Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα βγήκε BOC7 στο δικό μου που ειναι ελληνικό EUR και εχει διαφορα. Πάει πολυ πιο απαλά και γρήγορα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Ζορίζομαι να συνηθίσω να βγάζω το καπάκι της υποδοχής φόρτισης

Θα ήταν καλο να είχε καλώδιο usb 3.

Αν είχε καλώδιο usb 3, τότε θα χρειαζόσουν ακόμη ένα καλώδιο σε περίπτωση που ήθελες να χρησιμοποιήσεις γνήσιο ασύρματο φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αγορασα ΣΗΜΕΡΑ ενα σαμσουνκ γκαλαξι 5 και μου χει κανει ηδη 2 φορες αυτο το προβλημα και χρειαζεται να κανω επανεκκινηση για να ξεκολλησει,ελεος δηλαδη σημερα το πηρα και εχω βαλει καποια στανταρ προγραμματα ουτε παιχνιδια,ουτε δουυλευω widjet τα χω απενεργοποιησει ολα,πηρα στη σαμσουνκ και μου ειπαν να το παω σε τεχνικο για ελεγχο(ευτυχως οχι στην αρβατο γιατι ειδα αναφορες)

 

εκει τι θακανουν τωρα αντιοκατασταση καμερασ η θα παρω αλλο μοντελο???

στη σαμσουνκ στο τηλ μου ειπαν οτι οντως ισχυει καποιο προβλημα στην καμερα

μπορω να παρω τα λεφτα μου πισω?νιωθω απογοητευμενος κινητο με μια 2 ωρες λειτουργιας...

 

το δικο μου εχει προελευση απο ολλανδια τουλαχιστον ειναι στην ευροπαικη ενωση(αλλο παραθυρακι και τουτο)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αγορασα ΣΗΜΕΡΑ ενα σαμσουνκ γκαλαξι 5 και μου χει κανει ηδη 2 φορες αυτο το προβλημα και χρειαζεται να κανω επανεκκινηση για να ξεκολλησει,ελεος δηλαδη σημερα το πηρα και εχω βαλει καποια στανταρ προγραμματα ουτε παιχνιδια,ουτε δουυλευω widjet τα χω απενεργοποιησει ολα,πηρα στη σαμσουνκ και μου ειπαν να το παω σε τεχνικο για ελεγχο(ευτυχως οχι στην αρβατο γιατι ειδα αναφορες)

 

εκει τι θακανουν τωρα αντιοκατασταση καμερασ η θα παρω αλλο μοντελο???

στη σαμσουνκ στο τηλ μου ειπαν οτι οντως ισχυει καποιο προβλημα στην καμερα

μπορω να παρω τα λεφτα μου πισω?νιωθω απογοητευμενος κινητο με μια 2 ωρες λειτουργιας...

 

το δικο μου εχει προελευση απο ολλανδια τουλαχιστον ειναι στην ευροπαικη ενωση(αλλο παραθυρακι και τουτο)

Το viber σβήσε και δεν θα το ξανακάνει

Link to comment
Share on other sites

και ειναι λυση αυτο ρε φιλε???να σβησω το πιο σημαντικο απ(δεν επιτιθεμαι σε σενα προς θεου για τη σαμσουνκ το λεω)

σε διαφορα φορουμ βλεπω λενε το κανει λογω sd καρτας-μα γιαυτο αγορασ εξαρχης το σ5 για να βαλω και καρτα

δηλαδη θα πρεπει να προσαρμοσω το πως θα δουλευω το καινουριο κινητο στα προβληματα του...τι να πω

Link to comment
Share on other sites

και ειναι λυση αυτο ρε φιλε???να σβησω το πιο σημαντικο απ(δεν επιτιθεμαι σε σενα προς θεου για τη σαμσουνκ το λεω)

σε διαφορα φορουμ βλεπω λενε το κανει λογω sd καρτας-μα γιαυτο αγορασ εξαρχης το σ5 για να βαλω και καρτα

δηλαδη θα πρεπει να προσαρμοσω το πως θα δουλευω το καινουριο κινητο στα προβληματα του...τι να πω

Το viber είναι το έχω ψάξει γιατί είχα το πρόβλημα. Δεν είναι πρόβλημα της Samsung και σε nexus το κάνει λογικά της εφαρμογής είναι το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Το viber είναι το έχω ψάξει γιατί είχα το πρόβλημα. Δεν είναι πρόβλημα της Samsung και σε nexus το κάνει λογικά της εφαρμογής είναι το πρόβλημα.

