Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

gyes μετα απο πολλα forum διαβασμα κατεληξα σε κατι......

καλυτερα να πατε πως στην εκδοση exynos G900H!!!ειναι με διαφορα η καλυτερη απο snapdragon 801 (ac)!!μην σας ξεγελαει το ρολοι 2,5 ghz..απλα τα εχοθν ανεβασει λιγο για να τραβηξουν κοσμο!!!35000 με το ζορι..ουτε το note 3 δεν φτανει!!!exynos 39000 με 40000!!!και καλυτερη διαχειριση battery και υπερθερμανση!!chip ηχου wolfson κυριοι!!αυτο που εχει και η εκδοση s4 i9500!!!δεν εχει μονο lte-a η exynos που ειναι μονο και μονο για κορεα!!!3G ειναι αρκετο..

http://www.morecellphone.com/compare/phones/samsung-galaxy-s5-sm-g900h-16gb-vs-samsung-galaxy-s5-sm-g900f-16gb/998975

Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

επειδη εχω το g900H exynos θα σου πως πως ναι εχει καλυτερη διαχειρηση μπαταριας και μεγαλυτερη διαρκεια ειτε ειναι με 3g ειτε οχι..

οσον αφορα την υπερθερμανση σπανια παθαινει υπερθεμανση,μονο στο viber οταν μιλω εχει τυγχει και σε κανενα παιχνιδακι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έχω ένα πρόβλημα με το s5 τα εικονίδια του τηλεφώνου είναι μεγάλα. Θα ήθελα να τα κάνω μικρότερα. Πέστε μου σας παρακαλώ πώς γίνεται αυτό. Και κάτι ακόμα. Θα ήθελα περισσότερες σελίδες μπορώ να προσθέσω και αν ναι πως γίνεται;

 

Γίνεται με Nova (-70% - +130%) και στο Dock επιπλέον επιλογή για μικρά εικονίδια

Και μέχρι 9 σελίδες και 5 dock

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι το σωστο θέμα εδώ, αλλά χτες το βράδυ είχα στα χέρια μου μια μελλοντική έκδοση του S5, με 18mpixel κάμερα και 4Κ βίντεο !!!!!

Το έχει για τεστ φίλος που δουλεύει στη samsung, σε κάποιο τμήμα r&d, στο εξωτερικό.

Εντύπωση επίσης μου έκανε οτι και τα 3 πλήκτρα στην πρόσοψη είναι hardware, όπως το κεντρικό που έχουμε συνηθίσει.

Πιστεύω οτι το Σεπτέμβριο - Οκτώβριο θα κυκλοφορήσει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι το σωστο θέμα εδώ, αλλά χτες το βράδυ είχα στα χέρια μου μια μελλοντική έκδοση του S5, με 18mpixel κάμερα και 4Κ βίντεο !!!!!

Το έχει για τεστ φίλος που δουλεύει στη samsung, σε κάποιο τμήμα r&d, στο εξωτερικό.

Εντύπωση επίσης μου έκανε οτι και τα 3 πλήκτρα στην πρόσοψη είναι hardware, όπως το κεντρικό που έχουμε συνηθίσει.

Πιστεύω οτι το Σεπτέμβριο - Οκτώβριο θα κυκλοφορήσει.

 

Μάλλον μιλάμε για το επικείμενο S5 Zoom...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι το σωστο θέμα εδώ, αλλά χτες το βράδυ είχα στα χέρια μου μια μελλοντική έκδοση του S5, με 18mpixel κάμερα και 4Κ βίντεο !!!!!

Το έχει για τεστ φίλος που δουλεύει στη samsung, σε κάποιο τμήμα r&d, στο εξωτερικό.

Εντύπωση επίσης μου έκανε οτι και τα 3 πλήκτρα στην πρόσοψη είναι hardware, όπως το κεντρικό που έχουμε συνηθίσει.

Πιστεύω οτι το Σεπτέμβριο - Οκτώβριο θα κυκλοφορήσει.

