Jump to content

Παπούτσια


MiuMiu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.fuk.co.uk/threads/gucci_flashed_xbox_360_infra_reds_true_religions_air_structures_crooks

 

επειδη βλεπω πολυ ενδιαφερων για gucci sneakers να καποια απο μια παλαιοτερη συλλογη.και τα λεφτα που ζητα νομιζω ειναι αρκετα οκ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πηγα στα factory σημερα αλλα δεν βρηκα τιποτα:(

 

Εχει πολλά τέτοια πλέον σε κάθε περιοχή μικρά-μεγάλα καταστήματα τέτοιου είδους,αλλά και πλέον έχουμε επίσημα εκπτώσεις και παντού

σε κανονικά καταστήματα και πολυκαταστήματα να δείς.:) Στοκατζιδικα του παλιού τύπου,πιό κοντά στην περιοχή εκεί που κοίταξες,

είναι και στην Νέα Σμύρνη προς Π.Φαληρο και Βουλιαγμένης στο Ελληνικό ένα μεγάλο,και στα νέα τύπου "φθηνά" mall που ανοιξαν προσφατα.

Edited by Starenios
Link to comment
Share on other sites

Έχω δει τα παρακάτω παπούτσια αλλά με μαύρο το λογότυπο και τις ραφές. Ξέρει κανείς που μπορώ να τα βρω; Για Θεσσαλονίκη ενδιαφέρομαι αλλά αν γνωρίζετε και κάτι στο κέντρο της Αθήνας μπορεί να βοηθήσει γιατί θα βρίσκομαι για μια μέρα κάτω και ίσως προλάβω!

 

http://nicekicks.wpengine.netdna-cdn.com/wp/files/2011/06/6_10_11confront-620x415.jpg

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Έχω δει τα παρακάτω παπούτσια αλλά με μαύρο το λογότυπο και τις ραφές. Ξέρει κανείς που μπορώ να τα βρω; Για Θεσσαλονίκη ενδιαφέρομαι αλλά αν γνωρίζετε και κάτι στο κέντρο της Αθήνας μπορεί να βοηθήσει γιατί θα βρίσκομαι για μια μέρα κάτω και ίσως προλάβω!

 

http://nicekicks.wpengine.netdna-cdn.com/wp/files/2011/06/6_10_11confront-620x415.jpg

 

Αθηνα δεν τα ειδα σημερα καπου.Γενικα επειδη ψηθηκα να τα παρω και το εψαξα το θεμα δεν πρπει να εχουν ερθει καν Ευρωπη καθως εχουν γυρο στον ενα μηνα που εχουν κυκλοφορησει.Αν ενδιαφερεσε να τα παρεις μονο απο Αμερικη.εδω ειναι ενα site

http://www.evo.com/shoes/converse-skate-star-player-s-xlite.aspx#utm_source=Become&utm_medium=shoppingengine&utm_campaign=Become

αναλαμβανουν το ΠΛΗΡΕΣ κοστος αυτοι και σου λενε ενα ποσο(μεσα τελωνεια μεταφορικα)εγω που ρωτησα ειναι 71$ πλας οσοσ κανει το παπουτσι.Γυρο στα 75 ευρω μου βγαινουν ΟΛΑ μεχρι να ερθουν σπιτι μου.

Τωρα μιλαω και με ενα αλλο site που στελνει με USPS αν ενδιαφερεσαι πες μου να συ πω τι μου ειπαν

edit τα ιδια βγαινουν μονο που αυτοι τα στελνουν με usps,αρα πεζει πιθανος ενα μικρο χαρατσωμα απο ελτα και καθυστερηση αρκετη σιγουρα

αν αξιζει καποια προσφορα ειναι η πρωτη.

Δεν εχω ξαναπαρει One star ποσο τα εχουν εδω πανω κατω?

