Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι λύση η custom. Ειναι και το knox!

Κακώς, κάκιστα για μενα δεν εβαλαν επιλογή για την ασπριλα! Η LG που την βάζει είναι πιο ξύπνια? Εντάξει εκανες οτι έκανες, δωσε ομως την επιλογή σε οποιον δεν του αρέσει να μπορει να το γυρίσει σε μαύρο!

Προσωπικα δεν την εχω κανει ακομη την αναβάθμιση και πραγματικα δεν ξερω αν θα την κανω.

Απλα, δεν μ' αρεσει, ενω δεν κερδιζω τιποτα το ιδιαίτερο!

Για καποιους είναι λυση η custom, για καποιους οχι.. Στα τελευταία 4 κινητα, ουτε 1 μερα δεν εχω κρατησει την original rom. Αλλα οντως είναι για οσους ασχολούνται.

Η Google εβαλε σαν βασικο χρωμα στην lolipop το λευκο χρωμα.. Αυτη ειναι η μοδα, τι να εκανε η Samsung, να το άλλαζε? Οι μισοι θα διαμαρτυρονταν γιατι δεν αφησε την lolipop οπως ειναι, δηλαδη λευκη.. Δε βλέπω να το αλλαξε και κανείς αλλος..

Ουτε εμενα μου αρεσει παντως, και οντως οι amoled το βασικο πλεονέκτημα τους ειναι το μαυρο, και αυτη η ρομ δεν το εκμεταλευεται.. Η ουσία είναι αυτη όμως οπότε η μονη εναλακτικη για οσους δε βαζουν custom, ειναι να μείνουν σε κιτκατ..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Δηλαδη ρε παιδια υπαρχουν ατομα που δεν περνανε την lolipop μονο και μονο επειδη το ui εχει λευκο χρωμα; Ελεος....
Link to comment
Share on other sites

πρωτα κανω update το lolipop 5 και μετα factory reset η το αναποδο? επισης αν δεν εχεις rootαρει το κινητο μπορεις να κατεβασεισς update απο αλλη χωρα και το να το περασεις? Edited by jvougiou
Link to comment
Share on other sites

πρωτα κανω update το lolipop 5 και μετα factory reset η το αναποδο? επισης αν δεν εχεις rootαρει το κινητο μπορεις να κατεβασεισς update απο αλλη χωρα και το να το περασεις?

 

Kαλημερα...για να εισαι 100% σιγουρος και να κατσει σωστα το update (ετσι εκανα και εγω) ...κανεις ενα factoty reset πριν την περασεις και ενα ακομα αφου τη περασεις και εισαι οκ...ναι μπορεις να κατεβασεις και να περασεις update απο αλλη χωρα μεσω odin...παντα ομως αφου κανεις τα παραπανω...

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα...για να εισαι 100% σιγουρος και να κατσει σωστα το update (ετσι εκανα και εγω) ...κανεις ενα factoty reset πριν την περασεις και ενα ακομα αφου τη περασεις και εισαι οκ...ναι μπορεις να κατεβασεις και να περασεις update απο αλλη χωρα μεσω odin...παντα ομως αφου κανεις τα παραπανω...

 

χωρις να χαθει η εγγυηση με odin φυσικα ε?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ζητώ συγνώμη για το θέμα ξέρω ότι δεν ταιριάζει εδώ οι διαχειρηστές ας το τοποθετήσουν εκει που πρέπει.

αλλα θα ηθελα την βοηθεια σας σε κάτι.

αφορά το messenger του facebook.

γιατί ενώ έχω επιλέξει να είμαι Ofline αυτό με δείχνει σε όλους τους φίλους ενεργό?

μπορώ να κάνω κάτι να είμαι συνέχεια ofline?

αν κάποιος ξέρει κάτι για αυτό ς ταο αναφέρει. μου έχει σπάσει τα νευρα.

 

ευχαριστώ και 1000 συγνώμη για το θέμα...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ζητώ συγνώμη για το θέμα ξέρω ότι δεν ταιριάζει εδώ οι διαχειρηστές ας το τοποθετήσουν εκει που πρέπει.

αλλα θα ηθελα την βοηθεια σας σε κάτι.

αφορά το messenger του facebook.

γιατί ενώ έχω επιλέξει να είμαι Ofline αυτό με δείχνει σε όλους τους φίλους ενεργό?

μπορώ να κάνω κάτι να είμαι συνέχεια ofline?

αν κάποιος ξέρει κάτι για αυτό ς ταο αναφέρει. μου έχει σπάσει τα νευρα.

 

ευχαριστώ και 1000 συγνώμη για το θέμα...

