Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν. Κατάφερα και φόρτωσα το 930 στην γυναίκα μου!

Με το που το άνοιξε, το πρώτο πράγμα που μου είπε ήταν "πως θα συνδέομαι με τον λογαριασμό της Πειραιώς;.

Πως θα βλέπω το υπόλοιπο του CU; Το Facebook είναι χάλια".

Για το τελευταίο δεν με νοιάζει γιατί παντού έτσι μάλλον θα είναι. Δεν έχω Facebook οπότε δεν με νοιάζει :lol:

Όσο για το chromecast, είναι απίστευτο το ποσό βολικό είναι. Φαντάσου να είσαι βόλτα με την μηχανή με την παρέα, να έχει αγώνα. Σταματάς για καφέ και δεν έχει ΟΤΕ. Ε, wifi θα έχει, τι διάολο. Βάζει το chromecast στην τηλεόραση και ο MM93 μπροστά σου με ανθρώπινη περιγραφή! Μόνο μην το πείτε της Dorna και μου ρίξει κανένα άκυρο.

Άγγελε όπως καταλαβαίνεις, στο τελευταίο που ρωτάς, ΟΧΙ δεν γίνεται :lol:

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν. Κατάφερα και φόρτωσα το 930 στην γυναίκα μου!

Με το που το άνοιξε, το πρώτο πράγμα που μου είπε ήταν "πως θα συνδέομαι με τον λογαριασμό της Πειραιώς;.

Πως θα βλέπω το υπόλοιπο του CU; Το Facebook είναι χάλια".

Για το τελευταίο δεν με νοιάζει γιατί παντού έτσι μάλλον θα είναι. Δεν έχω Facebook οπότε δεν με νοιάζει :lol:

Όσο για το chromecast, είναι απίστευτο το ποσό βολικό είναι. Φαντάσου να είσαι βόλτα με την μηχανή με την παρέα, να έχει αγώνα. Σταματάς για καφέ και δεν έχει ΟΤΕ. Ε, wifi θα έχει, τι διάολο. Βάζει το chromecast στην τηλεόραση και ο MM93 μπροστά σου με ανθρώπινη περιγραφή! Μόνο μην το πείτε της Dorna και μου ρίξει κανένα άκυρο.

Άγγελε όπως καταλαβαίνεις, στο τελευταίο που ρωτάς, ΟΧΙ δεν γίνεται :lol:

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

Το Facebook είναι μεγάλο χάλι. Στο iPhone 5S της κοπέλας μου, πλέον δεν δείχνει πρόσφατες δημοσιεύσεις. Κλάμα. Τα άλλα, δύο Pin με τον Edge και εντάξει θα κάνει τη δουλειά της. Καλύτερα με App βέβαια, αλλά ΟΚ. Για το Chromecast σκεφτόμουν και εγώ να πάρω, αλλά βγαίνουμε Offtopic :p :p .

 

Υγ. είσαι με Marquez εσυ..! :lol: :p

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν ευχαριστημένη. Έπαθε πλάκα με την κάμερα!!!

Επίσης το πληκτρολόγιο της άρεσε πάρα πολύ. Δεν γράφει με word flow, αλλά με typing. Έτσι έκανε και στο Android, έτσι και αλλιώς.

Δεν μετάνοιωσα στιγμή για το chromecast. Φτηνό, YouTube, φωτο screen cast μέχρι και κάποια παιχνίδια στην TV. Επίσης, σχεδόν δεν μπαίνω πλέον στο Kodi από το PC. Και αυτό cast στην TV από το τηλέφωνο. Και το showbox.

Off topic, αλλά....

MM93 και γενικά Honda dedicated. Πρώτα όμως Marc Marquez.

Τώρα έμεινα με το 635 του οποίου περνάω Windows 10, έτσι για δοκιμή, ξέροντας πως μπορεί να έχει προβλήματα.

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

σήμερα παιδιά παρέλαβα το 930 από το nokia care της κατεχάκη το οποίο είχα πάει την προηγούμενη Δευτέρα. Ομολογώ ότι έμεινα έκπληκτος με το γεγονός ότι μαζί με την οθόνη που έφτιαξαν (το παιδί στο κατάστημα μου είπε ότι την αντικατέστησαν), άλλαξαν και το μεταλλικό πλαίσιο που βρίσκεται περιμετρικά της συσκευής το οποίο είχε διάφορα χτυπήματα. Κατά τ' άλλα όμως αυτή η σκόνη στο εσωτερικό της κάμερας δυστυχώς παραμένει παρόλο που υποτίθεται το διόρθωσαν και αυτό. Μετά το πάσχα σκέφτομαι να ξαναπάω να ρωτήσω αν μπορεί να διορθωθεί
w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη και το αλουμινένιο πλαίσιο πάνε πακέτο-σετάκι :-)

 

Καλώς το δέχτηκες, εύχομαι απροβλημάτιστο στο μέλλον.

