Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βαλτό στον φορτιστή έχεις 23% μπαταρία...

 

Την εκανε παραυτα..!!! τωρα ειναι στο 9%..θελω να κανω μια "γερη" φορτιση...αν και κατω απ το 10% μην το αφηνετε..τωρα το φορτιζω..:)

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

εκανες wipe data μετα το OTA? μας μενει να δουμε αν εχει ακομα τα bugs ths ΒΟΒ7. καπου διαβασα σε ξενο forum οτι η αγγλικη G900FXXU1POBK ειναι ποιο σταθερη απο BTU. την εχει βαλει κανεις?

 

Δεν έκανα wipe και δεν είχα bugs με την Bob. Wipe έκανα μόνο απο 4.4 σε 5.0 με οντιν. Από τότε τις ota δεν τις κάνω wipe

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα και εγώ από το μεσημέρι και δεν έχω δει καμιά διάφορα κάτι ψιλό κολλήματα που είχε τα έχει ακόμα, επισεις από όταν πατάω το multitasking button έως ότου να ανοίξει τα παράθυρα περνάνε 2-3 δευτερόλεπτα τι παίζει με αυτό??? Είναι εκνευριστικό
Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι να κανετε factory reset ειδικα μετα για να γινει καθαρο clean install
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Σε s5 φίλου που αναβάθμισε σε lollipop του βγάζει στην προεπισκοπιση των μνήματων, email κλπ, στην οθόνη κλειδώματος το μυνημα "Έγινε απόκρυψη περιεχομένου".

Επειδή εγώ είμαι ακόμη σε ΚΚ και δεν βρήκα κάτι έτσι που το έψαξα, μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος φίλος στο που βρίσκεται αυτή η ρύθμιση;

Βασικά θέλει να βλέπει εκεί μια προεπισκοπιση αντί για το "Έγινε απόκριση περιεχομενου".

Ευχαριστώ, παιδιά!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κάνω την ενημέρωση:

 

Model: SM-G900F

Model name: GALAXY S5

Country: United Kingdom

Version: Android 5.0

Changelist: 4469118

Build date: Mon, 16 Mar 2015 06:43:56 +0000

Product code: BTU

PDA: G900FXXU1BOC7

CSC: G900FOXA1BOC7

 

http://i62.tinypic.com/wb3wr8.png

Link to comment
Share on other sites

Σαν μπαταρία μετά από πλήρη φόρτιση είναι ελαφρώς καλύτερη. 1.15 sot, 6.30 ώρες ανοιχτό και 82% μπαταρία. ( 3500 μπαταρία).

Έχει κάνει 2 redraw όμως στην αρχική (Google now launcher)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Σε s5 φίλου που αναβάθμισε σε lollipop του βγάζει στην προεπισκοπιση των μνήματων, email κλπ, στην οθόνη κλειδώματος το μυνημα "Έγινε απόκρυψη περιεχομένου".

Επειδή εγώ είμαι ακόμη σε ΚΚ και δεν βρήκα κάτι έτσι που το έψαξα, μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος φίλος στο που βρίσκεται αυτή η ρύθμιση;

Βασικά θέλει να βλέπει εκεί μια προεπισκοπιση αντί για το "Έγινε απόκριση περιεχομενου".

Ευχαριστώ, παιδιά!

 

Πηγαινεις Ρυθμισεις-Ηχοι και ειδοποιησεις-οταν ειναι κλειδωμενη-τικαρεις εμφανιση ολου του περιεχομενου...:)

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινεις Ρυθμισεις-Ηχοι και ειδοποιησεις-οταν ειναι κλειδωμενη-τικαρεις εμφανιση ολου του περιεχομενου...:)

Α, καλά! Άσχετη θέση! Δεν θα το βρίσκαμε με τίποτα!

Χίλια ευχαριστώ, φίλε.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κάνω την ενημέρωση:

 

Model: SM-G900F

Model name: GALAXY S5

Country: United Kingdom

Version: Android 5.0

Changelist: 4469118

Build date: Mon, 16 Mar 2015 06:43:56 +0000

Product code: BTU

PDA: G900FXXU1BOC7

CSC: G900FOXA1BOC7

 

http://i62.tinypic.com/wb3wr8.png

 

Απο που ειναι το κινητο ; Αγγλικο ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδιά. Νέος χρήστης (προερχόμενος απο optimus G) και πλήρως ικανοποιημένος μέχρι στιγμής. Μερικές ερωτήσεις:

 

1. Έχει αρκετή χρήση gps και για τον καιρό και για το google now. Μπορώ να το απενεργοποιήσω τελείως και να ανανεώνω χειροκίνητα τον καιρό?

