Jump to content

Doogee DG550 Dagger


ptsolak
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναμένεται από τη Doogee η κυκλοφορία του Dagger DG550, με στόχο τη διεθνή αγορά έναντι του Xiaomi Note, με τιμή τα 166 δολλάρια σε WCDMA.

http://www.doogee.cc/en/Uploadfiles/20140403142545850.jpg

Χαρακτηριστικά

Επεξεργαστής: ΜΤΚ6592 1,7 octa-core

Λειτουργικό: Android 4.4

Μνήμη: 1GB RAM, 16GB ROM

Camera: 5,0 MP (front), 13,0 MP (back)

Μπαταρία: 2600 mAh

Οθόνη: 5,5 inch IPS OGC (1280x720)

Διασύνδεση: GPS, WIFI/WAPI, Bluetooth 4.0

Διαστάσεις: 153mm x 76mm x 6,5mm

Edited by ptsolak
free yourself
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 565
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αντιγραφή Inew V3 σε γενικές γραμμές. Για να δούμε τι θα βγει.. Πάντως δεν ξέρω, αλλά χωρίς κάποιο στοιχείο, φοβάμαι μη βγει προβληματικό.. Θα δούμε με τους πρώτους θαρραλέους!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το αντιγραφή του Inew, ξεκολλάτε. Η ίδια εταιρία τα φτιάχνει όλα αυτά τα κινητά για τις δευτεράντζες μάρκες και λέγεται ALPS. Είναι ένα τεράστιο εργοστάσιο παραγωγής τέτοιων συσκευών υψηλής τεχνολογίας, και το μόνο που κάνουν οι Doogge, Cubot, Inew, Umi, Mpai, Star και κάμποσες άλλες, είναι να λένε το χρώμα, τι όνομα θα λέει το πίσω καπάκι και τι ποσότητα θέλουν να τους φτιάξει η Alps.

 

Οπότε το Doogee 550 δεν είναι αντιγραφή του Inew, ο ίδιος άνθρωπος μάλλον τα σχεδίασε μέσα στην Alps και απλά το V3 το πήρε αποκλειστικότητα η Inew, ενώ το 550 το πήρε για την ώρα η Doogee. Μπορεί να το δούμε και σε άλλες μάρκες, αν δεν σήκωσε όλη την παραγωγή η Doogee. Πχ το Umi X1 pro / Doogee 350 / Freelander i50 είναι το ίδιο ακριβώς μοντέλο που μοιραστήκαν οι 3 μάρκες.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι.Ουσιαστικά "εταιρίες" όπως η doogee κτλ είναι κάτι σαν το πλαίσιο με τα turbo-x.Oποιος διαθέτει το απαιτούμενο κεφάλαιο και άκρες,μπορεί να πάει στην alps,να δώσει τις προδιαγραφές που θέλει να έχει και να βγάλει συσκευές με το όνομα του
Link to comment
Share on other sites

KVD International Group Headquarters is located in China, Hong Kong, established in the year of 2002, the factory is in China, Shenzhen, and in the same year we founded the Shenzhen KVD International Group limited. At the beginning of KVD founded, we focused to research, produce, and sell the communication equipment and the peripheral accessories. Gradually, through those modes of sole proprietorship, merge and the investment of the public sector, we established a few branch companies such as the battery factory, abrasive tool factory, integrated assembly plant, screen factory and logistics Transportation Company. Slowly we have also got the 3C Certification for instance the ISO9001 and 2008 quality management system certification, China Testing Alliance (CTA) certification and China quality certification center. We have already obtained about 100 national patents after years of research and development, and formally passed the national high-tech enterprise certification.

KVD offered service to the famous domestic and foreign well-know communication brands and operators in the past, mainly provided OEM and ODM customization services to the high-end customers. The area we sold the products covers more than 200 countries and regions, for example, the South Asia, the Middle East, Africa, Europe, Latin America and North America. Along with the development of technology and society, the rise of Smartphone and tablet pc, our company has introduced three independent brands such as the BEDOVE, KVD, DOOGEE, through the difference products positioning and marketing system, we changed the former absolutely OEM, ODM customization marketing ways to a variety of sales system and ways by use of OEM, ODM combine with independent brands, that makes our products more suitable for the consumers and more closer to the application of life, and let our company got all-round development, just in the following several years, our company insisting on” Quality is the only guarantee of brand” be our ultimate goal. With the guidance of the core” integrity, innovation, dare to fight”, KVD has rapidly developed into an influenced enterprise in the industry and then as a leader role leading the development of the industry.

