Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Το προηγούμενό σου κινητό δεν ήταν Android για να έχεις τις επαφές σου συγχρονισμένες; Αν ναι θα κατεβούν αυτόματα στο καινούργιο.

Κάνε 3 πλήρης φορτίσεις-αποφορτίσεις.

Με γεια να το χαρείς.

 

android ηταν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

android ηταν

Αν ηταν android τοτε λογικα οι επαφες σου ειναι συγχρονισμενες στο gmail που ειχες στην παλια συσκευη, αν εβαλες το ιδιο περνιουνται και παλι αν τις ειχες τοτε

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια!Επιστρεφω στο θρεντ του γαλαξια ,αφου αφησα το θρεντ του g2 που δεν με ικανοποιησε απολυτα.Χαιρομαι που ξαναβλεπω παλια ονοματα απο θρεντ galaxy s 1.Χτες ηρθε στα χερια μου η συσκευη.Ακομα δεν την εχω ξεψειρησει καλά,αλλα διαπιστωσα μια διαφορα που για μενα τουλαχιστον δεν με ικανοποιει και με εκνευριζει.Παρατηρησα οτι στα μηνηματα του viber,αλλα και του κινητου της εφαρμογής,δεν εμφανιζεται ο αποστολεας και ουτε το μηνημα μηνημα σε προεπισκοπιση.Μου γραφει απλα μηνημα κειμενου.Εγω αυτο παλια το άλλαξα και το εκανα να φαινεται το μηνημα και ο αποστολέας.Εδω δεν αλλάζει.Πως μπορω με καποιο τρόπο να το αλλάξω,ή ζω με αυτο;
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια!Επιστρεφω στο θρεντ του γαλαξια ,αφου αφησα το θρεντ του g2 που δεν με ικανοποιησε απολυτα.Χαιρομαι που ξαναβλεπω παλια ονοματα απο θρεντ galaxy s 1.Χτες ηρθε στα χερια μου η συσκευη.Ακομα δεν την εχω ξεψειρησει καλά,αλλα διαπιστωσα μια διαφορα που για μενα τουλαχιστον δεν με ικανοποιει και με εκνευριζει.Παρατηρησα οτι στα μηνηματα του viber,αλλα και του κινητου της εφαρμογής,δεν εμφανιζεται ο αποστολεας και ουτε το μηνημα μηνημα σε προεπισκοπιση.Μου γραφει απλα μηνημα κειμενου.Εγω αυτο παλια το άλλαξα και το εκανα να φαινεται το μηνημα και ο αποστολέας.Εδω δεν αλλάζει.Πως μπορω με καποιο τρόπο να το αλλάξω,ή ζω με αυτο;

 

μηπως δεν εχεις διαλεξει την προεσκοπηση απο της επιλογες του viber και των μυνηματων?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια!Επιστρεφω στο θρεντ του γαλαξια ,αφου αφησα το θρεντ του g2 που δεν με ικανοποιησε απολυτα.Χαιρομαι που ξαναβλεπω παλια ονοματα απο θρεντ galaxy s 1.Χτες ηρθε στα χερια μου η συσκευη.Ακομα δεν την εχω ξεψειρησει καλά,αλλα διαπιστωσα μια διαφορα που για μενα τουλαχιστον δεν με ικανοποιει και με εκνευριζει.Παρατηρησα οτι στα μηνηματα του viber,αλλα και του κινητου της εφαρμογής,δεν εμφανιζεται ο αποστολεας και ουτε το μηνημα μηνημα σε προεπισκοπιση.Μου γραφει απλα μηνημα κειμενου.Εγω αυτο παλια το άλλαξα και το εκανα να φαινεται το μηνημα και ο αποστολέας.Εδω δεν αλλάζει.Πως μπορω με καποιο τρόπο να το αλλάξω,ή ζω με αυτο;

πας ρυθμισεις-ηχοι και ειδοπ/ησεις-οταν ειναι κλειδωμενη-τικαρεις εμφανιση ολου του περιεχομενου.νομιζω αυτο λες...

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

πας ρυθμισεις-ηχοι και ειδοπ/ησεις-οταν ειναι κλειδωμενη-τικαρεις εμφανιση ολου του περιεχομενου.νομιζω αυτο λες...

 

Sε ευχαριστω!Ηταν κατι εκνευριστικο και τωρα με εσωσες!Κανα ασφαλες ροοτ χωρις Knox παιζει για λολιποπ?

