Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σου φαίνεται για θέμα δηλαδή αυτό; το κινητό πηγαίνει απροβληματιστα δεν έχει κανένα θέμα. Μην το στέλνω τζάμπα σέρβις

 

Φιλε τεχνικος δεν ειμαι αλλα αν μου εστελναν κατι τετοιο θα εκανα κατι δεν θα το αφηνα ετσι. Εκτος αν δεν σε ενοχλει εσενα,κρατα το φιλε αν δεν σε χαλαει.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Φιλε τεχνικος δεν ειμαι αλλα αν μου εστελναν κατι τετοιο θα εκανα κατι δεν θα το αφηνα ετσι. Εκτος αν δεν σε ενοχλει εσενα,κρατα το φιλε αν δεν σε χαλαει.

Πιστεύω ότι με το γυαλί δεν θα φαίνεται, εκτός και αν δεν το καλύπτει πολύ καλά σ εκείνο το σημείο

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι με το γυαλί δεν θα φαίνεται, εκτός και αν δεν το καλύπτει πολύ καλά σ εκείνο το σημείο

 

πιθανον ! Βαλε γυαλι και δες το...το θεμα ειναι μηπως υπαρχει και αλλο προβλημα στο κινητο,ψαξτο καλα αν δουλευουν ολα φιλε.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

πιθανον ! Βαλε γυαλι και δες το...το θεμα ειναι μηπως υπαρχει και αλλο προβλημα στο κινητο,ψαξτο καλα αν δουλευουν ολα φιλε.

Τι να πω εδώ και δύο βδομάδες που το χω δεν έχω δει κάποιο άλλο θέμα

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω εδώ και δύο βδομάδες που το χω δεν έχω δει κάποιο άλλο θέμα

 

τοτε ειναι ψυχολογικο το θεμα,ξεχασε το κιολας. Κοιτα να χαρεις το κινητο :)

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

τοτε ειναι ψυχολογικο το θεμα,ξεχασε το κιολας. Κοιτα να χαρεις το κινητο :)

Ισχύει αυτό, δεν είναι πρόβλημα, απλά επειδή ξέρω ότι υπάρχει πέφτει συνέχεια το βλέμμα μου εκεί :P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

εχω ενα sm-g900f και μετα το official update για 5.0 (G900FXXU1BNL9) το κινητο κολλαει υπερβολικα σε οτιδηποτε και αν κανω.

Εχω κανει factory reset και παλι τιποτα....Εχει συναντησει καποιος κατι παρομοιο??

Επισης το G900FXXU1BNL9 μου βγαζει οτι ειναι πολωνικο firmware!!!!!Ενω το κινητο εχει παει για service στη samsung θεσσαλονικης και μου το παρεδωσαν με firmware για cosmote (ετσι μου ειπαν στο service) ενω το κινητο εχει αγοραστε απο wind!!!!!

 

Οποιος γνωριζει κατι ας βοηθησει !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

εχω ενα sm-g900f και μετα το official update για 5.0 (G900FXXU1BNL9) το κινητο κολλαει υπερβολικα σε οτιδηποτε και αν κανω.

Εχω κανει factory reset και παλι τιποτα....Εχει συναντησει καποιος κατι παρομοιο??

Επισης το G900FXXU1BNL9 μου βγαζει οτι ειναι πολωνικο firmware!!!!!Ενω το κινητο εχει παει για service στη samsung θεσσαλονικης και μου το παρεδωσαν με firmware για cosmote (ετσι μου ειπαν στο service) ενω το κινητο εχει αγοραστε απο wind!!!!!

 

Οποιος γνωριζει κατι ας βοηθησει !!!

Καλησπέρα και από μένα!

 

Μία αντίστοιχη περίπτωση και για κινητό συγγενικού μου προσώπου! Έχει κανείς να προτείνει κάποιο σταθερό firmware να του το περάσω με odin αφού το κάνω πρώτα wipe το τηλέφωνο από recovery? ? ?

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα!

 

Μία αντίστοιχη περίπτωση και για κινητό συγγενικού μου προσώπου! Έχει κανείς να προτείνει κάποιο σταθερό firmware να του το περάσω με odin αφού το κάνω πρώτα wipe το τηλέφωνο από recovery? ? ?

Βάλε την αγγλική λολιποπ λένε η καλύτερη. Εγώ προσωπικά έχω τσεχικη και πηγαίνει ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την αγγλική λολιποπ λένε η καλύτερη. Εγώ προσωπικά έχω τσεχικη και πηγαίνει ρολόι.

 

Μεσω Odin γραφει το knox??

Επισης γινεται να βαλω lolipop και να αποφυγω τα bloatware τόσο της Samsung όσο και του εκάστοτε carrier ?

Link to comment
Share on other sites

Μεσω Odin γραφει το knox??

Επισης γινεται να βαλω lolipop και να αποφυγω τα bloatware τόσο της Samsung όσο και του εκάστοτε carrier ?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=412552

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την αγγλική λολιποπ λένε η καλύτερη. Εγώ προσωπικά έχω τσεχικη και πηγαίνει ρολόι.

 

Το εχω διαβασει το "τι πρεπει να γνωριζω".

Για την μικρη περιπτωση να γραψει το Knox ρωταω τον Πανο.Εγραψε σε σενα?

Link to comment
Share on other sites

Το εχω διαβασει το "τι πρεπει να γνωριζω".

Για την μικρη περιπτωση να γραψει το Knox ρωταω τον Πανο.Εγραψε σε σενα?