 

Μάλλον πρόκειται για το S5 Active φίλε μου.

Μπορείς να βρεις πληροφορίες και στο myphone.gr

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι το σωστο θέμα εδώ, αλλά χτες το βράδυ είχα στα χέρια μου μια μελλοντική έκδοση του S5, με 18mpixel κάμερα και 4Κ βίντεο !!!!!

Το έχει για τεστ φίλος που δουλεύει στη samsung, σε κάποιο τμήμα r&d, στο εξωτερικό.

Εντύπωση επίσης μου έκανε οτι και τα 3 πλήκτρα στην πρόσοψη είναι hardware, όπως το κεντρικό που έχουμε συνηθίσει.

Πιστεύω οτι το Σεπτέμβριο - Οκτώβριο θα κυκλοφορήσει.

 

 

S5 Active

 

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s5_active-6356.php

Link to comment
Share on other sites

Το να κανεις freeze καποιες εφαρμογες εχει το ιδιο αποτελεσμα με το να τις εκανες delete αν ησουν root? Παντα delete εκανα το bloatware και τωρα λεω να παγωσω τιποτα ..
Link to comment
Share on other sites

Το να κανεις freeze καποιες εφαρμογες εχει το ιδιο αποτελεσμα με το να τις εκανες delete αν ησουν root? Παντα delete εκανα το bloatware και τωρα λεω να παγωσω τιποτα ..

 

Όσες παγώνεις το κινητό τις αντιμετωπίζει ως απεγκατεστημένες. Άρα ουσιαστικά είναι το ίδιο πράγμα με τη διαφορά ότι πρώτον συνεχίζουν να σου πιάνουν έναν άλφα χώρο στο σύστημα σαν αρχεία και κατά δεύτερον ότι τις παγωμένες μπορείς να τις επαναφέρεις με τις ρυθμίσεις τους ανά πάσα στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Όσες παγώνεις το κινητό τις αντιμετωπίζει ως απεγκατεστημένες. Άρα ουσιαστικά είναι το ίδιο πράγμα με τη διαφορά ότι πρώτον συνεχίζουν να σου πιάνουν έναν άλφα χώρο στο σύστημα σαν αρχεία και κατά δεύτερον ότι τις παγωμένες μπορείς να τις επαναφέρεις με τις ρυθμίσεις τους ανά πάσα στιγμή.

 

να σαι καλα!

 

παιδες τι δουλευετε dalvnik η art ?

Edited by lucifsg
Link to comment
Share on other sites

gyes μετα απο πολλα forum διαβασμα κατεληξα σε κατι......

καλυτερα να πατε πως στην εκδοση exynos G900H!!!ειναι με διαφορα η καλυτερη απο snapdragon 801 (ac)!!μην σας ξεγελαει το ρολοι 2,5 ghz..απλα τα εχοθν ανεβασει λιγο για να τραβηξουν κοσμο!!!35000 με το ζορι..ουτε το note 3 δεν φτανει!!!exynos 39000 με 40000!!!και καλυτερη διαχειριση battery και υπερθερμανση!!chip ηχου wolfson κυριοι!!αυτο που εχει και η εκδοση s4 i9500!!!δεν εχει μονο lte-a η exynos που ειναι μονο και μονο για κορεα!!!3G ειναι αρκετο..

http://www.morecellphone.com/compare/phones/samsung-galaxy-s5-sm-g900h-16gb-vs-samsung-galaxy-s5-sm-g900f-16gb/998975

 

 

 

Καλησπέρα.

 

Ήμουν έτοιμος να αγοράσω, ένα S5, έως ότου είδα το ανωτέρω ποστ του φίλου.

Υπάρχει και κάποιά άλλη γνώμη για την επιλογή μεταξύ των δύο ??

 

Εντωμεταξύ, τα S5/F που βρίσκω σε πολλά μαγαζιά (από Σκρουτζ), το δείχνουν ως 4G....

Μάλλον δεν ισχύει... ?