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

ειμαι στο τσακ να παω να το παρω,απο πλαισιο φυσικα καθως το εχει καλη τιμη το μαυρο-μπλε που θελω.να βαλω αραγε το alpha στην ακρη και να παω να το παρω?η θα το μετανιωσω?κυρια σημασια σαφως η αυτονομια για μενα και φυσικα το τηλεφωνο να ειναι απροβληματιστο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Sε ευχαριστω!Ηταν κατι εκνευριστικο και τωρα με εσωσες!Κανα ασφαλες ροοτ χωρις Knox παιζει για λολιποπ?

 

Κανονικα οχι..με "μπερδεμα" εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=413599

οποιος ρισκαρει...:)

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

ειμαι στο τσακ να παω να το παρω,απο πλαισιο φυσικα καθως το εχει καλη τιμη το μαυρο-μπλε που θελω.να βαλω αραγε το alpha στην ακρη και να παω να το παρω?η θα το μετανιωσω?κυρια σημασια σαφως η αυτονομια για μενα και φυσικα το τηλεφωνο να ειναι απροβληματιστο.

Φίλε ταξιδιώτη σε σχέση με το Ζ3 που είχες είναι κάπως κατώτερο σε αυτονομία, αλλά πάλι τις 5 ώρες τις βγάζει οθόνη με νορμάλ χρήση. Πιστεύω αξίζει σαν συσκευή είναι απροβληματιστο, δεν θα σε χαλάσει σε κάτι σε σχέση με το Ζ3, ειδικά με λολιποπ πηγαίνει πολύ καλά το S5

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ταξιδιώτη σε σχέση με το Ζ3 που είχες είναι κάπως κατώτερο σε αυτονομία, αλλά πάλι τις 5 ώρες τις βγάζει οθόνη με νορμάλ χρήση. Πιστεύω αξίζει σαν συσκευή είναι απροβληματιστο, δεν θα σε χαλάσει σε κάτι σε σχέση με το Ζ3, ειδικά με λολιποπ πηγαίνει πολύ καλά το S5

καλα με το z3 Που εχω δεν το συγκρινω πουθενα περα της καμερας που ειναι καλυτερη στο s5.

με το alpha Ομως?γιατι αυτο θα δωσω για το s5.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια θέλω. Έβαλα κλείδωμα οθόνης με αποτύπωμα και κάτι δεν έκανα καλά και τώρα δεν μου αναγνωρίζει το δάκτυλο. Μονο με κωδικό μπορώ να μπω και ειναι σπαστικό αυτο. Δεν με αφήνει να αλλάξω τροπο κλειδώματος χωρίς να διαβάσει το δάκτυλο. Υπάρχει άλλος τρόπος να μην κανω επαναφορά;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις βρήκα bug της BOC7.

Δεν δουλεύει το WiFi hotspot. Ενώ φαίνεται κανονικά, δίνεις τον κωδικό αλλά προσπαθεί επί ματαίω να πάρει IP.

Το δοκίμασα και ξεκλείδωτο και με δύο tablet, με το ίδιο ακριβώς αποτέλεσμα.

Εντάξει, μικρό το κακό, αλλά αυτά είναι παιδικά. Δεν θα πρεπε να συμβαίνουν.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

καλα με το z3 Που εχω δεν το συγκρινω πουθενα περα της καμερας που ειναι καλυτερη στο s5.

με το alpha Ομως?γιατι αυτο θα δωσω για το s5.

Με το alpha πιστεύω πολύ καλύτερο το σ5 και σε μπαταρία και σε απόδοση. Γενικά το s5 είναι παρα πολύ καλό, το alpha είναι πιο κατηγορία πιο κάτω νομίζω

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στο τσακ να παω να το παρω,απο πλαισιο φυσικα καθως το εχει καλη τιμη το μαυρο-μπλε που θελω.να βαλω αραγε το alpha στην ακρη και να παω να το παρω?η θα το μετανιωσω?κυρια σημασια σαφως η αυτονομια για μενα και φυσικα το τηλεφωνο να ειναι απροβληματιστο.

 

Γιαννη ποσο το εχουν δηλαδη στο ΠΛΑΙΣΙΟ ; ΠΑρτο οπως εισαι ...φυσαει το κινητο !!!:)

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη ποσο το εχουν δηλαδη στο ΠΛΑΙΣΙΟ ; ΠΑρτο οπως εισαι ...φυσαει το κινητο !!!:)

 

374 το πηρα σημερα σε 12 άτοκες!! Είχε μέσα το lolipop κατασκευή 16/3/15.