Το viber που ομως? σε Kit-kat η Lolipop? δεν το δουλευα...το περασα ομως καμια 3-4 μερες τωρα και ολα ειναι οκ σε Lolipop με ολα τα update (ΒΟC 7 english) σε τι φαση κανει το προβλημα? ανοιγοντας τη καμερα ?

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

το ανοιξα οπως το πηρα στο αμαξι και εβγαλα μια σελφι-παω σπιτι μπαινω wifi και κανω αναβαθμισεις προγραμματα κτλ...σε μια φαση αφου ασχολουμαι κανα διωρο παω να βγαλω πικ μου μαυριζει και λεει σφαλμα,2η φορα που ανοιξα την καμερα-2η φορα!!!!σχεδον 3 ωρες λειτουργιας!!!!

 

παιρνω τηλ στην εγγυηση μου λενε να κανω επαναφορα-κανω χωρις να βαλω προγραμματα την τεσταρω 5-6 φορες στην 7 παλι κρασαρει

τα σερβις κλεισαν στις 5 και δεν προλαβα θα το παω αυριο

 

ψαχνω ιντερνετ και βλεπω ενα σωρο αναφορες και οτι η verizon(ποια ειναι αυτη η θυγατρικη της σαμσουνκ)λεει οτι αναγνωρισε το σφαλμα και δεχεται επιστροφες

 

εντωμεταξυ μιλουσα στο livechat της σαμσουνκ και μου πεταει το αλλο κουλο --μην ανησυχειται μπορειται να το πατε με την εγγυηση στο επισημο σερβις για σαμσουνκ αρβατο!!!!!!!!καλα εγω πηρα σαμσουνκ γιατι νομιζα ηταν σμαρτεκ!!!!αν παει αρβατο θα μου πουν οτι το χαλασα εγω απο το μαγαζι που το πηρα ως το σπιτι!!!!

Link to comment
Share on other sites

2 μέρες με το κινητό και δηλώνω ικανοποιημένος απολυτα. Πολύ γρήγορο (σχεδον σαν το nexus 5 που ειχα)

Το πηρα κατευθείαν με την BOC7 οπότε δεν έχω μέτρο συγκρισης με παλαιότερες εκδοσεις.

Το θεμα με την κάμερα δεν παρουσιάστηκε καθολου ακομη...

Μονο ροοτ αν γινοταν χωρις knox θα ημουν τέλεια :D

 

Βλεπω βγήκε σημερα η η boc7 για Ελλάδα.

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

και ειναι λυση αυτο ρε φιλε???να σβησω το πιο σημαντικο απ(δεν επιτιθεμαι σε σενα προς θεου για τη σαμσουνκ το λεω)

σε διαφορα φορουμ βλεπω λενε το κανει λογω sd καρτας-μα γιαυτο αγορασ εξαρχης το σ5 για να βαλω και καρτα

δηλαδη θα πρεπει να προσαρμοσω το πως θα δουλευω το καινουριο κινητο στα προβληματα του...τι να πω

Φιλε μου οταν το παρεις απο το servis πες μας τι σου ειπαν.Το θεμα ειναι εκνευριστηκο.εμενα οταν πηρα στην εξυπηρετηση πελατων μου ειπαν να το βαλω σε ασφαλη λειτουργεια.που σημαινει οτι λειτουργει με τις βασικες εφαρμογες και δεν τρεχει τπτ αλλο.και απο την στιγμη που δεν μου εβγαλε προβλημα στις μερες που το ειχα ετσι μου ειπα οτι ειναι θεμα καποιας εφαρμογης που εχω βαλει εγω.Και δεν μου δωσανε λυση .Νομιζω και εγω οτι το κανει το viber.Εαν το γνωριζα το προβλημα δεν υπηρχε περιπτωση να το παρω.το viber παιζει χωρις προβλημα σε συσκευες που εχουν 50€ και δεν μπορει να παιξει στην πρωην πλεον ναυαρχιδα;;;;Μαλλον το επομενο κινητο μου σιγουρα δεν θα ειναι samsung. Eιχα παρει ολη τη σειρα απο το galaxy s μεχρι το s5.Αλλα δεν εβαλα μυαλο!!!!ολες ειχαν τα θεματα τους.

