Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 630


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ελπίζω να μην ειμαι off topic πολύ.

 

Ποιοι εκτυπωτές υποστηρίζονται;

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σήμερα, ένας φίλος (που γενικά ψάχνεται πολύ με τα κινητά, π.χ. είχε παραγγείλει Lenovo αξιολογότατο από Κίνα σε άριστη τιμή) μου είπε ότι το επόμενο κινητό του θα είναι το 635! Δημιουργεί ρεύμα, παιδιά! Ας το προωθήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Φρέσκο, χθεσινό, 630. Ουγγαρέζικο, από Wind, άψογο μέχρι στιγμής.

Με το που είδε δίκτυο, ζήτησε update! Το έκανε χωρίς πρόβλημα, αλλά αν και με 8.1, όπως λέει, ψάχνοντας Ρυθμίσεις, Ήχος, Βελτιώσεις, ΔΕΝ έχει equalizer. Καμμιά ιδέα??

Πρώτο windows phone, μετά από πολλά Symbian και Android κινητά, πολύ ευκολόχρηστο σε ότι κάνει, όχι, όμως, equalizer?? :(:mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Φρέσκο, χθεσινό, 630. Ουγγαρέζικο, από Wind, άψογο μέχρι στιγμής.

Με το που είδε δίκτυο, ζήτησε update! Το έκανε χωρίς πρόβλημα, αλλά αν και με 8.1, όπως λέει, ψάχνοντας Ρυθμίσεις, Ήχος, Βελτιώσεις, ΔΕΝ έχει equalizer. Καμμιά ιδέα??

Πρώτο windows phone, μετά από πολλά Symbian και Android κινητά, πολύ ευκολόχρηστο σε ότι κάνει, όχι, όμως, equalizer?? :(:mad:

 

Θα πρέπει να έχεις συνδεδεμένα τα ακουστικά για να έχεις πρόσβαση στις ρυθμίσεις του equalizer.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Πρόβλημα με την περιστροφή οθόνης. Είναι ενεργοποιημένη η αυτόματη περιστροφή, αλλά περιστρέφεται σε διαφορετική κατεύθυνση απ' αυτή που κρατάω το κινητό.

Κάποια ιδέα; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Πρόβλημα με την περιστροφή οθόνης. Είναι ενεργοποιημένη η αυτόματη περιστροφή, αλλά περιστρέφεται σε διαφορετική κατεύθυνση απ' αυτή που κρατάω το κινητό.

Κάποια ιδέα; Ευχαριστώ.

 

Λογικά με ένα soft reset θα είσαι οκ.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να έχεις συνδεδεμένα τα ακουστικά για να έχεις πρόσβαση στις ρυθμίσεις του equalizer.

 

 

Ευχαριστώ για τη προσπάθεια βοήθειας, όμως δεν αλλάζει το παραμικρό [σχετικά με το equaliser] με χρήση ή όχι ακουστικών. Μου δίνει την εντύπωση, μάλλον, ΠΟΛΥ σοβαρής παράλειψης, εκτός εάν η ύπαρξη ή όχι του equalisation έχει να κάνει με κατά περιοχές έκδοση - διαφοροποίηση του λειτουργικού. Στη περίπτωσή μου, το τηλέφωνο δείχνει έκδοση 8.10.12397.895 [την οποία και θεωρεί τελευταία και χωρίς ύπαρξη νεώτερης -αυτόματης- ανανέωσης]. Στις πληροφορίες μιλάει για RM-978_1048 με configuration id 1048.009090 και core build id 6130.51, αν όλα αυτά βοηθούν περισσότερο. Η ουσία, δυστυχώς, παραμένει - NO equalisation ...

Link to comment
Share on other sites

Στην σημερινή χρήση από την σύζυγο, έκλεισε ο browser και δεν άνοιξε ξανά, τον εμφάνιζε αχνό και έβγαλε μήνυμα ότι είναι στην κάρτα SD και υπάρχει πρόβλημα, δεν την διαβάζει!!!

 

Το έκλεισα, το άνοιξα και πάλι τα ίδια.... Έβγαλα και έβαλα την κάρτα SD και την είδε τελικά....

