Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

... Οι ανταγωνιστές του ολοι εχουν απο κάποιο σοβαρό μειον. Το s5 δεν εχει καποια χτυπητή αδυναμία. Ειναι πολυ καλο παντου. Μπορει οχι τέλειο αλλα πολυ καλο!

 

Τελικα αν αυτα τα bezels τα ειχε προσεξει η Samsung, οχι κατι το ιδιαιτερο ας ηταν στο επιπεδο του κορυφαιου S4 τοτε θα μιλαγαμε για το απολυτο τηλεφωνο, θα ειχαν κλεισει πολλες εταιριες.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Τελικα αν αυτα τα bezels τα ειχε προσεξει η Samsung, οχι κατι το ιδιαιτερο ας ηταν στο επιπεδο του κορυφαιου S4 τοτε θα μιλαγαμε για το απολυτο τηλεφωνο, θα ειχαν κλεισει πολλες εταιριες.

 

Τώρα όμως έχουμε ακριβώς το αντίθετο αποτέλεσμα, πτώση πωλήσεων και πτώση κερδών.:confused:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Για καλό και για κακό επειδή δεν έχουν όλοι το ίδιο τρίξιμο,δοκίμασε να λύσεις το πίσω καπάκι και να το τοποθετήσεις ξανά κουμπώνοντας το σωστά.Δοκίμασε και πές μας.:)

 

το πισω καπακι κουμπωνει με καποιον συγκεκριμενο τροπο για να κλεισει σωστα?

Edited by geo35
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους !!

 

Περήφανος κάτοχος του S5 κι εγώ εδώ και μια εβδομάδα περίπου ...

Όλα υπέροχα στο κινητό , το έχω μαζί με τη γνήσια θήκη flip της Samsung ( αυτη που δεν έχει παραθυράκι )

Να ρωτήσω εαν ξέρετε , και αυτη η θήκη παρέχει προστασία και αδιαβροχοποίηση ?

Επίσης πώς μπορω να τραβήξω Screenshot της οθόνης ?

Πατάω παρατεταμένα το power button αλλα δεν μου βγάζει την συγκεκριμένη επιλογή ...

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω!! Οταν ειμαστε στην συλλογη και βλεπουμε φωτογραφιες και το κινητο ειναι ορθιο και οχι σε landscape, γιατι αργει πολυ να γυρισει απο portrait σε landscape?? παιρνει πανω απο 2 δευτερολεπτα. Ειναι προβληματακι ή ετσι ειναι ολα?? Και στα μηνυματα το κανει αυτο. Για πειτε!!
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω!! Οταν ειμαστε στην συλλογη και βλεπουμε φωτογραφιες και το κινητο ειναι ορθιο και οχι σε landscape, γιατι αργει πολυ να γυρισει απο portrait σε landscape?? παιρνει πανω απο 2 δευτερολεπτα. Ειναι προβληματακι ή ετσι ειναι ολα?? Και στα μηνυματα το κανει αυτο. Για πειτε!!

 

Απενεργοποιησε την "έξυπνη περιστροφή". Κάπου στα gestures είναι

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω!! Οταν ειμαστε στην συλλογη και βλεπουμε φωτογραφιες και το κινητο ειναι ορθιο και οχι σε landscape, γιατι αργει πολυ να γυρισει απο portrait σε landscape?? παιρνει πανω απο 2 δευτερολεπτα. Ειναι προβληματακι ή ετσι ειναι ολα?? Και στα μηνυματα το κανει αυτο. Για πειτε!!

 

οχι γυριζει πολυ γρηγορα.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω!! Οταν ειμαστε στην συλλογη και βλεπουμε φωτογραφιες και το κινητο ειναι ορθιο και οχι σε landscape, γιατι αργει πολυ να γυρισει απο portrait σε landscape?? παιρνει πανω απο 2 δευτερολεπτα. Ειναι προβληματακι ή ετσι ειναι ολα?? Και στα μηνυματα το κανει αυτο. Για πειτε!!

 

Το είχα αναφέρει ως bug πριν καιρό. Απενεργοποίησε την αυτόματη περιστροφή και ξαναενεργοποίησέ την. Τυχαίνει που και που. Θα λυθεί σύντομα με αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και εγω κατοχος sgs5 πλεον. Μπορειτε να μου πειτε γιατι στην μεγιστη ενταση ειτε του ακουστικου ειτε του πισω speaker παρουσιαζεται δονηση σε ολο το κινητο?ειναι λογικο η να παω για doa οσο προλαβαινω?
Link to comment
Share on other sites

Το είχα αναφέρει ως bug πριν καιρό. Απενεργοποίησε την αυτόματη περιστροφή και ξαναενεργοποίησέ την. Τυχαίνει που και που. Θα λυθεί σύντομα με αναβάθμιση.