Πραγματικά ειναι πολυ ωραίο. Στην τιμή αυτή τώρα αξίζει για καλοκαίρι έξω γιατί το νότε δεν ειναι τόσο εύκολο στη μεταφορά.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ και πάλι, από χθες χρησιμοποιώ και 'γω τη συσκευή με Lollipop BOC7! Έρχομαι από S3 Neo και μπορώ απλά να πω ότι η διαφορά είναι τόσο εμφανής που μου έκανε εντύπωση ενώ δε το περίμενα :lol: Είναι όντως ναυαρχίδα! Το Lollipop δε κολλάει καθόλου, βέβαια έκανα αρκετό debloating. Όπως και να έχει πάει σφαίρα. Edited by one_tree_hill
Link to comment
Share on other sites

Μόλις βρήκα bug της BOC7.

Δεν δουλεύει το WiFi hotspot. Ενώ φαίνεται κανονικά, δίνεις τον κωδικό αλλά προσπαθεί επί ματαίω να πάρει IP.

Το δοκίμασα και ξεκλείδωτο και με δύο tablet, με το ίδιο ακριβώς αποτέλεσμα.

Εντάξει, μικρό το κακό, αλλά αυτά είναι παιδικά. Δεν θα πρεπε να συμβαίνουν.

 

Περιεργο,σε εμενα μπαινουν κανονικα και το ταπλετ και το παλιο μου κινητο.:confused:

Link to comment
Share on other sites

374 το πηρα σημερα σε 12 άτοκες!! Είχε μέσα το lolipop κατασκευή 16/3/15.

Πραγματικά ειναι πολυ ωραίο. Στην τιμή αυτή τώρα αξίζει για καλοκαίρι έξω γιατί το νότε δεν ειναι τόσο εύκολο στη μεταφορά.

 

Μια χαρα τσαμπα ! Εγω πηρα το 2ο μου απο skroutz και ειχε εννοειται Lolipop , κατασκευη 14/2/15 . Καινουρια δινουν παντου παλι καλα !

Αξιζει και με το παραπανω,το ΝΟΤΕ κουραζει φιλε,καλο αλλα κουραζει.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση :!:

Υπάρχει σχετικό θέμα που αφορά την διαθεσιμοτητα της συσκευης ,όπως υπάρχει και ανάλογο θέμα για την επιλογή .

Μην βγαίνετε off topic :!:

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!! επειδή είμαι καινούργιος στην samsung και ήρθα από sony..... εκεί ήξερα πέντε πράγματα αλλά το έκανα με άλλα προγράμματα .... πως μπορώ να κάνω facrory reset στο S5? από που κατεβάζω το odin? και πως μπορώ να κρατήσω backup από εφαρμογές και παιχνίδια που δεν τα κάνει το kies??? ευχαριστώ εκ των προτέρων!!! αν μπορείτε βάλτε και link....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!! επειδή είμαι καινούργιος στην samsung και ήρθα από sony..... εκεί ήξερα πέντε πράγματα αλλά το έκανα με άλλα προγράμματα .... πως μπορώ να κάνω facrory reset στο S5? από που κατεβάζω το odin? και πως μπορώ να κρατήσω backup από εφαρμογές και παιχνίδια που δεν τα κάνει το kies??? ευχαριστώ εκ των προτέρων!!! αν μπορείτε βάλτε και link....

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=412759

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά CM12 σταθερή για αυτό το τηλ. γιατί δεν υπάρχει; Ναυαρχίδα είναι και παντού betas βλέπω Edited by one_tree_hill
Link to comment
Share on other sites

Περιεργο,σε εμενα μπαινουν κανονικα και το ταπλετ και το παλιο μου κινητο.:confused:

Ωραίος! Μου έδωσες κίνητρο να το ξανά τσεκάρω.

 

Βρήκα τελικα ποιο ηταν το πρόβλημα και δεν συνδέονταν. Για κάποιο λογο, ισως και εγω κατα λάθος, είχα ενεργοποιήσει την επιλογή "Επιτρεπτές μονο". Όπερ σημαίνει mac filtering. Το γύρισα σε ολες και πλεον κανένα πρόβλημα.

 

Το περίεργο είναι οτι δεν θυμάμαι να το σκαλισα, περαν της αλλαγής του password. Του έβαλα wpa2/psk και του πέρασα ενα password. Συν ενα πραγμα ακόμη, δεν φαίνονταν πουθενά οτι είχε ενεργοποιηθει η συγκεκριμένη επιλογη.

 

Προσοχή λοιπον, εφόσον εχετε κάποιο τέτοιο πρόβλημα, πρέπει να πάτε να ελέγξετε τις επιτρεπτές συσκευες, να ειναι στο όλες.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

πως ενεργοποιω το wi-fi hot spot απο το galaxy μου? γτ μονο δεδομενων μου βγαζει

 

Ρυθμίσεις --->Tethering και Mobile Hotspot --->Φορητό σημείο πρόσβασης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...