Link to comment
Share on other sites

Μου το εκανε μια φορα μεχρι στιγμης. Προσπαθησε να το αναβαθμισεις σε lollipop, ειναι αρκετα σπανιο στις τελευταιες ρομ. Εμενα μονο μια φορα ,χωρις επιπτωση σε κατανάλωση μπαταριας και χωρις ζεσταμα της συσκευής ομως. Αν εξακολουθει να το κανει, βαλε το disable camera απο το store μεχρι να αναβαθμισεις στην τελευταια ρομ. Θα πρεπει να κανεις ενα επιπλεον βημα οταν θες να ενεργοποιησεις την κάμερα.
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω πως γινεται αναβαθμηση αλλα αν το λολιποπ που λες ειναι το πιο νεο λογικα αυτο θα φοραω καθως σημερα το πηρα και με το πρωτο update συνηθως μπαινει αυτοματα οτι πιο καινουριο-τεσπα το χω παρατησει το θεμα-βλεπω πολυ αναφορα σε ξενα φορουμ για το προβλημα και ο καθενας λεει και μια λυση(sd,βαιμπερ,φακος,μαμα καμερα,μαμα touchwiz,λολιποπ και αλλα διαφορα)αληθεια στα ριβιου γιατι δεν το ανεφερα κανεις και παιρνει τα 9αρια ετσι????

 

θα παω αυριο σερβις να δω τι θα μου πουν και θα ενημερωσω

Link to comment
Share on other sites

Λεω για την αναβαθμιση γιατί ενω παλια ηταν παρα πολυ συχνο φαινομενο,με τις τελευταιες ρομ σχεδον δεν υπαρχει. Εγω ειμαι σε μια απο τις τελευταιες και μου συνεβη μια φορα μονο. Στο τοπικ των τροποποιησεων μπορουν να σε βοηθησουν πώς να βαλεις την τελευταια αναβαθμιση. Απ την αλλη,στο σερβις μπορουν να σου βαλουν την πιο προσφατη ρομ αυτοι. Αυτο να τους ζητησεις ,οποτε θα δεις μετα αν έφτιαξε να μας πεις και μας.
Link to comment
Share on other sites

2 μέρες με το κινητό και δηλώνω ικανοποιημένος απολυτα. Πολύ γρήγορο (σχεδον σαν το nexus 5 που ειχα)

Το πηρα κατευθείαν με την BOC7 οπότε δεν έχω μέτρο συγκρισης με παλαιότερες εκδοσεις.

Το θεμα με την κάμερα δεν παρουσιάστηκε καθολου ακομη...

Μονο ροοτ αν γινοταν χωρις knox θα ημουν τέλεια :D

 

Βλεπω βγήκε σημερα η η boc7 για Ελλάδα.

 

Root χωρίς να επηρεαστεί ο KNOX είναι δυνατό. Τσέκαρε την υπογραφή μου!

Link to comment
Share on other sites

Root χωρίς να επηρεαστεί ο KNOX είναι δυνατό. Τσέκαρε την υπογραφή μου!

 

Kαλησερα φιλος!Εκανα κατι σαν το δικο σου οδηγο.Περασα κανονικα την 4.4.2με odin χωρις να γραψει ο Knox.Μετα δοκιμασα το towelroot αλλα δε δουλεψε.Επρεπε να φλασαρω ενα root kernel.Το φλασαρω,ανοιξε το τηλεφωνο αν και σερνοταν και μετα δουλεψε κανονικα το towel root.Μετα φλασαρα το Νg2 kernel και ολα κομπλε.Εχω μια 4.4.2 με ροοτ και Knox 0.Κατεβασα τωρα το odin pro αλλα οχι απο το Playstore.Αν συνεχισω τα υπολοιπα 2βηματα.Παω σε lolipop?και επισης υπαρχουν xposed για Lolipop?

 

Aργησες να απαντησεις!Τεσπα πλεον εχωLolipop Με Knox 0!

Edited by therion1985
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1 εβδομάδα με την BOC7, έχω να πω πως δεν έχω παρατηρήσει κάποιο αισθητό πρόβλημα, όμως υπάρχουν στιγμές που θα ήθελα τη συσκευή ταχύτερη. Ίσως φταίει το TW, είμαι σίγουρος ότι με AOSP θα τρέχει σφαίρα. Από την άλλη για το S5 δυστυχώς οι AOSP ROMs είναι χάλια, οπότε δεν υπάρχει κάποια καλύτερη εναλλακτική.

