Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα στη φόρτιση πάντως έχει τεράστια διαφορά !!! :happy:

 

Φορτζει πιο γρηγορα ? Που βρισκουμε τετοιο καλωδιο ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Φορτζει πιο γρηγορα ? Που βρισκουμε τετοιο καλωδιο ?

 

Εγώ το είχα από ένα σκληρό δίσκο WD. Φορτίζει σχεδόν στο 1/3 του χρόνου με σύνδεση στην πρίζα!

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις? Με τον ίδιο φορτιστή, απλα με το usb3 το καλώδιο φορτίζει στο 1/3 του χρόνου? Με τον ΙΔΙΟ φορτιστη?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις? Με τον ίδιο φορτιστή, απλα με το usb3 το καλώδιο φορτίζει στο 1/3 του χρόνου? Με τον ΙΔΙΟ φορτιστη?

 

Ναι με τον φορτιστή που είχε το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Μετά από χρόνια χρήσης όλης της σειράς s πήρα και εγώ το s5. Το τηλέφωνο το έχω περίπου 10 μήνες στο 6 μήνο ξεκόλλησε η οθόνη. Το τηλέφωνο δεν μου έχει πέσει κάτω και φοράει θήκη και προστατευτικό γυαλί. Έχει συμβεί και σε άλλον αυτό; Να το στείλω στην smartech; υπάρχει κάποιο άλλο service για γρήγορη επισκευή γιατί χρειάζομαι το τηλέφωνο;

 

Φίλε μού μετά από αλλαγή οθόνης και εσωτερικής και εξωτερικής μίας και είχε σπάσει εννοείται ότι έβαλα αυθεντική στην αρχή ξεκόλλησε από δεξιά το πήγα πίσω το κόλλησαν πάλι και μού είπαν ότι φτεει η μαμισια κόλλα της Samsung τώρα βλέπω να ξεκολλάει από την αριστερή πλευρά πάνω μετά της διακοπές θα πέσει κράξιμο σκέφτομαι ταινία διπλής όψεως να βάλω μπας και βρω την λύση εσύ τελικά τί έκανες?

Link to comment
Share on other sites

Ναι με τον φορτιστή που είχε το κινητό

Αυτό που λες δεν γίνεται 2A βγάζει ο φορτιστής δεν γίνεται να βγάλει παραπάνω μόνο και μόνο αλλάζοντας το καλώδιο.

 

Λογικά είχε χαλάσει το καλώδιο σου και βάζοντας το άλλο είδες διαφορά αλλά και πάλι μέχρι 2Α πάει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα. Να ρωτήσω κατι που δε μου εχει ξανασυμβει: Επέλεξα για μια δυο μερες για κλειδωμα οθονης να εχω ενα pin. Συνήθως δεν ειχα τίποτα παρα μονο την κυληση. Οταν τελοσπαντων πηγα χθες να το βγάλω και να ξαναβαλω την κυληση, ενω βαζω κανονικά το pin και ξεκλειδώνει, δε με αφηνει να επιλέξω σαν κλειδωμα την κυληση και μου την έχει γκριζαρισμενη δηλαδή δε μπορώ καν να την επιλέξω και απο κάτω γράφει "απενεργοποιήθηκε απο διαχειριστή, πολιτική κρυπτογράφησης η χώρο αποθήκευσης διαπιστευτηρίων".

Ξέρει κάνεις τι παιζει;;;

Τελικα το βρηκα παιδιά οποτε ολα οκ;)

Edited by dimitrisdsg7

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις? Με τον ίδιο φορτιστή, απλα με το usb3 το καλώδιο φορτίζει στο 1/3 του χρόνου? Με τον ΙΔΙΟ φορτιστη?

 

Ναι με τον φορτιστή που είχε το κινητό

 

Αυτό που λες δεν γίνεται 2A βγάζει ο φορτιστής δεν γίνεται να βγάλει παραπάνω μόνο και μόνο αλλάζοντας το καλώδιο.

 

Λογικά είχε χαλάσει το καλώδιο σου και βάζοντας το άλλο είδες διαφορά αλλά και πάλι μέχρι 2Α πάει.

Προφανώς αυτό θα συνέβαινε. Αν είναι έτσι να βάλω και εγω ενα usb3 και να μου το φορτίζει σε 45'

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες δεν γίνεται 2A βγάζει ο φορτιστής δεν γίνεται να βγάλει παραπάνω μόνο και μόνο αλλάζοντας το καλώδιο.

 

Λογικά είχε χαλάσει το καλώδιο σου και βάζοντας το άλλο είδες διαφορά αλλά και πάλι μέχρι 2Α πάει.

 

Μάλλον πρέπει να κάνω τεστ χρονομετρώντας το και με άλλο καλώδιο On camera για να δούμε.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να κάνω τεστ χρονομετρώντας το και με άλλο καλώδιο On camera για να δούμε.... ;)

 

2800mAh είναι η μπαταρία του S5.

 

Με μερικά απλά μαθηματικά έχουμε:

 

Ο φορτιστής φορτίζει 2000mA σε 1 ώρα ήτοι 2800mA σε 1 ώρα και 24 λεπτά. Δηλαδή για να πας από το 0% στο 100% αν αργείς πιο πολύ από 1 ώρα και 24 λεπτά, έχεις πρόβλημα με το καλώδιο. Μια μικρή καθυστέρηση είναι ανεκτή μπορεί πχ κάτι να τρέχει και να τρώει τη μπαταρία άρα να φορτίζει αργότερα.