2. Μου βγάζει ένα unified daemon prosess το οποίο επίσης χρησιμοποιεί πολύ το gps! Πως απενεργοποιείται?

3. Τι άλλο θα μου προτείνατε να απενεργοποιήσω ώστε να μην τρέχει απο πίσω χωρίς λόγο? Έχετε καμιά λίστα (χωρίς root).

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

πάλι σήμερα το mm-qcamera-dameon έκανε τρελό drain ήταν ανοιχτό 2 ώρες σχεδόν μέχρι να το πάρω χαμπάρι και να κάνω επανεκκίνηση
Link to comment
Share on other sites

πάλι σήμερα το mm-qcamera-dameon έκανε τρελό drain ήταν ανοιχτό 2 ώρες σχεδόν μέχρι να το πάρω χαμπάρι και να κάνω επανεκκίνηση

Κάποια εφαρμογή όπως instagram, viber, fb σου κάνει την ζημιά. Σβήστες μια μια και δες το

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι η λύση ειναι να σβήνεις τις εφαρμογές. Τόσο δύσκολο είναι να διορθώσουν αυτό το bug; Edited by jvougiou
Link to comment
Share on other sites

Απο που ειναι το κινητο ; Αγγλικο ;

 

Όχι αλλά έχω περάσει την Αγγλική. Παλιά ήταν EUR Ελληνική.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κι εγώ την τελευταία αγγλική. Μέσω odin κάνοντας επαναφορά πριν και μετά το φλασαρισμα. Λες και έχω άλλο τηλέφωνο!
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κι εγώ την τελευταία αγγλική. Μέσω odin κάνοντας επαναφορά πριν και μετά το φλασαρισμα. Λες και έχω άλλο τηλέφωνο!

Μπορείς να στείλεις ένα λινκ με την ρομ; έχει πολλές και χανομαι

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να στείλεις ένα λινκ με την ρομ; έχει πολλές και χανομαι

 

Aυτην...http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G900F/BTU/

πρωτη στη σειρα.. 2015-03-01 United Kingdom 5.0 G900FXXU1BOC7 G900FOXA1BOC7

Edited by bikos68
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Aυτην...http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G900F/BTU/

πρωτη στη σειρα.. 2015-03-01 United Kingdom 5.0 G900FXXU1BOC7 G900FOXA1BOC7

Με τι εκδοση odin την περναμε;

Link to comment
Share on other sites

Με τι εκδοση odin την περναμε;

 

Kοιτα...εχει βγει 3.10.6 εκδοση..εγω την εκανα με 3.09 ..αλλα πιο σταθερη για μερικους η 3.07...

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Kοιτα...εχει βγει 3.10.6 εκδοση..εγω την εκανα με 3.09 ..αλλα πιο σταθερη για μερικους η 3.07...

Ωραια αφου εγινε με 3,09 σ εσενα θα την κανω με αυτην. Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

το s5 που έχω είναι ουγγαρέζικο HEH με lollipop και λέω να περάσω την United Kingdom G900FXXU1BOC7.

για να το περάσω με odin μπορώ να το περάσω από πάνω χωρίς να το κάνω format;

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την αγγλικη ρομ την τελευταια θελω να ρωτησω κανα 2 πραγματακια. Το μικρο λαγκαρισμα που εχει οταν πατας το κουμπι με τα προσφαρα εχει βελτιωθει; Ο σενσορας οταν μιλας, που αργει καπως να ανοιξει η οθονη οταν παιρνεις το κινητο απο το αυτι εχει βελτιωθει;
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την αγγλικη ρομ την τελευταια θελω να ρωτησω κανα 2 πραγματακια. Το μικρο λαγκαρισμα που εχει οταν πατας το κουμπι με τα προσφαρα εχει βελτιωθει; Ο σενσορας οταν μιλας, που αργει καπως να ανοιξει η οθονη οταν παιρνεις το κινητο απο το αυτι εχει βελτιωθει;

Εχουν διορθωθεί και τα 2

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...