Jump to content

ZTE V5 (Red Bull)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σήμερα μου χάλασε η μπαταρία του κινητού μου μπορούμε να βρούμε καινούργια από Ελλάδα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σόρρυ που καθυστέρησα με την δοκιμή

 

Λοιπόν το καλό μου ZTE θα με τρελάνει..

Βάζω τον 3.4.79 και το touch δεν δουλεύει ΚΑΘΟΛΟΥ.

Μετά το reboot που ζητάει pin κτλ, δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ απόκριση στην οθόνη..

Ξαναπερνάω την 3.4.6 και δουλεύει κομπλέ και ξάπλα και όρθια και όπως θες. :lol:

 

Και μια ακόμα ερώτηση για την μπαταρία. Εκεί που κρατάει κανονικά 2-3 μέρες ανάλογα με την χρήση ξαφνικά το πιάνει το χαζό του και μέσα σε ένα 7ωρο χωρίς χρήση αδειάζει όλη. Μετά από μερικές μέρες ξαναστρώνει..

Λογικά κάποια εφαρμογή θα φταίει ή κάτι άλλο; Και όλες τις εφαρμογές όταν σβήνω από το παρασκήνιο πάλι τα ίδια κάνει.

Να ψαχτώ με task killer;

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ που καθυστέρησα με την δοκιμή

 

Λοιπόν το καλό μου ZTE θα με τρελάνει..

Βάζω τον 3.4.79 και το touch δεν δουλεύει ΚΑΘΟΛΟΥ.

Μετά το reboot που ζητάει pin κτλ, δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ απόκριση στην οθόνη..

Ξαναπερνάω την 3.4.6 και δουλεύει κομπλέ και ξάπλα και όρθια και όπως θες. :lol:

 

Και μια ακόμα ερώτηση για την μπαταρία. Εκεί που κρατάει κανονικά 2-3 μέρες ανάλογα με την χρήση ξαφνικά το πιάνει το χαζό του και μέσα σε ένα 7ωρο χωρίς χρήση αδειάζει όλη. Μετά από μερικές μέρες ξαναστρώνει..

Λογικά κάποια εφαρμογή θα φταίει ή κάτι άλλο; Και όλες τις εφαρμογές όταν σβήνω από το παρασκήνιο πάλι τα ίδια κάνει.

Να ψαχτώ με task killer;

ισως να μην έκατσε καλά η 3.4.79. εγώ θα δοκίμαζα να την ξαναπεράσω. αλλά ίσως έφταιγε κάποια ασυμβατότητα με το 1.19. σε 1.17 που το είχα δοκιμάσει, αν θυμαμαι καλά, δουλευε κανονικά. παει και καιρός οποτε δεν θυμάμαι σίγουρα.

 

Στα της μπαταρίας, ΜΑΚΡΙΑ από task killer. δες ποιες εφαρμογές έχουν που τρέχουν services στο παρασκήνιο. Δοκιμασε το Kinguser (θα το βρει στο xda σε english version). Εκτος απο root managmet san to SU, εχει και unistall tool αλλά και το πιο βασικό για μενα, autostart management. δλδ θα μπορεις να ελεγχεις ποιες εφαρμογες θα τρεχουν στο παρασκήνιο απο την αρχή ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σήμερα μου χάλασε η μπαταρία του κινητού μου μπορούμε να βρούμε καινούργια από Ελλάδα

Αν ξέρει κάποιος που θα βρω μπαταρία γιατί έχω μείνει χωρίς κινητό

Ευχαριστώ

Edited by Panos1977
Link to comment
Share on other sites

Αν ξέρει κάποιος που θα βρω μπαταρία γιατί έχω μείνει χωρίς κινητό

Ευχαριστώ

Αν το ψαξεις στο σκρουτζ, υπαρχει ενας που το εχει το κινητο και το πουλαει σε καταστημα. Δοκιμασε να του κανεις ενα τηλεφωνο ΜΠΑΣ και εχει φερει κ τπτ ανταλλακτικα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον λιγη βοηθεια εαν γνωριζει καποιος.

 

Φοραω την 1.19 με CW12.1 , εχω βαλει κερνελ και radio 1.19.

