσεις της google. Αυτό που τρώει μπαταρία είναι και το ανοικτό gps. Για δοκίμασε αυτά να δεις και εδώ είμαστε να βοηθήσουμε όπως και όσο μπορούμε.

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Πολύ παράξενο... έχει πολύ καλή αυτονομία το κινητό. Λογικά κάποια εφαρμογή είναι το πρόβλημα ή/και κάποιες ρυθμίσεις. Εγώ προσωπικά, για να εντοπίσω το πρόβλημα θα έκανα απεγκατάσταση όλες τις εφαρμογές να δω πως συμπεριφέρεται το τηλέφωνο. Επίσης δες τις ρυθμίσεις της google. Αυτό που τρώει μπαταρία είναι και το ανοικτό gps. Για δοκίμασε αυτά να δεις και εδώ είμαστε να βοηθήσουμε όπως και όσο μπορούμε.

 

Κλώνος είναι με mediatelk επεξεργαστή

 

 

Λοιπόν για να λυθεί το μυστήριο. Η παραγγελία έγινε 4/1/2016 και το τηλέφωνο

ήρθε σήμερα(23 μέρες).

Με βάση το phone info: Manufacturer/Brand: samsung, Phone Model: SM-G900F, Device Type: klte, Hardware Board: qcom/MSM8974, Τελικά είναι η δεν είναι γνήσιο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν για να λυθεί το μυστήριο. Η παραγγελία έγινε 4/1/2016 και το τηλέφωνο

ήρθε σήμερα(23 μέρες).

Με βάση το phone info: Manufacturer/Brand: samsung, Phone Model: SM-G900F, Device Type: klte, Hardware Board: qcom/MSM8974, Τελικά είναι η δεν είναι γνήσιο;

 

Με Antutu ver.6.0.1 score 43200.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να λυθεί το μυστήριο. Η παραγγελία έγινε 4/1/2016 και το τηλέφωνο

ήρθε σήμερα(23 μέρες).

Με βάση το phone info: Manufacturer/Brand: samsung, Phone Model: SM-G900F, Device Type: klte, Hardware Board: qcom/MSM8974, Τελικά είναι η δεν είναι γνήσιο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Με Antutu ver.6.0.1 score 43200.

 

Από μεριά μου είναι αυθεντικό φίλε μου δεν νομίζω να πέφτω έξω

Link to comment
Share on other sites

Και εγω πιστευω οτι ειναι μια χαρα η αυθεντικη η συσκευη...

Εκει που λεει για τον επεξεργαστη δεν σου εχει σε παρενθεση το 32bit??

Σου εμφανιζει πληροφοριες περι knox???

Ακομα στα CSC Codes τι σου βγαζει???

Γιατι δεν βαζεις το IMEI στην σελιδα της samsung ωστε να σου λυθει η καθε αμφιβολια??

Παντος στο antutu λιγο σου βγαζει...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160129/1cc378d0a163b0901c3891e5d8340493.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160129/bbae8b365eebdea2ba08ecd65192cad6.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160129/9e75a3a72749398f33fa061a9cacd1a6.jpg

 

Με οθόνη περίπου στη μία ώρα.... Εξακολουθώ να θεωρώ άθλια τη μπαταρία του...

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160129/1cc378d0a163b0901c3891e5d8340493.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160129/bbae8b365eebdea2ba08ecd65192cad6.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160129/9e75a3a72749398f33fa061a9cacd1a6.jpg

 

Με οθόνη περίπου στη μία ώρα.... Εξακολουθώ να θεωρώ άθλια τη μπαταρία του...

Άθλια η μπαταρία δεν είναι, μη λέμε κι ότι θέλουμε. Το να έπεσες σε προβληματική συσκευή ή να κάνεις κακή χρήση, δεν φταίει η συσκευή σε κάτι. Βγάζει άνετο 5ωρο με WiFi, και κοντά στις 4.30 με δεδομένα

Link to comment
Share on other sites

Και δηλαδή τι μπορώ να κάνω εγώ για να έχω μια συσκευή με αξιόπιστη αυτονομια? Έχω καταντήσει να κυκλοφορώ με 3 μπαταρίες και ένα power bank για να μην έχω το φόβο ότι θα ξεμεινω

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Με δύο παραθέσεις "φάγατε" μια σελίδα...

Δεν είναι ανάγκη να ανεβάζετε φωτό σε μεγάλη ανάλυση.

Screenshot έκανα και τα ανέβασα απευθείας από το κινητό φίλε.... Δεν έχω αυτή τη στιγμή υπολογιστή για να κάνω resize

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...