Jump to content

Τελωνείο και εκτελωνισμοί


alfa 156
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσης αν δεν είναι συστημένο, πώς ξέρουν αυτοί πού βρίσκεται...;

Υποψιάζομαι ότι ίσως το εκτιμούν απλώς με βάση το χρόνο που έχει μεσολαβήσει από τότε που το έστειλαν...

Link to comment
Share on other sites

Οχι σαν εκτιμηση ειχαν  12 Μαρτιου!

AliExpress Standard Shipping ηταν δωρεαν μεταφορικα....

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, GMF80 said:

Οχι σαν εκτιμηση ειχαν  12 Μαρτιου!

AliExpress Standard Shipping ηταν δωρεαν μεταφορικα....

Δύο παραγγελίες που περιμένω από Ali με δωρεάν μεταφορικά έχουν tracking number.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, GMF80 said:

AliExpress Standard Shipping ηταν δωρεαν μεταφορικα....

Αυτός ο τρόπος αποστολής έχει πάντα tracking number, μήπως δεν σου ήρθε mail κατά την αποστολή ή μήπως μπήκε στον φάκελλο ενοχλητικής αλληλογραφίας, στον λογαριασμό σου του aliexpress στις Λεπτομέρειες Παραγγελίας κοίταξες;;

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο  "ΕΛΛΙΠΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΠΟ ΑΠΟΣΤΟΛΕΑ - ΤΑ ΕΛΤΑ ΘΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΝ ΣΕ ΧΕΙΡΩΝΑΚΤΙΚΗ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ""
Αγορά από ebay αποστολή από UK, πληρωμή φόρου κανονικά και αναγράφεται IOSS number στην απόδειξη.
Μιλάμε για αγορά ~10€ μαζί με τα μεταφορικά.
Στην κυριολεξία ένας φάκελος είναι...

Τι να περιμένω; Και τι μπορώ να κάνω;

(Σε ανάλογο thread στο Insomnia γίνεται ένας χαμούλης τις τελευταίες δύο βδομάδες με το ίδιο πρόβλημα...)

 

Screenshot 2022-01-11 144929.png

Edited by konstantinos77
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, konstantinos77 said:

Πριν λίγο  "ΕΛΛΙΠΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΠΟ ΑΠΟΣΤΟΛΕΑ - ΤΑ ΕΛΤΑ ΘΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΝ ΣΕ ΧΕΙΡΩΝΑΚΤΙΚΗ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ""
Αγορά από ebay αποστολή από UK, πληρωμή φόρου κανονικά και αναγράφεται IOSS number στην απόδειξη.
Μιλάμε για αγορά ~10€ μαζί με τα μεταφορικά.
Στην κυριολεξία ένας φάκελος είναι...

Τι να περιμένω; Και τι μπορώ να κάνω;

(Σε ανάλογο thread στο Insomnia γίνεται ένας χαμούλης τις τελευταίες δύο βδομάδες με το ίδιο πρόβλημα...)

 

Screenshot 2022-01-11 144929.png

Τίποτα, περιμένεις 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εχω 10 χρονια να παραγγειλω απο αμερικη,με τα παλια καλα συστηματα που αφηναν να περασει κατι ελευθερο.τωρα θελω να παραγγειλω κατι απο καναδα.

η αξια του ειναι 150 us dollars.μου κανει εκπτωση 20% οποτε θα κοστισει συνολικα 120 δολλαρια.μεταφορικα δωρεαν. ο πωλήτης δεν ειναι στην συμφωνια για προπληρωμη φορων και δασμων.τι θα πληρωσω στο τελωνειο ? φπα 24% και 15 ευρω τελωνειακα?

επι ποιας τιμης γινεται ο υπολογισμος φπα? της κανονικης η' της εκπτωτικης δλδ . τα 120 δολλαρια επι 24%?

επισης ο πολλ/σμος για φπα γινεται επι του αμερικανικου δολλαριου η' του ευρω?

Link to comment
Share on other sites

Η αξία CIF είναι η δηλωμένη στο αυτοκόλλητο από τον πωλητή και μετατρέπεται σε € με βάση σχετική ισοτιμία που εκδίδεται στο τέλος κάθε μήνα από την ΑΑΔΕ.

Για αξία μέχρι 150€ θα πληρώσεις ΦΠΑ 24% και τέλος εκτελωνισμού 15€, για αξία 100-150€

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, makap said:

Η αξία CIF είναι η δηλωμένη στο αυτοκόλλητο από τον πωλητή και μετατρέπεται σε € με βάση σχετική ισοτιμία που εκδίδεται στο τέλος κάθε μήνα από την ΑΑΔΕ.