Edited by No_thanks
Link to comment
Share on other sites

Αθηνα δεν τα ειδα σημερα καπου.Γενικα επειδη ψηθηκα να τα παρω και το εψαξα το θεμα δεν πρπει να εχουν ερθει καν Ευρωπη καθως εχουν γυρο στον ενα μηνα που εχουν κυκλοφορησει.Αν ενδιαφερεσε να τα παρεις μονο απο Αμερικη.εδω ειναι ενα site

http://www.evo.com/shoes/converse-skate-star-player-s-xlite.aspx#utm_source=Become&utm_medium=shoppingengine&utm_campaign=Become

αναλαμβανουν το ΠΛΗΡΕΣ κοστος αυτοι και σου λενε ενα ποσο(μεσα τελωνεια μεταφορικα)εγω που ρωτησα ειναι 71$ πλας οσοσ κανει το παπουτσι.Γυρο στα 75 ευρω μου βγαινουν ΟΛΑ μεχρι να ερθουν σπιτι μου.

Τωρα μιλαω και με ενα αλλο site που στελνει με USPS αν ενδιαφερεσαι πες μου να συ πω τι μου ειπαν

edit τα ιδια βγαινουν μονο που αυτοι τα στελνουν με usps,αρα πεζει πιθανος ενα μικρο χαρατσωμα απο ελτα και καθυστερηση αρκετη σιγουρα

αν αξιζει καποια προσφορα ειναι η πρωτη.

Δεν εχω ξαναπαρει One star ποσο τα εχουν εδω πανω κατω?

 

Εγώ δεν αναφερόμουν σε αυτά ακριβώς αλλά σε κάποια παρόμοια που έχουν μαύρο το σχέδιο στο πλάι και μαύρες ραφές τα είδα να τα φοράνε 1-2 άτομα στην Αθήνα. Βλακεία μου που δε τους ρώτησα. Εδώ συνήθως έχουν 60-70 ευρώ τα χαμηλά.

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν αναφερόμουν σε αυτά ακριβώς αλλά σε κάποια παρόμοια που έχουν μαύρο το σχέδιο στο πλάι και μαύρες ραφές τα είδα να τα φοράνε 1-2 άτομα στην Αθήνα. Βλακεία μου που δε τους ρώτησα. Εδώ συνήθως έχουν 60-70 ευρώ τα χαμηλά.

 

που εχουν το μαυρο αστερακι??:lol: τα προβαρα αττικα προχτες αν λες αυτα:http://www.nativeskatestore.co.uk/skate-shoes-c1/mens-skate-shoes-c2/converse-converse-star-player-s-2-ox-whiteblack-skate-shoes-p6087

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

Nike φανατικος

ψωνιζω απο ενα νεο μαγαζι στο γκυζη ( δεν ξερω αν κανει να αναφερω το ονομα) που εχει τρομερη ποικιλια και κατι πωλητριες....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

Nike φανατικος

ψωνιζω απο ενα νεο μαγαζι στο γκυζη ( δεν ξερω αν κανει να αναφερω το ονομα) που εχει τρομερη ποικιλια και κατι πωλητριες....

 

τελικα παιδες δεν βρηκα παιδες καλα dc σε καλη τιμη και θα παω προς nike...εχω ακουσει οτι υπαρχει στην αγια βαρβαρα ενα πολυ φτηνο μαγαζι nike...θα παω εκει να κοιταξω...φιλοι μου πηραν απο εκει παπουτσια 25 ευρω

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδες δεν βρηκα παιδες καλα dc σε καλη τιμη και θα παω προς nike...εχω ακουσει οτι υπαρχει στην αγια βαρβαρα ενα πολυ φτηνο μαγαζι nike...θα παω εκει να κοιταξω...φιλοι μου πηραν απο εκει παπουτσια 25 ευρω

Αν τα δεις να πηδάνε από ράφι σε ράφι άστα καλύτερα, γιατί με τέτοιες τιμές για μαϊμουδίτσες μου φαίνονται!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν τα δεις να πηδάνε από ράφι σε ράφι άστα καλύτερα, γιατί με τέτοιες τιμές για μαϊμουδίτσες μου φαίνονται!:lol:

 

απο οτι μου ειπαν ηταν nike store...θα παω το σαββατο να τα δω...δεν ξερω

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα τα παπουτσια....εχω 2 αποριες...δεν μου φαινεται τοσο παχυ το παπουτσι για το σχεδιο του...δεν εχει το σημα της nike μεσα στο παππουτσι,δεν μου το δωσαν με κουτι και δεν εχει μεσα το ασπρο χαρτακι με τις θερμοκρασιες και αυτα...παει να πει οτι ειναι μουφα?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ναι. και μόνο που δεν έχει κουτί βγάζει μάτι!