 

Τι κόλλημα έφαγε άραγε;;;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Στην σημερινή χρήση από την σύζυγο, έκλεισε ο browser και δεν άνοιξε ξανά, τον εμφάνιζε αχνό και έβγαλε μήνυμα ότι είναι στην κάρτα SD και υπάρχει πρόβλημα, δεν την διαβάζει!!!

 

Το έκλεισα, το άνοιξα και πάλι τα ίδια.... Έβγαλα και έβαλα την κάρτα SD και την είδε τελικά....

 

Τι κόλλημα έφαγε άραγε;;;

 

Είδες αν έκανε το ίδιο και στις άλλες εφαρμογές που είχες στην κάρτα μνήμης;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Είδες αν έκανε το ίδιο και στις άλλες εφαρμογές που είχες στην κάρτα μνήμης;

Ναι, όλες τις είχε αχνες.... Που σημαίνει ότι δεν θα δούλευαν και αυτές.....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, όλες τις είχε αχνες.... Που σημαίνει ότι δεν θα δούλευαν και αυτές.....

 

Λογικά κάτι παίχτηκε με την κάρτα μνήμης! Αν δεις ότι το ξανακάνει δοκίμασε μια διαμόρφωση στην κάρτα μπας και τη στρώσει!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά κάτι παίχτηκε με την κάρτα μνήμης! Αν δεις ότι το ξανακάνει δοκίμασε μια διαμόρφωση στην κάρτα μπας και τη στρώσει!

Θα το παρακολουθήσω....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να κάνω το here drive+ λίγο πιο επαγγελματικό,δηλ να αποθηκεύσω μεγάλο αριθμό διευθύνσεων π.χ καταστήματα Μαρινόπουλου, ώστε ναμπορω να τα ψάξω σε συγκεκριμένη λίστα και να μπορώ να τα εισάγω με άνεση.

Επίσης παρολους του πειραματισμούς μου,δεν έχω καταλάβει ποιος είναι ο σωστός τρόπος να γράψεις διεύθυνσης του τύπου, 2,4 ΧΛΜ Ε.Ο. ΤΡΙΠΌΛΕΩΣ ΠΎΡΓΟΥ , και να τους "διαβάσει" μέχρι τώρα όταν βάζω μπροστά τα χιλιόμετρα δεν το αναγνωρίζει μάλλον σαν σωστή διεύθυνση

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μηνύματα σχετικά με αξεσουάρ (hands free κλπ) μεταφέρθηκαν στο θέμα "[Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)". :)
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Μηνύματα σχετικά με αξεσουάρ (hands free κλπ) μεταφέρθηκαν στο θέμα "[Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)". :)

 

Καλημερα παιδια, 2 ερωτησεις γρηγορες εχω.

Ειστε ευχαριστημενοι με την εμπειρια internet browsing του κινητου; Παει γρηγορα ή αν ανοιξω 3 tabs στον ie θα τα παιξει;

Και το πιο σημαντικο κιτρινο ή πρασινο;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, 2 ερωτησεις γρηγορες εχω.

 

Ειστε ευχαριστημενοι με την εμπειρια internet browsing του κινητου; Παει γρηγορα ή αν ανοιξω 3 tabs στον ie θα τα παιξει;

 

Και το πιο σημαντικο κιτρινο ή πρασινο;;;;

 

Εγώ με τον Internet Explorer δεν έχω κανένα πρόβλημα στο multitabbing. Και εννοείται ...κίτρινο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

 

Διάβασα στο review για την συσκευη ότι δεν έχει proximity sensor. Τελικά όταν κάνετε κλήσεις, το αυτί σας γίνεται δάχτυλο ή όχι...;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Στο επανω ενα τριτο οταν ακουμπας αυτι/κεφαλι κλεινει ο φωτισμος.

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να μου πείτε πως μπορω να δω στο Lumia 630 flash σελιδες. Πριν με το sony p δεν ειχα καποιο θεμα.Παρακαλώ πειτε μου τυχον ρυθμισεις.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Έχω μέσα 2 sim.