Για αξία μέχρι 150€ θα πληρώσεις ΦΠΑ 24% και τέλος εκτελωνισμού 15€, για αξία 100-150€

αν θυμαμαι καλα ,μια και μονο φορα που με σταματησαν τελωνειο τοτε και τα γυρισα πισω, απεξω δηλωνουν την κανονικη αξια και οχι την εκπτωτικη-τελικη,που την γραφουν μονο μεσα στο πακετο ,στην αποδειξη...ισχυει αυτο η' εχει καποιος αλλη εμπειρια?

Link to comment
Share on other sites

Εάν είναι συνεννοήσιμος ο πωλητής, μπορεί να δηλώσει την εκπτωτική αξία, πολύ περισσότερο αφού την προσφέρει ο ίδιος.

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά μόνο:
Παρήγγειλα από Amazon.nl ένα φτηνό προϊόν €16 αξίας το οποίο όμως απεστάλη από συνεργάτη της Amazon στην Κίνα. Κατοικώ στην Ολλανδία.
Ήρθε μετά από 2,5 μήνες και φυσικά για το λόγο ότι ήρθε από Κίνα, το μπλόκαραν στο τελωνείο.
Ζήτησαν €5,53 για έξοδα τελωνείου.
Τα πλήρωσα, έδωσα την απόδειξη στον συνεργάτη της Amazon (μέσω Amazon) και μου τα επέστρεψε στην κάρτα μου κανονικά.
Μετά από λίγες ημέρες παρέλαβα.

Αυτό ως παράδειγμα για παρόμοιες περιπτώσεις.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να'μαι και εγώ πάλι...
Παραγγελία ~9€ από ebay, αποστολή από Αγγλία, στην απόδειξη φαίνεται πληρωμένος ο ΦΠΑ, επιτέλους έλαβα ειδοποίηση ότι ήρθε. Επικοινώνησα με τα ΕΛΤΑ και με ενημέρωσαν ότι είναι να πληρώσω 3.90€. Κανονικά δεν θα έπρεπε να είναι ελεύθερο τελωνειακών δασμών από την στιγμή που είναι πληρωμένος ο ΦΠΑ;
Και στο σημείο του tracking που αναφέρει "ΕΛΛΙΠΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΠΟ ΑΠΟΣΤΟΛΕΑ - ΤΑ ΕΛΤΑ ΘΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΝ ΣΕ ΧΕΙΡΩΝΑΚΤΙΚΗ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ", υπάρχει περίπτωση να μην έχει καταχωρήσει ο αποστολέας το IOSS και να έχω μπει στην διαδικασία;
Είναι η πρώτη παραγγελία που κάνω από χώρα εκτός Ευρωπαϊκής Ένωσης από την 1η Ιουλίου για να εξισορροπήσει λίγο η κατάσταση με τις αλλαγές, αλλά τελικά δεν...
Θα επικοινωνήσω και με τον πωλητή μέσω ebay και βλέπουμε...

Screenshot 2022-02-02 193435.png

Edited by konstantinos77
Link to comment
Share on other sites

Σε 72 δολάρια αγορά από USA με usps αποστολή τι θα πληρώσω τελικά στο,τελωνείο?η χρέωση θα γίνει με υπολογισμό της αξίας σε δολάρια η σε ευρώ?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, konstantinos77 said:

Να'μαι και εγώ πάλι...
Παραγγελία ~9€ από ebay, αποστολή από Αγγλία, στην απόδειξη φαίνεται πληρωμένος ο ΦΠΑ, επιτέλους έλαβα ειδοποίηση ότι ήρθε. Επικοινώνησα με τα ΕΛΤΑ και με ενημέρωσαν ότι είναι να πληρώσω 3.90€. Κανονικά δεν θα έπρεπε να είναι ελεύθερο τελωνειακών δασμών από την στιγμή που είναι πληρωμένος ο ΦΠΑ;
Και στο σημείο του tracking που αναφέρει "ΕΛΛΙΠΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΠΟ ΑΠΟΣΤΟΛΕΑ - ΤΑ ΕΛΤΑ ΘΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΝ ΣΕ ΧΕΙΡΩΝΑΚΤΙΚΗ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ", υπάρχει περίπτωση να μην έχει καταχωρήσει ο αποστολέας το IOSS και να έχω μπει στην διαδικασία;
Είναι η πρώτη παραγγελία που κάνω από χώρα εκτός Ευρωπαϊκής Ένωσης από την 1η Ιουλίου για να εξισορροπήσει λίγο η κατάσταση με τις αλλαγές, αλλά τελικά δεν...
Θα επικοινωνήσω και με τον πωλητή μέσω ebay και βλέπουμε...