 

Ολα πολυ καλα αλλα εχω ενα θεματακι που ειχα και πριν με την 1.17 :

 

Οταν χτυπαει το κινητο , δεν αναβει η οθονη , ουτε οταν το κλεινω μετα απο κληση. Αναγκαζομαι να παταω το power 2 φορες για να ενεργοποιηθει η οθονη.

 

Ξερει καποιος καμια λυση?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! μου έσπασε η οθόνη στο zte v5 μήπως κατα τύχη έχει κανείς από κανένα που του δημιούργησε πρόβλημα?! ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Μετά από καιρό με την 1.19 λεω να πειραματιστω πάλι με lollipop. Για όσους έχουν την εν λόγω ρομ μπορουν να δώσουν καποιο νεώτερο feedback? Πως πάει δηλ απο κατανάλωση μπαταρίας, επαρκια χώρου μνημης και ότι άλλο θα ήταν χρήσιμο. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα.λιγη βοηθεια αν γνωριζει καποιος.περασα την 12.1 και ειμαι γενικα ευχαριστημενος.το μονο θεμα που με απασχολει ειναι πως μπορω να κανω το wifi να μην πεφτει σε αναστολη οταν κλεινει η οθονη.οποιος εχει την καλη διαθεση ας βοηθησει.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας.

πηρα το κινητο πριν 1 χρονο σε ενα φιλο με την 4.2.2 multilang. λειτουργει η 1 καρτα φυσικα. μπορειετε να εμ βοηθησετε? θελει να δουλεψει και η 2η καρτα και να εχει και ελληνικα. τι πρεπει να κανω? ποια rom πρεπει να του βαλω για να ειναι κομπλε χωρισ προβληματα ασταθειας φυσικα...?

δενειμαικαι καλος γνωστης γενικα οπως καταλαβαίνετε!!

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον λιγη βοηθεια εαν γνωριζει καποιος.

 

Φοραω την 1.19 με CW12.1 , εχω βαλει κερνελ και radio 1.19.

 

Ολα πολυ καλα αλλα εχω ενα θεματακι που ειχα και πριν με την 1.17 :

 

Οταν χτυπαει το κινητο , δεν αναβει η οθονη , ουτε οταν το κλεινω μετα απο κληση. Αναγκαζομαι να παταω το power 2 φορες για να ενεργοποιηθει η οθονη.

 

Ξερει καποιος καμια λυση?

Θέλει calibration το proximity sensor. εχει οδηγιες στο 1ο post. επισης για cm12, εχει calibration σε καποιο υπομενου. δεν θυμαμαι ακριβως που.

 

καλησπερα στην παρεα.λιγη βοηθεια αν γνωριζει καποιος.περασα την 12.1 και ειμαι γενικα ευχαριστημενος.το μονο θεμα που με απασχολει ειναι πως μπορω να κανω το wifi να μην πεφτει σε αναστολη οταν κλεινει η οθονη.οποιος εχει την καλη διαθεση ας βοηθησει.ευχαριστω

Aν πατησεις advance settings εχει επιλογη για το ποτε θα πέφτει σε καταστολή και πότε όχι.

παιδια γεια σας.

πηρα το κινητο πριν 1 χρονο σε ενα φιλο με την 4.2.2 multilang. λειτουργει η 1 καρτα φυσικα. μπορειετε να εμ βοηθησετε? θελει να δουλεψει και η 2η καρτα και να εχει και ελληνικα. τι πρεπει να κανω? ποια rom πρεπει να του βαλω για να ειναι κομπλε χωρισ προβληματα ασταθειας φυσικα...?

δενειμαικαι καλος γνωστης γενικα οπως καταλαβαίνετε!!

 

ευχαριστω

Θα πρέπει πρώτα να μας πεις ποια έκδοση φοράει τώρα. νομιζω η πιο πρόσφατη δικαρτη multilang εκδοση, είναι η 1.12. Θα την βρεις αν θυμαμαι καλά στο gdrive του Navin στο thread του xda για το κινητό μας. δυστυχως δεν έχω πρόχειρο link.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω αρκετα προβληματα με το κινητο..τα δυο κυριοτερα ειναι οτι αρχικα μολις με παιρνουν τηλεφωνο δεν με ακουνε καλα και δευτερον μερικες φορες πεφτει αποτομα η μπαταρια..