 

Έχει κανείς καμμιά ιδέα για το πως να κάνω τα living images να κουνιόνται ξανά?

Έχω δοκιμάσει τα πάντα.

 

Αυτές τα χαζοπροβλήματα είναι που με χαλάνε στο 930 και στα WP γενικότερα..

Edited by Redragon7

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, κι εγώ το εύχομαι!

Αυτές τα χαζοπροβλήματα είναι που με χαλάνε στο 930 και στα WP γενικότερα..

 

Συμφωνώ απόλυτα σε αυτό. Βγαίνουν πάντα μικροπροβλήματα που ξενερώνουν. Εγώ πχ τώρα προσπαθώ να κατεβάσω προτάσεις κειμένου στα ελληνικά και μου εμφανίζει αυτό

"Παρουσιάστηκαν ορισμένα προβλήματα κατά την εγκατάσταση των ενημερώσεων, αλλά θα πραγματοποιηθεί ξανά απόπειρα. Αν εξακολουθεί να εμφανίζεται αυτό το πρόβλημα και θέλετε να πραγματοποιήσετε αναζήτηση στο web ή να επικοινωνήσετε με την υποστήριξη για πληροφορίες, ενδεχομένως να σας βοηθήσουν τα εξής: (0x80070020)".

Πρώτη φορά μου τυχαίνει ομολογώ και είναι αρκετά εκνευριστικό.

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, κι εγώ το εύχομαι!

 

 

Συμφωνώ απόλυτα σε αυτό. Βγαίνουν πάντα μικροπροβλήματα που ξενερώνουν. Εγώ πχ τώρα προσπαθώ να κατεβάσω προτάσεις κειμένου στα ελληνικά και μου εμφανίζει αυτό

"Παρουσιάστηκαν ορισμένα προβλήματα κατά την εγκατάσταση των ενημερώσεων, αλλά θα πραγματοποιηθεί ξανά απόπειρα. Αν εξακολουθεί να εμφανίζεται αυτό το πρόβλημα και θέλετε να πραγματοποιήσετε αναζήτηση στο web ή να επικοινωνήσετε με την υποστήριξη για πληροφορίες, ενδεχομένως να σας βοηθήσουν τα εξής: (0x80070020)".

Πρώτη φορά μου τυχαίνει ομολογώ και είναι αρκετά εκνευριστικό.

 

το είχα και εγώ αυτό το προβλημα και το έλυσα με hard reset απλά απαράδεκτο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,έχω μια μικρή απορία:εδώ και 2-3 ημέρες σκάνε συνεχώς ειδοποιήσεις ότι πλησιάζω το όριο δεδομένων ,ενώ του έχω ορίσει όριο ειδοποίησης τα 1400 Mb και ανοίγοντας το μενού της χρήσης δεδομένων βλέπω 500 Mb να έχουν χρησιμοποιηθεί.Αυτό,σχεδόν 15 μήνες που έχω τη συσκευή δεν έχει ξαναγίνει..πάντα με τις ίδιες ρυθμίσεις.Έχει κανεις άλλος παρόμοιο θέμα;

Εννοείται ότι έχω περάσει τα 10 άρια και τις οποίες αναβαθμίσεις δόθηκαν από τότε...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,έχω μια μικρή απορία:εδώ και 2-3 ημέρες σκάνε συνεχώς ειδοποιήσεις ότι πλησιάζω το όριο δεδομένων ,ενώ του έχω ορίσει όριο ειδοποίησης τα 1400 Mb και ανοίγοντας το μενού της χρήσης δεδομένων βλέπω 500 Mb να έχουν χρησιμοποιηθεί.Αυτό,σχεδόν 15 μήνες που έχω τη συσκευή δεν έχει ξαναγίνει..πάντα με τις ίδιες ρυθμίσεις.Έχει κανεις άλλος παρόμοιο θέμα;

Εννοείται ότι έχω περάσει τα 10 άρια και τις οποίες αναβαθμίσεις δόθηκαν από τότε...

 

Μήπως πλησιάζει η ημερομηνία που τελειώνουν τα δεδομένα?