 

κουτια υπηρχαν στο μαγαζι...τωρα δεν ξερω αν ηταν του παππουτσιου μου...τα πηρα 25 ευρω...ευτιχως δεν τα ακριβοπληρωσα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες έχει κανεις εμπειρία απο παπούτσια για τρέξιμο? Συγκεκριμενα λέω να πάω για Asics και προς τα φθηνά μοντέλα για αρχή αλλα αν εχει μεγάλη διαφορα σε ποιοτητα πάω και κανενα 20ευρω πάνω.

 

Έχω υποψη μου τα εξης

Asics Gel-1150 (παλιο?)

Asics gt2160 (οτι δεν ειναι πατέντα gel παίζει ρόλο?)

Asics Gel Oberon

asics gel radience

asics gel 3020 και kayano ( αξίζουν τα έξτρα λεφτά?)

asics nimbuz

 

αυτά και ευχαριστώ για την βοήθεια!

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξεκίνησα να τρέχω πριν από τρία χρόνια με τα asics 2140, "πρόγονο" των 2160. Δεν είχα κανένα παράπονο, πολύ καλά εισαγωγικά παπούτσια για ερασιτέχνη. Και δεν νομίζω να μην είναι gel, τα 2140 είχαν κανονικά gel, σε περιορισμένη ποσότητα βέβαια σε σχέση με τα ακριβά. Απλά βλέπω ότι τα 2160 έχουν ανεβεί αρκετά στην τιμή, εγώ τα είχα πάρει τότε €55 από το εξωτερικό. Φαίνεται ότι τα ανέβασαν κατηγορία.

Τα kayano είναι από τα καλά παπούτσια της asics. Γνώμη μου, δεν υπάρχει λόγος να τα αγοράσεις ως πρώτα παπούτσια. Αγοράζεις ένα σωστό εισαγωγικό μοντέλο στην αρχή (τα 2160 που λέμε) και, αν δεις ότι κολλάς με το τρέξιμο, πας σε κάτι καλύτερο/ακριβότερο, πάντα βέαια σε συνδυασμό με το βάρος σου, την ταχύτητά σου, το είδος πατήματός σου και τον τρόπο που τρέχεις.

Πάντως, για να πω την μαύρη μου αλήθεια, δυσκολεύομαι να δω τις διαφορές σε όλα αυτά τα μοντέλα που αναφέρεις, οι διαφορές στις προδιαγραφές τους μου φαίνονται αμελητέες για ερασιτέχνες σαν εμάς και αυτό που έχει σημασία είναι πώς κάθεται το καθένα στο πόδι σου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξεκίνησα να τρέχω πριν από τρία χρόνια με τα asics 2140, "πρόγονο" των 2160. Δεν είχα κανένα παράπονο, πολύ καλά εισαγωγικά παπούτσια για ερασιτέχνη. Και δεν νομίζω να μην είναι gel, τα 2140 είχαν κανονικά gel, σε περιορισμένη ποσότητα βέβαια σε σχέση με τα ακριβά. Απλά βλέπω ότι τα 2160 έχουν ανεβεί αρκετά στην τιμή, εγώ τα είχα πάρει τότε €55 από το εξωτερικό. Φαίνεται ότι τα ανέβασαν κατηγορία.

.