Απο ρουταρισματα και τετοια ειμαι ασχετος..

Ειναι κριμα γιατι το εχω εξι μηνρς το κινητο..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω αρκετα προβληματα με το κινητο..τα δυο κυριοτερα ειναι οτι αρχικα μολις με παιρνουν τηλεφωνο δεν με ακουνε καλα και δευτερον μερικες φορες πεφτει αποτομα η μπαταρια..

Απο ρουταρισματα και τετοια ειμαι ασχετος..

Ειναι κριμα γιατι το εχω εξι μηνρς το κινητο..

Θα πρέπει πρώτα να μας πεις ποια έκδοση φοράει τώρα το κινητο..

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει πρώτα να μας πεις ποια έκδοση φοράει τώρα το κινητο..

 

Zte v9180 CN COMMON V.11.13

Μου βγαζει μια αναβαθμιση σε x 9180 αλλα δεν μου τη κανει..

Απο αλλαγες ρομ και τετοια ειμαι ασχετος..

 

Τι κανουμεε;;τα ακουστικα τα βαριεμαι μετα απο ενα σημειο και μετα..

Link to comment
Share on other sites

Zte v9180 CN COMMON V.11.13

Μου βγαζει μια αναβαθμιση σε x 9180 αλλα δεν μου τη κανει..

Απο αλλαγες ρομ και τετοια ειμαι ασχετος..

 

Τι κανουμεε;;τα ακουστικα τα βαριεμαι μετα απο ενα σημειο και μετα..

Ακολουθα τους οδηγους στο 1ο λινκ κ αναβάθμισε σε 1.19. ειναι η πιο προσφατη έκδοση προτιμότερο clean install γιατι το θεμα μπαταρια στανταρ ειναι καποια εφαρμογη που τρεχει στο παρασκηνιο. αν ψαξεις τις τελευταιες σελιδες, θα δεις που θα βρεις στο xda την 1.19. προτιμησε την custom 1.19 του navin που εχει ενσωματωμένα root και gapps και ειναι καθαρό από κινεζιες.

Link to comment
Share on other sites

το update x1980 γτ δεν μου το κανει;

 

Οι rom με τα Ελληνικά που βάζουν τα καταστήματα είναι πειραγμένες.

Όταν είναι "πειραγμένη" η rom δεν γίνεται OTA αναβάθμιση άσχετα αν έρχεται ειδοποίηση στο κινητό.

 

Για την μπαταρία βάλε το watch dog lite για να δεις αν δουλεύει κάτι στο παρασκήνιο και σου την τρώει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχει βρει κανεις καμια cartoon case hello kitty για το κινητο ; 3d με αυτακια να προεξεχουν ; Θελει η γυναικα να το κανει χαριτωμενο !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Ξερει καποιος αν μπορουμε μεσω του κινητου να αποκλεισουμε εναν αριθμο απο το να μας καλει>?Ενα Huawei που ειχα ειχε αυτην την επιλογη σαν black list εδω δεν το βρισκω,αν οχι υπαρχει καποια εφαρμογη που να το κανει?

Σας ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ενημερώνω ότι εδώ και δύο ημέρες φοράω την Miui v7 και είναι πολύ καλή! Αγγλική φυσικά..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ενημερώνω ότι εδώ και δύο ημέρες φοράω την Miui v7 και είναι πολύ καλή! Αγγλική φυσικά..

Ευχάριστα νέα.

Είναι lollipop η V7?

Μας δίνεις και το λινκ να την δοκιμάσουμε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Έχω ένα πρόβλημα με το v5 μου.

Είχα ξανακάνει την ερώτηση αλλά δεν απάντησε κάποιος αν γνωρίζει το πρόβλημα και πως λύνεται.

Το πρόβλημα λοιπόν είναι ότι όταν θα κάνω reboot στο κινητό θα χαθούν από την επιφάνεια όσες εφαρμογές είναι περασμένες στην sd και θα πρέπει να τiς ξαναβάλω στην επιφάνεια, επίσης χάνεται και η φωτό του φόντου.

Όπως και κάποιες άλλες ρυθμίσεις.

Φοράει την cm 11.

 

Please help:wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V5 (Red Bull)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...