 

Αυτό υπάρχει στο σάητ της Doogee (http://www.doogee.cc/en/gb/about.asp), ενώ αν πάτε και στο σάητ της KVD θα δείτε το DG2014 ως δικό της προιόν ΟΕΜ (της KVD). Μπορεί να είναι απλά αντιγραφή του iNew και όχι από τον ίδιο προμηθευτή. Όπως και να έχει, το DG550 διαφέρει από το iNew στις ίντσες αφού είναι 5,5'' και όχι 5''.

free yourself
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το αντιγραφή του Inew, ξεκολλάτε. Η ίδια εταιρία τα φτιάχνει όλα αυτά τα κινητά για τις δευτεράντζες μάρκες και λέγεται ALPS. Είναι ένα τεράστιο εργοστάσιο παραγωγής τέτοιων συσκευών υψηλής τεχνολογίας, και το μόνο που κάνουν οι Doogge, Cubot, Inew, Umi, Mpai, Star και κάμποσες άλλες, είναι να λένε το χρώμα, τι όνομα θα λέει το πίσω καπάκι και τι ποσότητα θέλουν να τους φτιάξει η Alps.

 

Οπότε το Doogee 550 δεν είναι αντιγραφή του Inew, ο ίδιος άνθρωπος μάλλον τα σχεδίασε μέσα στην Alps και απλά το V3 το πήρε αποκλειστικότητα η Inew, ενώ το 550 το πήρε για την ώρα η Doogee. Μπορεί να το δούμε και σε άλλες μάρκες, αν δεν σήκωσε όλη την παραγωγή η Doogee. Πχ το Umi X1 pro / Doogee 350 / Freelander i50 είναι το ίδιο ακριβώς μοντέλο που μοιραστήκαν οι 3 μάρκες.

Αυτό που λες δεν ισχύει. Η Alps παράγει μόνο πλακέτες κατά παραγγελία και δίνει τη βάση του firmware, τίποτα άλλο. Ούτε τελικό firmware

 

Ακριβώς έτσι.Ουσιαστικά "εταιρίες" όπως η doogee κτλ είναι κάτι σαν το πλαίσιο με τα turbo-x.Oποιος διαθέτει το απαιτούμενο κεφάλαιο και άκρες,μπορεί να πάει στην alps,να δώσει τις προδιαγραφές που θέλει να έχει και να βγάλει συσκευές με το όνομα του
Η KVD (Doogee) έχει δικό της εργοστάσιο και έβγαζε κινητά τηλέφωνα πριν εφευρεθεί το Android. Το DG350 η ίδια το παράγει, και το «πουλάει» unbranded σε άλλους
Link to comment
Share on other sites

Αναμένεται από τη Doogee η κυκλοφορία του Dagger DG550, με στόχο τη διεθνή αγορά έναντι του Xiaomi Note, με τιμή τα 166 δολλάρια σε WCDMA.

 

Εδώ πάντως μιλάνε για 180$... http://www.gizchina.com/tag/dagger-dg550/

Π.Α.Ο.Κ. 1926
Link to comment
Share on other sites

We have confirmed, the price of DG550 is US$166.66,Is it a surprise for you?Besides, we'll publish the latest configuration of it at the first time, Hope all of you keep expecting for our official website and facebook, thanks

https://www.facebook.com/doogee.cc?fref=ts

free yourself
Link to comment
Share on other sites

We have confirmed, the price of DG550 is US$166.66,Is it a surprise for you?Besides, we'll publish the latest configuration of it at the first time, Hope all of you keep expecting for our official website and facebook, thanks

https://www.facebook.com/doogee.cc?fref=ts

Τιμή Κίνας, δε μας λέει κάτι το ιδιαίτερο.

Link to comment
Share on other sites

Ε αν προσθέσεις έσοδα του κινεζομάγαζου και ~20$ μεταφορικά, πλησιάζουμε τα 190$ αρχική τιμή στα γνωστά μαγαζιά, που είναι πολύ καλή
Link to comment
Share on other sites

ειναι διαθέσιμο τελικά αυτό; είμαι έτοιμος να παραγγείλω το inew v3 αλλά με προβλημάτιζε η μπαταρία και ήθελα 5.5 ίντσες. Αυτό φαίνεται ιδανικό αν θεωρήσουμε ότι και οι δύο εταιρίες είναι το ίδιο αξιόπιστες. Το v3 το είδα σήμερα από φίλο και είναι κουκλί.

 

Από μινιντιλ προτείνετε;

 

Ευχαριστώ πολυ εκ των προτέρων παίδες

 

ΥΓ: Αν κάποιος έχει εμπειρία από αντίστοιχο κινητό αλλά με ακόμα καλύτερη μπαταρία ας το πει γτ καίγομαι να παραγγείλω και θα κανει ακι κανα μήνα να ερθει...

Link to comment
Share on other sites

ειναι διαθέσιμο τελικά αυτό; είμαι έτοιμος να παραγγείλω το inew v3 αλλά με προβλημάτιζε η μπαταρία και ήθελα 5.5 ίντσες. Αυτό φαίνεται ιδανικό αν θεωρήσουμε ότι και οι δύο εταιρίες είναι το ίδιο αξιόπιστες. Το v3 το είδα σήμερα από φίλο και είναι κουκλί.