Για θέματα εφαρμογών θα ρωτήσεις εδώ
Link to comment
Share on other sites

ακριβώς. με όντιν δεν χάνεις την εγγύηση

 

 

εχει κανεις λοιπον να μου προτεινει καποια καλη εκδοση να βαλω με odin γτ εχω το Ρουμανικο το οποιο ετσι κι αλλιως δε μου αρεσει και δεν εχει βγει και ακομα. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Οταν το κινητό είναι σβηστό και πατάς το κουμπί ξεκλειδωματος για να δεις ώρα γιατί δεν δείχνει επάνω αριστερά τις ειδοποιήσεις και πρέπει να ξεκλειδώσει το κινητό για να της δεις.Από όσο θυμάμαι στο κιτ κατ φαινόντουσαν....έχει καμια ρύθμιση μήπως για να να φαίνονται??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Οταν το κινητό είναι σβηστό και πατάς το κουμπί ξεκλειδωματος για να δεις ώρα γιατί δεν δείχνει επάνω αριστερά τις ειδοποιήσεις και πρέπει να ξεκλειδώσει το κινητό για να της δεις.Από όσο θυμάμαι στο κιτ κατ φαινόντουσαν....έχει καμια ρύθμιση μήπως για να να φαίνονται??

 

Ναι υπάρχει μια ρύθμιση κρυμμένη..

Την ανέφερε κάποιος φίλος εδώ όταν ρώτησα..

Ρυθμίσεις - ήχοι και ειδοποιήσεις - όταν είναι κλειδωμένη - εμφάνιση όλου του περιεχομένου.!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους έχω την 5.0 την αγγλική περασμένη από odin. Επειδή την πέρασα από πάνω τώρα άρχισαν τα κωλύματα κλπ θα κάνω factory reset πριν και μετά. Να περάσω την ίδια την αγγλική η υπάρχει κάποια άλλη πρόταση από κάποιον για άλλη? Σας ευχαριστώ όλους προκαταβολικα!
Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα επαναφορά, αγόρασα καινούργια micro sim και άφησα για μια ημέρα με τις εργοστασιακες εφαρμογές το κινητό για να ελέγξω μπαταρία.Με συγχρονισμό ανοιχτο, χωρίς εξοικονόμηση μπαταριας, τοποθεσία σε εξοικονόμηση, ανοιχτα τα δεδομένα για 17 περιπου ώρες σε 3g και τις υπόλοιπες wifi.Το κινητο κράτησε 3μιση ώρες ενεργη οθονη για περιπου μια ημέρα και 7 ώρες. Δεν ξερω αν είναι καλά τα στατιστικά αν και 17 ωρες με ανοιχτο 3g δεν με χαλασαν.Το unified daemon φυσικά εκανε την εμφάνιση του κατα διαστήματα και το απενεργοποιησα.Προς το τέλος κατέβασα viber και Facebook. Το facebook δειχνει πραγματικά να ζοριζει λιγο τις κυριες λειτουργίες του τηλ.οπως dialer και task manager καθώς και την μπαταρία. Σας φαίνονται νορμαλ τα νούμερα ή να κοιτάξω για αντιπροσωπία μην τυχόν και δεν εχει κατσει καλά το συγκεκριμένο λειτουργικό ή η αναβάθμιση? Ξέχασα να αναφερω οτι το κινητο είναι αγορασμένο απο σκρουτζομαγαζο και περασμενο παροχο Deutsche Telekom με τα bloatware του.Ευχαριστώ και συγνώμη για τα μακροσκελή μου σχόλια. :O

 

[/img]

 

 

http://s4.postimg.org/pypa4ewuh/Screenshot_2015_01_28_17_11_13.jpg' alt='Screenshot_2015_01_28_17_11_13.jpg'>

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέχασα να αναφέρω και μια ώρα κλήσεις σε κινητά. :p

 

Καμιά ιδέα παιδιά?

Αν τελικά φταίει η "συγκεκριμένη" να το στείλω αντιπροσωπεια ξανά ή να κατεβάσω καμια άλλη στην θέση της;

Link to comment
Share on other sites

Απογοητευση η Ver.5 (Lollipop)

Με εχει φουντωσει η σαμ!

-

Ξαφνικα απο ενα Update αρχισε το κινητο να κολλαει, να εχει τρομερο lag ως προς το ανοιγμα εστω και του τηλ.καταλογου.

ΜΑ ΠΟΥ ΠΗΓΕ το αθορυβο? Τι τρομερη καινοτομια να το αφαιρεσουν?

Αυτοι οι χρωματισμοι? Η ασπριλα και το τιρκουαζ? Υμαρτον, τουλαχιστον ας φτιαχνανε θεματα.

 

Ελπιζω να βγαλουν πολυ πολυ πολυ συντομα αναβαθμιση για τα bugs γιατι βλεπω να φουνταρουν!