Το ebay εισπράττει τον ΦΠΑ για λογαριασμό του πωλητή και απ' αυτό θα ζητήσεις την επιστροφή του, εάν τελικά πληρώσεις ΦΠΑ και έξοδα εκτελωνισμού.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, nikolasn80 said:

Σε 72 δολάρια αγορά από USA με usps αποστολή τι θα πληρώσω τελικά στο,τελωνείο?η χρέωση θα γίνει με υπολογισμό της αξίας σε δολάρια η σε ευρώ?

Εάν δεν προκατέβαλες τον ΦΠΑ, όπως φαίνεται, αυτό σημαίνει ότι ο πωλητής δεν είναι γραμμένος στο IOSS, και όταν το δέμα φτάσει στην Ελλάδα, θα χρεωθείς τον ΦΠΑ και τα έξοδα εκτελωνισμού, με βάση τη δηλωμένη αξία σε €.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, konstantinos77 said:

Να'μαι και εγώ πάλι...
Παραγγελία ~9€ από ebay, αποστολή από Αγγλία, στην απόδειξη φαίνεται πληρωμένος ο ΦΠΑ, επιτέλους έλαβα ειδοποίηση ότι ήρθε. Επικοινώνησα με τα ΕΛΤΑ και με ενημέρωσαν ότι είναι να πληρώσω 3.90€. Κανονικά δεν θα έπρεπε να είναι ελεύθερο τελωνειακών δασμών από την στιγμή που είναι πληρωμένος ο ΦΠΑ;
Και στο σημείο του tracking που αναφέρει "ΕΛΛΙΠΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΠΟ ΑΠΟΣΤΟΛΕΑ - ΤΑ ΕΛΤΑ ΘΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΝ ΣΕ ΧΕΙΡΩΝΑΚΤΙΚΗ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ", υπάρχει περίπτωση να μην έχει καταχωρήσει ο αποστολέας το IOSS και να έχω μπει στην διαδικασία;
Είναι η πρώτη παραγγελία που κάνω από χώρα εκτός Ευρωπαϊκής Ένωσης από την 1η Ιουλίου για να εξισορροπήσει λίγο η κατάσταση με τις αλλαγές, αλλά τελικά δεν...
Θα επικοινωνήσω και με τον πωλητή μέσω ebay και βλέπουμε...

Screenshot 2022-02-02 193435.png

Πιθανόν δεν το έχει καταχωρήσει, επομένως το διεκπεραίωσαν χειροκίνητα τα ΕΛΤΑ. Κανονικά χρεώνεται 2,5€+ΦΠΑ, αλλά τα νούμερα δεν βγαίνουν ακριβώς, με τις τιμές που αναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, minast said:

Πιθανόν δεν το έχει καταχωρήσει, επομένως το διεκπεραίωσαν χειροκίνητα τα ΕΛΤΑ. Κανονικά χρεώνεται 2,5€+ΦΠΑ, αλλά τα νούμερα δεν βγαίνουν ακριβώς, με τις τιμές που αναφέρεις.

Μόλις πήρα απάντηση από τον πωλητή, μου ανάφερε τα γνωστά...
"The post office should not be asking for Tax to be paid on the package. As eBay has already collected the Tax on the order.

If you are able to show the post office the attached photo. Which shows that eBay has collected the Tax. Also tell them to check the electronic customs data & IOSS number.

If they still do not want to release the package. I would contact eBay live chat. To ask them refund the Tax, as you do not want to pay the Tax twice."

Μου έστειλε και σε screenshot την δική του απόδειξη που δείχνει και τον IOSS number.
Στο συγκεκριμένο ταχυδρομείο που βρίσκομαι εγώ έχουν έναν υπάλληλο, ο οποίος είναι και τελείως καινούργιος και επειδή τυχαίνει να τον γνωρίζω, δεν θα έχει ιδέα τι να κάνει, οπότε σκέφτομαι να επικοινωνήσω αύριο τηλεφωνικός με τα κεντρικά των ΕΛΤΑ και να τους στείλω την απόδειξη. Καλά το σκέφτομαι ή δεν θα βγάλω άκρη;
Δεν έχω δει το δέμα από κοντά, γιατί θέλω να πάω από το ταχυδρομείο και να το παραλάβω είτε πληρώσω είτε όχι...
Εμένα μου βρωμάει η όλη φάση, θέλω να πιστεύω ότι κάνω λάθος...