 

Οχι οχι δεν γραφει ο knox μιας και ειναι οφισιαλ εκδοση

Link to comment
Share on other sites

Οχι οχι δεν γραφει ο knox μιας και ειναι οφισιαλ εκδοση

 

Η αγγλικη version ποια ειναι ??Εχεις καποιο λινκ να μου δωσεις?

Ευχαριστω για τη βοηθεια σου!

Link to comment
Share on other sites

Η αγγλικη version ποια ειναι ??Εχεις καποιο λινκ να μου δωσεις?

Ευχαριστω για τη βοηθεια σου!

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G900F/ εδω εχει ολες τις εκδοσεις. Εγω προσωπικα ακομα δεν εχω βαλει αγγλικη, παρα μονο εβαλα ξανα την τσεχικη μιας και πηγαινε ρολοι. Λογικα η τελευταια που εχει θα ειναι η καλυτερη αφου εχει γινει πιο προσφατα

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την αγγλική λολιποπ λένε η καλύτερη. Εγώ προσωπικά έχω τσεχικη και πηγαίνει ρολόι.

:):) ευχαριστώ πολύ για την απάντηση :D

 

αν και την Τσέχικη δεν βλέπω πουθενά, έβαλα την nordic countries να κατεβαίνει που είχα καλή εμπειρία με το Note 3...

Edited by DrGus

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα την βοηθεια σας μιας και σκεφτομαι να το αγοράσω βασικα ειμαι αναμεσα σε αυτο και z3c..επειδη ειναι κινητο ενος χρονου πιστεύεται οτι αξιζει στα 350 ευρω που κυκλοφορεί τωρα?εχει εμφανιση προβληματα στον χρονο lag και τετοια
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα την βοηθεια σας μιας και σκεφτομαι να το αγοράσω βασικα ειμαι αναμεσα σε αυτο και z3c..επειδη ειναι κινητο ενος χρονου πιστεύεται οτι αξιζει στα 350 ευρω που κυκλοφορεί τωρα?εχει εμφανιση προβληματα στον χρονο lag και τετοια

Κανένα πρόβλημα να το πάρεις χωρίς δεύτερη σκέψη. Καλό το Ζ3 compact, αλλά το s5 είναι κατά πολύ καλύτερο. Σε οθόνη, χρώματα, κάμερα, υποστήριξη είναι καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα να το πάρεις χωρίς δεύτερη σκέψη. Καλό το Ζ3 compact, αλλά το s5 είναι κατά πολύ καλύτερο. Σε οθόνη, χρώματα, κάμερα, υποστήριξη είναι καλύτερο

 

θα συμφωνήσω και εγώ και θα προσθέσω ότι σε περίπτωση μεταπώλησης θα χάσεις αρκετά περισσότερα με το Sony παρά με το Sammy

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

κατι αλλο ισχυει οτι ειναι αδιάβροχο μεχρι και ενα μετρο?ειναι δοκιμασμένο απο εσας?δεν θελω να το κανω βουτιες αλλα αν τυχει να πεσει σε νερο η κατι τετοιο να μην αποδειχθεί μαπα το οτι ειναι αδιάβροχο
Link to comment
Share on other sites

κατι αλλο ισχυει οτι ειναι αδιάβροχο μεχρι και ενα μετρο?ειναι δοκιμασμένο απο εσας?δεν θελω να το κανω βουτιες αλλα αν τυχει να πεσει σε νερο η κατι τετοιο να μην αποδειχθεί μαπα το οτι ειναι αδιάβροχο

Αδιαβροχο λενε οτι ειναι, αλλα αν σκεφτεις οτι εχει ενα καπακι για την usb θυρα, καπακι για την μπαταρια, κεντρικο home button, εεεε ολο κι απο καπου μπορει να μπαζει, καλυτερα μην το ρισκαρεις. Σε αντιθεση με τα sony, πιστευω αυτο ειναι πιο επιφοβο γιατι εχει πολλες πιθανες διαρροες.

Link to comment
Share on other sites

παντως παιδια οσοι πιστευετε οτι το κινητο κολλαει μετα την αναβαθμιση και οτι τι χαλια που ειναι η Lollipop κτλ...η σιγουρη λυση ειναι μια...επαναφορα-περασμα με odin (3,07 εγω)-επαναφορα...ΣΑΝ ΝΑ ΕΧΩ ΑΛΛΟ ΚΙΝΗΤΟ!!!

εγω ειμαι τερμα αρχαριος και το εκανα σε 5-10 λεπτα, θυσιασα λιγο χρονο για να ξαναστησω το κινητο και τωρα απολαμβανω μια καινουρια τουμπανιασμενη συσκευη που δεν κολλαει πουθενα και η μπαταρια ειναι σουπερ..το προτεινω ανεπιφυλακτα...

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση :!::!:

Για άλλη μια φορά να υπενθυμίσω οτι για την επιλογή συσκευής υπάρχει το αντίστοιχο θεμα,προσπαθηστε να μην βγαίνετε off topic .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα το τηλεφωνο με εργοστασιακα εγκατεστημενη την λολιποπ 5.0

Χωρα προελευσης Αυστρια, Βιετναμ παραγωγη 31/1/15 απο Καιζερστορ αγορα

 

Θελω να ρωτησω, υπαρχει τροπος να κανω ροοτ στην 5.0 χωρις να γραψει knox;

Edited by Patso
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...