 

Δε νομίζω ότι είναι bug. Άλλο η αυτόματη περιστροφή κι άλλο η έξυπνη περιστροφή. Η έξυπνη περιστροφή ακολουθεί την πορεία του προσώπου γι αυτό και αργεί να περιστραφεί. Την έχεις δηλαδή απενεργοποιημενη και πάλι καθυστερεί; ;;

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι είναι bug. Άλλο η αυτόματη περιστροφή κι άλλο η έξυπνη περιστροφή. Η έξυπνη περιστροφή ακολουθεί την πορεία του προσώπου γι αυτό και αργεί να περιστραφεί. Την έχεις δηλαδή απενεργοποιημενη και πάλι καθυστερεί; ;;

Όταν το είχα αναφέρει πριν καιρο πάλι εσύ απάντησες πρώτος και πάλι το ίδιο μου είπες :)

 

Ξέρω πως λειτουργεί η έξυπνη περιστροφή και την έχω απενεργοποιημενη.

Link to comment
Share on other sites

Όταν το είχα αναφέρει πριν καιρο πάλι εσύ απάντησες πρώτος και πάλι το ίδιο μου είπες :)

 

Ξέρω πως λειτουργεί η έξυπνη περιστροφή και την έχω απενεργοποιημενη.

 

Καλά μη βαρας :p .. συνήθως αυτο ειναι το θέμα γι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και εγω κατοχος sgs5 πλεον. Μπορειτε να μου πειτε γιατι στην μεγιστη ενταση ειτε του ακουστικου ειτε του πισω speaker παρουσιαζεται δονηση σε ολο το κινητο?ειναι λογικο η να παω για doa οσο προλαβαινω?

 

δεν νομιζω να ειναι θεμα,πιστευω ολα τα ηχεια στο τερμα προκαλουν καποια δονηση.ας σου πει καποιος που γνωριζει περισσοτερα.

Edited by geo35
Link to comment
Share on other sites

Καλά μη βαρας :p .. συνήθως αυτο ειναι το θέμα γι αυτό.

 

η εξυπνη κυλιση οπως γραφει , ειναι απενεργοποιημενη!! παρολα αυτα καθυστερει παρα πολυ να γυρισει!! απενεργοποιησα πολλες φορες την περιστροφη αλλα δεν ισιωνει με τιποτα οποτε?? bug??

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ok ισιωσε!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να ειναι θεμα,πιστευω ολα τα ηχεια στο τερμα προκαλουν καποια δονηση.ας σου πει καποιος που γνωριζει περισσοτερα.

Τσου :) Ουτε σε ολα τα κινητα, ουτε καν σε ολα τα S5, απο προσωπικη εμπειρια :) Αν το εχουν πολλοι ισως ειναι κατασκευαστικη αστοχια η συγκεκριμενες παρτιδες

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να σταματησω να μου ζηταει συνεχεια προσβαση το picasa καθε φορα που βλεπω τις φωτογραφιες μου??
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μου δουλεύει η εφαρμογή που μετράει τα βήματα. Λέτε να είναι θέμα ρύθμισης, ή κάτι άλλο;

Υπάρχει άλλη παρόμοια στο store να κατεβάσω; Ευχαριστώ.

Εδω κανείς;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Εδω κανείς;

 

Δεν μετραει καθολου ο βοηθος περπατήματος;;; Φαντάζομαι γνωριζεις οτι εαν κανεις εναρξη σε καποια άσκηση(περπατημα/ποδηλασια/τρέξιμο) ο βοηθός δεν μετραει βηματα,έτσι;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μετραει καθολου ο βοηθος περπατήματος;;; Φαντάζομαι γνωριζεις οτι εαν κανεις εναρξη σε καποια άσκηση(περπατημα/ποδηλασια/τρέξιμο) ο βοηθός δεν μετραει βηματα,έτσι;;

Όχι καθόλου. Δηλαδη πως μετράει;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Όχι καθόλου. Δηλαδη πως μετράει;

 

Πηγαινε στο s health, πάτα το βοηθός περπατήματος και περπάτα να δεις εάν γράφει ο μετρητής https://www.dropbox.com/sc/7s7pnf6t5wqr2cd/AADyAnRzX41TkoLe3yhFfzhaa

Link to comment
Share on other sites

Τσου :) Ουτε σε ολα τα κινητα, ουτε καν σε ολα τα S5, απο προσωπικη εμπειρια :) Αν το εχουν πολλοι ισως ειναι κατασκευαστικη αστοχια η συγκεκριμενες παρτιδες

Να τρεξω για DOA δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

Να τρεξω για DOA δηλαδη?

 

Ας πουν αλλοι κατοχοι αν τους συμβαινει, μηπως ειναι γενικο προβλημα σε καποια κινητα. Στο S5 που εχω χρησιμοποιησει λιγες φορες δεν ετυχε κατι τετοιο

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Να τρεξω για DOA δηλαδη?

 

Να πας εκτος κι αν υπερβάλλεις. Εαν ακους μουσική με τερμα την ένταση λογικό είναι να νιώθεις μια ελαφριά δόνηση στο μεγαλύτερο μερος της συσκευής. Αν δονείται υπερβολικά τοτε δεν ειναι φυσιολογικό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...