 

Αλλά να δεις τέτοια βελτίωση όπως λες δεν υπάρχει περίπτωση. Σίγουρα είχες προβληματικό καλώδιο.

Edited by jimdem582
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μού μετά από αλλαγή οθόνης και εσωτερικής και εξωτερικής μίας και είχε σπάσει εννοείται ότι έβαλα αυθεντική στην αρχή ξεκόλλησε από δεξιά το πήγα πίσω το κόλλησαν πάλι και μού είπαν ότι φτεει η μαμισια κόλλα της Samsung τώρα βλέπω να ξεκολλάει από την αριστερή πλευρά πάνω μετά της διακοπές θα πέσει κράξιμο σκέφτομαι ταινία διπλής όψεως να βάλω μπας και βρω την λύση εσύ τελικά τί έκανες?

Ακόμα δεν έχω κάνει τίποτα γιατί είμαι από επαρχία. Μόλις περάσει το καλοκαίρι θα το στείλω με courier και με την απόδειξη αγοράς. Ελπίζω να το περάσουν στην εγγύηση. Μπορείς να ανεβάσεις καμία φωτογραφία;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ που είμαι δύσκολα φίλε να τραβήξω φώτο να φαίνεται καλά φαντάσου 1 χιλιοστό περίπου φαίνεται να εξέχει αλλά επειδή είναι από αριστερά ούτε κάμερα πειράζει ούτε τον σενσορα του φωτός.απο δεξιά πριν το φτιάξω την πρώτη φορά στην εσωτερική κάμερα έβλεπα μαυρίλες όταν μιλούσα Skype έτσι το πήρα χαμπάρι
Link to comment
Share on other sites

Εδώ που είμαι δύσκολα φίλε να τραβήξω φώτο να φαίνεται καλά φαντάσου 1 χιλιοστό περίπου φαίνεται να εξέχει αλλά επειδή είναι από αριστερά ούτε κάμερα πειράζει ούτε τον σενσορα του φωτός.απο δεξιά πριν το φτιάξω την πρώτη φορά στην εσωτερική κάμερα έβλεπα μαυρίλες όταν μιλούσα Skype έτσι το πήρα χαμπάρι

Που το πηγές και πόσο στο κράτησαν;

Link to comment
Share on other sites

Το πήγα σε ένα μαγαζί Καλλιθέα πού είχα αλλάξει την οθόνη απευθείας το ξανά κόλλησαν μού είπαν ότι μερικές φορές οι κόλλες της Samsung το παθαίνουν αυτό itechstore λέγεται Δοϊράνης είναι αν ξέρεις Edited by NecromantiA
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχει έρθει καινούργιο update η ακόμα η E5 είναι?

 

Ακομα αυτην, δεν βγηκε κατι αλλο

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι .Πως γινεται όταν καλουμε ένα αριθμο που εχουμε ξανακαλεσει να μην μας γραφει ποτε τον καλεσαμε πριν τελευταια φορα ? Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η τελευταία έκδοση του λογισμικού? Εγώ έχω την 5.0 και έχω δει αλλά κινητά όπως το s4 και έχουν πάρει την 5.0.2

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ποια απο όλες να κατέβασω???

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G900F/

Κατεβασε αγγλική BTU την έκδοση boe5

Να ρωτησω κατι .Πως γινεται όταν καλουμε ένα αριθμο που εχουμε ξανακαλεσει να μην μας γραφει ποτε τον καλεσαμε πριν τελευταια φορα ? Ευχαριστω.

Ρυθμίσεις κλήσης, εμφάνιση πληροφορίας καλουντος ή κάπως έτσι το λέει

Ποια είναι η τελευταία έκδοση του λογισμικού? Εγώ έχω την 5.0 και έχω δει αλλά κινητά όπως το s4 και έχουν πάρει την 5.0.2

Το s4 επίσημα έχει πάρει μέχρι 5.0.1 . Η 5.0.2 μπορεί να είναι κάποια custom rom

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η τελευταία έκδοση του λογισμικού? Εγώ έχω την 5.0 και έχω δει αλλά κινητά όπως το s4 και έχουν πάρει την 5.0.2

 

Η τελευταία έκδοση για μας είναι αυτή E5(http://www.sammobile.com/firmwares/download/47822/G900FXXU1BOE5_G900FOXA1BOE5_BTU/)

 

Υ. Σ:με πρόλαβε το παιδί από πάνω...

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις κλήσης, εμφάνιση πληροφορίας καλουντος ή κάπως έτσι το λέει

 

 

Σε ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Η Αγγλική είναι παλιά..Έχουν βγει ποιο καινούργιες για αυτό ρωτάω...

Δεν έχει πιο νέα, αυτή είναι η τελευταία

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε την UK BOE5. Η Αγγλία παίρνει αναβαθμίσεις απ τις πρώτες χώρες.

 

http://www.sammobile.com/firmwares/download/47822/G900FXXU1BOE5_G900FOXA1BOE5_BTU/

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...