 

Από μινιντιλ προτείνετε;

 

Ευχαριστώ πολυ εκ των προτέρων παίδες

 

ΥΓ: Αν κάποιος έχει εμπειρία από αντίστοιχο κινητό αλλά με ακόμα καλύτερη μπαταρία ας το πει γτ καίγομαι να παραγγείλω και θα κανει ακι κανα μήνα να ερθει...

Δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη.

Επίσης μη συγκρίνεις Inew με Doogee. Το inew v3 είναι χάλια κατασκευαστικά, το χειρότερο κινητό που χω δει το τελευταίο χρόνο από πλευράς ποιότητας κατασκευής. Τα Doogee αντιθέτως είναι αρκετά ποιοτικά.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το είδα στο 1949deals να το διαφημίζουν. Για αυτό έπεσε η τιμή του DG2014 τόσο πολύ σε μία βδομάδα. Βιάστηκα! :)

Εδώ είναι το λινκ http://www.1949deal.com/doogee-dagger-dg550-mtk6592-octa-core-1-7ghz-android-4-4-smartphone-1g-ram-16g-rom-5-5-inch-hd-ips-screen-3g-otg-white.html

 

Η τιμή του πάντως δεν είναι όπως φοβόμασταν υψηλή!!! 180 usd και kitkat!! Άνετα ρίχνει το v3...

free yourself
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το είδα στο 1949deals να το διαφημίζουν. Για αυτό έπεσε η τιμή του DG2014 τόσο πολύ σε μία βδομάδα. Βιάστηκα! :)

Εδώ είναι το λινκ http://www.1949deal.com/doogee-dagger-dg550-mtk6592-octa-core-1-7ghz-android-4-4-smartphone-1g-ram-16g-rom-5-5-inch-hd-ips-screen-3g-otg-white.html

 

Η τιμή του πάντως δεν είναι όπως φοβόμασταν υψηλή!!! 180 usd και kitkat!! Άνετα ρίχνει το v3...

 

OUT OF STOCK λέει!:wacko:

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ωραία όλα αυτά τα κινητά αλλά κρατιεμαι μέχρι να βγει ο mtk6595. Έτσι και αλλιώς κινητό με κάτω από 2GB δεν έπρεπε να πουλιέται το 2014
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που θέλω να τηλεφωνάω, να στέλνω SMS, να βλέπω mail και να παίζω angry birds, πρέπει να πληρώσω 150-200€ για να έχω 2GB να κάθεται?
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που θέλω να τηλεφωνάω, να στέλνω SMS, να βλέπω mail και να παίζω angry birds, πρέπει να πληρώσω 150-200€ για να έχω 2GB να κάθεται?

Don't feed the trolls! Παραμείνετε στο θέμα

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει.

 

Το μόνο που με χαλάει στο τηλέφωνο αυτό είναι το βάρος του. Σχεδόν 300 γραμμάρια. Πολλά δεν είναι; Δεν έχω αντίστοιχη εμπειρία με κάτι αντίστοιχου βάρους και χρήσης.

free yourself
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει.

 

Το μόνο που με χαλάει στο τηλέφωνο αυτό είναι το βάρος του. Σχεδόν 300 γραμμάρια. Πολλά δεν είναι; Δεν έχω αντίστοιχη εμπειρία με κάτι αντίστοιχου βάρους και χρήσης.

Απίθανο να ναι 300 γραμμάρια. Εκτός αν ειναι ολο από μέταλλο. Δηλαδή, δεν είναι :p

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω...

Στο 1949 και στο minideal το λένε για 273gr (τιμή 180 usd), στο doogeemobile το λέει 125gr (και 280 usd)... Το Xiaomi Hongmi Note (5.5'') είναι 199gr, πολύ πιθανό να είναι 273 το dg550. Θα είναι βαρύ όμως για κινητό, έτσι δεν είναι; Το δικό μου είναι 140gr, θα μου κακοφανούν τα διπλάσια γραμμάρια!

free yourself
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω...

Στο 1949 και στο minideal το λένε για 273gr (τιμή 180 usd), στο doogeemobile το λέει 125gr (και 280 usd)... Το Xiaomi Hongmi Note (5.5'') είναι 199gr, πολύ πιθανό να είναι 273 το dg550. Θα είναι βαρύ όμως για κινητό, έτσι δεν είναι; Το δικό μου είναι 140gr, θα μου κακοφανούν τα διπλάσια γραμμάρια!

Εγώ δεν πιστεύω τίποτα μέχρι να το πιάσω στα χέρια μου. Το τηλέφωνο δεν έχει παραχθεί καν σε τελική μορφή για να ξέρουν το βάρος, τα κινεζομάγαζα γράφουν ό,τι θέλουν

Link to comment
Share on other sites

1 GB extra μνήμη για κινητά ζήτημα να κοστίζει 10 ευρώ. Δεν υπάρχει λογος για λιγότερο από 2 GB αυτή τη στιγμή.

 

Anyways το κινητό αποκλείεται να έχει βάρος αυτό που λένε τα κινεζομάγαζα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...