Υπάρχει γρήγορος τρόπος να του πω ότι την sim 2 την έχω μόνο για να δέχομαι τηλέφωνα

και απαγορεύεται να την χρησιμοποιεί για κλήσεις και ιντερνετ;

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρά αγοράστηκε πρόσφατα το συγκεκριμένο κινητό μερικά προβληματάκια που μου προέκυψαν κοιτώντας στο νήμα δεν βρήκα κάτι σχετικό και έτσι το γράφω

Όταν με παίρνουν τηλέφωνο το κουδούνι ακούγεται κανονικά αλλά αν έχω ακουστικά ο ήχος κλίσης ακούγεται από τα ακουστικά(hands free) και όχι από το μεγάφωνο

επίσης δεν εμφανίζει σήμα ότι έχει ακουστικά όπως στο android διορθώνετε αυτό ή όχι και πώς

επίσης αν έχεις 2 κάρτες και μιλάς στην μία πως γίνεται αν σε καλέσει κάποιος στην άλλη κάρτα από άλλη εταιρία να το καταλάβεις;

ευχαριστώ εκ των προτέρων

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στο review για την συσκευη ότι δεν έχει proximity sensor. Τελικά όταν κάνετε κλήσεις, το αυτί σας γίνεται δάχτυλο ή όχι...;

Στις κλήσεις δε θα έχεις κανένα πρόβλημα.

θα ηθελα να μου πείτε πως μπορω να δω στο Lumia 630 flash σελιδες.

Δυστυχώς, η Adobe πλέον δεν υποστηρίζει τον Flash Player για κανένα λειτουργικό για κινητά.

Υπάρχει γρήγορος τρόπος να του πω ότι την sim 2 την έχω μόνο για να δέχομαι τηλέφωνα

και απαγορεύεται να την χρησιμοποιεί για κλήσεις και ιντερνετ;

Για internet, πήγαινε στις Ρυθμίσεις -> κινητή τηλεφωνία+SIM και επίλεξε SIM για σύνδεση δεδομένων.

Δεν υπάρχει παρόμοια ρύθμιση για κλήσεις. Προτείνω να κάνεις σύνδεση των πλακιδίων των τηλεφώνων, ώστε να έχεις ενοποιημένο μητρώο κλήσεων και να μπορείς εύκολα να επιλέγεις από ποια SIM θα καλέσεις.

γεια χαρά αγοράστηκε πρόσφατα το συγκεκριμένο κινητό μερικά προβληματάκια που μου προέκυψαν κοιτώντας στο νήμα δεν βρήκα κάτι σχετικό και έτσι το γράφω [...]

αν έχεις 2 κάρτες και μιλάς στην μία πως γίνεται αν σε καλέσει κάποιος στην άλλη κάρτα από άλλη εταιρία να το καταλάβεις;

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Για τα ακουστικά δεν ξέρω, καθώς δεν τα χρησιμοποιώ ποτέ. Η συσκευή μας όμως είναι dual standby, όπως και η πλειοψηφία των DS κινητών. Όταν κάνουμε μια κλήση, ο δέκτης του τηλεφώνου είναι απασχολημένος και δεν μπορεί να δεχθεί κλήσεις από την άλλη SIM. Έτσι, αν π.χ. τηλεφωνείς από την SIM 1 και εκείνη τη στιγμή σε καλέσει κάποιος στην ίδια SIM, θα ακούσεις ήχος και στην οθόνη θα εμφανιστεί η επιλογή να απαντήσεις ή να τον απορρίψεις. Δε γίνεται το ίδιο όμως, όταν μιλάς και κάποιος σε καλεί στην άλλη SIM. Τότε ο καλών θα ακούσει μήνυμα από την εταιρεία ότι έχεις το τηλέφωνο κλειστό.

Μόνη "λύση": ενεργοποιείς την ειδοποίηση χαμένων κλήσεων από την εταιρεία σου και σου έρχεται μήνυμα που σε ενημερώνει για την κλήση που δέχτηκες, όσο μιλούσες στην άλλη γραμμή.

Edited by Rhodion
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

Ο δείκτης sar o ο οποίος είναι στο 1,52 είναι μέσα στα επιτρεπτά όρια ή μήπως είναι υψηλός;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...