Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα δεν αλαξε ειναι το ιδιο λες να μην μου την αλλαξαν?με κοροιδεψαν?

Πάρε ένα τηλ να τους ρωτήσεις, νομίζω το ιμει έχει να κάνει με την πλακέτα του κινητό, άρα αν σου άλλαξαν δε παίζει να έμεινε το ίδιο. Ρώτα τι σου άλλαξαν όταν το επισκευασαν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Πάρε ένα τηλ να τους ρωτήσεις, νομίζω το ιμει έχει να κάνει με την πλακέτα του κινητό, άρα αν σου άλλαξαν δε παίζει να έμεινε το ίδιο. Ρώτα τι σου άλλαξαν όταν το επισκευασαν

 

μου ειπαν οτι με ενα ειδικο μηχανημα αλαζουν το imei της καινουριας και βαζουν της παλιας για να μην χαθει η εγγυηση ******ες!!!!!δεν ξερω τι να κανω

Link to comment
Share on other sites

μου ειπαν οτι με ενα ειδικο μηχανημα αλαζουν το imei της καινουριας και βαζουν της παλιας για να μην χαθει η εγγυηση ******ες!!!!!δεν ξερω τι να κανω

Εσένα τι σε πειράζει που δεν άλλαξε;

Link to comment
Share on other sites

Στην Samsung δεν αλλάζει το imei της συσκευής με άλλο,περνάνε πάλι το παλιό!

 

+1, δεν αλλάζει το ΙΜΕΙ στα Samsung, ακόμη και με αλλαγή πλακέτας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η 5.1.1 του σ6 ετζ που υπάρχει πορτ στο xda είναι ότι καλύτερο έχω δει στο σ5 μου. Το μόνο αρνητικό που έχει είναι ότι δε λειτουργεί το GPS κατά τ αλλά την προτείνω ανεπιφύλακτα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η 5.1.1 του σ6 ετζ που υπάρχει πορτ στο xda είναι ότι καλύτερο έχω δει στο σ5 μου. Το μόνο αρνητικό που έχει είναι ότι δε λειτουργεί το GPS κατά τ αλλά την προτείνω ανεπιφύλακτα

Στην sixperience v7 λειτουργεί!

Link to comment
Share on other sites

παντως με τη τελευταια αναβαθμιση το κινητο παει μπαλα, πολυ καλα!
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχει ένας φίλος εδώ και μια βδομάδα το S5 και του έσπασε λίγο το τζαμάκι της πίσω camera. Το καλύπτει η εγγύηση; Αν όχι, ποσό είναι το κόστος;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε ολους ... θελω να κανω factory reset στο κινητο αλλα δεν θελω να χασω τους κωδικους wifi .. μπορει να γινει κατι ?

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχει ένας φίλος εδώ και μια βδομάδα το S5 και του έσπασε λίγο το τζαμάκι της πίσω camera. Το καλύπτει η εγγύηση; Αν όχι, ποσό είναι το κόστος;

Εγγύηση λίγο δύσκολα :) έχει στο ebay τέτοια τζαμακια απ όσο θυμάμαι και αλλάζει σχετικά εύκολα και πάμφθηνα

καλησπέρα σε ολους ... θελω να κανω factory reset στο κινητο αλλα δεν θελω να χασω τους κωδικους wifi .. μπορει να γινει κατι ?

Αν έχεις επιλέξει να γίνεται backup στο cloud τότε δεν θα χαθούν. Είναι λίγο μυστήριο το s5 όμως εγώ αν και έχω ενεργοποιημενο το backup μερικές φορές κάνει του κεφαλιού του και μου τα σβήνει χωρίς να κάνω καν reset!

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση λίγο δύσκολα :) έχει στο ebay τέτοια τζαμακια απ όσο θυμάμαι και αλλάζει σχετικά εύκολα και πάμφθηνα.

 

Ξέχασα ότι έχεις το S5 κι εσύ ρε φίλε να σου στείλω στο FB. :p

Φοβάται πολύ να το κάνει μόνος του. Μιας εβδομάδας είναι. Θα του το πω βέβαια. Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Είναι γελοίο φίλε να βάλεις το πίσω τζαμακι και κάνει κοντά στα 2 ευρώ ενώ μαγαζί θα σού ζητήσει 35 όπως εμένα περνεις από eBay ανοίγεις YouTube βλέπεις ακριβώς την διαδικασία και σε ένα λεπτό είσαι έτοιμος
Link to comment
Share on other sites

τελικα το τελευταιο update εχει οντως διαφορα μετα απο μια βδομαδα που το εχω παρατηρησα οτι δεν υπαρχει πια το lag στο gallery και στο recent apps button
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

τελικα το τελευταιο update εχει οντως διαφορα μετα απο μια βδομαδα που το εχω παρατηρησα οτι δεν υπαρχει πια το lag στο gallery και στο recent apps button

 

Καλό είναι απλά τρώει σε εμένα τουλάχιστο σκαλώματα στο Wi-Fi ενώ πρέπει να συνδέεται αυτόματα σε κάποια μέρη πού πάω εφόσον έχω τον κωδικό δεν συνδέεται αν δεν κάνω restart

Link to comment
Share on other sites

κατω απτην οθονη εχει κατι κυκλακια που φαινονται μονο κατω απο τον ηλιο και σε καταλληλη γωνια ... εχει κανεις το ιδιο προβλημα?
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

12050654_10205192204945774_938140657_o.jpg?oh=fc629e736cd904c47526448c820e1303&oe=5601D1AB

κατω απτην οθονη εχει κατι κυκλακια που φαινονται μονο κατω απο τον ηλιο και σε καταλληλη γωνια ... εχει κανεις το ιδιο προβλημα?

 

12019189_10205192204985775_1097234231_o.jpg?oh=bc53689375c4bc26c5073b846450b6b3&oe=5601DDAE αυτα εδω εννοω ειναι κατω απτην οθονη και ειδικα οταν το χρησιμοποιω κατω απτον ηλιο ειναι πολυ σπαστικα :angry:

nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

το ειχα παει στην samsung και μου ειπαν οτι χαλασε η οθονη τελος παντων ημουν εκτος εγγυησης και τους ειπα να μην την αλλαξουν και τελικα η οθονη δουλεψε. λες να καναν προχειρο δουλεια?? και να εμεινε η κολλα? αν παω και τους την πω θα μου την φτιαξουν??? κανα αλλο service θα μπορει να μου το καθαρισει μονο και να ξαναβαλει κολλα σωστα?
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασα το κινητό χθες και δεν κανει ενημέρωση λέει σφάλμα διακομιστή και κάτι τέτοια γιατί το κανει?

Κατέβασα και το Samsung kies 3 αλλά μου λέει έχω την τελευταία εκδοση κανονικά δεν έπρεπε να μου βγάλει την lollipop? Πως μπορώ να την περάσω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασα το κινητό χθες και δεν κανει ενημέρωση λέει σφάλμα διακομιστή και κάτι τέτοια γιατί το κανει?

Κατέβασα και το Samsung kies 3 αλλά μου λέει έχω την τελευταία εκδοση κανονικά δεν έπρεπε να μου βγάλει την lollipop? Πως μπορώ να την περάσω?

 

Ποια εκδοση εχεις;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...