Όσο για την τιμή της παραγγελίας έκανα λάθος στην προηγούμενη αναφορά μου, γιατί είχα έκπτωση από το ebay η οποία δεν υπολογίζεται στην φορολόγηση κτλ απ΄ όσο γνωρίζω. 
Ενημερωτικά η κοστολόγηση της παραγγελία ήταν στις 11.14 λίρες Αγγλίας.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, konstantinos77 said:

Μόλις πήρα απάντηση από τον πωλητή, μου ανάφερε τα γνωστά...
"The post office should not be asking for Tax to be paid on the package. As eBay has already collected the Tax on the order.

If you are able to show the post office the attached photo. Which shows that eBay has collected the Tax. Also tell them to check the electronic customs data & IOSS number.

If they still do not want to release the package. I would contact eBay live chat. To ask them refund the Tax, as you do not want to pay the Tax twice."

Μου έστειλε και σε screenshot την δική του απόδειξη που δείχνει και τον IOSS number.
Στο συγκεκριμένο ταχυδρομείο που βρίσκομαι εγώ έχουν έναν υπάλληλο, ο οποίος είναι και τελείως καινούργιος και επειδή τυχαίνει να τον γνωρίζω, δεν θα έχει ιδέα τι να κάνει, οπότε σκέφτομαι να επικοινωνήσω αύριο τηλεφωνικός με τα κεντρικά των ΕΛΤΑ και να τους στείλω την απόδειξη. Καλά το σκέφτομαι ή δεν θα βγάλω άκρη;
Δεν έχω δει το δέμα από κοντά, γιατί θέλω να πάω από το ταχυδρομείο και να το παραλάβω είτε πληρώσω είτε όχι...
Εμένα μου βρωμάει η όλη φάση, θέλω να πιστεύω ότι κάνω λάθος...

Όσο για την τιμή της παραγγελίας έκανα λάθος στην προηγούμενη αναφορά μου, γιατί είχα έκπτωση από το ebay η οποία δεν υπολογίζεται στην φορολόγηση κτλ απ΄ όσο γνωρίζω. 
Ενημερωτικά η κοστολόγηση της παραγγελία ήταν στις 11.14 λίρες Αγγλίας.

Μάλλον παράλειψη των ΕΛΤΑ λοιπόν, εφόσον φαίνεται ο αριθμός IOSS.
Δεν είμαι αισιόδοξος ότι θα διορθώσουν, αλλά οι οδηγίες που σου δίνει ο πωλητής είναι σωστές.
Στην χειρότερη περίπτωση, θα πληρώσεις όσα σου ζητάνε και θα πρέπει να πάρεις πίσω τον ΦΠΑ από το ebay.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, minast said:

Μάλλον παράλειψη των ΕΛΤΑ λοιπόν, εφόσον φαίνεται ο αριθμός IOSS.
Δεν είμαι αισιόδοξος ότι θα διορθώσουν, αλλά οι οδηγίες που σου δίνει ο πωλητής είναι σωστές.
Στην χειρότερη περίπτωση, θα πληρώσεις όσα σου ζητάνε και θα πρέπει να πάρεις πίσω τον ΦΠΑ από το ebay.

Όταν το παραλάβω με το καλό και διαπιστώσω ότι όλα έχουν γίνει σωστά και από πλευράς του πωλητή, μήπως θα ήταν καλό να προχωρήσω σε καταγγελία;
Και σε ποια αρχή θα πρέπει να απευθυνθώ;
Στην κυριολεξία είναι ένας μικρός φάκελος η συγκεκριμένη παραγγελία και ήμουν σίγουρος ότι θα τραβήξω αυτή την ταλαιπωρία, παρακολουθώ το συγκεκριμένο thread μονίμως και ξανά σημειώνω ότι είναι η πρώτη παραγγελία που κάνω μετά την πρώτη Ιουλίου και εκτός Ευρωπαϊκής ένωσης, οπότε προσωπικά δεν μου κάνει ότι είναι τόσο τυχαία όλα αυτά...

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, konstantinos77 said:

Όταν το παραλάβω με το καλό και διαπιστώσω ότι όλα έχουν γίνει σωστά και από πλευράς του πωλητή, μήπως θα ήταν καλό να προχωρήσω σε καταγγελία;
Και σε ποια αρχή θα πρέπει να απευθυνθώ;
Στην κυριολεξία είναι ένας μικρός φάκελος η συγκεκριμένη παραγγελία και ήμουν σίγουρος ότι θα τραβήξω αυτή την ταλαιπωρία, παρακολουθώ το συγκεκριμένο thread μονίμως και ξανά σημειώνω ότι είναι η πρώτη παραγγελία που κάνω μετά την πρώτη Ιουλίου και εκτός Ευρωπαϊκής ένωσης, οπότε προσωπικά δεν μου κάνει ότι είναι τόσο τυχαία όλα αυτά...