 

ναι εχεις δίκιο. Εξαλλου αποτι διάβασα (λέμε τωρα) σε 300 χιλιομετρα θα καταλάβω οτι θέλουν αλλαγμα. Θα πάω λοιπον για κάτι οικονομικο! Πάντως τα 2160 εδώ ειναι φθηνα και δωρεάν αποστολη. Δεν ξέρω απο την αντιπροσωπεια αλλα πανω κατω τα ιδια θαναι. Θα τα ξανα δω λιγο και θα προτιμήσω το πιο αναλαφρο αφου δεν πάω σε χώμα γενικα και μαρέσουν και άλλες παραλληλες δραστηριοτητες:shifty:. Εμποδια και τέτοια. Urban running:dance:

Edited by AngeloDion
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

92 λίρες τα 2160! Αν προσέξεις τα διπλανά Cumulus 13 είναι δύο λίρες φθηνότερα και έχουν και gel μπροστά, ό,τι και αν σημαίνει αυτό. Υψηλή τιμή πάντως, κοίτα και πόσο έχουν εδώ σε ένα γνωστό, δοκιμασμένο site. Βέβαια δεν έχουν δωρεάν αποστολή, αλλά και πάλι λίγο φθηνότερα βγαίνουν, συν οι κάλτσες δώρο.

Αν δεν υπάρχει χρηματικό πρόβλημα αγόρασέ τα, πάντως για αρχή θα κοιτούσα κάτι γύρω στα 50-60 ευρώ, σαν αυτά

Πάντως και εδώ ισχύει ο χρυσός κανόνας της νέας κυκλοφορίας: Με το που κυκλοφορεί ένα παπούτσι είναι πανάκριβο, μόλις βγει ο αντικαταστάτης του, οι τιμές πέφτουν. Προσωπικά φοράω πάντοτε παπούτσια που είναι μία-δύο γενιές πίσω. Ας πούμε, αυτά είναι περιπτωσάρα. Αν είναι στο νούμερό σου, μπορείς να τα σκεφτείς σοβαρά. Σε τιμή ξεφεύγουν λίγο από αυτά που σου έλεγα, αλλά αξίζουν τον κόπο.

Αυτό που λες για τα 300 χλμ. είναι υπερβολικό. Η φθορά των παπουτσιών έχει μεγάλη σχέση και με τον τρόπο που τρέχει κανείς, πόσο και πώς τα φθείρει, αλλά για τέτοιας υψηλής ποιότητας παπούτσια μπορείς να περιμένεις πάνω από 500-600 χλμ. Προσωπικά, κάνω πάνω από 800 χλμ. με ένα ζευγάρι.

Edited by Voodooman
Link to comment
Share on other sites

Σαν μεγαλος φαν της asics προτεινω να μπειτε στο site της και να διαβασετε το guide ποιο.ειναι το σωστο μοντελο για εσας

 

Αν δειτρ παλια παπουτσια τις σολες που ειναι περισσοτερο φαγωμενες θα καταλαβετε πως πατατε.

 

Παντως αν δοκιμασετε τα kinsei3 δεν θα θελετε να ξαναπερπατησετε με αλλο παπουτσι, ειναι επιστημονες οι Ιαπωνες

 

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

kinsei...

Τα 2 κόντεψαν να μου χαλάσουν τα πόδια. Πρέπει να ήταν η μεγαλύτερη αποτυχία σε κατασκευή παπουτσιού, οι άνθρωποι ξόδεψαν 60 εκατομμύρια δολάρια για την έρευνα και εξέλιξή του και κατασκεύασαν αυτό το απίστευτα βαρύ και σκληρό παπούτσι-τουλάχιστον για σοβαρό τρέξιμο. Ναι, είναι απίστευτα σταθερό, προσφέρει τρομερή αίσθηση ασφάλειας, αλλά είναι πάρα πολύ βαρύ για τρέξιμο, είναι κατάλληλο μόνο για βαρείς δρομείς. Το 3 είναι κάπως ελαφρύτερο, αλλά και πάλι δεν μου φαίνεται καταλληλο για πολλά χιλιόμετρα.

Τελικά τα Kinsei 2 μου έμειναν για τις βόλτες και τους καφέδες. Τα air max 360 είναι πιο άνετα βέβαια, αλλά τουλάχιστον είναι τα πιο όμορφα αθλητικά που έχω δει!

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω κι εγώ για τα Kinsei. Δεν έχω ακούσει από κανέναν που ασχολείται με το τρέξιμο καλά λόγια, σε αντίθεση με τα nimbus και kayano τα οποία είναι εξαιρετικά.