Ισως μαζι με τον υπευθυνο σχεδιασης που απελυσαν θα επρεπε να σκεφτουν και τα παιδια που ενσωματωσαν το Lollipop στο S5 :ninja:

 

Παντως στα πολυ μειων ειναι το οτι ειναι πλεον ΠΟΛΥ ΑΡΓΟ.. Μεχρι και το πλαινο για τον ηχο πατας και αργει να εμφανισει τη μπαρα του ηχου.

 

Σε καλη μας μερια! :O

 

 

Τελικα χτες εκανα Επαναφορα Εργοστασιακων!

Αφου μου ξαναπερασε ολες τις εφαρμογες και τις ρυθμισεις ειδα πως διορθωθηκαν τα τραγικα κολληματα και το πολυ Lag στο γυρισμα των οθονων.

Το μονο που ειδα σημερα ειναι πως συνεχιζει να αργει να ανοιξει τους φακελους των φωτογραφιων,

Ισως μου ρουφηξε λιγο πιο γρηγορα τη μπαταρια, αλλα δεν βλεπω κατι να καταλαβω (ισως μιλησα/σερφαρα περισσοτερο)

Anyway, θα δειξει! Ελπιζω στο πρωτο Update της 5 να φτιαξει τα προβληματα ΚΑΙ ΤΟ ΑΘΟΡΥΒΟ!

Υπογράφω
Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω να μην βγαίνουμε εκτός θέματος.Κάποια μυνήματα διαγράφηκαν
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στα καλά καθούμενα πριν καμία ώρα κάνω κλήσεις και ενώ εγώ ακούω καθαρά, ο συνομιλητης δεν με ακούει καθόλου. Το έκλεισα έβγαλα μπαταρία ξανά δοκίμασα αλλά τίποτα. Δεν μου έπεσε δεν βραχηκε. Θέλει επαναφορά ρυθμίσεων και πάλι στήσιμο η χάλασε το ρημάδι να το στείλω στο service?
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους

Μπορει καποιος που ειναι σε 4.4.2 ακομα κι εχεις συσκευη απο cosmote να ανεβασει το customer.xml του απο το system/csc?

Εχω δυο s5, το ενα απο cosmote το αλλο απο wind και τα δυο με sim της cosmote πια και το 4g στη συσκευη της wind αναθεμα αν πιανει ποτε οπως επισης και η μπαταρια τελειωνει γρηγορα,νομιζω κατι με fast dormancy εχει να κανει αλλα θελω το αρχειακι αυτο!

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στα καλά καθούμενα πριν καμία ώρα κάνω κλήσεις και ενώ εγώ ακούω καθαρά, ο συνομιλητης δεν με ακούει καθόλου. Το έκλεισα έβγαλα μπαταρία ξανά δοκίμασα αλλά τίποτα. Δεν μου έπεσε δεν βραχηκε. Θέλει επαναφορά ρυθμίσεων και πάλι στήσιμο η χάλασε το ρημάδι να το στείλω στο service?

Δοκιμασε με safe mode και αν δεν δουλέψει δεν το γλυτώνεις το reset.

Ούτως ή αλλως εφόσον το πας smartec παλι ρισεταρισμενο θα το πάρεις.

 

PS: Μπορεις να δοκιμάσεις επίσης, κάποια εφαρμογή μέτρησης εντασης ήχου, απο το μαρκετ. Αν σου δίνει ένδειξη τοτε συμαινει οτι το μικροφωνο ειναι ΟΚ, απλά κατι εχει κολλήσει.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

εχει συγκρινει κανεις το κινητο μας με το lg g3?????? γτ το εχω δει απο κοντα και η οθονη του δε με εντυπωσιασε ενω ακουω οτι ειναι πολυ καλυτερο. αν εξαιρεσεις τη ram δε νομιζω ν υπερτερει πουθενα. η γνωμη σας?
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε με safe mode και αν δεν δουλέψει δεν το γλυτώνεις το reset.

Ούτως ή αλλως εφόσον το πας smartec παλι ρισεταρισμενο θα το πάρεις.

 

PS: Μπορεις να δοκιμάσεις επίσης, κάποια εφαρμογή μέτρησης εντασης ήχου, απο το μαρκετ. Αν σου δίνει ένδειξη τοτε συμαινει οτι το μικροφωνο ειναι ΟΚ, απλά κατι εχει κολλήσει.

 

Επαναφορά και έστρωσε. Ποιος ξέρει τι έφταιγε...

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω γαι την απόδοση της κάμερας σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού σε κλειστό χώρο. Έχω το g2 εδω και 1 χρόνο και είναι το μόνο θέμα που δεν με ικανοποιεί.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Tην περασε κανεις? G900FXXU1BOA3 Edited by athanasiosthess
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω επειδή έχω την 4.4.2 έχει κατεβάσει την 5.0 και συνέχεια την αναβάλλω και η ερωτησή μου είναι να την κανω την ενημέρωση η όχι θα υπάρχουν προβλήματα ή να περιμένω κάποια καλύτερη ενημέρωση..??
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...