 

(please help :O:O)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Ήμουν έτοιμος να αγοράσω, ένα S5, έως ότου είδα το ανωτέρω ποστ του φίλου.

Υπάρχει και κάποιά άλλη γνώμη για την επιλογή μεταξύ των δύο ??

 

Εντωμεταξύ, τα S5/F που βρίσκω σε πολλά μαγαζιά (από Σκρουτζ), το δείχνουν ως 4G....

Μάλλον δεν ισχύει... ?

 

(please help :O:O)

 

ειναι το ιδιο πραγμα φιλε μου στα skroytzomagaz τα περισσοτερα το δειχνουν G900 ειναι το ιδιο το G900F!!!εδω στην ελλαδα και στις περισσοτερες χωρες κυκλοφορει αυτη η εκδοση!!!η octacore G900H ειναι για χωρες τις asia!!οπως και με το s4 i9500 octacore...απλα το G900H δεν εχει 4 G!!!μονο 3 G!!!η επομενη γενια exynos 64 bit που ετοιμαζουν θα το βαλουν το chip lte-a!!!και με την εγγυηση το g900h πρεπει να σταλει εξω στην χωρα του!!!οι περισσοτεροι εδω πανε για το G900F ποιο πολυ για την εγγυηση και οτι δεν υπαρχει!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα φορτιστή τσέπης και γράφει ρεύμα εξόδου 7.5V +/- 5% , 0.5Α. Ειναι οκ για να φορτίζω το κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Το να κανεις freeze καποιες εφαρμογες εχει το ιδιο αποτελεσμα με το να τις εκανες delete αν ησουν root? Παντα delete εκανα το bloatware και τωρα λεω να παγωσω τιποτα ..

 

Με τι τις παγώνεις? με τιτανιουμ?

 

Έχω ενα φορτιστή τσέπης και γράφει ρεύμα εξόδου 7.5V +/- 5% , 0.5Α. Ειναι οκ για να φορτίζω το κινητό?

 

νομίζω ο φορτιστής της σαμσουνγκ είναι 5 βολτ. αλλά έτσι και αλλιώς με 0.5Α θα κάνεις κανα 8ωρο σίγουρα να το φορτίσεις

Link to comment
Share on other sites

Με τι τις παγώνεις? με τιτανιουμ?

 

 

 

νομίζω ο φορτιστής της σαμσουνγκ είναι 5 βολτ. αλλά έτσι και αλλιώς με 0.5Α θα κάνεις κανα 8ωρο σίγουρα να το φορτίσεις

οχι δεν υπαρχει λογος . εχω nova laucher (αλλα φανταζομαι και στο touchwiz το ιδιο ειναι ) , οτι εφαρμογη βρισκω μπροστα μου και δε τη θελω , παταω παρατεταμενα πανω της > πληροφοριες εφαρμογης >ανενεργο . οτι κανει το τιτανιουμ αλλα χειροκινητα.

 

Παιδες εχω προσεξει το εξης και θελω να ρωτησω αμα το χει κανας αλλος. Το κιν τρωει κοληματα στην αποκριση αφης. Δηλαδη αμα κολησει με καμια εφαρμογη ή μεταφορα αρχειου ή αδειασμα ραμ , η αφη σα να τρωει lag και να μην ανταποκρινεται για 5-10 sec... Το hardware button ανοιξε-κλεισε , ανοιγοκλεινει κανονικα την οθονη , οτιδηποτε ειναι touch ομως ξαναλειτουργει μολις περασει το "lag" που συνηθως μου κραταει 5-10 δευτερολεπτα....

Δεν μπορω να προσδιορισω ποτε το παθαινει , αλλα το παθαινει και ειναι ενοχλητικοτατο...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι φυσιολογικό αυτό που σου κανει .καποια εφαρμογή πρεπει να το κανει αυτο .αν δεν το βρεις μονο με hardreset.
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάω το Home Button για να ενεργοποιηθεί το κινητό και να βάλω το δαχτυλικό αποτύπωμα δεν είναι πάντα ενεργοποιημένη η περιοχή του αποτυπώματος με τις τελίτσες με αποτέλεσμα να αναγκάζομαι να το κλείσω με το on-off πλήκτρο και να το ξανανοίξω.