Αρμόδιος φορέας για καταγγελία είναι η ΕΕΤΤ. Εάν θέλεις διαμεσολάβηση για επίτευξη κάποιου αποτελέσματος (πχ επιστροφή χρημάτων), μπορείς να κάνεις αίτημα και στον Συνήγορο του Καταναλωτή.

Link to comment
Share on other sites

Η Ε.Ε.Τ.Τ είναι υπεύθηνη για τα ταχυδρομεία. 

Αλλά τον φόρο τον επέβαλλαν τα τελωνεία και όχι τα ταχυδρομεία. 

Απλά δεν πρόκειται να σε βοηθήσουν. Θα σου πούν να κάνεις αίτηση επανεξέτασης δασμών, γιατί αυτή είναι η διαδικασία. 

(12 ευρώ που επιστρέφονται αν έχεις δίκιο )

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Vasileios said:

Η Ε.Ε.Τ.Τ είναι υπεύθηνη για τα ταχυδρομεία. 

Αλλά τον φόρο τον επέβαλλαν τα τελωνεία και όχι τα ταχυδρομεία. 

Απλά δεν πρόκειται να σε βοηθήσουν. Θα σου πούν να κάνεις αίτηση επανεξέτασης δασμών, γιατί αυτή είναι η διαδικασία. 

(12 ευρώ που επιστρέφονται αν έχεις δίκιο )

Δηλαδή απ'ότι καταλαβαίνω αν σου κάτσει τελωνείο, άσχετα με το αν έχεις δίκιο, ή πληρώνεις και παραλαμβάνεις το δέμα ή δεν το παραλαμβάνεις.
Και αν πληρώσεις και το παραλάβεις μετά αν θες πληρώνεις και 12€ για επανεξέταση, αν έχεις όρεξη να πετάξεις και άλλα χρήματα και αν βγάλεις άκρη... Τρέχα γύρευε...
Καλά τα λέω; 🙄
(Πήρα στα ΕΛΤΑ, αύριο παίρνω Τελωνείο και σας ενημερώνω για την εξέλιξη...)

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ισχύει. Αν παραλάβεις είναι αργά. Δεν μπορείς πλέον να το στείλεις πίσω στο τελωνείο.

Αυτό που λέω όμως , δεν είναι αυτό.

Είναι ότι η Ε.Ε.Τ.Τ θα σου απαντήσει πως υπάρχει διαδικασία για την αμφισβήτηση δασμών, και ότι εσύ δεν την έκανες. 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας ημέρα.

Θέλω να αγοράσω αυτό  https://www.geekbuying.com/item/UGOOS-AM6B-Plus-Amlogic-S922X-J-4GB-32GB-Android-9-0-4K-TV-BOX--423850.html?utm_medium=salecycle&source=linkshare&utm_source=linkshare&utm_content=2746480&clickid=znnwmcCiFOo-wFAlvYziflAZWbudTOjxWw&siteID=znnwmcCiFOo-wFAlvYziflAZWbudTOjxWw   είναι από Γερμανία μπορεί κάποιος να μου πει τι επιπλέον θα πληρώσω όταν έρθει εδώ γιατί Δυστυχώς εγώ δεν μπορώ να βγάλω άκρη.

ευχαριστώ πάρα πολύ

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Καλή σας ημέρα.
Θέλω να αγοράσω αυτό  https://www.geekbuying.com/item/UGOOS-AM6B-Plus-Amlogic-S922X-J-4GB-32GB-Android-9-0-4K-TV-BOX--423850.html?utm_medium=salecycle&source=linkshare&utm_source=linkshare&utm_content=2746480&clickid=znnwmcCiFOo-wFAlvYziflAZWbudTOjxWw&siteID=znnwmcCiFOo-wFAlvYziflAZWbudTOjxWw   είναι από Γερμανία μπορεί κάποιος να μου πει τι επιπλέον θα πληρώσω όταν έρθει εδώ γιατί Δυστυχώς εγώ δεν μπορώ να βγάλω άκρη.
ευχαριστώ πάρα πολύ
Αφού είναι από Ευρώπη, τι ακριβώς σε μπερδεύει;
Δεν υπάρχει τελωνείο από εκεί

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...