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

το είχα και εγώ αυτό το προβλημα και το έλυσα με hard reset απλά απαράδεκτο

 

Ναι καλά! Θα πρέπει να περνάω πάλι εφαρμογές και ρυθμίσεις από την αρχή; για κανέναν λόγο

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,έχω μια μικρή απορία:εδώ και 2-3 ημέρες σκάνε συνεχώς ειδοποιήσεις ότι πλησιάζω το όριο δεδομένων ,ενώ του έχω ορίσει όριο ειδοποίησης τα 1400 Mb και ανοίγοντας το μενού της χρήσης δεδομένων βλέπω 500 Mb να έχουν χρησιμοποιηθεί.Αυτό,σχεδόν 15 μήνες που έχω τη συσκευή δεν έχει ξαναγίνει..πάντα με τις ίδιες ρυθμίσεις.Έχει κανεις άλλος παρόμοιο θέμα;

Εννοείται ότι έχω περάσει τα 10 άρια και τις οποίες αναβαθμίσεις δόθηκαν από τότε...

 

Το αντιμετώπισα και εγώ αυτό. Αν αλλάξεις το όριο από 1400 έστω και κατά 1 ΜΒ, δηλ. 1399 θα σταματήσει η ειδοποίηση. Προφανώς είναι κάποιο χαζό Bug...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε καποιο προγραμμα να επικοινωνηει το κινητο με τον υπολογιστη για μεταφορα αρχειων...???
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

ξερουμε καποιο προγραμμα να επικοινωνηει το κινητο με τον υπολογιστη για μεταφορα αρχειων...???

 

μέσω WIFI εννοείς;

Edited by ppkmoby
Link to comment
Share on other sites

ξερουμε καποιο προγραμμα να επικοινωνηει το κινητο με τον υπολογιστη για μεταφορα αρχειων...???

 

Νομίζω το Share.it είναι αυτό που ψάχνεις.

Link to comment
Share on other sites

ναι,on air....

 

χρησιμοποιώ τον Metro File Manager eX στο κινητό ο οποίος επικοινωνεί με ftp sharing με το PC μέσω του FileZilla client που έχω εγκαταστήσει σ'αυτόν.

Edited by ppkmoby
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το Share.it είναι αυτό που ψάχνεις.

 

Το ShareIt είναι εξαιρετικό και πρόσφατα έγινε και facelift και Universal.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Το ShareIt είναι εξαιρετικό και πρόσφατα έγινε και facelift και Universal.

 

Πρέπει να έχει γίνει εγκατάσταση και στο pc

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,έχω μια μικρή απορία:εδώ και 2-3 ημέρες σκάνε συνεχώς ειδοποιήσεις ότι πλησιάζω το όριο δεδομένων ,ενώ του έχω ορίσει όριο ειδοποίησης τα 1400 Mb και ανοίγοντας το μενού της χρήσης δεδομένων βλέπω 500 Mb να έχουν χρησιμοποιηθεί.Αυτό,σχεδόν 15 μήνες που έχω τη συσκευή δεν έχει ξαναγίνει..πάντα με τις ίδιες ρυθμίσεις.Έχει κανεις άλλος παρόμοιο θέμα;

 

 

Εννοείται ότι έχω περάσει τα 10 άρια και τις οποίες αναβαθμίσεις δόθηκαν από τότε...

 

 

 

Πρόσεξε γιατι όταν ορίζεις το όριο, σου αφαιρεί την πρόσφατη χρήση (μάλλον της τελευταίας ημέρας, ή από την ημέρα που βάζεις σαν επαναφορά). Έτσι αν εσύ έβαλες τα διαθέσιμα σου 1400mb, έχοντας αφαιρέσει ήδη της χρήσης σου, αυτό έκανε πάλι την αφαίρεση, οπότε βλέπεις μικρό αριθμό.

 

 

 

Αυτό που μπορείς να κανεις είναι να προσθέσεις στο όριο, τα Mb που βλέπεις ότι σου λείπουν σύμφωνα με τον πάροχο. Μετά θα έχεις σωστό αποτέλεσμα, απλά στο τέλος του μήνα μη ξεχάσεις να επαναφέρεις το σωστό όριο.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχει γίνει εγκατάσταση και στο pc

 

Ναι το ξέρω. Υπάρχει άλλη μια που έκανε την μεταφορά μέσω μια διεύθυνσης 192.168.x.x του τοπικού WiFi, αλλά δεν θυμάμαι πως λέγεται. Την είχα πριν βάλω το Shareit. Εάν την θυμηθώ θα επανέλθω.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη με υγεία σε όλους! Έχω την εξής ερώτηση: Σε σας λειτουργεί κανονικά το GPS? Μου έχει σπάσει τα νεύρα.. μία στις 10 κυριολεκτικά πιάνει..κ αυτό δεν μου δείχνει την σωστή τοποθεσία! Τι να κάνω?? Είμαι σε windows 10 mobile .218
Link to comment
Share on other sites

Το ShareIt είναι εξαιρετικό και πρόσφατα έγινε και facelift και Universal.

 

Έχω κάμποσο καιρό που έχω πρόβλημα με αυτό. Δεν συνδέομαι με το μήλο της συζύγου......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...