@AngeloDion

Μπορείς να βρεις κάτι οικονομικό και καλό για εσένα αλλά πρόσεξε -όπως αναφέρει ο voodooman λίγο πιο πριν- να είναι κατάλληλα για το δικό σου πάτημα κλπ.

Επίσης δοκίμασέ τα πριν τα αγοράσεις. Μην παραγγείλεις από το internet χωρίς να έχεις δει το θέμα νούμερου, εφαρμογής κλπ. Βέβαια όταν αρχίσεις να τα τρέχεις εκεί θα δείξει αν όντως σου ταιριάζουν.

Γνώμη μου είναι να δεις και τα αντίστοιχα μοντέλα της New Balance. Είναι πιο οικονομικά με αντίστοιχες τεχνολογίες!

Edited by Johny-B
Link to comment
Share on other sites

92 λίρες τα 2160!

Αν δεν υπάρχει χρηματικό πρόβλημα αγόρασέ τα, πάντως για αρχή θα κοιτούσα κάτι γύρω στα 50-60 ευρώ, σαν αυτά

ι.

 

Οχι! 54 λίρες κάνουν με δωρεάν μεταφορικά :) 90 λίρες ειναι τα μαυρα με κιτρινα που μαλλον εχουν λίγο αποθεμα και δεν τα έχουν προσφορά.

 

Ευχαριστώ πάντως παιδια για τις συμβουλές. Θα κοιτάξω το site της Asics γιατι έχω και λιγο προβλημα με τα ποδια μου. Γέρνουν προς τα μέσα και ασκουν πιεση στο κοκκαλο κοντα στο δάκτυλο. Ειχα παλια ορθοπεδικους πατους αλλα φθαρηκαν. Παλια που επαιζα μπασκετ με εδιωξαν τους πονους γιατι το μπασκετ καταπονει πολυ τα ποδια λογω αλλαγής κατευθυνσης συνεχώς και αποτομα σταματήματα.

Ελπιζω να μην ξανα χρειαστώ.

Και μολις αποφασισω επιβαλλετε να παω στην asics-reebok Κύπρου να κανω δοκιμη. Και που ξέρεις μπορει ναχει και καλυτερες τιμές.:cool:

 

 

EDIT: κάνω το τεστ τώρα. Εχει μια επιλογή που λεει "οταν τρέχω παρουσιάζω under,neural,over,sever"

τι ειναι αυτο? κόπωση?

Edited by AngeloDion
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

αυτά ακριβώς περιγράφουν τον πρηνισμό του ποδιού σου! και αφού λες ότι τα πόδια σου γέρνουν προς τα μέσα τότε έχεις υπερπρηνισμό (overpronate), ίσως και ''βαρύ υπερπρηνισμό'' (severe overpronation)...άρα κοιτάς ''υποχρεωτικά'' για αντίστοιχα παπούτσια, ώστε να προστατέψεις τα πόδια σου και να περπατάς-τρέχεις όσο άνετα γίνεται..;)
Link to comment
Share on other sites

αυτά ακριβώς περιγράφουν τον πρηνισμό του ποδιού σου! και αφού λες ότι τα πόδια σου γέρνουν προς τα μέσα τότε έχεις υπερπρηνισμό (overpronate), ίσως και ''βαρύ υπερπρηνισμό'' (severe overpronation)...άρα κοιτάς ''υποχρεωτικά'' για αντίστοιχα παπούτσια, ώστε να προστατέψεις τα πόδια σου και να περπατάς-τρέχεις όσο άνετα γίνεται..;)

 

Αμα βάλω severe δεν μου βγαζει παπουτσια γιατι λογικα σου λεει καλυτερα να πας σε ποδιατρο. (το οποιο θα κάνω αμα δω οτι καταπονώ τα ποδια μου)

Μου έβγαλε τα 2160 και τα ακριβα αλλα ομορφα (οσο και αν παιζει ρολο αυτο) kayano:shifty:

 

μακαρι να εχει καμια εκπτωση στην αντιπροσωπεια.

Ευχαριστώ ξανα!!

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...