Συμβαίνει σε κανέναν αυτό?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα εχω παρει μια θηκη τυπου flip και οταν το ανοιγω δεν ενεργοποιητε η οθονη πρεπει να κάνω κατι? Επισης η καμερα δεν εχει night mode οπως το σ4.... :(
Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάω το Home Button για να ενεργοποιηθεί το κινητό και να βάλω το δαχτυλικό αποτύπωμα δεν είναι πάντα ενεργοποιημένη η περιοχή του αποτυπώματος με τις τελίτσες με αποτέλεσμα να αναγκάζομαι να το κλείσω με το on-off πλήκτρο και να το ξανανοίξω.

Συμβαίνει σε κανέναν αυτό?

 

Τα γνωστά προβλήματα φίλε μου...

Και σε εμένα σε ανύποπτο χρόνο το παθαίνει αλλά όχι συνέχεια.

Επίσης πολλές φορές που με καλούν ενώ κτυπάει κανονικά δεν εμφανίζεται ο καλουντας και πατάω δύο φορές το power button για να εμφανιστεί στην οθόνη ο καλουντας...

Τα έχω συνηθίσει πλέον αυτά και δεν μου κάνει εντύπωση σχεδόν σε όλα τα σαμμυ που είχα εκτός από τα ρουταρισμενα με custom Rom.

Εκεί τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα σχεδόν χωρίς τέτοια προβλήματα.

Ας όψεται η εκπληκτική του κάμερα αλλιώς ούτε σαν δεύτερη συσκευή θα το κρατούσα.

Και για μία ακόμη φορά είτε μας αρέσει είτε όχι η καλύτερη υλοποίηση μέχρι ετούτη την ώρα εκτός της κάμερας είναι με διαφορά όμως το HTC one m8.

Με διαφορά όμως...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα εχω παρει μια θηκη τυπου flip και οταν το ανοιγω δεν ενεργοποιητε η οθονη πρεπει να κάνω κατι? Επισης η καμερα δεν εχει night mode οπως το σ4.... :(

 

αν ψαξεις στην καμερα εχει την ενεργοποίηση του σταθεροποιητή που μολις καταλάβει χαμηλό φωτισμό η σκοτάδι ενεργοποιείτε μόνη τις η νυχτερινή λειτουργία.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.θα ηθελα να μαθω πως γινεται μολις με παιρνουν τηλεφωνο η μου στελνουν μυνημα απο καποιους αριθμους να μην ακουγεται ηχος και να μην αναβει η οθονη.Γινεται η χρειαζεται καποια αφαρμογη;
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον παω για ροοτ και δε το θελω ακομα... μου χει σπασει τα νευρα να κολλάει σε ακυρες στιγμες η αποκριση στο αγγιγμα. Γραφω viber σταματαει να αποκρινεται το touch και κλειδωνει η οθονη. Παω να ξεκλειδωσω και θελει 10-15 sec να συνελθει και να λειτουργεισει το touch. ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα.θα ηθελα να μαθω πως γινεται μολις με παιρνουν τηλεφωνο η μου στελνουν μυνημα απο καποιους αριθμους να μην ακουγεται ηχος και να μην αναβει η οθονη.Γινεται η χρειαζεται καποια αφαρμογη;

 

 

Νομιζω ουτε με εφαρμογη γίνεται. Το ψαχνα και γω παλια... να μην ακουγεται ηχος βαλε ενα κενο μπ3 στη συγγεκριμενη επαφη. Για την οθόνη δύσκολο

Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος το εχει rootαρει, ας βαλει το root call blocker που αν το ρυθμισεις, δεν ακουγεται καν στον αλλον οτι καλει, αλλα εχει και επιλογες να μην δειχνει κατι κτλ

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...