 

Είδωμεν

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1 εβδομάδα με την BOC7, έχω να πω πως δεν έχω παρατηρήσει κάποιο αισθητό πρόβλημα, όμως υπάρχουν στιγμές που θα ήθελα τη συσκευή ταχύτερη. Ίσως φταίει το TW, είμαι σίγουρος ότι με AOSP θα τρέχει σφαίρα. Από την άλλη για το S5 δυστυχώς οι AOSP ROMs είναι χάλια, οπότε δεν υπάρχει κάποια καλύτερη εναλλακτική.

 

Είδωμεν

Είτε πέρασε Nova launcher αν θες για ταχύτερο launcher, είτε βάλε την xtrestolite ρομ είναι η στοκ χωρίς όλα τα περιττά. Στηρίζεται και στην boc7.

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως! Κάτι ιδιαίτερο δεν παρουσιάζει η ρομ. Και καποια στιγμή που πιστεψα οτι βρήκα καποιο bug, ηταν τελικά θεμα ρύθμισης που ομως δεν φαίνονταν πουθενά τι ηταν επιλεγμένο. Ολα καλά!

 

PS: Κοίτα που στο τελος θα συνηθίσω και την ασπριλα της λολιποπ! :p

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σχετικά με αυτήν την ασπριλα, εγώ δεν είχα το κινητό με κιτκατ, αλλά το άσπρο στις ρυθμίσεις μου φαίνεται ωραίο. Το μαύρο ήταν πολύ καλύτερο;
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, θέμα γούστου είναι! Εμένα μου κάθισε "κάπως"!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα κ προκαταβολικά ευχαριστω για τυχών απαντήσεις

Εχω εδω κ κανενα μηνα ενα σ5 απο ρουμανια κ γενικα ήμουν ευχαριστημενος

Απο τη πρωτη μερα ειχε περαστεί η lollipop κ ολα καλα.

ΞΑφνικα(χωρις να μαι σιγουρος ομως αν εχει κανει το κινητο κάποια μικρο αναβάθμιση )η συσκευη εδω κ μερες παρουσιαζει αρκετα προβληματα

Αρχικα με το που την άφηνα σχετικα απότομα ή ατσαλα κατω εκανε επανεκινηση με τη μια το τηλ.

το ιδιο πραγμα οταν το ειχα στη τσέπη του παντελονιού μου.Το τηλέφωνο δε μου χει πέσει ποτε κατω.Είχα την εντύπωση πως κ η μπαταρία του κ´ραταγε λιγότερο.

Μιλησα με τη σαμσουνκ ελλας κ μου πε μέσω κιες 3 να του κάνω back up k restore.

Το εκανα κ το προβλημα μειώθηκε όσον αφορα την συχνοτητα της επανεκινησης αλλα δε σταματησε.

Σήμερα ξαναεκανα restore για 3 φορα,εκανε 4 ωρες(ενω τις πρωτες φορε´ς μονο κανενα 20λεπτο το πολυ)κ παρουσιαζει κ παρα πολες αποσυνδεσεις στο ιντερνετ κατι το οποιο δε μου το εκανε στην αρχη.

οι επανεκινησεις εχουν μειωθει παλι οσον αφορα την ευκολια που εκλεινε αν το αφηνες σχετικα ατσαλα κατω αλλα δεν εχουν σταματησει

Ευχαριστω κ συγνωμη που μακρυγορησα

ρε παιδια κανενασ για εμενα καμια προταση?

απο τη τελευταια φορα που εκανα μεσω κιες back up k restore δε κλεινει ευκολα αλλα δεν συνδεεται στο ιντερνετ καθε δεκα δευτερολεπτα κ η μπαταρια του αργει να φορτισει κ ξεφορτιζει πολυ γρηγορα

Link to comment
Share on other sites

Είτε πέρασε Nova launcher αν θες για ταχύτερο launcher, είτε βάλε την xtrestolite ρομ είναι η στοκ χωρίς όλα τα περιττά. Στηρίζεται και στην boc7.

 

Nova έχω και έχω την ALXNDR και τα έχω σβήσει όλα. Απλά είναι γνωστό πως το framework της Samsung είναι βαρύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον εχεις backup, κανε του ενα factory reset και μην βαλεις τιποτα επανω. Κρατα το εντελως μαμά για 3-4 μέρες και δες πως θα συμπεριφερθει το τηλέφωνο. Αν θα δουλεύει σωστά τοτε ξεχνάς το restore και αρχίζεις να περνάς απο το μηδεν μια-μια τις εφαρμογές σου, ελεγχοντας πάντα τι κανει το τηλέφωνο. Και παντα σταδιακά. Δεν θα τις περάσεις με την μία όλες. Ειδικα αν ειναι και πολλές στο αριθμό.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...